Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw mar 03, 2016 6:26 pm

Z tego co się orientuję, to będą - to ma być stałe oznaczenie tomików. W mojej opinii bardzo fajne.

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » czw mar 03, 2016 8:57 pm

Romansidło chętnie przygarnę, chyba że to będzie słabawa jednotomówka w stylu Taigi :D Yuri też jestem zainteresowana, chociaż wolałabym jakieś słodkie shoujo-ai.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt mar 04, 2016 5:41 pm

Wygrzebane z fb z dnia 26.01.
Kochani,
w zeszłym roku w czerwcu ogłosiliśmy powstanie wydawnictwa. W tym roku planujemy zrealizować trzecią część naszego projektu, a jest to sklep stacjonarny, który będzie miał swoją siedzibę we Wrocławiu. Możemy jedynie powiedzieć, że część projektu sklepu stacjonarnego nadal zostanie tajemnicą, choć co nieco możecie wywnioskować po zaprezentowanym logo. Jednakże! Nazwa może Was trochę zmylić.
Emotikon wink
Będzie to sklep bardzo nietypowy, ale mamy nadzieję, że ciekawy. Aktualnie pracujemy ciężko nad jego organizacją.
Emotikon smile
Oczywiście jak tylko będziemy mogły to podzielimy się z Wami większą ilością informacji.


Obrazek
Bardzo jestem ciekawa tego sklepu. Jak już go otworzą, to z pewnością go odwiedzę.

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pt mar 04, 2016 8:59 pm

Mangokawiarnia, uroczo! Na pewno będzie mocno oblegana :D

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt mar 04, 2016 10:38 pm

Kochani,
póki oczekujemy na odpowiedź w sprawie licencji kilku mang, mamy przyjemność ogłosić, że na przełomie listopada i grudnia wydamy komiks polskiej rysowniczki IchigoTutu. Jest to debiut w dziedzinie komiksu autorskiego tak Ichigo, jak i nasz, jednakże mamy nadzieję, że historia przypadnie Wam do gustu. W przyszłym roku pojawi się też kolejny komiks tej autorki - sympatyczny kryminał. Teraz jednak zapraszamy do zapoznania się z dwoma sympatycznymi panami. W ciągu tygodnia pojawi się cała okładka.

Rysunki: IchigoTutu
Scenariusz: Ayame
Tytuł: Kryminalny Smakosz
Ilość tomów: 2
Premiera: Listopad/Grudzień 2016
Ilość stron: 180
Oprawa: Okładka klejona ze skrzydełkami
Brak ograniczeń wiekowych
Boys Love

DODATKI DO KOMIKSU: Karta A6 oraz naklejka 3D.

Opis: Haruka marzył o tym, żeby zostać najlepszym kucharzem w Japonii. Wszystkie jego plany legły jednak w gruzach, kiedy Tora, syn szefa Yakuzy, zatrudnił go w swoim lokalu – Sapphire. Dożywotni kontrakt z restauracją, który podpisał za Harukę jego ojciec, i nowe znajomości mogą dostarczyć problemów, ale i nadać jego życiu smakowitych barw!

Historia pełna szczęścia i złości, śmiechu przez łzy i łez bez cienia uśmiechu. Dążenie do spełnienia marzeń z pomocą niebezpiecznej miłości. Wdrapywanie się na szczyt kulinarnych możliwości, balansując na granicy prawa. Jednak czy wypada iść do celu po trupach?



PS. Komiks jest tak oddalony w czasie z tego względu, że wcześniej będzie wydana manga.


[ Dodano: Pią 04 Mar, 2016 ]
Obrazek

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » pt mar 04, 2016 10:43 pm

Co z tą Yakuzą w mangopolo ostatnio? ;)
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » pt mar 04, 2016 11:43 pm

Widzę jedyneczkę, więc wszystko wskazuje na to, że to nie będzie jednotomówka.

Sama fabuła przypomina mi trochę "No, thank you!!", ale mam nadzieję, że autorka nie pójdzie tą drogą.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pt mar 04, 2016 11:51 pm

SallyCzarownica pisze:Ilość tomów: 2

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » pt mar 04, 2016 11:59 pm

Chilies, w sumie lepsza lekka komedyjka (bo tak brzmi opis), niż jakieś emo dramy :D No nic, to nie dla mnie, wciąż nie jestem zainteresowana.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » sob mar 05, 2016 1:36 am

Pisaliśmy po tym mangopolo jakieś 2 strony temu, kiedy sama autorka zapowiedziała :).
Bardzo szkoda, że wraz z ogłoszeniem wydawnictwa nie ma żadnych gotowych przykładowych stron, bo może chociaż od strony rysunkowej by zachęcało do kupna.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » sob mar 05, 2016 8:04 am

Otai pisze:Pisaliśmy po tym mangopolo jakieś 2 strony temu, kiedy sama autorka zapowiedziała :).
Bardzo szkoda, że wraz z ogłoszeniem wydawnictwa nie ma żadnych gotowych przykładowych stron, bo może chociaż od strony rysunkowej by zachęcało do kupna.
Też pomyślałam o tym że przykładowe strony by się przydały :). Brzmi troszkę ciekawie, ale bez obejrzenia środka się nie zdecyduję na zakup.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob mar 05, 2016 8:32 am

Z tego co kojarzę, to komiks nie jest jeszcze narysowany, więc ciężko o przykładowe strony. Ale Dango zawsze takie strony pokazuje, więc spokojnie będzie możliwość sobie je obejrzeć. Tym bardziej, że premiera mangi jest zapowiedziana dopiero na listopad/grudzień.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob mar 05, 2016 8:53 am

Ja jakoś nie jestem mangopolo, więc podziękuje.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » sob mar 05, 2016 10:12 am

Nawet jeśli komiks nie jest narysowany to przydałoby się zobaczyć przy ogłoszeniu kilka przykładowych stron - tak jak pisaliśmy wcześniej - na stronie autorki nie ma praktycznie nic oprócz szkiców, a na jej deviantarcie są arty, z których spora część jest kopiowana z istniejących anime/mang. A to w żaden sposób nie oddaje tego w jaki sposób autorka kadruje, czy jest to czytelne, czy radzi sobie z opowiadaniem historii za pomocą komiksu, jak jej ilustracje wyglądają w czerni i bieli, jak wygląda u niej rastrowanie. Niestety widziałam już niejednego wybitnego ilustratora, który kompletnie się położył na próbach rysowania mangopolo, chociaż ilustracje, nad którymi pracuje godzinami są niesamowite. Na razie to taki jeden wielki kot w worku i spodziewałam się przynajmniej ze 2-3 przykładów przy oficjalnym ogłoszeniu, skoro autorka nie pokazała wcześniej nic. Na razie właściwie zero konkretu, ale preorder można już zamawiać w ciemno - mam nadzieję, że bardzo szybko się to zmieni i skoro komiks został oficjalnie zapowiedziany to zobaczymy strony przykładowe dosyć szybko.

P.S. Jak napisałam, że niepokoi mnie fabuła osadzona w Japonii w polskim komiksie to dostałam jakieś anonimowe komentarze, że mam "ból dupci"i nic tylko "hejtuję" to mangopolo. Ciekawe czy pisanie, że chciałabym zobaczyć przykładowe strony też się do tego zalicza, w każdym razie dostawanie takich anonów po napisaniu całkiem normalnych wypowiedzi na forum nie za dobrze dla mnie świadczy o istniejących fanach tego nienarysowanego jeszcze komiksu.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob mar 05, 2016 10:32 am

Właśnie zerknęłam na stronę Dango i faktycznie, przedsprzedaż została uruchomiona. Nie śledziłam za bardzo tego akurat konkretnego projektu, bo sama w gatunku BL nie siedzę i mnie on ani ziębi, ani grzeje, a jeśli już po niego sięgam, to po jakieś poważniejsze tytuły (czyli dla fabuły, a nie dlatego, że w mandze są geje i "OMG, jakie to kawaii! <3"). Komedie zazwyczaj odpadają, chociaż jeśli są dobrze napisane, to dla chwili rozrywki można przeczytać (np. "Monster Petite Panic" bardzo mi się podobało). Jeżeli "Kulinarny smakosz" będzie w podobnym stylu, to będzie tylko in plus.

Jako rysowniczka nie mogę jednak nie zgodzić się z Tobą. Komiks to coś więcej, niż obrazek + tekst. Rysunki Tutu mi się podobają (chociaż to nie jest mój typ kreski), ale pod względem prowadzenia historii w komiksach jestem bardzo wybredna. Nieznany twórca to zawsze jakaś niewiadoma - "Kulinarny smakosz" może okazać się albo naprawdę dobrym debiutem, albo... no cóż... Jednak aby ocenić, muszę mieć mangę w rękach.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob mar 05, 2016 10:47 am

Otai, nie wiem czy cię to pocieszy, ale chyba wszyscy "fani"/internetowi "przyjaciele" czy sami autorzy tak się zachowują, jeśli ktoś zacznie zwracać uwagę na niedociągnięcia.
Co do tego mangopolo, to przejrzałam fb i deviantart autorki. O ile same ilustracje jako tako jej wychodzą, tak nie widzę tego w formie komiksu. No niestety, ale rysowanie komiksów wymaga dobrej znajomości anatomii, perspektywy, kadrowania, cieniowania itd. Wydaje mi się, że to jeszcze nie ten poziom umiejętności, choć sam obrazek na okładce mi się podoba.
Też chętnie rzuciłabym okiem na przykładowe strony, bo jak napisała Otai, to takie kupowanie kota w worku. Po okładce spodziewasz się przyzwoicie narysowanego komiksu, a w środku dostajesz "cuda" jak w antologiach komiksów TCD :P

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » sob mar 05, 2016 3:56 pm

Panowie na okładce wyglądają bardzo ładnie, rzeczywiście przydałyby się jakieś przykładowe strony, żeby zachęcić więcej osób. Ja pewnie kupię te dwa tomiki o ile komiks będzie się wewnątrz nieźle prezentował :)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pn mar 07, 2016 4:25 pm

Yakuza w yaoi tak popularna, jak szkoła w yuri. I jeszcze jeden na drugiego strząsa...papierosa. Widzę tu zadatki na SM xD
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » pn mar 07, 2016 4:40 pm

Po komedii raczej nie spodziewałabym się dobrze ugryzionego tematu yakuzy, niestety. W sumie do tej pory zastanawiam się, dlaczego autorki zdecydowały się na ten setting.

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » pn mar 07, 2016 9:42 pm

dość mnie też zastanawia czy temat yakuzy opisywany przez młodą polską autorkę będzie hm.. odpowiednio potraktowany. a biorąc pod uwagę fakt, że akcja dzieje się w japonii, jest jeszcze kwestia spraw różnic kulturowych. bo jednak kraj kwitnącej wiśni polską nie jest, i nie da się opisać czegoś co znamy z codziennego życia, dodać bento, yakuze i wops mamy japończyków.

nie chcę się nastawiać zbyt negatywnie, ale miałam już do czynienia z książkami polskich autorek które rozgrywały się w usa i no cóż... dość szybko musiałam przerwać lekturę bo naiwność i brak podstawowego realizmu mnie męczył.

ehh zobaczę czy kupię. dużo w życiu yaoiców przeczytałam to mam jakieś wymagania :v

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości