Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KubciO » pn lip 09, 2018 1:37 am

Angu, rozumiem - raz jeszcze dziękuję za wyjaśnienie. :angel: Przyznaję się bez bicia, że nie patrzyłem na ankietę na stronie wydawnictwa - tylko na google zagłosowałem. :wink:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Canis » pn lip 09, 2018 8:15 am

Obawiam się, że wyniki w ankiecie googlowskiej mogą być podobne, niestety. Tu niemal 3/4 głosów poszło na BL. Nigdy nic nie miałem przeciwko gatunkowi, ale poczułem niesmak w ustach. :? Odniosłem wrażenie, że większości czytelniczek w ogóle nie zależy na fabule, a jedynie na liżących się facetach.*

*tą wypowiedzią nie miałem zamiaru rozpętywać żadnej burzy, ani nikogo obrażać

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Fani » pn lip 09, 2018 8:46 am

Imo to wszystko przez to, że część właśnie tych czytelniczek postrzega Dango jako wydawnictwo stricte BL. I trochę mnie boli taka próba "zawłaszczenia" sobie Kluska. Jak się spojrzy w komentarze to potrafią wszystkich przekrzyczeć z hasłami "więcej BL". Jeśli wydawnictwo chciałoby to zmienić to karta leży po ich stronie - patrz Kotori, którym ta sztuka się udała i ja to szanuję 8-).

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Bukafo » pn lip 09, 2018 11:35 am

A mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza, rzekłbym wręcz, że w ogóle. Chciało wydawnictwo wydawać Yaoi/BL, to niech teraz wydaje i nie ucieka od tego. Najstarsze wydawnictwo JPF się nie wplątywało w te klimaty, więc ma spokój.
Polacy zawsze marudzili, marudzą i będą marudzić... nawet w przypadku wydawanych mang i gatunków.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alzea » pn lip 09, 2018 12:32 pm

Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Dobor tytulow to wylacznie biznesowa decyzja wydawnictwa, a zaczecie przygody wydawniczej od BL absolutnie nie zobowiazuje do wydawania glownie BL w przyszlosci. Jezeli Dango nagle postanowi wydawac same sportowki to tak zrobia, o jakim uciekaniu w ogole mowa :roll:

@Canis, mam podobne odczucia co do fanow BL, w czym utwierdzaja mnie ogloszenia na fb „kupie mango niewazne o czym byle BL”, oczywiscie wiem, ze jest wielu swiadomych fanow gatunku, ale takie podejscie mnie przeraza.

Co do Dango, bardzo bym chciala nie-bl z prostego faktu, ze ich dobor tytulow nie-bl trafia do mnie, wiec czekam na ich kolejne ruchy, kibicuje im by zostali drugim Kotori tj. pozbyli sie łatki BL, ale to oni musza tego chciec ;)

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: pittegawll » pn lip 09, 2018 12:34 pm

Fani pisze:
pn lip 09, 2018 8:46 am
część właśnie tych czytelniczek postrzega Dango jako wydawnictwo stricte BL
Aktualnie chyba większość ludzi tak ich jeszcze kojarzy. W końcu BL, to 90% ich aktualnego dorobku. Ja kupiłem ostatnio pierwszy tytuł od Dango. Rodzeństwo Furo jest pierwszą mangą, która mnie zainteresowała. Czekam na jakiś shounen, horror, komedię czy nawet jakieś fajne shoujo. Dokąd nie zdobędą jakiegoś dłuższego tytułu znanego szerszej publiczności, ciągle będą zaszufladkowani jako wydawnictwo BL. Nie mówię, że to źle. Może chcą być takim wydawnictwem, Dla mnie mogą wydawać po kilkanaście BL rocznie, wtedy moje pieniądze zwyczajnie ulokuję u innych wydawnictw. Nie ukrywam jednak, że liczę na nowe gatunki od Dango i cieszę się że to się powoli rozkręca. Minie pewnie jeszcze przynajmniej 2 lata, zanim doczekamy w ich planie pół na pół BL i innych gatunków, ale widać ten kierunek, który Kotori doskonale prezentuje u siebie. Ciekawi mnie co wyniknie z tej ankiety.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Bukafo » pn lip 09, 2018 12:52 pm

Alzea pisze:
pn lip 09, 2018 12:32 pm
Dobor tytulow to wylacznie biznesowa decyzja wydawnictwa, a zaczecie przygody wydawniczej od BL absolutnie nie zobowiazuje do wydawania glownie BL w przyszlosci.
Oczywiście, że nie zobowiązuje ich do tego. Czy ktoś tutaj napisał, że muszą tylko i wyłącznie wydawać mangi z tego gatunku?
Niech sobie wydają co chcą, ale potem niech się nie dziwią, że fala fandomu ma im za złe, że nie chcą wydawać ich ulubionych Yaoi, od których to właśnie zaczęli swoją "przygodę".
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Meliona » pn lip 09, 2018 1:15 pm

Ja byłabym zadowolona, gdyby Dango dalej wydawało głównie yaoi. Wybierają w większości naprawdę dobre tytuły z tego gatunku, a ani Kotori (poza okazjonalnym wydawaniem przez nich kolejnych tomików mang Kou Yonedy i Takanagi Hinako), ani Studio JG (poza drobnymi wyjątkami) do mnie nie trafiają ze swoją ofertą BL-i. Oprócz Dango tylko Waneko ostatnio zapowiada naprawdę ciekawe jednotomówki BL.
A z pozostałej oferty zaskoczyli mnie na razie fajnym Kompleksem Sąsiada. Oprócz tego kupiłam Braci z ulicy, którzy są nieźli i Furo, których jeszcze nie czytałam. Jednak średnio fajne "zwykłe" serie (nie licząc Kompleksu, którego oceniam wyżej) < naprawdę dobre BL.
Jeśli zaczną zapowiadać same beznadziejne yaoi, to będę narzekać :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: SallyCzarownica » pn lip 16, 2018 2:14 pm

Dodatkowo informujemy, że w tym roku (tak jak mówiliśmy wcześniej) wydamy jeszcze tylko jeden tytuł BL. Oferta jest zaakceptowana, tylko czekamy na umowę.
Czekamy również na odpowiedzi w sprawie kilku ofert, w tym dwóch na ten rok.
Podczas pobytu w Japonii we wrześniu jesteśmy umówione na spotkania z różnymi wydawcami i jedziemy z pokaźną listą tytułów. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Akiho » pn lip 16, 2018 7:02 pm

Bardzo mnie cieszy, że kluseczki tak ładnie się rozwijają na rynku. Myślę, że nie licząc fajnych tytułów z oferty to jednak mają rewelacyjny kontakt z klientem i widać, że na tym kliencie im zależy. Patrzę bardzo optymistycznie na rozwój tego wydawnictwa i nie mogę się doczekać ich nowości. Zwłaszcza, że nie ma co się czarować bardzo lubię yaoi a dobór tego gatunku u nich jest naprawdę super. Czekam jednak aż kluski przestaną być nieśmiałe i wejdą na rynek z jakąś dłuższą serią, choć wiadomo nie musi to być od razu tasiemiec ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Angu » śr lip 25, 2018 3:56 pm

Kochani,
trochę informacji prosto od Kluska. :)

Zmieniliśmy trochę listę zapowiedzi na ten rok. Począwszy od sierpnia do grudnia wydamy po jednym tytule w miesiącu. Więc trochę nam się poprzesuwało. Jest to spowodowane przede wszystkim wyjazdem wrześniowym, ale i sprawami osobistymi kilku klusków. Natomiast od lutego przyszłego roku ruszymy z większą parą. Klusek zacznie wydawać 2 tytuły w miesiącu. Oczywiście co miesiąc, a nie tak jak w tym roku. :)
Zmienią się także daty premier. Będzie to zawsze 5 i 20 dzień miesiąca - chyba że akurat wypadnie to w weekend, więc zawsze po dniach wolnych.

Do zapowiedzi dodaliśmy już kolejne tomy naszych mang: Coyote 2, Caste Heaven 4 oraz Historia o miłości 2. Wszystko znajdziecie w linku. :)

Jeśli chodzi o licencje. Grudniowa umowa już do nas idzie, więc niedługo bierzemy się do pracy. :) Czekamy na odpowiedzi na kilka ofert dla widowni seinen. Natomiast we wrześniu podczas pobytu w Japonii będziemy składać oferty dla widowni: seinen, shoujo, shounen. A także z gatunku BL.

https://wydawnictwo-dango.pl/zapowiedzi/
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Meliona » czw sie 09, 2018 5:36 pm

Kochani,
przed Wami grudniowe Boys Love, które mieliśmy ogłosić. W nasze kluskowe progi powraca Ranmaru Zariya ze swoją najnowszą mangą. :)

Tytuł: Liquor & Cigarette
Tytuł polski: Alkohol i papierosy
Autor: Ranmaru Zariya
Format: 128 x 182 mm
Ilość stron: 202
Cena: 22,90 zł
Premiera: 15 grudnia 2018

Link do przedsprzedaży: https://sklep-dango.pl/alkohol-i-papierosy-p-3033.html

OPIS: Teo i Camillo są przyjaciółmi z dzieciństwa. Teo prowadzi sklep z alkoholem, natomiast Camillo jest właścicielem znajdującego się naprzeciwko sklepu z papierosami. Teo wie, że Camillo uważa go za kogoś więcej niż przyjaciela, sam też żywi do niego "dziwne" uczucie. Ale czy jest to miłość? Pewnego dnia Camillo składa mu propozycję: "Bądźmy ze sobą, tak na próbę". Teo, pomimo wątpliwości, zgadza się. Od tego momentu dotrzega inne - męskie oblicze Camillo... Co z tego wyniknie?
► Pokaż Spoiler
Szczerze, to spodziewałam się, że zapowiedzą Zariyę.
Nie znam jeszcze tej mangi, bo mnie zbytnio nie zainteresowała, więc fajnie, że w końcu będę miała okazję ją przeczytać.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » czw sie 09, 2018 7:13 pm

Nie. Nienienie. Opis brzmi jak coś, od czego powinnam trzymać się z daleka. Tym razem nie dla mnie.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Angu » sob sie 25, 2018 5:28 pm

W ciągu dwóch miesięcy ogłosimy naszą pierwszą serię, która ma powyżej 5 tomów... :)
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Fani » sob sie 25, 2018 5:34 pm

Ulala :). Fajno.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KubciO » sob sie 25, 2018 11:57 pm

Hip hip hura! :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Matii » ndz sie 26, 2018 7:09 pm

:shock: Super! Cieszy mnie to bardzo! Zaczyna mnie teraz zżerać ciekawość. :P
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » ndz sie 26, 2018 7:25 pm

A ja mam trochę inne pytanie. Jest jeszcze jakiś inny sklep, w którym można kupić wszystkie tytuły Dango? Przymierzam się do uzupełnienia kolekcji, ale ich czas realizacji zamówienia mnie nieco przeraża, a w Gildii nie ma kilku starszych pozycji.

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: maczek » śr sie 29, 2018 8:47 am

Skolopendrokot pisze:
ndz sie 26, 2018 7:25 pm
Jest jeszcze jakiś inny sklep, w którym można kupić wszystkie tytuły Dango?.
A może w mangastore? Ot, taka mała autopromocja ;)

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » śr sie 29, 2018 9:26 am

Wow, dzięki za informację! <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości