Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: DarkNighty » śr sie 29, 2018 7:27 pm

Dango pisze:Kochani,
a jednak udało się o wiele wcześniej! Jak ta nasza poczta szybciutko działa ostatnio. :)
Dzisiaj przedstawiamy Wam tytuł dla każdego - od najmłodszej latorośli, przez zadziornych uczniów i studentów, po naszych rodziców, którzy na pewno przypomną sobie czasy młodości. Przed Wami - YuruKyan (YuruCamp) od Afro!
Tytuł: YuruKyan (YuruCamp)
Tytuł polski (roboczy): Beztroski kemping
Autor: Afro
Ilość tomów: 6 (ongoing - zaplanowano 8 tomów)
Cena: 23,90 zł
Gatunek: Przygoda, komedia, okruchy życia
Grupa docelowa: Seinen
Premiera 1 tomu: Luty 2019 (Cykl dwumiesięczny)
Link do przedsprzedaży:
Tom 1 - https://sklep-dango.pl/beztroski-kemping-1-p-3035.html
Tom 2 - https://sklep-dango.pl/beztroski-kemping-2-p-3040.html
OPIS: Rin - dziewczyna, która biwakuje nad brzegiem jeziora pod Górą Fuji. Nadeshiko - dziewczyna, która przyjechała na rowerze, by móc podziwiać najpiękniejszy szczyt Japonii. Jedząc ramen w kubku, cieszą się niesamowitą scenerią... Jaki krajobraz odbija się w ich oczach?
Lektura tej mangi sprawi, że sami zechcecie pojechać na kemping! Jeżeli nawet nigdzie się nie ruszycie, to ten tytuł pozwoli Wam poczuć się tak, jakbyście byli na biwaku! Przed wami świeże spojrzenie na hobby na łonie natury!
A teraz ciekawostka. :) Do pierwszego tomu oczywiście będzie jakiś dodatek, ale to nie wszystko...
Jak wiecie, lada chwila dwie Kluski lecą do Japonii. Już jakiś czas temu napisaliśmy o ten tytuł, dlatego Kluchy zaplanowały sobie pobyt pod Górą Fuji. Będziemy mniej więcej w tych samych miejscach co bohaterki powyższego tytułu. Zwiedzimy pięć jezior Fuji i postaramy się obejrzeć górę z każdej dostępnej strony. Porobimy sporo zdjęć, więc do pierwszego tomiku stworzymy specjalną broszurę wraz ze zdjęciami i informacjami o tych miejscach. :) Broszurkę dołączymy do wszystkich tomików w przedsprzedaży oraz wyślemy do zaprzyjaźnionych sklepów stacjonarnych. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba. :)
► Pokaż Spoiler
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Luchael » śr sie 29, 2018 7:40 pm

Chwila CO?!

Yuru Camp to dosłownie ostatni tytuł, którego bym się spodziewał u nas, w szczególności od Dango :shock: Nawet nie zakładałem, że ktoś pomyśli o wydaniu tego. Najpierw Kotori wjechało z Yotsubą, teraz Dango idzie w ich ślady. Wreszcie doczekałem się moich iyashikeiów w Polsce. Mam już co prawda dwa pierwsze tomy od Yen Pressu, ale czego się nie robi dla ukochanej serii :D

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KubciO » śr sie 29, 2018 7:41 pm

Wygląda zachęcająco. Czytał ktoś? Dobre? Jest na co czekać? :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Luchael » śr sie 29, 2018 7:48 pm

KubciO pisze:
śr sie 29, 2018 7:41 pm
Wygląda zachęcająco. Czytał ktoś? Dobre? Jest na co czekać? :angel:
Wręcz bardzo dobre. Strasznie milutka atmosfera, zero jakichkolwiek konfliktów i przecudowne, przesympatyczne postacie (Nadeshiko to istny skarb). To mega pozytywny i relaksujący tytuł, podczas lektury miałem cały czas banana na twarzy :angel:

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KubciO » śr sie 29, 2018 7:52 pm

Luchael, dziękuję za odpowiedź - przekonałeś mnie.^^ Nie wiem, czy w przedsprzedaży, ale biorę. :angel:
Poza tym Twoje zapewnienie:
Luchael pisze:
śr sie 29, 2018 7:40 pm
Mam już co prawda dwa pierwsze tomy od Yen Pressu, ale czego się nie robi dla ukochanej serii :D
dowodzi, że to nie byle co. :D
Ostatnio zmieniony śr sie 29, 2018 7:54 pm przez KubciO, łącznie zmieniany 1 raz.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Meliona » śr sie 29, 2018 7:54 pm

Lol? Nie znam i nie chcę poznać. Jak zwykle ciekawi mnie jednak, jak to się sprzeda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vasto
Posty: 69
Rejestracja: sob cze 04, 2016 1:56 am
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Vasto » śr sie 29, 2018 7:55 pm

Brakowało mi takich moe klimatów, więc zapowiedź jak najbardziej do mnie trafiła, anime mi się podobało. :)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Canis » śr sie 29, 2018 8:21 pm

Nie sądziłem, że zdarzy się jeszcze zapowiedź która mogłaby mnie tak poruszyć. I to jeszcze od Dango! Kupię. Czyżby era iyashikeiów nareszcie nastała? :)

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » śr sie 29, 2018 8:25 pm

Wow, jaki fajny dodatek w postaci tej broszurki! Pamiętam, że za czasów Asia on Wave strasznie podobało mi się, jak dziewczyny (podejrzewam, że część nadal pracuje w wydawnictwie) opowiadały o różnych miejscach, więc czuję się coraz bardziej przekonana do zamówienia tomiku w przedsprzedaży.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Ginny » śr sie 29, 2018 9:52 pm

Yuru Camp - na pewno kupię :) Oglądałam anime, uwielbiam taką tematykę. Tak samo jak Yama no Susume. Sama może na kempingi nie jeżdżę, ale włóczę się po górach i chętnie taką serię przygarnę. Tematyka bliska sercu.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Matii » śr sie 29, 2018 10:14 pm

Tytułu nie znam. Niespodziewana zapowiedź, a takie lubię ^^ No chyba wezmę, bo seinen i forumowicze polecają i seria krótka. Plus warto wesprzeć Dango. Ich wydania mi się podobają.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Zugai. » śr sie 29, 2018 11:41 pm

Kojarzę tytuł z anime, ale sam nie miałem styczności :P . Chyba kupię pierwszy tom na spróbowanie w przedpłacie, przekonali mnie tymi zdjęciami z Fuji :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Fani » śr sie 29, 2018 11:44 pm

Zapoznam się z anime i wtedy podejmę decyzję. Jednak jeśli się skuszę to pewnie po wyjściu całości.
Plus za sposób zapowiedzi. Takie niespodzianki są zawsze mile widziane :mrgreen:.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: miaka88 » czw sie 30, 2018 10:16 am

Zobacze anime bo nie wiem co o tym tytule myśleć. Ale nie mówię temu tytułowi nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » czw sie 30, 2018 11:10 am

Pierwsze słyszę o tym tytule. Czytając opis mam obawę, czy nie będzie to monotonne i nudne. Ale pierwszy tom na próbę kupię. Przekonana do "Kempingu" nie jestem ale dam mu szansę.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łukasz.T » sob wrz 01, 2018 1:12 am

Nie znam tytułu. Trzeba będzie go obczaić i zastanowić się nad kupnem :P

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Ajsza » sob wrz 01, 2018 9:38 am

Sam tytuł kojarzę ze względu na amerykańską wersję. Brzmi jak manga na odprężenie po ciężkim dniu ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Bukafo » sob wrz 01, 2018 9:59 am

Jak to ma wyjść dopiero w przyszłym roku, to jeszcze zdążę się namyśleć z 10 razy. Tylko nie rozumiem tej podwyższonej ceny okładkowej. Co w tych tomach będzie takiego specjalnego? Duża ilość kolorowych stron?
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: raywa » sob wrz 01, 2018 12:04 pm

jestem zainteresowana bo widzilam ten tytuł u amerykanów na insta pozatym bije z niego takie ciepło i spokój

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Nelinnor » pn paź 15, 2018 3:52 pm

Wow, kompletnie ominęła mnie ta zapowiedź, dopiero dzisiaj rano zauważyłem news na stronie Dango. Już od jakiegoś czasu widać było oznaki, że tytuł dobrze się przyjął, dobra sprzedaż, kubki, gadżety, w końcu zapowiedź drugiego sezonu i filmu. Od tego ostatniego ogłoszenia o kontynuacji anime, które pojawiło się parę dni temu, zacząłem mieć nadzieję, że na tej fali może ktoś skusi się na wydanie u nas mangi... a tu okazuje się że zapowiedź wisiała już dużo wcześniej od ponad półtorej miesiąca. :D

Zdecydowanie biorę, manga zdaje się być równie dobra jak adaptacja, z ładną kreską i ciepłym nastrojem. Podwójnie cieszę się, że za wydanie zabrało się Dango, bo jestem bardzo zadowolony z jakości wydania "Trzustki", aż miło wspierać takie wydawnictwo. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że sprzedaż będzie zadowalająca i życzyć wszystkiego dobrego. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości