Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: miaka88 » pt lis 24, 2023 1:02 pm

A mi się nawet nie chciało opisów fabuły czytać do końca.
Obrazek

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Desponia » pt lis 24, 2023 6:17 pm

Canis pisze:
czw lis 23, 2023 8:43 pm
Nie żebym narzekał, ale słyszałem ostatnio że nasz rynek już jest wysycony BL. Czyżby było inaczej? :-|
Myślę, że jest wysycony pod tym względem, że wybór tytułów jest duży i już nie każde wydane BL z automatu fantastycznie się sprzedaje i staje się kurą znoszącą złote jajka. Raczej mało kto kupuje teraz wszystko jak leci z tego gatunku, bo zwyczajnie za dużo tego wychodzi, ale to nie oznacza, że kompletnie nie ma nabywców/czyń na nowe tytuły.

Z zapowiedzi Dango pewnie coś kupię, ale muszę przemyśleć co i kiedy.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » sob lis 25, 2023 4:16 pm

Warto zauważyć, że są to BL-ki od autorek, od których Dango wydało już wcześniej jakieś tytuły. Podejrzewam więc, że mają umowy z tymi autorkami, że wydadzą od nich ileś ich mang. Nie do końca więc jest to widzimisię wydawnictwa, że akurat te konkretne tytuły trafią od nich na rynek.

Ja wsam raz tych tytułów nie znam, więc trudno mi powiedzieć czy faktycznie są tak średnie na jakie wyglądają, ale fanem Nagisy Furuyi nie jestem, więc dla mnie jej mangi odpadają. Reszty natomiast nie jestem aż tak ciekaw, więc też raczej odpuszczę.
I tutaj absolutnie zgadzam się z tezą, że nasz rynek jest już wysycony BL-kami. Kiedyś to były rzadkie "perełki", które się kupowało jak leci. Obecnie wybór jest wręcz za duży, a i ceny nie zachęcają żeby wszystkie te BL-ki kolekcjonować.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: amsterdream » pn lis 27, 2023 9:40 am

Obrazek

Jakim cudem opłaca im się to dalej wydawać?

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alqua » pn lis 27, 2023 3:10 pm

amsterdream pisze:
pn lis 27, 2023 9:40 am
Jakim cudem opłaca im się to dalej wydawać?
Raczje nie opłaca, ale moga być zobowiazani licencją.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Just » pn lis 27, 2023 9:09 pm

Yakuza 6 jak podali informacje to aż sprawdziłem kiedy wyszła - było to więcej niż 6 miesięcy i podobno na początku sprzedaż nie była aż tak tragiczna. 10th to po opisie na zapowiedzi już było wiadomo, że będzie dramatyczna sprzedaż.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » pn lis 27, 2023 9:29 pm

Dango chyba podaje dane tylko ze swojego sklepu, więc jak dla mnie nie ma co się za bardzo tym kierować.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: neiki » śr lis 29, 2023 11:04 pm

Oj chyba nie, chyba pisali gdzieś, że podają stan na 30 czerwca w listopadzie, bo wtedy przygotowują zestawienia dla wydawnictw japońskich.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Ame » ndz gru 03, 2023 12:58 pm

Gina89 pisze:
ndz lis 12, 2023 5:14 pm
Ja tam w temacie nie siedze ale mam wrażenie że wszystkie tytuły są na jedno kopyto. Ja jestem fanką np goblin Slayer i w przyszłości planuje Claymore ale to nie znaczy że będę kupować wszystkie dark fantasy jak leci. Wszystko może sie przejść
Zgadzam się.
Just pisze:
ndz lis 12, 2023 5:19 pm
Zero zdziwienia. Ostatni ciekawy tytuł od nich to Przemiana w jaśniepana (czyli jakieś 3 lata temu xD). Gdyby nie Kemping i Lew to bym wcale nie sprawdzał co u nich.
Z kempingu już zrezygnowałam, ale został mi Marcowy. ;/
miaka88 pisze:
pt lis 24, 2023 1:02 pm
A mi się nawet nie chciało opisów fabuły czytać do końca.
Mi też nie. A właściwie to nawet opisów.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Desponia » pt sty 19, 2024 6:39 pm

Dango pisze:Kochani!
Dzisiaj przybywamy z garścią informacji. 🙂
1. Jak już informowaliśmy w zeszłym roku, przyjęliśmy zasadę, że wolimy Was rozpieszczać nowościami. Dlatego też na bieżąco sprawdzamy zainteresowanie naszymi tytułami i te, które nie spełniają naszych oczekiwań, trafiają na wyprzedaż (nie będą miały dodruku). Przypominamy, że w sklepie istnieje zakładka wyprzedaży, gdzie możecie znaleźć wszystkie tytuły, które będą w ofercie tylko do wyczerpania zapasów.
Zachęcamy do zaopatrzenia się w nie.
Link: https://sklep-dango.pl/wyprzedaz-c-531.html
2. Przypominamy również, że nasze jednotomówki, jeśli będzie zainteresowanie, będą miały tylko jeden większy dodruk. 🙂 O dziwo z zeszłego roku jest takich sporo. 😃 Praktycznie skończyły się nakłady Futrzaków, Śnieżnej wróżki oraz Dotyku twojej nocy. A wszystkie tytuły miały pierwszy nakład od 3000 do 3500 egz.
3. Do sklepu zostały dodane kolejne tomy serii. 11 tom Yakuzy oraz 2 tom Usłyszeć ciepło słońca -Cztery pory roku-. Z kodem taniej o 15% aż do końca weekendu: CPRYAK
Linki:
https://sklep-dango.pl/kiedy-yakuza-zos ... pCHbkO8AEg
https://sklep-dango.pl/uslyszec-cieplo- ... 3mSS-43BnM
4. Sprawa Empiku. Jak wiecie, w zeszłym roku mangi trafiły z prasy pod książki. Dostajemy informacje, że czasem macie problem z dostępem do tytułów różnych wydawców. Z tego co wiemy, nowy dystrybutor dalej stara się dostosować do zmian, więc mogą jeszcze wystąpić niedogodności. Przypominamy, że zgodnie z prawem, Empik mając umowy z wydawcami, nie może wybierać, co położy na półkę. 🙂 Dlatego jeśli macie jakiś problem z dostępem do tytułu, bardzo prosimy o informację, tak jak pisaliście do nas do tej pory, a my będziemy reagować na bieżąco. Prosimy jeszcze, abyście uważali, kupując mangi przez empik.com - zauważyliśmy w przypadku Przezroczystej miłości zawyżoną cenę. Zostało to zgłoszone.
5. 10-lecie Kluska. Cały rok 2024 będzie związany z 10-leciem Dango. Na tę chwilę mamy pierwszy konkurs z poszukiwaniem nowego domu dla Polki, a już niedługo będą się działy inne rzeczy. 🙂 Wyczekujcie zaczepek od Kluska!
Z tego wszystkiego najważniejsza jest dla mnie informacja o dodrukach jednotomówek. Jakoś nie wyłapałam z poprzednich ogłoszeń, że z zasady nie planują stałych dodruków.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 19, 2024 8:30 pm

To już 10 lat? Jak ten czas leci :|
1. A niech nie wznawiają. Niech dociągną do końca Marcowego i będę mieć z nimi spokój. A nie, jeszcze jakuza-niania >_<
2. Lata mi to bo gro tych pozycji to bł.
3. Od danego prenumerat nie biorę.
4. W empiku nie kupuję.
5. Jedyna ciekawa wiadomość :shock:

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » ndz sty 21, 2024 4:15 pm

1. Nic nowego, ale dzięki za przypominajkę.
2. Futrzaki tak dobrze się sprzedają? :shock: To mnie zaskoczyliście. Pozostałe dwie mnie mniej dziwią i oczywiście bardzo się cieszę. Moim zdaniem fajne tytuły.
3. Tych serii nie zbieram, ale nie przesadzacie z tymi zniżkami? (pytanie retoryczne)
4. Akurat nie mam po drodze do Empiku.
5. Wszystkiego Najlepszego! :angel:

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » wt sty 30, 2024 3:58 pm

Kochani, w to niedzielne popołudnie mamy dla Was jednotomówkę Boys Love na marzec. :) Tytuł do końca stycznia z rabatem 15%!

Tytuł: Miminari to Memai to Okan ni Tsuite
Tytuł polski: Niemy krzyk
Autor: Kiyo Komizu
Cena okładkowa: 26.90 zł
Ilość stron: około 200
Gatunek: Dramat, romans, tajemnica

18+ dla Empiku
Tytuł pojawi się w Empiku.
PREMIERA: 18.03.2024
Link: https://sklep-dango.pl/niemy-krzyk-p-3450.html

OPIS: Gdy dotknięcie osoby wystarczy, aby móc odnaleźć rzecz, którą zagubiła... Mana Kamishiro to posiadacz niezwykłej mocy jasnowidzenia za pomocą dotyku, a także właściciel zadłużonego antykwariatu z książkami. Jego zdolności odkrywa Akabane, jego wierzyciel. Niestety mężczyzna jest dość niebezpieczny i bezwzględny oraz ma powiązania z yakuzą. Akabane jednak proponuje Manie, że jeśli przyjmie od niego zlecenie, ten umorzy mu dług.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » wt sty 30, 2024 5:49 pm

Okładka jest fatalna, ale opis wygląda ciekawie i intrygująco. Liczę bardziej na jakiś psychologiczny niż parapsychologiczny wątek :mrgreen:

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Monsterlight » wt sty 30, 2024 6:01 pm

Słaba kreska, opis nie powala. Może na BF wezmę.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » wt sty 30, 2024 6:14 pm

Ciekawym jak bardzo zmasakrują logotyp... :twisted:

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Monsterlight » wt sty 30, 2024 7:20 pm

Alexandrus888 pisze:
wt sty 30, 2024 6:14 pm
Ciekawym jak bardzo zmasakrują logotyp... :twisted:
Po oryginale widzę potencjał na niezłego bohomaza xD
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Akiho » czw lut 01, 2024 2:42 pm

Alexandrus888 pisze:
wt sty 30, 2024 6:14 pm
Ciekawym jak bardzo zmasakrują logotyp... :twisted:
Monsterlight pisze:
wt sty 30, 2024 7:20 pm
Alexandrus888 pisze:
wt sty 30, 2024 6:14 pm
Ciekawym jak bardzo zmasakrują logotyp... :twisted:
Po oryginale widzę potencjał na niezłego bohomaza xD

Widzę że nie tylko ja pomyślałam o tym :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » czw lut 01, 2024 6:53 pm

Sprawdziłem nazwisko autorki i przypomniało mi się, że czytałem kilka jej mang. I chyba tylko jedna z nich mi się podobała.
Ta autorka faktycznie ma specyficzną kreskę, ale mnie bardziej irytowały postacie i fabuła tworzone przez nią. Jakieś takie dziwne mi się wydawały i nie mogłem wczuć się w klimat.
Ten tytuł jest chyba jednak nowy, więc liczę, że autorka zrobiła jakiś progres i da nam tutaj ciekawą historię bez zbędnego dramatyzmu. Obym się nie zawiódł XD

A wracając do tematu samej okładki, to tak, ja też widzę potencjalnego kandydata do głosowania w przyszłym roku na najbrzydszy logotyp wydanej mangi.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » sob lut 10, 2024 9:23 pm

Kochane Kluski i Kluseczki!
Spłynęły kolejne umowy i w ten deszczowy wieczór mamy dla Was kolejne dwa tytuły Boys Love (nie martwcie się, pamiętamy o Kluskach nieczytających BL😊).
Pierwszy z nich to Hajimete, Hajimemashita. Tylko do wtorku z rabatem 20%. 🙂
Tytuł: Hajimete, Hajimemashita
Tytuł polski: Miłość od pierwszego wejrzenia
Autor: Makine Kureda
Cena okładkowa: 26.90 zł
Ilość stron: około 200
Gatunek: Romans, okruchy życia
Tytuł pojawi się w Empiku.
Nie ma oznaczeń wiekowych.
PREMIERA: 15.05.2024
LINK: https://sklep-dango.pl/milosc-od-pierwszego-wejrzenia-p...
OPIS: "Nie chcę, żebyś tak uroczą stronę siebie pokazywał komukolwiek oprócz mnie".
Toki, najstarszy z piątki rodzeństwa, po śmierci ojca musiał bardzo wcześnie pójść do pracy, żeby utrzymać rodzinę. Jego rodzina miała wobec niego tylko jedno życzenie – "Żyj tak, żebyś był szczęśliwy". Gdy jego matka ponownie wychodzi za mąż, Toki postanawia wreszcie spełnić to życzenie i zapisuje się do liceum zaocznego. Poznaje tam Akirę, byłego aktora dziecięcego i przyjaciela swojego młodszego brata. Akira jest bardzo wylewny i opiekuńczy, a przy nim Toki w końcu może być sobą i na chwilę zapomnieć o odpowiedzialności, jaka na nim ciąży. Im więcej czasu ze sobą spędzają, tym bardziej chce, żeby Akira został dla niego kimś więcej, niż tylko kolegą...
► Pokaż Spoiler
A teraz przed Wami drugi tytuł: Cure Blood.
Oczywiście do wtorku z rabatem 20%. 🙂
Tytuł: Cure Blood
Autor: Arata Togaya
Cena okładkowa: 26.90 zł
Ilość stron: około 200
Gatunek: Dramat, sci-fi, supermoce, tragedia
Tytuł pojawi się w Empiku.
Nie ma oznaczeń wiekowych.
PREMIERA: 11.04.2024
LINK: https://sklep-dango.pl/cure-blood-p-3452.html
OPIS: "W moim niekończącym się życiu mam tylko ciebie".
Pewnego dnia w ciele Tadayukiego, świeżo upieczonego lekarza, następuje niewiarygodna zmiana. Zaczyna pragnąć ludzkiej krwi i prawie całkiem przestaje się starzeć, zupełnie jak wampir. Kierowany żądzą krwi atakuje Jujiego, starszego kolegę po fachu. Przerażony tym, co zrobił, oświadcza, że stał się potworem i ucieka. Juji jednak odnajduje go i oferuje swoją pomoc – obiecuje, że wyleczy Tadayukiego i będzie oddawał mu swoją krew. Żaden z nich jeszcze nie wie, że to dopiero początek ich wieloletniej relacji...
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości