Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
sambista
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: sambista » ndz lis 19, 2017 5:51 pm

Znajoma poleciła mi kilka tytułów, trafiłam na coś takiego i po przeczytaniu od razu pomyślałam że nawet by do klusków pasowało. Przyszłam napisać i patrzę, a tu nowe info że dwa tomy wiec pasuje jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: mika » wt lis 28, 2017 12:46 pm

Z facebooka:
Kochani,
tak jak pisaliśmy wczoraj, dzisiaj wrzucamy bardzo ważną informację.
Nie wszyscy z Was wiedzą, że zakładając firmę w Polsce można być płatnikiem VAT lub też być zwolnionym ustawowo z tego podatku. Jednak po przekroczeniu progu przychodu, firma automatycznie w dniu przekroczenia staje się płatnikiem VAT. Dlatego też, nasze wszystkie mangi będą miały dopisek, tak jak mangi innych wydawnictw "(w tym 5% VAT)".
Niestety w naszym przypadku wiąże się to z podniesieniem cen mang, ponieważ cena, którą widzicie na okładce jest ceną netto (bez podatku). Tak stanie się ze wszystkimi mangami, na które mamy już licencje, i które zostaną wydane po Nowym Roku. Podwyższona cena dotyczy sprzedaży w Empiku, jak i również w niektórych sklepach tematycznych. U nas ceny nie ulegną zmianie. Dla sklepów przewidzieliśmy dodatkowe zniżki, jednak z Empikiem, niestety, to tak nie działa.
Ceny mang będą wyglądać następująco (tyle będą kosztować w Empiku):
  • CANIS -Dear Hatter- 2: 23,00 zł
  • Coyote 1: 23,00 zł
  • Usłyszeć ciepło słońca -Limit- 1: 24,50 zł
  • Nowość BL: 24,05 zł
  • Nowość Seinen: 24,05 zł
Nowe licencje będą miały już naszą standardową cenę 22,90 zł z VAT.

Za niedogodności bardzo, ale to bardzo przepraszamy. Ale kompletnie się nie spodziewałyśmy, że Klusek będzie miał taką dobrą sprzedaż mang, że aż przekroczy próg. :(

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » wt lis 28, 2017 12:51 pm

Miło, że im się firma tak ładnie rozwija :D

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Fani » wt lis 28, 2017 12:56 pm

Życzę im by tylko takie problemy napotykali w przyszłości :angel:

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » wt lis 28, 2017 4:58 pm

Chciałabym, żeby inne wydawnictwa miały takie problemy. Wtedy nie mielibyśmy na co narzekać.

Glandire
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Glandire » wt lis 28, 2017 6:37 pm

Mnie jakoś bardziej ta sytuacja cieszy, niż martwi. :D Fajnie, że tak dobrze sobie radzą.
Generalnie bardzo sobie cenię to, że ogłosili dokładnie co i jak, wytłumaczyli całą sytuację i przeprosili. Nie to, żeby było jakoś specjalnie za co przepraszać, ale miło, że tak się przejmują swoimi klientami. Chętnie postawię sobie na półce coś jeszcze od nich poza Otonari Complex. Na pewno skuszę się na seinen, ostatnio mam coraz więcej sympatii do Dango, więc postanowiłam sobie, że zakupię nawet jeśli nie będzie specjalnie w moich klimatach. Starają się, dbają o klienta, to z przyjemnością ich wesprę.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łukasz.T » wt lis 28, 2017 9:20 pm

Mimo, że nie mam żadnej mangi od nich na razie, to fajnie ze im tak dobrze idzie :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: DarkNighty » wt lis 28, 2017 11:01 pm

Kupiłam od nich dwie mangi yaoi, ale nie spodobały mi się, więc je sprzedałam. Na razie na półce mam tylko Kompleks Sąsiada, który bardzo przypadł mi do gustu, chociaż wcześniej nie znałam tej mangi. Mam nadzieję, że wydadzą więcej ciekawych mang w różnych gatunkach, ponieważ bardzo chcę ich wspierać. Cieszę się, że sobie radzą na rynku i ludzie kupują ich mangi. Oby tak dalej! Również czekam na seinen :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kocurzyca » śr lis 29, 2017 10:35 am

Ja mam 6 tomikow od nich i dwa kolejne już czekają na kupienie. Jestem bardzo zadowolona z tego wydawnictwa i, mimo tego, że lubię bl, nie mogę się doczekać jak zaczną też wydawać mangi innych gatunków :) więc cieszę się z tej informacji. No i to jedno z wydawnictw, które nie stosuje obwolut, co mnie niesamowicie cieszy. Oraz format mangi jest najlepszy, bo jednotomówki waneko są już dla mnie nieco za duże.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KubciO » śr lis 29, 2017 11:27 am

Łukasz.T pisze:
wt lis 28, 2017 9:20 pm
Mimo, że nie mam żadnej mangi od nich na razie, to fajnie ze im tak dobrze idzie :)
Dokładnie. Jak rzucą jakimś innym gatunkowo tytułem, to wesprę wydawnictwo. Niech im się darzy!
Kocurzyca pisze:
śr lis 29, 2017 10:35 am
No i to jedno z wydawnictw, które nie stosuje obwolut, co mnie niesamowicie cieszy.
Podpisuję się pod tym obiema rękoma. Brak obwoluty in plus. Np. kształt twojego głosu bez obwoluty, za to ze skrzydełkami - coś wspaniałego.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Glandire
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Glandire » śr lis 29, 2017 11:04 pm

KubciO pisze:
śr lis 29, 2017 11:27 am
Brak obwoluty in plus. Np. kształt twojego głosu bez obwoluty, za to ze skrzydełkami - coś wspaniałego.
No właśnie, mega! Kompleks sąsiada też taki jest, ze skrzydełkami. I szczerze jak pierwszy raz wzięłam tomik do ręki w empiku to, to była jedna z rzeczy, która skłoniła mnie do kupna. Super trzyma się to w rękach, bardzo ładnie wygląda no i oczywiście, żadna obwoluta nie będzie się gniotła. Nie wiem, ma człowiek takie poczucie solidności trzymając tomik, bo przez to, że okładka i skrzydełko się na siebie nakładają, to obwoluta się wydaje twardsza, grubsza no i solidniejsza właśnie.

Mam nadzieję, że wydawnictwo będzie się powolutku rozrastać i że kiedyś zaserwują nam jakąś hitową, albo przynajmniej dłuższą pozycję.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mormicc » czw lis 30, 2017 7:07 pm

Nie powinna być dzisiaj jakaś zapowiedź?
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kakaladze » czw lis 30, 2017 7:44 pm

Jesteśmy w trakcie rozwiązywania problemu pośrednio związanego z licencjami, postaramy się jak najszybciej wrzucić ogłoszenie. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: SallyCzarownica » pt gru 01, 2017 7:08 pm

Kochani,
przedstawiamy Wam naszą nowość. Dzisiaj mamy dla Was seinena. Natomiast ogłoszenie tytułu BL się troszkę opóźni.

Tytuł: Kimi no Suizou wo Tabetai
Tytuł polski: Chcę zjeść twoją trzustkę
Autor: Yoru Sumino
Rysownik: Izumi Kirihara
Ilość tomów: 2 (Zakończona)
Ilość stron: ok. 200
Premiera: 1 tom - Marzec 2018
2 tom - Maj 2018
Widownia: seinen
Gatunek: Dramat, romans, szkolne życie, okruchy życia

Link do przedsprzedaży: https://sklep-dango.pl/982-chce-zjesc-twoja-trzustke

Pewnego dnia, ja – uczeń liceum – znalazłem w szpitalu pamiętnik. "Dziennik współistniejących chorób" – to jego tytuł. Należał do Sakury Yamauchi, która pisała go w ukryciu. W środku znajdowała się informacja o jej chorej trzustce... Jej dni były policzone. W jednej chwili, całkiem przez przypadek, stałem się powiernikiem jej sekretu. To było tak, jakbym był jej pisany. Byłem jej całkowitym przeciwieństwem. Jednakże... Świat przedstawił dziewczynie cierpiącej na okrutną chorobę równie okrutną rzeczywistość.
"Chcę zjeść twoją trzustkę!" – tak zaczęła się nasza historia.

► Pokaż Spoiler


Opis bardzo intrygujący, ale to tłumaczenie tytułu... dość dziwne. Zapachniało mi Hannibalem. :D
Obrazek

Dzordi
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Dzordi » pt gru 01, 2017 7:09 pm

Jak ostatnio żadne zapowiedzi mi nie podpasowały, tak to biorę w ciemno :D

Glandire
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Glandire » pt gru 01, 2017 7:14 pm

Tak, taaak, taaaak. :D
Niech no dostanę listopadową wypłątę, to będę wściekle zamawiała preorder. :D
SallyCzarownica pisze:
pt gru 01, 2017 7:08 pm
ale to tłumaczenie tytułu... dość dziwne. Zapachniało mi Hannibalem.
Dokładnie takie miałam skojarzenie. Z pewnością ciekawie będzie wyglądało na półce.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » pt gru 01, 2017 7:27 pm

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym tytule. Ale opis jest bardzo zachęcający. Po zerknięciu na skany również kreska jest miła dla oka. Kupię na pewno.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Meliona » pt gru 01, 2017 7:34 pm

Smutam, czekałam na ogłoszenie BL-a :( A ten seinen nie wydaje się interesujący. Tylko tytuł przykuwa uwagę (swoją głupotą).
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Ame » pt gru 01, 2017 7:41 pm

Nawet mnie zainteresowało! Może się skuszę albo poczekam na opinie. Mam po przeczytaniu opisu wątpliwości. Czy będzie to dobre.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: pittegawll » pt gru 01, 2017 7:59 pm

Ciężko mi się zdecydować. Wiedziałem, że to będzie mało znana rzecz, ale tutaj bardzo mnie zaskoczyli. I jeszcze ten dziwny tytuł. Chociaż to akurat powinno zaciekawić wiele osób. Manga wygląda ładnie i zarówno kreska jak i klimat pasuje do Dango. Bardzo bym chciał coś już od Nich kupić, ale boję się że ta historia może mnie znużyć. Miłość, choroba, nie są to zbytnio moje klimaty jak wnoszę po opisie. Poczekam na opinie i zobaczę po premierze jak się to prezentuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości