Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: wataken » wt sty 19, 2016 12:36 pm

Jak w temacie - miejsce do pisania o wydawnictwie Dango
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » czw sty 21, 2016 5:46 pm

Podpytałem u źródła. W Dango dziewczyny czekają na odpowiedź w sprawie yuri i kolejnej BLki. Starają się też o jakieś shoujo. Nowa manga najprawdopodobniej wiosną, kwiecień/maj.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw sty 21, 2016 6:25 pm

Dobrze wiedzieć.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw sty 21, 2016 7:35 pm

Zaczynają i skończą jak Ringo Ame.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw sty 21, 2016 9:20 pm

gg gonia skreślasz już Ringo Ame? :wink:

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw sty 21, 2016 10:17 pm

Ame, odpiszę w odpowiednim temacie :D

A co do Dango mają jeszcze te przewagę że jakby co ciągle mają sklepik. Ale rynek już pokazał że nie wystarczy wydać 1 tomowego yaoi i świat składa pokłony, bo kotori pokazało że żeby się wybić trzeba walczyć jak lew i wyrabiać 300% normy a nie robić to hobbystycznie, a jak dla mnie tak te wydawnictwa wyglądają.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw sty 21, 2016 11:00 pm

gg gonia pisze:A co do Dango mają jeszcze te przewagę że jakby co ciągle mają sklepik. Ale rynek już pokazał że nie wystarczy wydać 1 tomowego yaoi i świat składa pokłony, bo kotori pokazało że żeby się wybić trzeba walczyć jak lew i wyrabiać 300% normy a nie robić to hobbystycznie, a jak dla mnie tak te wydawnictwa wyglądają.
Spokojnie. Ledwo co wydali swoją pierwszą mangę. Może warto poczekać trochę, nim będzie się ich skreślać na starcie :?

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw sty 21, 2016 11:23 pm

SallyCzarownica pisze:Spokojnie. Ledwo co wydali swoją pierwszą mangę. Może warto poczekać trochę, nim będzie się ich skreślać na starcie :?
Mogę ich oceniać już przed wydaniem jakiejkolwiek mangi, w ramach mojego subiektywnego postrzegania rynku i tendencji rozwojowych. I pewnie większość stwierdzi że to bezpodstawny hejt, ale nie ślęcze tu od wczoraj i to czy wydali tę mangę na złocie czy nie nie zmieni faktu że bez hitu rynek ich zeżre, albo bez niszy którą mogliby sobie dłubać.

I proszę nie mylić, nie skreślam ich an zasadzie że są nie fajni i nie będą wydawać w terminie, bo pewno mają plany, marzenia ambicie i wgl to spoko ludzie ale ja oceniam ich jako nową firmie pchającą się w zapchany rynek.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt sty 22, 2016 8:09 am

Prawdę mówiąc chyba skończył się czas startu yaoicami, bo Kotori łokciami wywalczyła sobie panowanie w tym rewirze.

Z Dango poczekam i zobaczę, ale na początku nie chce żadnej długiej serii, tylko króciutkie do 5 tomów maksymalnie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt sty 22, 2016 5:54 pm

gg gonia pisze: żeby się wybić trzeba walczyć jak lew i wyrabiać 300% normy a nie robić to hobbystycznie
O! To, właśnie to! Zgadzam się z gg gonia pod tym względem. Żeby się wybić należy wyrabiać 300% normy bo potem wygląda to jak wygląda. Taiga padła, Ringo Ame jest w hibernacji a do tego dochodzi jakieś Wydawnictwo Tororu i nie mam bladego pojęcia czy to jest jakiś żart czy cokolwiek innego...

Co do Dango, to wpadli na fajny pomysł z tymi notesami. W końcu coś innego niż plakat :wink: (Ale zakładki też są super <3) Jestem ciekawa jaki będzie następny dodatek do innego tytułu. :twisted:
Ich mangi nie kupiłam bo tytuł mnie w ogóle nie zainteresował, ale czekam na opinie innych pod względem wydania ich pierwszego tytułu. :lol:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt sty 22, 2016 6:08 pm

Tororu = troll zapisane w kanie (tu mamy wersję romanji). Niemal na 100% to żart.
Co do Dango, dopóki nie zaczną wydawać czegoś innego niż BL, to tak jakby ich nie było, przynajmniej dla mnie.
żeby się wybić trzeba walczyć jak lew i wyrabiać 300% normy a nie robić to hobbystycznie
Jedno zdanie, zamiast całego wykładu. Podzielam powyższą opinię.

Darya
Status: Offline

Post autor: Darya » pt sty 22, 2016 10:21 pm

Taka sytuacja:
z fb Dango pisze:Kochani,
dowiedziałyśmy się, że manga została wystawiona na empik.com. Chciałybyśmy poinformować, że nie podpisałyśmy umowy z Empikiem. Zostało wysłane przez nas jedynie zapytanie ofertowe w celu zorientowania się w marżach. Jednakże żadna umowa nie została podpisana, więc bardzo prosimy o nie kupowanie mangi na stronie Empik.com. Mamy już numer do firmy i jutro z rana będziemy tę sprawę załatwiać.
Racja, manga jest w Empiku

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt lut 09, 2016 5:56 pm

Zostawiam to tu:
Kochani,
zdajemy sobie sprawę, że koszty wysyłki są dla większości klientów utrapieniem, dlatego też z myślą o Was zmieniamy strategię, dotyczącą wysyłek naszych mang i czasopism.
Pisaliśmy o tym, że przez dwa tygodnie po premierze mangi wysyłka będzie darmowa, jednakże zdecydowaliśmy się na inny krok.


Otóż wysyłka naszych mang ZAWSZE będzie darmowa.
Różnić się będzie jedynie cena mangi. W przedsprzedaży manga będzie zawsze tańsza, natomiast po premierze będzie do zakupienia w cenie okładkowej. Po premierze mangi będziemy wysyłać listem zwykłym priorytetowym, jednakże istnieje możliwość wybrania (za dodatkową opłatą) listu poleconego.
Dodatkowo jeśli ktoś zdecyduje się na większe zakupy, a wśród nich będzie manga, to ma do wykorzystania kod, który obniża cenę mangi o 2 zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr lut 10, 2016 6:48 pm

Dango rozpieszcza >w<

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » czw lut 11, 2016 8:32 am

Wyrażenie "ciepłe kluchy", w stosunku do nich, nabierze nowego znaczenia :3

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » pt lut 12, 2016 8:40 am

Niech tylko wydadzą coś co lubię i zostaną moim ulubionym wydawnictwem :D

JoshAuramera
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 12, 2016 1:44 pm
Status: Offline

Post autor: JoshAuramera » sob lut 13, 2016 11:39 am

Fakt że to już drugie wydawnictwo, które chce się wybić wydając yaoi, wprawia mnie w zakłopotanie. Aż taki jest na to popyt? Boli mnie tym bardziej, że z "nowych" nie utrzymała się Taiga, nie wydając ani jednego BL. Szkoda, bo bardzo lubiłem to wydawnictwo ._.
Plus na to, że w odróżnieniu od Ringo Ame, Dango chce śmielej sięgać po inne gatunki. Czekam na shoujo, może trafi w mój gust.
Darmowa wysyłka ich mang kusi i to bardzo. Bylebym miał co zamawiać z tą darmową wysyłką :mrgreen:

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr lut 17, 2016 8:21 pm

Dango będzie wydawać mangopolo, informacja pojawiła się już na fanpage autorki komiksu. Na razie nie przekonuje mnie zarys fabuły (czytałam kilka mang z podobnym settingiem, więc boja się, że fabuła będzie oparta nie na prawdziwym researchu, ale na stereotypach wziętych z tego typu historii... No i polski komiks + akcja dziejąca się w Japonii zawsze budzi we mnie na początku odrobinę niepokoju). I druga rzecz - chociaż okładka póki co prezentuje się całkiem uroczo, to... kolorowe obrazki niekoniecznie dowodzą, że środek będzie rysowany dobrze, tak, że dopóki autorka nie zapostuje przykładowych stron, to nie wiem właściwie czy nastawiać się na coś, co mogłabym kupić. No nic, będę czekać jak incjatywa się rozwinie, bo chciałabym wspierać polskie mangopodobne komiksy bardziej, ale tutaj sama nie wiem czego się spodziewać.

Fanpage autorki

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lut 17, 2016 8:35 pm

No nie wiem, nie wiem...
Mangopolo chyba ma wyjść listopad/grudzień 2016 (wnioskuje z komentarzy), więc jeszcze sporo czasu na zastanowienie się nad kupnem.
Obrazek

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr lut 17, 2016 8:55 pm

Cieszy mnie, że tak się to mangopolo rozrasta, niech tylko jakość będzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości