Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » śr lut 17, 2016 8:57 pm

Otai pisze:czytałam kilka mang z podobnym settingiem, więc boja się, że fabuła będzie oparta nie na prawdziwym researchu, ale na stereotypach wziętych z tego typu historii... No i polski komiks + akcja dziejąca się w Japonii zawsze budzi we mnie na początku odrobinę niepokoju).
Nie nastawiałabym się na nic ambitnego tbh :D

Może Dango ma nadzieję wytrzaskać tyle kasy, ile Kotori wytrzaskało z Kattlet. Zastanawiam się, czy ta autorka od Dango ma taką rzeszę fanów, co Katt.
Ona ma jakieś ukończone rysunki poza tą okładką? Bo na tym profilu na fejsie to ja widzę masę szkiców, ale nic konkretnego. No, kojarzę dziewczynę z tego konkursu z RingoAme, ale DAAAAMN chcę zobaczyć coś konkretnego >_<

Z komentarzy:
Shounen-ai/Yaoi jeszcze jest nad tym mała konwersacja :D
>___> zabieraćsięzakomiksiniewiedziećjakabędziekonwencja? >_____>

Niemniej, jak każdemu polskiemu autorowi życzę sympatycznego powodzenia, nie zmienia się to i w tym przypadku.
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2016 9:08 pm przez pridek, łącznie zmieniany 1 raz.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr lut 17, 2016 9:05 pm

W ogóle to podziwiam beztroskę autorów mangopolo, Kattlett nie robi scenopisu, ta nie zna konwencji, ale ma okładkę...
Po co ja kolejny miesiąc siedzę nad scenariuszem i opisuje każdy szczegół :x

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr lut 17, 2016 10:20 pm

Nie jestem zainteresowana tytułem. Jakoś manga do mnie nie przemawia xD
Życzę autorowi sukcesu w sprzedaży. :>

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr lut 17, 2016 10:27 pm

Pomimo mojego uwielbienia BL, to nie jestem w ogóle zainteresowana polskimi komiksami. Także jaki by ten komiks nie był piękny, mądry, zabawny i niewiadomo co jeszcze, to nie kupię.

dragusia91
Status: Offline

Post autor: dragusia91 » śr lut 17, 2016 10:47 pm

mysz pisze:W ogóle to podziwiam beztroskę autorów mangopolo, Kattlett nie robi scenopisu, ta nie zna konwencji, ale ma okładkę...
Po co ja kolejny miesiąc siedzę nad scenariuszem i opisuje każdy szczegół :x
A ile masz już gotowych komiksowych plansz? W drugą stronę też lepiej nie przesadzać :mrgreen:

Otai pisze:chociaż okładka póki co prezentuje się całkiem uroczo, to... kolorowe obrazki niekoniecznie dowodzą, że środek będzie rysowany dobrze, tak, że dopóki autorka nie zapostuje przykładowych stron, to nie wiem właściwie czy nastawiać się na coś, co mogłabym kupić.
Pójdę o krok dalej: dopóki nie zobaczę przykładowych stron, nie uwierzę, że to wyjdzie. W tej chwili jestem przekonana że ogłoszenie tej pozycji to falstart ze strony autorek. Raz, że komiks nie ma wyklarowanej koncepcji scenariusza (a chcą wydać to w listopadzie 2016), a dwa rysowniczka graficznie nie podoła, bo:
pridek pisze: Ona ma jakieś ukończone rysunki poza tą okładką? Bo na tym profilu na fejsie to ja widzę masę szkiców, ale nic konkretnego.
Na deviantarcie rysowniczki podobnie. Szkice, głownie rysunki postaci do ramion. Rzadko pojawia się cała postać.

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Online

Post autor: Kitsu-nee » czw lut 18, 2016 7:35 am

Meh, mnie tam polskie komiksy stylizowane na mangi nie interesują, za dużo ciekawych rzeczy prosto z Azji u nas wychodzi.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw lut 18, 2016 12:15 pm

dragusia91 pisze:
pridek pisze: Ona ma jakieś ukończone rysunki poza tą okładką? Bo na tym profilu na fejsie to ja widzę masę szkiców, ale nic konkretnego.
Na deviantarcie rysowniczki podobnie. Szkice, głownie rysunki postaci do ramion. Rzadko pojawia się cała postać.
Może to będzie komiks z samymi portretami 8-) Mangopolo totalnie zlewam, taka twórczość mnie nie kręci.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw lut 18, 2016 4:04 pm

Meh... Opis fabuły nie zaciekawił mnie, okładka też średnio mi się podoba. Nie kupię. Fanowskie inicjatywy jak najbardziej popieram ale w ich przypadku też stosuję selekcję i nie biorę wszystkiego jak leci. Ten komiks na pewno nie trafi na moją półkę.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » czw lut 18, 2016 6:53 pm

A podobno kolejnym wydanym tytułem miało być yuri. Oj Dango, Dango ;)
Obrazek

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » czw lut 18, 2016 7:00 pm

Wydanym czy zapowiedzianym? :D To mangopolo ma wyjść dopiero pod koniec roku, więc yuri może (a powinno!) się jeszcze trafić po drodze. x)

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » czw lut 18, 2016 7:19 pm

Cóż... Szkoda, że yaoi, mam nadzieję, że chociaż dobre i Dango się utrzyma. Ale mangopolo zwykle nie jest takie złe, pomijając parę wyjątków (pisząc to wcale nie myślę o Kattlett, hehe, wcale).

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pt lut 19, 2016 12:12 am

Lou pisze:A podobno kolejnym wydanym tytułem miało być yuri. Oj Dango, Dango ;)
Może mangopolo było nadprogramowe i po prostu "tak wyszło" a o yuri to mieli na myśli coś Azjatyckiego xD Tak czy siak mnie to lotto. Na razie na mnie nie zarobią :P

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr mar 02, 2016 8:57 am

Witajcie!

Pragnę jedynie powiadomić, że nie pracuję już w Dango, dlatego wszelkie wątpliwości i pytania związane z mangami i wydawnictwem kierujcie do Makkyun.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw mar 03, 2016 12:24 pm

Szykują dla nas:
Wydawnictwo Dango: Jedno yaoi, jedno yuri i jedno romansidło. Emotikon smile

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » czw mar 03, 2016 1:00 pm

mam nadzieje że nie jest to kolejność ogłaszania xD dajcie yuri na początek. I tak miało być po pierwszych jajojcu xD

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw mar 03, 2016 1:18 pm

Dla mnie romansidło zawsze spoko. Sama nie mogę uwierzyć, że przez lata czytania "poważnych" tytułów przerzuciłam się na shoujo.

Dango zresztą będę wspierać zawsze, niezależnie od tego, co jeszcze wydadzą.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw mar 03, 2016 2:21 pm

O! Może coś z Yaoi mi sie spodoba. Już od dłuższego czasu zastanawiałam się nad kupnem jakiegoś, więć nie mogę się doczekać. :) Yuri i romansidło odpada.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw mar 03, 2016 3:22 pm

Mnie wstępnie interesuje yaoi i romansidło, no chyba, że jajojec okaże się tym czymś od polskiej autorki. Wtedy podziękuję.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw mar 03, 2016 4:20 pm

Może yaoi i romans, o ile nie okażą się kolejnymi szkolnymi romansidłami. Mam dość historii dziejących się w szkole, gdzie bohaterowie to licealiści/gimnazjaliści. Dajcie coś dla starych bab ;)
Yuri tradycyjnie mówię NOPE :P

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw mar 03, 2016 4:27 pm

O Yuri było wiadomo jakiś czas temu, tylko na to czekam, jak ogłoszą to będzie mi dane w końcu zobaczyć ich wydania i tłumaczenie, liczę że w przypadku kolejnych tytułów też będą takie fajne pandy oznaczające ograniczenie wiekowe i fakt że to Yuri :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości