Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » pt mar 08, 2024 11:29 pm

Meh, meh i meh. Też się zastanawiam, podobnie jak Yuriko, skąd oni to wytrzasnęli. Niby nowości na Dzień Kobiet, a opisy brzmią jak na Dzień Dziecka :roll:.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » sob mar 09, 2024 3:03 am

Miła odmiana, że jednotomówki od Dango tym razem nie są BL-kami. Wezmę Krople i Liska. Ja tam lubię klimaty fantasy, bo miło mi się to czyta w zimne dni, przy herbatce :wink:

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: nover » sob mar 09, 2024 12:06 pm

Dango po raz pierwszy w histori mnie urobiło :shock:
Jak za romansami nie za bardzo przepadam tak, tutaj wezmę wszystkie pozycje :shock: i to będą pierwsze tomiki u mnie od nich :oops:

Gina89
Adept
Posty: 156
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gina89 » sob mar 09, 2024 1:02 pm

Jeżeli ciężko nawiązać im współpracę z powodu brania prawie samych BL, to każde odstępstwo od tej normy daje im nadzieję na wydanie lepszego, bardziej znanego tytułu. Do mnie żaden tytuł nie trafia. Może 3 o ile było by to coś poważniejszego a nie komedyjka

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » sob mar 09, 2024 2:46 pm

Wreszcie nie-bl!
Krople zależy na ile będzie ekspozycja na świat przedstawiony, na ile będzie to manga o wykluczeniu "niepełnosprawnych", na ile dramat, a na ile naiwne przygody pierwszej miłości małolatów. Może być bardzo dobrze, po crap. Ja dam szansę.

Show-biznesu też brzmi ciekawie o ile nie będzie chorych akcji z podmiotowym traktowaniem Mairu przez Shu - może ją traktować tylko jako środek do swojego celu. Raczej to mało prawdopodobne skoro bierze się za to Danego - przecież biorą same ciepłe kluchy, nazwa zobowiązuje - ale niepewność się pojawiła. Też dam szansę.

Lisek zapowiada się na najmniej ciekawego, zobaczymy jak często będzie w formie zwierzęcej, a czy nie po prostu będzie "dziwnym" człowiekiem z mocami. Pewnie też wezmę.

Tylko się muszę zastanowić czy nie czekać na jakieś większe promo

Himechan
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 29, 2022 5:40 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Himechan » czw mar 14, 2024 4:22 pm

Tytuły wyglądają ciekawie, zobaczymy.
Czy oni odpowiadają na maile?

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Desponia » czw mar 14, 2024 8:59 pm

Himechan pisze:
czw mar 14, 2024 4:22 pm
Czy oni odpowiadają na maile?
Zdaje się, że bardzo nieregularnie i dość często trzeba poczekać na odpowiedź, bo już kilka razy widziałam takie pytania pod ich postami na Facebooku. Własnego doświadczenia w tej kwestii nie mam, do tej pory nie miałam potrzeby kontaktować się z nimi mailowo.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » sob mar 16, 2024 7:53 pm

Kochani, w ten leniwy (i coraz bardziej chłodny) sobotni wieczór mamy dla Was tytuł Boys Love od autorki Śnieżnej wróżki! 😉
Tylko do środy taniej o 20%. 😉
Tytuł: White liar
Autor: Tomo Serizawa
Cena okładkowa: 27.90 zł
Ilość stron: około 220
Gatunek: Drama, romans, okruchy życia
PREMIERA: 12.06.2024
PREMIERA W SKLEPACH: 19.06.2024
Tłumacz: Joanna Weldu
Tytuł 18+ dla Empiku.
Link: https://sklep-dango.pl/white-liar-p-3463.html
OPIS: Zaliczywszy w życiu zbyt wiele miłosnych wzlotów i upadków, 28-letni fryzjer Kei Shiraishi postanawia nigdy więcej się nie zakochać. Udaje mu się to... do czasu, gdy na jego drodze staje Taiga Jinnouchi, aktor desperacko potrzebujący wizerunkowej metamorfozy! To, co miało być tylko jednorazową profesjonalną usługą, szybko przeradza się w coś więcej i nabiera rumieńców...
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » sob mar 16, 2024 9:19 pm

Śnieża wróżka była urocza, więc biorę też nowy tytuł autorki. Poza tym lubię wątek fryzjerów lub mody w mangach BL.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » ndz mar 17, 2024 7:04 pm

Kochane Kluski i Kluseczki!

Wsłuchując się w Wasze prośby, powracamy w sklepie do możliwości składania zamówień tzw. "mieszanych". :)
Od tej pory nie musicie kupować osobno mang wydanych i osobno przedsprzedaży.
Do ceny mang w przedsprzedaży doliczony jest koszt wysyłki listem priorytetowym.
Cena listu poleconego, paczkomatu oraz kuriera jest odpowiednio obniżona.

Jeśli chcecie zamówić produkt w przedsprzedaży z wysyłką paczkomatem lub kurierem, należy złożyć osobne zamówienie.

Przykład: Klusia wrzuciła do koszyka mangę w przedsprzedaży oraz mangę wydaną i zaznaczyła wysyłkę paczkomatem. W takim przypadku Klusia dostanie mangę w przedsprzedaży wysłaną listem priorytetowym (koszt wysyłki wliczony w cenę mangi), a wydany tytuł zostanie wysłany paczkomatem. Aby Klusia dostała tytuł w przedsprzedaży paczkomatem, musi ona zamówić tylko produkt w przedsprzedaży, tj. złożyć osobne zamówienie na mangi w przedsprzedaży oraz osobne na mangi wydane. Taką samą sytuację będzie miała z kurierem.

Kolejnym prezentem od Kluska jest obniżka cen za wysyłkę!
Przy następnych zapowiedziach koszt wysyłki preorderu listem priorytetowym zostanie zmniejszony o połowę.
Zapłacicie tylko 2.70 zł za wysyłkę!

Więcej informacji o wysyłce znajdziecie tutaj: https://sklep-dango.pl/wysylka-zamowien-pm-16.html

https://sklep-dango.pl/

PS Jakby Wam coś nie działało, prosimy o wyczyszczenie ciasteczek. :) A jeśli dalej coś będzie nie tak, to śmiało do nas pisać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz mar 17, 2024 7:15 pm

Zgłupiałem. Yatta podnosi ceny wysyłek, a Dango je obniża? Coś mi się to nie klei... Ktoś jeszcze tak ma?

Gina89
Adept
Posty: 156
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gina89 » ndz mar 17, 2024 7:47 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz mar 17, 2024 7:15 pm
Zgłupiałem. Yatta podnosi ceny wysyłek, a Dango je obniża? Coś mi się to nie klei... Ktoś jeszcze tak ma?
A to nie tak że jak jakaś firma podpisze umowe z przewoznikiem i po czasie bedzie miała coraz więcej wysyłek to można negocjować lepsze ceny? Tak przynajmniej kiedyś w kurierce slyszalam. Być może dango przekroczyło pewien pułap i dostali lepsze ceny.
A Studio JG...? Pewnie za rok do ceny mangi, oraz wysylki, bedzie osoba tabelka z doliczeniem ceny opakowania np koperta zwykla 1zl, bąbelkowa 3zl a karton 5zl

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz mar 17, 2024 8:08 pm

No nie wierzę, że sklep Dango robi większy obrót niż Yatta.
Dango 2,70zł
Yatta 2,99zł
I teraz czy Yaata dolicza sobie za usługę pakowania, czy Dango poświęca 30gr by mieć lepszą sprzedaż preorderów :?

Gina89
Adept
Posty: 156
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Gina89 » ndz mar 17, 2024 8:11 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz mar 17, 2024 8:08 pm
No nie wierzę, że sklep Dango robi większy obrót niż Yatta.
Dango 2,70zł
Yatta 2,99zł
I teraz czy Yaata dolicza sobie za usługę pakowania, czy Dango poświęca 30gr by mieć lepszą sprzedaż preorderów :?
Bardziej chodzi że dango wychodzi na zero z wysyłką a yatta - im większa firma tym więcej pracowników to i za pakowanie trzeba dodatkowo zapłacić.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz mar 17, 2024 8:38 pm

Zerknąłem jeszcze na cenniki i formy wysyłek
Yatta list polecony zwykły 2,99 (PP podaje 6,80) - 43,97% ceny PP
Dango list nierejestrowany priorytetowy 2,70 (PP podaje 4,80) - 56,25% ceny PP

I tak, da się podpisać z PP umowę i negocjować cennik. Więc może faktycznie z tym to jest związane.

PS. Czyli to Dango było chytrą babą, skoro dotąd żądali 5,40 przy maksymalnym koszcie 4,80 :twisted:

Himechan
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 29, 2022 5:40 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Himechan » pn mar 18, 2024 9:01 pm

Nie bronię Dango, ale 5,40 to za format przesyłki, czyli M. Poczta ma trzy jeśli chodzi o listy S,M i L, czyli zależy od wielkości koperty i wagi listu.
Edit: to samo jest w przypadku listu poleconego.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » pn mar 18, 2024 10:39 pm

Format S to 23x16x2
Format M to 32,5x23x2
Mangi Dango mają ok 18x13x1,5

Nie mam pod ręką koperty, ale - jeżeli nie używają kopert oversize - na luzie front się mieści w S, co najwyżej z grubością może być kłopot, ale wtedy M też jest za mały.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » pn mar 18, 2024 11:01 pm

Yuriko pisze:
sob mar 16, 2024 7:53 pm
Kochani, w ten leniwy (i coraz bardziej chłodny) sobotni wieczór mamy dla Was tytuł Boys Love od autorki Śnieżnej wróżki! 😉
Tylko do środy taniej o 20%. 😉
Tytuł: White liar
Autor: Tomo Serizawa
To nie, że się czepiam, ale innego koloru nie było?

"Śnieżna Wróżka" też jest biała, tyle że śnieg to akurat w innym kolorze nie będzie XD
Kuroneko pisze:
sob mar 16, 2024 9:19 pm
Śnieża wróżka była urocza, więc biorę też nowy tytuł autorki. Poza tym lubię wątek fryzjerów lub mody w mangach BL.
Też liczę na fluff, chociaż tytuł sugeruje że jeden z głównych może być kłamczuchem, więc może być lekka drama 8-)

Himechan
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 29, 2022 5:40 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Himechan » wt mar 19, 2024 12:55 pm

No to tutaj jest coś mocno nie tak, może koszt koperty doliczają albo co haha :shock:

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 345
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: lexis » wt mar 19, 2024 10:10 pm

Oesu, co ten pan z okładki nowej zapowiedzi ma ze stopą? Z ręka też mi coś nie gra.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości