Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Łukasz.T » wt lis 06, 2018 12:08 am

Anime bardzo podobało mi się. To więc manga pewnie u mnie wyląduje :P Brawo Dango!

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » wt lis 06, 2018 9:44 am

Zero zainteresowania z mojej strony. Za sportówkami nie przepadam, a ten tytuł dodatkowo z założenia wydaje się nudny. No i jest długi i wychodzący, a to skreśla go u mnie na starcie.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Tomek » wt lis 06, 2018 12:01 pm

Anime "3-gatsu no Lion" nie było jak dla mnie sportówką. Przynajmniej nie za typową. Nie znałem kompletnie zasad Shogi (w fabule gra występuje głównie jako tło do przemyśleń bohatera), a mimo to uważam tą serię za najlepsze anime, jakie dane mi było obejrzeć w ostatnich latach.

Manga chyba też nie jest typową sportówką, skoro w punkcie "gatunek" od Dango nie występuje "sport".

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Atom » wt lis 06, 2018 4:04 pm

Istna bomba :shock:. "3 gatsu no lion" to seria niepozorna, aczkolwiek absolutnie wybitna w swojej kategorii. Szczerze mówiąc od dawna żadne anime mi się aż tak bardzo nie podobało, dlatego też jestem bardzo szczęśliwy, że będzie u nas wydawana. Tym bardziej, że szanse na jej wydanie wydawały mi się ze względu na bardzo niszową tematykę, bliskie zera. Brawo Dango!

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » wt lis 06, 2018 4:19 pm

Nie przepadam za okruchami więc za tą wielotomową serię podziękuję. Mam nadzieję jednak, że się sprzeda, a Sango nie będzie żałować decyzji.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Nelinnor » wt lis 06, 2018 6:54 pm

Kolejna, naprawdę dobra pozycja. :)

Cóż, nie mogę się nadziwić jak świat ostatnio stanął na głowie. Jeszcze ponad rok temu jeżeli oczekiwałem na wydanie czegoś w Polsce to spodziewałem się tego raczej od Waneko czy Studio JG, a ostatnimi czasy to właśnie Kotori i Dango rzucają ambitnymi zapowiedziami na lewo i prawo. Nic tylko otwierać portfel i czekać na więcej. :)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Akiho » wt lis 06, 2018 9:47 pm

Kolejny tytuł nie dla mnie po beztroskim kempingu, trzymam jednak kciuki za sprzedaż, bo wydaje się to dosyć mocno ryzykowna seria. Skoro wybrali już drugi tytuł z niszy to czekam na jakiś josei :P
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: zandam » wt lis 06, 2018 11:40 pm

Nelinnor pisze:
wt lis 06, 2018 6:54 pm
Cóż, nie mogę się nadziwić jak świat ostatnio stanął na głowie. Jeszcze ponad rok temu jeżeli oczekiwałem na wydanie czegoś w Polsce to spodziewałem się tego raczej od Waneko czy Studio JG, a ostatnimi czasy to właśnie Kotori i Dango rzucają ambitnymi zapowiedziami na lewo i prawo. Nic tylko otwierać portfel i czekać na więcej. :D
Otóż to! Sama ledwo wierzę w to, jak ostatnimi czasy wszystko się zmieniło. :)

I też czekam na jakiś ciekawy josei od nich <oby w dobrym tłumaczeniu>.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mormicc » śr lis 07, 2018 1:18 am

Gratuluje Dango takiej licencji, ale ja jednak odpuszczam. Wciąż nie znalazłem w sobie chęci do obejrzenia anime, a manga jest długa i niezakończona. Do kwietnia może zmienię zdanie, ale widząc swoje plany na inne serie, raczej nie. (pozatym Dango wspieram regularnie kupując ich jednotomówki, więc moje pieniądze i tak mają :v)
zandam pisze:
pn lis 05, 2018 4:00 pm
Na tę mangę nawet w USA raczej nie ma szans, a tu taka niespodzianka. :shock:
Widziałem, że ludzie na Reddicie też o tym pisali. Jest jakiś konkretny powód tego, czy tak poprostu wiadomo, że nie?
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: zandam » śr lis 07, 2018 11:22 pm

Mormicc pisze:
śr lis 07, 2018 1:18 am
Widziałem, że ludzie na Reddicie też o tym pisali. Jest jakiś konkretny powód tego, czy tak po prostu wiadomo, że nie?
Droga eliminacji:
- Kodansha mogłaby pasować, ale wydają tylko swoje tytuły (zresztą to taki tytuł, który trafiłby do "digital first" jak "Piano no Mori" i na tym by się skończyło... vide "Chihaya Furu" );
- YenPress wprawdzie wydaje kilka ryzykownych tytułów, ale większość z nich to wydania w twardej okładce i mają mniej niż 10 tomów (Panna to wyjątek, bo zabrali się za nią, jak miała kilka tomów i ma bardzo dobre wyniki sprzedaży). Zaryzykowali z Yowamushi Pedal i nie idzie mu zbyt dobrze, dlatego wątpię, żeby zdecydowali się na kolejny niszowy tytuł z większą liczbą tomów (Łyżeczki nie liczę, bo Arakawa jest bardzo popularna w USA);
- ten tytuł nie pasuje do oferty Seven Seas i jest za długi dla Fantagraphics, Verticala, Denpy i innych niszowych wydawców, więc zostałby tylko...
- VIZ. Niby mogliby to wydać w VIZ Sig, ale po pierwsze, mają awersję do tytułów sportowych, bo większość sprzedawała się (bardzo) słabo, a po drugie, mają równie silną awersję do zwykłych okruchów życia (z tego samego powodu), więc wydanie nadal wychodzącego tytułu z dwoma tagami, których unikają jak diabeł święconej wody, jest mało prawdopodobne. Co gorsza, Viz kiedyś wydał "Honey and Clover" i Koniczynka nie miała zbyt dobrych wyników finansowych, a tym samym - jak to Viz ciągle powtarza - księgarze nie będą zainteresowani kolejnymi tytułami tej autorki, przez co i wydawca z nich zrezygnuje...
I w ten oto sposób nie zostaje już nikt. :?

Gdybyś chciał bardziej zagłębić sprawę, to polecam blogi/wywiady Kodanshy, Viza, stare wpisy Verticala, a teraz pewnie i Denpa będzie się dzieliła takimi informacjami (tj. odnośnie do wyników sprzedaży konkretnych tytułów czy gatunków).

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mormicc » czw lis 08, 2018 9:50 pm

zandam, teraz rozumiem, dziękować :D
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Ten który myśli » ndz lis 11, 2018 7:48 pm

Marzec lwa to najlepsze okruchy życia jakie kiedykolwiek czytałem/oglądałem więc jak zobaczyłem to ogłoszenie prawie wyskoczyłem z łóżka :D

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kuroneko » pn lis 12, 2018 12:51 pm

Nie znałam wcześniej tytułu, więc zapowiedź mnie zaskoczyła - i to pozytywnie. Okładki od razu przypadły mi do gustu. Opis i pozytywne opinie dodatkowo mnie zachęciły, nie mówiąc już o tematyce gry w shogi. Teraz będę wreszcie miała motywację do zapoznania się z regułami tej gry :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Matii » wt lis 13, 2018 7:33 pm

Sto lat! Sto lat! Niech żyją kluski ^^
Miała być piękna infografika, jest w miarę ładna grafika z listą... Ale cóż, my tu nad kolejnymi mangami dla Was pracujemy. <3

Przed Wami trochę danych o Klusku. :) Jeśli macie jakieś pytania, śmiało piszcie w komentarzach. :)
► Pokaż Spoiler
Świetna statystyka. Widać jak wydawnictwo się rozwija. Cieszy mnie że kompleks sąsiada i Trzustka są bestselerami. To świadczy o tym że pokonały BL.
82426 (około) sprzedanych tomów na wydanych 30 tytułów, czyli jeden tom sprzedaje się w mega dużym przybliżeniu w 2747 kopiach :D
30 nowych tomików w nowym roku ^^ Czekam na wiele z nich z niecierpliwością!
Jeszcze raz 100lat Kluski!
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: pittegawll » wt lis 13, 2018 7:49 pm

Klusek z roku na rok rośnie w siłę. 2019 z 2 zapowiedzianymi już dłuższymi tytułami szykuje się równie owocny. Cieszy mnie, że im się darzy :)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KubciO » wt lis 13, 2018 8:05 pm

No i fajnie. Ja osobiście nie mam nic od Dango, choć pierwsze pieniążki już im oddałem - pre-order pierwszego tomu YuruCamp. :D Być może przygarnę także 3-gatsu no Lion. Zobaczymy. Oby tak dalej.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Reviolli » śr lis 14, 2018 9:21 pm

Ja nad Lwem na pewno się pochylę, bo nie przechodzę obojętnie obok dobrych okruchów, a to są dobre okruchy.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alzea » śr lis 14, 2018 11:51 pm

Chyba jedyne wydawnictwo, ktore podato statystyke sprzedazowa :D kibicuje mocno Dango, niech rosna w sile!

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Carnivall » czw lis 15, 2018 8:26 pm

Alzea pisze:
śr lis 14, 2018 11:51 pm
Chyba jedyne wydawnictwo, ktore podato statystyke sprzedazowa :D kibicuje mocno Dango, niech rosna w sile!
prawda; wcale bym się nie obraziła, jakby większe wydawnictwa też pokazały coś takiego. Albo na przykład z podziałem na jednotomówki/dłuższe serie albo niszowe serie/cała reszta.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Matii » ndz lis 18, 2018 9:24 am

Wczoraj wpadłem na spotkanie z Dango w komiksiarni w Katowicach :D
Najpierw napiszę że tort był świetny <3 Był bananowy i owoce leśne. Bananowy był cudowny - ktoś nawet puścił plotkę że tort bananowy jest bo chcą dziś ogłosić banana fisha (to jeden wielki żart, więc nie sugerujcie się tym ale był śmieszny :lol: )
Ludzie z Dango są przeuroczy <3 Pogadanki były totalnie na luzie i każdy mógł się zapytać o cokolwiek i dostawał odpowiedź. Ludzie też dopisali komikslandia była przepełniona i ludzi było bardzo bardzo dużo!
W sumie rozmowa zaczęła się czemu powstało Dango i w jakiś okolicznościach. Dango powstało po prostu tak. Jak to powiedzieli: Załóżmy wydawnictwo! Ok! Opowiadali tez o współpracy i z różnymi agencjami. Co do kempingu na pewno w dodatkach do Pre-oderów będzie broszurka z ich wyjazdu do Japonii. Nie wiedzieli czy Kemping się dobrze sprzeda i czy wydanie jest dobrym pomysłem. Nie wiedzieli jak Sangatsu zostanie przyjęte przez czytelników. Try trzymiesięczny jest głównie dlatego aby tłumaczka mogła się wdrożyć w ten świat. Oczywiście też do Pre-oderów będą jakieś fajne dodatki ;)
Co do wydań mang. Następne zapowiedzi będą w nowym roku (chodź nie tylko ja miałem teorie spiskową że ogłoszą coś podczas tego spotkania xD ) Powiedzieli że wdadzą Josei, bo chcą zobaczy czy naprawdę Josei się tak słabo sprzedaje. Wspomnieli też że chcą wydać kilka shoujo. Wspominali też że rynek jest mocno wysycony tytułami.
Ogólnie mówili że najwięcej mang sprzedaje im się w empiku - niestety bo wiadomo jaki jest empik.
To chyba tyle xD Spotkanie było naprawdę fajne, jestem ciekaw czy w przyszłym roku też takie coś zorganizują ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości