Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » ndz sty 14, 2018 7:01 pm

Imho to świadczy jedynie o tym, że tomiki w oficjalnym sklepie zwyczajnie schodzą wolniej niż w Gildii. Plus brak info ze strony Dango odnośnie MPP, a przynajmniej ja nie mogę go nigdzie znaleźć.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ociesek » ndz sty 14, 2018 7:18 pm

Nie rozumiesz. Jeśli Gildia nie zrobiła zamówienia u Dango, to tych tomików miała nie będzie, nawet jeśli są dostępne w wydawnictwie i to nie jest wina Dango, tylko Gildii. To nie jest tak, że w Gildii jest dostępność co do ostatniego tomiku w Dangowym magazynie. To sklep jak każdy inny. W spożywczaku też nie sprzedadzą Ci napoju, jeśli go nie mają, mimo że u producenta jest.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » ndz sty 14, 2018 7:34 pm

Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi jedynie o odpowiedź na pytanie, dlaczego tomiki w Gildii wyprzedały się szybciej (pomimo - jak podejrzewam - większego zapasu niż u wydawnictwa).

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: zandam » ndz sty 14, 2018 8:52 pm

Skolopendrokot pisze:
ndz sty 14, 2018 7:34 pm
Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi jedynie o odpowiedź na pytanie, dlaczego tomiki w Gildii wyprzedały się szybciej (pomimo - jak podejrzewam - większego zapasu niż u wydawnictwa).
Skąd wniosek, że Gildia ma większy zapas tytułów Dango niż sam wydawca?
Wątpię, żeby jakikolwiek sklep komiksowy miał więcej egzemplarzy jakiejkolwiek mangi niż polski wydawca. Ociesek ci dobrze odpowiedział, niedostępność na Gildii wynika z tego, że zakupiona przez nich ilość się wyprzedała, a oni albo nie domówili nowej partii, albo czekają za zrealizowaniem przez wydawcę nowego zamówienia. Jeśli nie chcesz czekać, to lepiej zamówić bezpośrednio u Dango, mają na stanie wszystkie pozostałe tytuły.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » ndz sty 14, 2018 9:18 pm

To tylko moje przypuszczenia.

Tak czy siak, nie wiem, czy nie odpuścić i nie zbierać tylko "Kompleksu Sąsiada". Nie chcę przez przerwę w zakupach tracić szansy na uzupełnienie kolekcji w przyszłości.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ociesek » ndz sty 14, 2018 9:34 pm

Skolopendrokot pisze:
ndz sty 14, 2018 9:18 pm
To tylko moje przypuszczenia.
No cóż, błędne. I to bardzo. Mówię z doświadczenia, nie z przypuszczenia.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kakaladze » ndz sty 14, 2018 10:03 pm

Skolopendrokot, jako pracownik odniosę się do kilku rzeczy:
- Monster Petite Panic będzie miało dodruk, jakoś koniec stycznia / początek lutego.
- Jeżeli gildia nie ma u siebie naszych tomików, to znaczy że ich nie zamówili. Ewentualnie można zamówić u nas w sklepie, mangi wysyłamy po najniższej cenie.
- Jeżeli manga ma wyprzedany nakład, to wtedy nie jest dostępna w naszym sklepie, a na chwilę obecną wszystko jest dostępne poza MPP które ma mieć dodruk.
- Gildia nigdy nie ma więcej tomików od nas, otrzymują tyle ile zamówili czyli jakiś mały procent całego nakładu.

Mimo wszystko mam nadzieję że nie zniechęcisz się do naszych mang i w przyszłości zaopatrzysz się w większą ilość :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Skolopendrokot » ndz sty 14, 2018 10:17 pm

Dzięki za odpowiedź, Kakaladze!

Czy wiecie już, czy Gildia będzie zamawiać jeszcze od Was mangi, czy na wszelki wypadek lepiej zamówić je bezpośrednio z Waszego sklepu?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kakaladze » ndz sty 14, 2018 10:27 pm

Skolopendrokot, nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć, jak dostajemy zamówienie to je niezwłocznie realizujemy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Ajsza » pn sty 15, 2018 12:33 pm

Jesli Ci zalezy by zamowic w gildii to moze napisz do nich w tej sprawie...?
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: mika » pt sty 19, 2018 8:04 pm

Kochani,
jednak udało się wcześniej. :)
Oto nasza pierwsza Pyrkonowa nowość. :)

Tytuł: Rojiura Brothers
Tytuł polski: Bracia z ulicy
Autor: Hachi Ishie
Ilość tomów: 2+ (3 tom, który będzie ostatnim, zostanie wydany pod koniec tego roku)
Cena: 22,90 zł
Ilość stron: 220
Premiera: 1 tom - Maj 2018; 2 tom - Sierpień 2018
Gatunek: Akcja, komedia, szkolne życie, okruchy życia, fantasy
Widownia: Shoujo

Tutaj można zakupić tomiki w przedsprzedaży: https://sklep-dango.pl/984-bracia-z-ulicy
UWAGA! Pierwszy tom można zamówić z odbiorem na Pyrkonie!
Wystarczy zmienić na karcie produktu "Wysyłka: Odbiór na Pyrkonie". :)

Opis: Niezadowolony z życia i swoich wyników w nauce uczeń liceum, Tetsushige Tokura, zostaje wystawiony na działanie pewnej magii... Podczas kichania zamienił się w kota! Poszukując rozwiązania swojego problemu, spotyka sporą grupkę innych... bezpańskich, a w dodatku gadających kotów. Czy ten świat okaże się zły? Jak to wpłynie na jego życie?!

Adnotacja od wydawnictwa. :)
Pierwszy raz natknęłyśmy się na ten tytuł już 2 lata temu. (Ishie Hachi i ZAKK to jedna i ta sama osoba. ZAKK to pseudonim do mang BL). Ta manga... zaoferowała nam tyle śmiechu, tyle humoru, że po prostu MUSIAŁYŚMY ją wziąć. A że nasze stoisko zostało zaakceptowane, to stwierdziłyśmy, że to będzie najlepsze miejsce na premierę tak niesamowicie zabawnego tytułu. :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: SallyCzarownica » pt sty 19, 2018 8:08 pm

I super. ZAKK bardzo lubię i chętnie tę mangę kupię, choćby i dla wspaniałej kreski. A w kościach czuję zwariowaną komedię. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KubciO » pt sty 19, 2018 8:27 pm

No i fajnie. Zapewne zaopatrzę się w tę mangę, jako pierwszy tytuł od Dango. :)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ageha » pt sty 19, 2018 8:42 pm

O, jaka miła niespodzianka. ZAKK już dawno skradła moje serducho, więc bardzo chętnie zaopatrzę się w jej kolejną mangę. No i wielki plus za kotecki :lol:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Kocurzyca » pt sty 19, 2018 9:01 pm

Jako osoba kochająca koty i rysująca głównie koty oczywiście kupię :D nie czytałam skanów i jestem ciekawa jak autorka sobie poradzi z kotami xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ninna » pt sty 19, 2018 10:54 pm

A ja się wyłamię i powiem, że nie kupię. Opis kompletnie mnie nie zainteresował. I zraziłam się do tej autorki po "Canisie".

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 19, 2018 11:45 pm

Dango bardzo trafia do mnie z zapowiedziami nie BL. Jak na razie biorę od nich wszystkie :D

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Lunatyczka » pt sty 19, 2018 11:50 pm

Co te Dango ze mną robi - kolejna komedia shoujo(tagi których połączenia unikam), a ja znów jestem zainteresowana serią. :D W ogóle Dango będzie chyba takim moim osobistym wydawnictwem specjalizującym się w "dziwnych mangach" - para, której płeć jest odwrotnie odbierana, manga z dziwnym tytułem "o jedzeniu trzustki", a teraz chłopak, który się zmienia w kota. :D Póki co podobają mi się wszystkie tytuły od nich nie będące BL. :P

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Zugai. » sob sty 20, 2018 12:36 am

Liczyłem że to będzie to :D . Koty + autorka Canisa mnie wystarczająco przekonują. Mam jeszcze nadzieję, że ogłoszenie spinoffu The speaker to tylko kwestia czasu :P.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ociesek » sob sty 20, 2018 1:52 am

ninna pisze:
pt sty 19, 2018 10:54 pm
A ja się wyłamię i powiem, że nie kupię. Opis kompletnie mnie nie zainteresował. I zraziłam się do tej autorki po "Canisie".
Piona, nie jesteś sama :) Mnie też nie przekonało. Chyba w tym momencie szukam już czegoś innego, może trochę dojrzalszego?
Mam wrażenie, że co Dango nie zapowie, to są zachwyty nad zachwytami. Nie zrozumcie mnie źle, bardzo im kibicuję, cieszę się, że trafiają w gusta czytelników, ale... zupełnie nie rozumiem tego fenomenu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości