Beztroski czas

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroski czas

Post autor: Yuriko » pt lis 05, 2021 3:00 pm

Obrazek
Bądź ze mną na zawsze, bo dam ci wszystko. Dwaj licealiści z małej wioski, Kotaro (Kota) i Shunpei, żyją zupełnie jak bracia – razem jedzą, a zostawanie u siebie na noc to dla nich coś normalnego. Razem chodzą do szkoły i wiodą zwyczajne, spokojne życie… Dzielą jednak sekret o pewnym zdarzeniu w opuszczonym domu, o którym nikt nie może się dowiedzieć. Kota myślał, że życie wróci na zwykłe tory, ale Shunpei skrywa jeszcze jedną tajemnicę…
Dodatki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Beztroski czas

Post autor: Monsterlight » pt lis 05, 2021 4:25 pm

Kolejny nieczytelny tytuł do kolekcji xD Ale pocztówka śliczna. Zna ktoś tę mangę? Fajne toto?
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Beztroski czas

Post autor: Akiho » pt lis 05, 2021 7:59 pm

Monsterlight pisze:
pt lis 05, 2021 4:25 pm
Kolejny nieczytelny tytuł do kolekcji xD
+1 Nie wiem co Dango ma z tymi zawijasami... Ani to ładne ani czytelne moim zdaniem
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Beztroski czas

Post autor: ninna » pt gru 24, 2021 1:30 pm

Manga bardzo mi się podobała :D. Niby kolejny nie wyróżniający się niczym tytuł, ale coś przyciąga do lektury. Nie ma tu podchodów i zbędnych dram, bohaterowie nie mają wątpliwości co do swojej orientacji i właściwie tworzą związek przez cały czas trwania fabuły. Owszem, są jakieś wątpliwości czy małe nieporozumienia ale raczej zrzucam to na karb młodego wieku chłopaków. To fajna, sympatyczna para, którą polubiłam i której kibicowałam. Kreska też jest ładna i miło spędziłam przy tym tytule czas.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Beztroski czas

Post autor: Yuriko » pn sty 24, 2022 1:42 pm

Jeśli tłumacz Google mówi prawdę, to jednotomowka dostaje sequel
https://twitter.com/mimosa_leed/status/ ... 57764?s=21

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Beztroski czas

Post autor: Desponia » wt sie 29, 2023 6:34 pm

Właśnie skończyłam czytać i też bardzo mi się podobało :) Niby nic specjalnego, ale miejscami czułam napięcie między bohaterami. Jednocześnie nie było ciągnących się dram, wielkich rozkmin, ani wielkich tragedii. Wszystkie problemy są dość szybko rozwiązywane i cała historia na optymistyczny wydźwięk. Przyjemna odskocznia od bardziej poważnych i przygnębiających tytułów. Szkoda, że raczej nie ma co liczyć na sequel, skoro Dango wyprzedaje tytuł :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości