Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KubciO
Weteran

Post autor: KubciO » pn lis 05, 2018 11:35 pm

Nie znam tego tytułu. Tzn. gdzieś o nim czytałem /usłyszałem i to wszystko. Będę się zastanawiał bliżej premiery.
zandam pisze:
pn lis 05, 2018 4:00 pm
Na tę mangę nawet w USA raczej nie ma szans, a tu taka niespodzianka. :shock:
No to należą się Kluskom słowa uznania. :klask:
Skalp 4 - 4,5/5
Solo 1: Świat kanibali - 3/5
Storm 3 - 3,5/5
Skalp 3 - 4,5/5
Skalp 2 - 4,5/5

Awatar użytkownika
Łukasz.T
Fanatyk
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt lis 06, 2018 12:08 am

Anime bardzo podobało mi się. To więc manga pewnie u mnie wyląduje :P Brawo Dango!

Awatar użytkownika
ninna
Fanatyk

Post autor: ninna » wt lis 06, 2018 9:44 am

Zero zainteresowania z mojej strony. Za sportówkami nie przepadam, a ten tytuł dodatkowo z założenia wydaje się nudny. No i jest długi i wychodzący, a to skreśla go u mnie na starcie.

Tomek

Post autor: Tomek » wt lis 06, 2018 12:01 pm

Anime "3-gatsu no Lion" nie było jak dla mnie sportówką. Przynajmniej nie za typową. Nie znałem kompletnie zasad Shogi (w fabule gra występuje głównie jako tło do przemyśleń bohatera), a mimo to uważam tą serię za najlepsze anime, jakie dane mi było obejrzeć w ostatnich latach.

Manga chyba też nie jest typową sportówką, skoro w punkcie "gatunek" od Dango nie występuje "sport".

Awatar użytkownika
Atom
Adept

Post autor: Atom » wt lis 06, 2018 4:04 pm

Istna bomba :shock:. "3 gatsu no lion" to seria niepozorna, aczkolwiek absolutnie wybitna w swojej kategorii. Szczerze mówiąc od dawna żadne anime mi się aż tak bardzo nie podobało, dlatego też jestem bardzo szczęśliwy, że będzie u nas wydawana. Tym bardziej, że szanse na jej wydanie wydawały mi się ze względu na bardzo niszową tematykę, bliskie zera. Brawo Dango!

Alexandrus888
Wtajemniczony

Post autor: Alexandrus888 » wt lis 06, 2018 4:19 pm

Nie przepadam za okruchami więc za tą wielotomową serię podziękuję. Mam nadzieję jednak, że się sprzeda, a Sango nie będzie żałować decyzji.

Awatar użytkownika
Nelinnor

Post autor: Nelinnor » wt lis 06, 2018 6:54 pm

Kolejna, naprawdę dobra pozycja. :)

Cóż, nie mogę się nadziwić jak świat ostatnio stanął na głowie. Jeszcze ponad rok temu jeżeli oczekiwałem na wydanie czegoś w Polsce to spodziewałem się tego raczej od Waneko czy Studio JG, a ostatnimi czasy to właśnie Kotori i Dango rzucają ambitnymi zapowiedziami na lewo i prawo. Nic tylko otwierać portfel i czekać na więcej. :)

Awatar użytkownika
Akiho
Fanatyk

Post autor: Akiho » wt lis 06, 2018 9:47 pm

Kolejny tytuł nie dla mnie po beztroskim kempingu, trzymam jednak kciuki za sprzedaż, bo wydaje się to dosyć mocno ryzykowna seria. Skoro wybrali już drugi tytuł z niszy to czekam na jakiś josei :P

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

Post autor: zandam » wt lis 06, 2018 11:40 pm

Nelinnor pisze:
wt lis 06, 2018 6:54 pm
Cóż, nie mogę się nadziwić jak świat ostatnio stanął na głowie. Jeszcze ponad rok temu jeżeli oczekiwałem na wydanie czegoś w Polsce to spodziewałem się tego raczej od Waneko czy Studio JG, a ostatnimi czasy to właśnie Kotori i Dango rzucają ambitnymi zapowiedziami na lewo i prawo. Nic tylko otwierać portfel i czekać na więcej. :D
Otóż to! Sama ledwo wierzę w to, jak ostatnimi czasy wszystko się zmieniło. :)

I też czekam na jakiś ciekawy josei od nich <oby w dobrym tłumaczeniu>.

Awatar użytkownika
Mormicc
Wtajemniczony

Post autor: Mormicc » śr lis 07, 2018 1:18 am

Gratuluje Dango takiej licencji, ale ja jednak odpuszczam. Wciąż nie znalazłem w sobie chęci do obejrzenia anime, a manga jest długa i niezakończona. Do kwietnia może zmienię zdanie, ale widząc swoje plany na inne serie, raczej nie. (pozatym Dango wspieram regularnie kupując ich jednotomówki, więc moje pieniądze i tak mają :v)
zandam pisze:
pn lis 05, 2018 4:00 pm
Na tę mangę nawet w USA raczej nie ma szans, a tu taka niespodzianka. :shock:
Widziałem, że ludzie na Reddicie też o tym pisali. Jest jakiś konkretny powód tego, czy tak poprostu wiadomo, że nie?
Mój profil MAL <--- można zapraszać do znajomych :v
Kupiłbym: Houseki no Kuni, K no Souretsu, Shimanami Tasogare :v

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

Post autor: zandam » śr lis 07, 2018 11:22 pm

Mormicc pisze:
śr lis 07, 2018 1:18 am
Widziałem, że ludzie na Reddicie też o tym pisali. Jest jakiś konkretny powód tego, czy tak po prostu wiadomo, że nie?
Droga eliminacji:
- Kodansha mogłaby pasować, ale wydają tylko swoje tytuły (zresztą to taki tytuł, który trafiłby do "digital first" jak "Piano no Mori" i na tym by się skończyło... vide "Chihaya Furu" );
- YenPress wprawdzie wydaje kilka ryzykownych tytułów, ale większość z nich to wydania w twardej okładce i mają mniej niż 10 tomów (Panna to wyjątek, bo zabrali się za nią, jak miała kilka tomów i ma bardzo dobre wyniki sprzedaży). Zaryzykowali z Yowamushi Pedal i nie idzie mu zbyt dobrze, dlatego wątpię, żeby zdecydowali się na kolejny niszowy tytuł z większą liczbą tomów (Łyżeczki nie liczę, bo Arakawa jest bardzo popularna w USA);
- ten tytuł nie pasuje do oferty Seven Seas i jest za długi dla Fantagraphics, Verticala, Denpy i innych niszowych wydawców, więc zostałby tylko...
- VIZ. Niby mogliby to wydać w VIZ Sig, ale po pierwsze, mają awersję do tytułów sportowych, bo większość sprzedawała się (bardzo) słabo, a po drugie, mają równie silną awersję do zwykłych okruchów życia (z tego samego powodu), więc wydanie nadal wychodzącego tytułu z dwoma tagami, których unikają jak diabeł święconej wody, jest mało prawdopodobne. Co gorsza, Viz kiedyś wydał "Honey and Clover" i Koniczynka nie miała zbyt dobrych wyników finansowych, a tym samym - jak to Viz ciągle powtarza - księgarze nie będą zainteresowani kolejnymi tytułami tej autorki, przez co i wydawca z nich zrezygnuje...
I w ten oto sposób nie zostaje już nikt. :?

Gdybyś chciał bardziej zagłębić sprawę, to polecam blogi/wywiady Kodanshy, Viza, stare wpisy Verticala, a teraz pewnie i Denpa będzie się dzieliła takimi informacjami (tj. odnośnie do wyników sprzedaży konkretnych tytułów czy gatunków).

Awatar użytkownika
Mormicc
Wtajemniczony

Post autor: Mormicc » czw lis 08, 2018 9:50 pm

zandam, teraz rozumiem, dziękować :D
Mój profil MAL <--- można zapraszać do znajomych :v
Kupiłbym: Houseki no Kuni, K no Souretsu, Shimanami Tasogare :v

Ten który myśli
Adept

Post autor: Ten który myśli » ndz lis 11, 2018 7:48 pm

Marzec lwa to najlepsze okruchy życia jakie kiedykolwiek czytałem/oglądałem więc jak zobaczyłem to ogłoszenie prawie wyskoczyłem z łóżka :D

Awatar użytkownika
Kuroneko
Adept

Post autor: Kuroneko » pn lis 12, 2018 12:51 pm

Nie znałam wcześniej tytułu, więc zapowiedź mnie zaskoczyła - i to pozytywnie. Okładki od razu przypadły mi do gustu. Opis i pozytywne opinie dodatkowo mnie zachęciły, nie mówiąc już o tematyce gry w shogi. Teraz będę wreszcie miała motywację do zapoznania się z regułami tej gry :D
Adekan
Arslan Senki
Darwin's Game
Hone ga Kusaru Made
Hunter x Hunter
Kasane
Koi wa Amaagari no You ni
MS Ikusei Keikaku
PM Suzune Magica
RG Veda
Tongari Boushi no Atelier
Tourou no Ori