Bakuman # 1

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Bakuman # 1

Post autor: Itachi Uchiha » pt kwie 22, 2016 12:45 pm

Obrazek
Planowana premiera tego tomu to ok. 20 maja 2016.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt kwie 22, 2016 1:24 pm

Tak bardzo nie mogę się doczekać <3
Ostatnio niektóre obwoluty nie wyszły najlepiej Waneko, jednak cieszę się, że przynajmniej nic złego nie przytrafiło się Bakumanowi. Tego bym chyba nie przeżyła. Byle do 20 maja ^^ Właściwie to dłużej, ponieważ prenumerata na pewno nie przyjdzie tak szybko xD
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pt kwie 22, 2016 1:32 pm

Tak czekając na ten maj wzięłam się w końcu za dokończenie trzeciego sezonu anime, ale tylko ciężej mi się czeka :p Tyle dobrze, że premiera w maju, a nie w lipcu.

edit: Muszę stwierdzić, że zakończenie podobało mi się bardziej w anime niż w mandze. Tylko przez kolejność pokazania wydarzeń.
Ostatnio zmieniony pt kwie 22, 2016 11:33 pm przez mika, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pt kwie 22, 2016 1:34 pm

Ja również czekam z niecierpliwością. Anime obejrzane, ale chętnie przeczytam jeszcze raz. :D Obwoluta mi się podoba.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pt kwie 22, 2016 4:11 pm

Ten opis z tyłu taki trochę dziwny... :P "obdarzony nadzwyczajną kreską Moritaka Mashiro" brzmi po polskawemu, naturalniej byłoby "obdarzony nadzwyczajnym talentem rysowniczym".
I też się cieszę, że tutaj zachowano oryginalny projekt, bo jest bardzo fajny.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt kwie 22, 2016 4:28 pm

Mai-Takeru pisze:Ten opis z tyłu taki trochę dziwny... :P "obdarzony nadzwyczajną kreską Moritaka Mashiro" brzmi po polskawemu, naturalniej byłoby "obdarzony nadzwyczajnym talentem rysowniczym".
Mi tam pasuje to stwierdzenie. Talent =/= kreska. Kreska to bardziej styl rysownika. Ile razy słyszy się, że ktoś "ma ładną kreskę". Ogólnie to czytałam dawno temu i nie wiem czym zachwycał się Takagi w przypadku Mashiro.
Obwoluta ładna. Może kiedyś mangę kupię jak będę chciała sobie przypomnieć tę historię. No i do zakończenia nigdy nie dotarłam.
Obrazek

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pt kwie 22, 2016 6:46 pm

Uff, bałem się, że Waneko postanowi mieszać w oryginalnym projekcie. Ale na szczęście nie.

Wyszło bardzo fajnie. Projekt jest prosty, ale schludny.

Zmieniłbym tylko kolory napisów na grzbiecie na czarny. Ale powiedzmy, że to aż tak nie przeszkadza.
wataken, w kolejnych tomach planujecie zachować ten kolor jako główny czy zmieniać przy każdym kolejnym?

buczanova
Status: Offline

Post autor: buczanova » pt kwie 22, 2016 11:12 pm

Czy Waneko wspominało coś o ew. bonusach do pre orderów?

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » sob kwie 23, 2016 10:15 am

buczanova pisze:Czy Waneko wspominało coś o ew. bonusach do pre orderów?
Zapytałem ich o to na asku, jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi.

pico
Status: Offline

Post autor: pico » sob kwie 23, 2016 11:30 am

Kiedyś chyba wspominali, ze cos dodawac beda, ale jeszcze sami nie wiedzą co.

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: FireTheft » sob kwie 30, 2016 11:36 pm

Czytałem skany dawno temu, ale mam zasadę że jak coś czytałem nielegalnie a zostaje wydane w Polsce to kupuje ;p No i niewiele już pamiętam, chętnie sobie przeczytam jeszcze raz. Ciekawa seria, pokazuję od kuchni powstawanie mang.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Post autor: NWW_Station » ndz maja 15, 2016 6:51 pm

pico pisze:Kiedyś chyba wspominali, ze cos dodawac beda, ale jeszcze sami nie wiedzą co.
Eee... ciągle nie wiadomo?

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz maja 15, 2016 8:07 pm

No właśnie, właśnie, proszę o jakieś konkretne informacje o dodatkach albo z prenumeraty pierwszego tomu nici. :P Trochę tak jak z Gangstą - informacje o słowniczku były chyba tylko na forum, prawda (mogę się mylić, ale tak mi się zdaje)?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt maja 17, 2016 11:07 am

Ask waneko pisze:Co będzie dodawane do pierwszego tomu Bakumana?
[Madziozord] Nie mamy dodatku do początku tej serii. Może wrzucimy dodatek do któregoś z kolejnych tomów.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt maja 17, 2016 11:34 am

Kupię Bakumana z dodatkiem czy bez, ale... Waneko mogłoby się trochę bardziej postarać -.-' To oczywiste, że dodatki zachęcają ludzi do kupienia pierwszego tomu. A potem przy okazji kupi się drugi, ósmy i dwudziesty...
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » wt maja 17, 2016 11:59 am

DarkNighty pisze:Kupię Bakumana z dodatkiem czy bez, ale... Waneko mogłoby się trochę bardziej postarać -.-' To oczywiste, że dodatki zachęcają ludzi do kupienia pierwszego tomu. A potem przy okazji kupi się drugi, ósmy i dwudziesty...
Wręcz przeciwnie. Ludzie często zamawiają pierwszy tom, a pozostałe kupują, gdy mają więcej gotówki. W pewnym momencie seria może się znudzić, więc nie wiadomo, czy czytelnik kupi drugi, ósmy i dwudziesty tom. Dodatek w środku serii to wbrew pozorom dobry krok, bo podtrzymuje zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » wt maja 17, 2016 12:31 pm

Iris pisze:
DarkNighty pisze:Kupię Bakumana z dodatkiem czy bez, ale... Waneko mogłoby się trochę bardziej postarać -.-' To oczywiste, że dodatki zachęcają ludzi do kupienia pierwszego tomu. A potem przy okazji kupi się drugi, ósmy i dwudziesty...
Wręcz przeciwnie. Ludzie często zamawiają pierwszy tom, a pozostałe kupują, gdy mają więcej gotówki. W pewnym momencie seria może się znudzić, więc nie wiadomo, czy czytelnik kupi drugi, ósmy i dwudziesty tom. Dodatek w środku serii to wbrew pozorom dobry krok, bo podtrzymuje zainteresowanie.
Niekoniecznie. Kto chce zrezygnować z kupowania ten zrezygnuje i nawet dodatek go przed tym nie powstrzyma. No i kiedy wydawnictwo ogłosi że dodatek będzie np. do tomu 8, to wtedy ktoś, kto zrezygnował z kupowania kupi tylko ten jedyny tom. Nie ma zasady.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr maja 18, 2016 2:11 pm

http://waneko.com.pl/preview/bakuman/bakuman1.swf
Przykładowe strony są do przeczytania :)
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr maja 18, 2016 8:56 pm

Już poza moim standardowym narzekaniem na font w dymkach (bo to u Waneko przeszkadza mi prawie zawsze + ten zastosowany przy myślach bohaterów też nie za bardzo mi podchodzi), to dlaczego zostawiliście krzaki na dyplomie na 1 stronie, skoro na stronie kolejnej jest już przetłumaczony?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr maja 18, 2016 9:22 pm

Marei pisze:dlaczego zostawiliście krzaki na dyplomie na 1 stronie, skoro na stronie kolejnej jest już przetłumaczony?
Też mnie to zastanowiło i uznałam, że wujek Mashiro spogląda na dyplom niewidoczny w kadrze, a nie na ten, co widać za nim (ogólnie można podciągnąć, że spogląda gdzieś na lewo, nie za siebie) :v Takie tam gdybania, musiałam sobie dorobić teorię do tego :v
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Bakuman"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości