Nasz Cud #5

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nasz Cud #5

Post autor: Itachi Uchiha » wt gru 20, 2016 3:28 pm

Obrazek
Premiera tego tomu już 18 stycznia 2017.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pt lut 24, 2017 9:54 pm

Zebrałam się w sobie i przeczytałam jeszcze raz od początku. Po dosyć pozytywnym pierwszym spotkaniu z mangą w tomach 1-3 miałam problemy z natłokiem bohaterów, myliły mi się podobne postaci z wyglądu. Przeczytałam dzisiaj w końcu wszystkie tomy i nie wiem, gdzie ja wcześniej widziałam problem. :D Robi się ciekawie, czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn mar 20, 2017 11:29 pm

Jak ja się cieszę, że posłuchałam Zandam i kupiłam tę mangę <3 Zaczęłam ją zbierać od razu po wydaniu polskiej wersji, jednak przeczytałam tylko pierwszy tom. Stwierdziłam, że tyle się dzieje, że wolałabym przeczytać tomiki hurtem. I tak dozbierałam serię do piątego tomu i pojawiła się wątpliwość, czy naprawdę jest tak ciekawa, by zbierać ją dalej. Usiadłam dzisiaj, zaczęłam czytać i już żałuję, że to zrobiłam, ponieważ chciałabym od razu więcej tomów -.-' Nie sądziłam, że ta manga będzie aż tak dobra, Byłam szczerze zaskoczona, kiedy Waneko ogłosiło wydanie nieznanej i długiej mangi z gatunku josei. Zastanawiałam się, co ich do tego skłoniło. Widać, że jednak jakość mangi! Dziękuję <3
Jeśli ktoś się jeszcze waha, to bardzo polecam. Największą siłą tej mangi są postacie. Faktycznie można się w nich pogubić, ponieważ bohaterów jest od groma. Do tej pory czasami muszę się zastanowić, kto jest kim. Biorąc jednak pod uwagę, że postaci jest aż tyle i dodatkowo musimy pamiętać również ich tożsamości z poprzedniego życia, to autorka poradziła sobie świetnie w ich przedstawieniu. Myślałam, że będzie dużo większy chaos, a wszystko jest umiejętnie przedstawione. Niektóre zwroty akcji naprawdę mnie zaskoczyły, a to przecież dopiero piąty tom, a jest piętnaście. Tym razem zmuszę się i poczekam, aż będę miała całą serię, by przeczytać ją za jednym razem - tak jak zrobiłam z Pandorą.
Osobiście bardzo polecam tę mangę wszystkim osobom, które lubią skomplikowaną fabułę, wielowarstwowe postacie, intrygi i kłamstwa. Uważam również, że kreska wcale nie jest taka zła. Średnio podobała mi się kreska w skanach, ale wydrukowane tomiki wyglądają bardzo dobrze. Jeszcze raz dziękuję Waneko i zachęcam innych do kupienia tej mangi. Wspierajmy mangi o tak dobrej, wielowarstwowej fabule <3
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nasz Cud #5

Post autor: Reviolli » śr lis 22, 2017 7:17 pm

A ja dalej nie wiem co niby miało być w tej historii takiego fajnego...

Postacie przeciętne, jedyna wyróżniająca się dla mnie na plus to główny bohater w męskiej postaci (ale w kobiecej to już żal i nyndza).
Reszty i tak nie rozróżniam, tym bardziej że dużo z nich ściemnia. A przez to że jest ich tyle to do żadną nie udało mi się zapałać sympatią i ich los jest mi całkowicie obojętny, a właściwie to połowo mogła by zginąć.
Jak dla mnie jest to przykład złego ich wprowadzenia i przedstawienia. Za dużo ich, tym bardziej że każdy razy dwa.

Nowe tomiki dorzucam jako uzupełnienie zamówienia, bo widzę drobny potencjał, jeśli zaczną się mordować.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Nasz Cud"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości