Nasz cud - temat ogólny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: DarkNighty » ndz cze 24, 2018 11:29 am

Fani pisze:
ndz cze 24, 2018 11:25 am
Canis pisze:
ndz cze 24, 2018 11:01 am
Bodajże gorzej niż Battle Royale.
:shock: :shock: :shock:
Bardzo zła wiadomość. Już nawet nie dla samej mangi, ale dla innych mało znanych tytułów. Waneko raczej przez jakiś czas raczej nie będzie eksperymentować i teraz sądzę, że wydawanie mangowych adaptacji kinówek jest tego pokłosiem.
Też jestem w szoku. Nie wiem, dlaczego ludzie nie kupują tak dobrych serii :( Nie chcę krytykować innych mang, ale są dużo gorsze, które cieszą się wielką popularnością.
Fani, Waneko nadal wydaje sporo nieznanych serii. Będą jednak sięgać po zupełnie inne gatunki niż te w przypadku Naszego Cudu. Prawdę mówiąc, i tak byłam zaskoczona, że Waneko wydało zupełnie nieznany josei, dodatkowo taki długi i niezakończony. Z kiepskimi okładkami i przeciętną kreską. Tak naprawdę tylko (albo AŻ) fabuła jest genialna, ale o tym mogą się przekonać jedynie osoby, które przeczytały co najmniej kilka tomów.

Nawet jeśli tryb będzie 4-miesięczny, to w najbliższym czasie tomiki tej mangi i tak są jakieś dziwnie w planie. Nasz Cud 12 był w kwietniu, teraz Nasz Cud 13 jest we wrześniu (po 5 miesiącach), a Nasz Cud 14 w październiku (po miesiącu Oo). Jeśliby by to uregulować, wychodząc co 3 miesiące.
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2018 11:38 am przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Ame » ndz cze 24, 2018 11:36 am

Dobra przekonaliście mnie. Kupię klika tomów i się przekonam czy ta seria ma genialną fabułę. :lol:

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Fani » ndz cze 24, 2018 11:37 am

DarkNighty pisze:
ndz cze 24, 2018 11:29 am
Fani, Waneko nadal wydaje sporo nieznanych serii.
Ale chyba od czasu Naszego Cudu jedyną wydaną taką mangą z liczbą tomów 3+ jest Murcielago (które też się źle sprzedaje), więc raczej bez szaleństw.

W każdym bądź razie czekam na panel :wink:.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: DarkNighty » ndz cze 24, 2018 11:42 am

Fani pisze:
ndz cze 24, 2018 11:37 am
Ale chyba od czasu Naszego Cudu jedyną wydaną taką mangą z liczbą tomów 3+ jest Murcielago (które też się źle sprzedaje), więc raczej bez szaleństw.
To faktycznie prawda. Ale ostatnio Waneko wydaje niemal same krótkie (ewentualnie średniej długości, jak The Promised Neverland) mangi.
Wyjątkiem jest Satsuriku no Tenshi, nie powiedziałabym, że jest znane, a ma 7+ tomów. Ale jak już wspomniałam, zupełnie inne gatunki.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » ndz cze 24, 2018 11:50 am

Dopóki nie przejdą na 6-miesięczny tryb wydawniczy, to nawet jest szansa, że dogonimy japońskie wydanie zanim się seria zakończy :wink: bo oryginalne tomiki wychodzą właśnie dwa razy do roku - w maju i w listopadzie. No cóż, o tyle dobrze, że deklarują, że wydadzą do końca.

Kumeta-sensei wyda nam dodatkowe historie, ale ja i tak mam ją ochotę troszkę udusić za obcinanie stron w najnowszych rozdziałach :D I pewnie Waneko nie wyda nam dodatkowych historii, skoro popularność głównej serii mizerna, to chociaż mam nadzieję, że będzie do kupienia na EBJ.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Mormicc » ndz cze 24, 2018 12:49 pm

Czyli jeśli chce kupić ten tytuł, to muszę się pośpieszyć, bo dodruków nie będzie :/
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: miaka88 » ndz cze 24, 2018 12:54 pm

DarkNighty pisze:
ndz cze 24, 2018 11:42 am
Wyjątkiem jest Satsuriku no Tenshi, nie powiedziałabym, że jest znane, a ma 7+ tomów. Ale jak już wspomniałam, zupełnie inne gatunki
A ten tytuł nie ma teraz anime na lato 2018?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » ndz cze 24, 2018 1:00 pm

Smutne. A mi nawet udało się namówić kumpla który kupuje tylko jakieś dwie (2) serie by zaczął to zbierać i bardzo mu się podoba :cry: Cóż, o tyle dobrze, że w Japonii tomiki też nie wychodzą jakoś super często przez co nie ma ryzyka, że japońskie wydanie bardzo nas wyprzedzi.


Wie ktoś, czy manga zbliża się ku końcowi czy jeszcze nie? Bo nie jestem na bieżąco.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » ndz cze 24, 2018 1:04 pm

Jestem bardzo zasmutkowana :cry: Bardzo. Także tym, że seria taka niekochana przez czytelników :(

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: gg gonia » ndz cze 24, 2018 1:10 pm

O kurde, to mega smutne. Tak, kreska kuleje mocno ale nie w sensie że jest brzydka a raczej w fakcie że przez fakt że wszyscy bohaterowie to uczniowie sporo postaci zlewa się wyglądem. A w mandze opartej na zasadzie "kto, co zrobił i powiedział" to niestety jest mega ważne.
Ponadto, strasznie nie lubię określania tej mangi jako Josei. Bo jak słyszę "Josei" to od razu mam przed oczami, jakieś smuty o podstarzałych starych pannach w Korpo :/. Więc nie zdziwiłabym się jakby ta łatka miała tu duży swój udział. A bliżej temu do schonena ala "death note", gdzie dużo jest kminienia a mało walk, choć zdarzają się też sceny akcji.
No i brak anime zrobił swoje :(

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » ndz cze 24, 2018 1:32 pm

Kocurzyca pisze:
ndz cze 24, 2018 1:00 pm
Wie ktoś, czy manga zbliża się ku końcowi czy jeszcze nie? Bo nie jestem na bieżąco.
Na dniach wychodzi 76 rozdział, który będzie wydany w 19 tomiku w listopadzie. Powiedziałabym, że powoli zmierzamy ku końcowi, bo jeszcze jest wiele pytań do odpowiedzenia, ale historia z przeszłości nabiera coraz więcej sensu i coraz więcej fragmentów można ułożyć spokojnie w całość. Sęk w tym, że nie da się przewidzieć, kiedy dostaniemy jedne z ważniejszych odpowiedzi i do czego właściwie dąży historia... :wink: Ale myślę, że nie będzie więcej niż 20-cia kilka tomów.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: DarkNighty » ndz cze 24, 2018 2:13 pm

miaka88 pisze:
ndz cze 24, 2018 12:54 pm
DarkNighty pisze:
ndz cze 24, 2018 11:42 am
Wyjątkiem jest Satsuriku no Tenshi, nie powiedziałabym, że jest znane, a ma 7+ tomów. Ale jak już wspomniałam, zupełnie inne gatunki
A ten tytuł nie ma teraz anime na lato 2018?
Ma. Jednak czy uznajemy, że wszystkie tytuły, które mają/dostaną anime, są popularne? Chociaż może faktycznie nie jest to najlepszy przykład, ponieważ wydawanie mangi pokryje się z premierą anime, więc może to podwyższyć sprzedaż.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Ame » ndz cze 24, 2018 5:56 pm

Mormicc pisze:
ndz cze 24, 2018 12:49 pm
Czyli jeśli chce kupić ten tytuł, to muszę się pośpieszyć, bo dodruków nie będzie :/
Ja też muszę się pośpieszyć...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » ndz cze 24, 2018 6:33 pm

Dobrze, że ja już zacząłem się śpieszyć i kupiłem pierwsze tomy, które podobno najszybciej znikają xD

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: SallyCzarownica » ndz cze 24, 2018 8:21 pm

Mam tomy 1-4 do sprzedania. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: KubciO » ndz cze 24, 2018 9:23 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz cze 24, 2018 6:33 pm
pierwsze tomy, które podobno najszybciej znikają
Raczej nikt nie zaczyna kupować serii od np. szóstego tomu^^ No chyba, że ktoś kupuje od tomiku, którego nie zaadaptowało anime, a chce poznać ciąg dalszy konkretnej historii.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Katori » ndz cze 24, 2018 9:38 pm

Bardzo smutna wiadomość, ale czy nawet NHK nie sprzedawało się jakoś słabiej? Murcielago się nie dziwię, też kupuję i lubię, ale na hit sprzedażowy się nie zapowiadało. Mam jakieś przeczucie, że Szkolne życie też nie należy do czołówki, mimo krótkiego statusu sezonówki. Niemniej, dziękuję Waneko za wydawanie tych serii, bo wszystko akurat pode mnie, plus wyróżnia się na tle innych. Szkoda, że kupujący tego nie doceniają.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Mormicc » pn cze 25, 2018 12:25 am

I to wszytsko się skończy tak, że jakiś czas po tym jak Waneko zacznie Cud wycofywać i przestanie on być łatwo dostępny w sklepach to ludzie się obudzą i zacznie osiągać zawrotne ceny na aukcjach. Mówie wam, tak będzie :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: engrisz » pn cze 25, 2018 9:47 am

O nie, to smutne, że tak słabo się sprzedaje. :( Jedna z niewielu serii, które zbieram. Co prawda skończyłam czytanie jakoś na 8 tomie z braku czasu, ale kupuję na bieżąco i na pewno przeczytam.

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Nanami » pn cze 25, 2018 10:35 am

Mormicc pisze:
pn cze 25, 2018 12:25 am
I to wszytsko się skończy tak, że jakiś czas po tym jak Waneko zacznie Cud wycofywać i przestanie on być łatwo dostępny w sklepach to ludzie się obudzą i zacznie osiągać zawrotne ceny na aukcjach. Mówie wam, tak będzie :lol:
Wystarczy, że jakimś cudem powstanie anime i będzie boom :D Aczkolwiek pewnie nie powstanie, bo absolutnie nie da się tego w żaden sposób pociąć na serie ani tym bardziej skompresować...

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Nasz Cud"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości