Do Adolfów #1

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Do Adolfów #1

Post autor: Kinuyo » pn gru 05, 2016 3:11 pm

Przerzuciłam część postów z "nowe mangi waneko" tutaj, ale wszystko poustawiało się chronologicznie, dlatego pierwszy post z tematu jest gdzieś w środku.... - by Madoka

Pomijając już wszechniezadowolenie z projektu okładki - które swoją drogą, podzialam - ciekawi mnie, czy taki sposób wykorzystania swastyki nie jest wątpliwy w świetle prawa. Sam symbol, jako posiadający szersze znaczenie, zabroniony nie jest, ale w tym kontekście - białym okręgu na czerwonym tle - budzi już jednoznaczne skojarzenia. Biorąc pod uwagę, że polskie prawo potrafi robić pod górkę nawet sprzedawcom powojennych, niemieckich pamiątek - decyzja użycia tego motywu wydaje mi się ryzykowna.
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2016 4:18 pm przez Kinuyo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn gru 05, 2016 3:16 pm

:| I jak niby miał nas ten projekt przekonać? Te fanowskie projekty okładek (1. i 3.) z poprzedniej strony były o niebo lepsze. To wygląda jak kolejna Jednotomówka Waneko z projektem na odwal się. Chyba ojciec mangi zasługuje na coś więcej? To ile kosztuje angielskie wydanie? Dwa razy droższe... dobra, na razie chyba się wstrzymam. Będę musiała w końcu zacząć głosować portfelem.
Też dziwi mnie użycie swastyki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn gru 05, 2016 3:21 pm

Mnie też projekt nie przekonuje. To co już wcześniej wymieniono + to rozjaśnienie tytułu na grzbiecie imo niepotrzebne, ale pewnie ma przyciągać wzrok czy coś.
Ogólnie bardzo mi się podobały fanowskie projekty |||||.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn gru 05, 2016 3:25 pm

Z tego co pamiętam korzystanie z samej swastyki nie jest niedozwolone, ale liczy się w jakim kontekście została użyta. Niedozwolone jest wykorzystanie do propagowania nazizmu itp.

http://www.arslege.pl/propagowanie-fasz ... u/k1/a292/ - paragraf trzeci.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » pn gru 05, 2016 3:31 pm

Nic mnie tu bardziej nie zachęciło, chyba pomylili minimalizm z szybkim rzuceniem tekstu w obojętnie jakich kolorach i czcionkach.

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » pn gru 05, 2016 3:33 pm

czy oni robili tą okładkę 5 minut w photoshopie? rozumiem, że miało być minimalistycznie, ale... dobór czcionek, kolory, ten smieszny cień na grzbiecie pod tytułem. serio... wystarczyłyby tylko inne kolory i style i byloby o wiele lepiej

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn gru 05, 2016 3:34 pm

No cóż, ciut lepiej niż sam przód okładki ale i tak robione na kolanie. Waneko powinno zatrudnić kogoś kto potrafiłby okładki zrobić.
Obrazek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn gru 05, 2016 3:38 pm

Tragedia.

Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pn gru 05, 2016 3:40 pm

Rozumiem, że ta okładka ma na celu zniechęcić jak najwięcej osób do kupna? :lol:
To już lepsze były nawet oryginalne okładki. Tą swastykę na grzbiecie też można było sobie darować (albo chociaż nie robić jej takiej oczojebnej).

To będzie pierwsza manga jaką kupię od Waneko od naprawdę długiego czasu, ale jak wyjdzie drugi tom to chyba sobie sam jakieś obwoluty wydrukuje.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pn gru 05, 2016 3:40 pm

kalleye pisze:czy oni robili tą okładkę 5 minut w photoshopie?
Robili ją w Wordzie. :roll:

Strasznie mi się nie podoba. O ile jeszcze okładkę z bólem akceptowałem, tak w całości z grzbietem wygląda paskudnie. Myślałem, że może tym co ma nas zachęcić będzie jakieś lakierowanie punktowe czy tłoczenia, a nie swastyka na grzbiecie. :evil:

Waneko, polecam zatrudnić jakiegoś grafika. Inaczej szkoda mang...
amsterdream pisze:(...) jak wyjdzie drugi tom to chyba sobie sam jakieś obwoluty wydrukuje.
Ja chyba też.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pn gru 05, 2016 3:43 pm

Poza tym to jest komiks a nie Mein Kampf, nie rozumiem dlaczego na okładce nie ma nawet małej grafiki, jakiegoś kadru, cokolwiek.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Do Adolfów #1

Post autor: Kakaladze » pn gru 05, 2016 3:53 pm

Obrazek

Premiera tego tomu już 16 grudnia.

Nie wiem co powiedzieć, nie podoba mi się ten projekt, chociaż ta swastyka wygląda ciekawie na grzbiecie.

A i proponowałbym przeniesienie dyskusji tutaj, żeby nie robić z nowych mang waneko tylko tematu dla adolfów :D
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn gru 05, 2016 3:54 pm

Ja za taką mangę podziękuję. Kupię wydanie angielskie. Katastrofa. Może jak sprzedaż będzie mała to pomyślicie nad lepszym wydaniem tak dobrych mang.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn gru 05, 2016 3:57 pm

biB pisze:czy oni robili tą okładkę 5 minut w photoshopie?
Photoshopie? Ta okładka widziała co najwyżej painta.
Okładka okładką, ale ten biały cień tytułu na grzbiecie będzie mi się śnił po nocach.

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » pn gru 05, 2016 3:59 pm

Matii pisze:Może jak sprzedaż będzie mała to pomyślicie nad lepszym wydaniem tak dobrych mang.
Wtedy uznaja, że no nie klasykow nie chcą czytać to już więcej nie wydamy zadnego!!!
amsterdream pisze:Poza tym to jest komiks a nie Mein Kampf, nie rozumiem dlaczego na okładce nie ma nawet małej grafiki, jakiegoś kadru, cokolwiek.
zawsze mogli pod tytulem walnąc jeszcze z jedną swastykę XD przynajmniej bardziej ciekawie by bylo.
Marei pisze:
biB pisze:czy oni robili tą okładkę 5 minut w photoshopie?
Photoshopie? Ta okładka widziała co najwyżej painta.
Okładka okładką, ale ten biały cień tytułu na grzbiecie będzie mi się śnił po nocach.
właśnie dlatego pisałam o photoshopa, bo chyba paint nie ma tak zaawansowanych opcji jak cienie XD

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn gru 05, 2016 4:35 pm

Jest takie powiedzenie "dostałem pieniądze za nic".

Przykład z życia widzimy wyżej, w roli głównej - grafik.

Za minimalizm, czyli moje ulubione podejście do projektowania, powinno się płacić krocie, bo to sztuka. Tym razem nie wyszło. Od fontu użytego przy nazwisku autora, który gryzie się ze wszystkim, po cień na grzbiecie. Szkoda.

A, no i przypomnę mój ideał, na zakończenie tej adolfowej epopei okładkowej, bo wcześniej, ponad rok temu, we wrześniu 2015, widziała go tylko partyzantka:
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2016 4:46 pm przez Mephisto, łącznie zmieniany 2 razy.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » pn gru 05, 2016 4:36 pm

Sam przód okładki średnio mi się spodobał, ale teraz gdy widzę całość, wrażenie jest MEGA :D

Jestem prostym człowiekiem, widzę czarną cegłę ze swastyką i rozumiem prosty przekaz.
Nie bardzo obchodzi mnie czy okładka robiona była na kolanie, adobe czy "hand-made", dla mnie w 90% liczy się efekt, a to udało im się osiągnąć, przynajmniej w moim wypadku - pozycja skoczyła parę oczek w górę na mojej liście zakupów. ;)

Mephisto, Fakt, faktem, kawał wspaniałej roboty, czy orientujesz się możne w cenie tego wydania? :D
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » pn gru 05, 2016 4:47 pm

k.x. ono jest chyba tylko hiszpanskie i ceny sa no nie za ciekawe xD https://www.amazon.com/Adolf-Integral-n ... 8&qid=&sr=

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn gru 05, 2016 4:54 pm

k.x. pisze:Mephisto, Fakt, faktem, kawał wspaniałej roboty, czy orientujesz się możne w cenie tego wydania?
Niestety, obecnie jest praktycznie nie do zdobycia.
PD wydało później kolejną wersję, równie udaną:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

Pierwsze z lewej to opakowanie na oba tomy. Nowe zachowało na grzbietach ręce, tworzące wspólnie całość i gest. Kosztuje na ebayu około 100$.
Żałuje niezwykle, że nie znam tego języka na tyle, aby cokolwiek zrozumieć. Nawet chwilę nie wahałbym się przepłacić dla któregoś z tych wydań.

PS w pierwszym poście poprawiłem adresy zdjęć i wrzuciłem wszystko w spoiler, stąd edycja.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » pn gru 05, 2016 4:56 pm

Wydanie zaprezentowane przez Mephisto (to twardo okładkowe) wygląda fantastycznie. Mimo, że nie jestem zainteresowany Adolfem, to gdyby tak wyglądało polskie wydanie, to na pewno bym je kupił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości