Do Adolfów #1

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » pn gru 05, 2016 5:06 pm

kalleye pisze:k.x. ono jest chyba tylko hiszpanskie i ceny sa no nie za ciekawe xD https://www.amazon.com/Adolf-Integral-n ... 8&qid=&sr=
Ohhh... xD ta wersja jest piękna, tak jak jej cena. Raczej nie było by mnie stać na nią, o znajomości hiszpańskiego nawet nie wspominając, nie mniej dziękuję bardzo :)
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Slepczyk
Status: Offline

Post autor: Slepczyk » pn gru 05, 2016 5:10 pm

Chciałbym zobaczyć miny japońskiej strony, która dostała to do zatwierdzenia. Ale przynajmniej pierwszy tom ukaże się na dniach, a nie za dwa miechy. Oby kolejny nie miał już takich obsuw.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn gru 05, 2016 5:14 pm

Mamy bezkonkurencyjnego zwycięzcę w kategorii najbrzydsza okładka roku :D. Gratulacje dla Waneko =D>.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pn gru 05, 2016 5:15 pm

O ile przód mi pasował, otyle całość jest dla mnie straszna :( skąd się ten brąz przypałętał? Ten cień niwić po co, sfastyka mi w tym też nie siedzi... przy tak szerokim grzbiecie fatalnie to wszystko się komponuje. Zastanawiam się czy układ tekstu horyzontalny (a nie aertykalny) i powrót do czarnego tła i czerwono-białych napisów nie poprawiłby sprawy. Nawet ta sfastyka mogłaby już zostać. Chyba dołącze do tych co robią własne obwoluty :|
Mephisto, twoim ideałem czuję się zastrzelony. Przecież przy tym nasza okładka wygląda jak bochomazy przeczkolaka D: Druga wersja mi się już tak nie podoba - kojarzy ni się z Dragon Age, które niezbyt mi podeszło.

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » pn gru 05, 2016 5:21 pm

Slepczyk pisze:Chciałbym zobaczyć miny japońskiej strony, która dostała to do zatwierdzenia. Ale przynajmniej pierwszy tom ukaże się na dniach, a nie za dwa miechy. Oby kolejny nie miał już takich obsuw.
ja bym wolała za dwa miechy jeśli oznaczało by to okladke na poziomie

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn gru 05, 2016 5:22 pm

Alexandrus888 pisze:skąd się ten brąz przypałętał?
Inspiracja mundurami?
Obrazek

Mi się grzbiet podoba poza tym podświetleniem tytułu.
Pewnie nie jest możliwa już zmiana projektu tak jak przy Sekaiichi Hatsukoi, gdzie grupie ludzi nie pasowało rozmieszczenie loga na okładce i wysyłali jeszcze raz projekt do akceptu problematycznej autorce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pn gru 05, 2016 5:28 pm

No dobra - mundur może być tu inspiracją, ale to nie zmienia faktu, że kolorystycznie niebardzo się to komponuje :cry:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn gru 05, 2016 5:30 pm

Fani pisze:Mamy bezkonkurencyjnego zwycięzcę w kategorii najbrzydsza okładka roku :D. Gratulacje dla Waneko =D>.
A ja wiem czy bezkonkurencyjny? A okładka Soumy? Przy Soumie płakałam bardziej, bo to jedna z moich ulubionych mang.

Śliczne hejty lecą na tę okładkę też na fb, polecam poczytać. https://www.facebook.com/WydawnictwoWan ... =3&theater

Tak właściwie dlaczego napisy na przodzie okładki nie są na środku? Może to nachodzi na drugą stronę okładki, wtedy ok.

I tak sobie jeszcze pomyślałam - Waneko, tak bojące się konsekwencji prawnych, że aż cenzurujące gacie gimnazjalistkom, daje flagę III Rzeszy na okładkę mangi :D Pewnie i te gacie, i ta flaga nie są karalne, ale to dość zabawne.

Po zobaczeniu tego majstersztyka pokazanego przez Mepha jeszcze bardziej ręce opadają, gdy patrzy się na polski projekt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn gru 05, 2016 5:37 pm

Meliona pisze: Fani napisał/a:
Mamy bezkonkurencyjnego zwycięzcę w kategorii najbrzydsza okładka roku . Gratulacje dla Waneko .

A ja wiem czy bezkonkurencyjny? A okładka Soumy? Przy Soumie płakałam bardziej, bo to jedna z moich ulubionych mang.
Również uwielbiam Soume, ale jakoś już to przeżyłem :roll: (chyba... nie mam jeszcze swojego tomiku). W Soumie nie popisali się przy logu, ale to tutaj pojechali z koksem i zepsuli całość.

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » pn gru 05, 2016 5:40 pm

Meliona pisze:Tak właściwie dlaczego napisy na przodzie okładki nie są na środku?
Na tyle też nie xD

Jeśli dobrze pamiętam to to ma być twarda oprawa, a to w praktyce wyglada mniej wiecej tak ze to tej twardej oprawy masz przyklejoną obwolute i ona sie zawija o krawędzie okładki do wewnętrznej strony okladki i na to też potrzeba dłużej obwoluty - weź jakas książkę z półki i przypatrz sie okładce bo ja nie wiem jak to opisać a pewno zrozumiale nie jest XD

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn gru 05, 2016 5:59 pm

kalleye, Już edytowałam posta, ale musiałaś jeszcze widzieć starego.
I pewnie jest jak piszesz, ale obecnie jestem na tyle przewrażliwiona, że nawet bym się nie zdziwiła, gdyby to okazało się przejawem artyzmu.
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn gru 05, 2016 6:11 pm

Nigdy nie używam tego stwierdzenia, bo nic mi nigdy nie wychodzi, ale skoro jest okazja, to z niej skorzystam. A co! Zatem chciałbym napisać, że sam zrobiłbym tę okładkę lepiej. xD Nawet ja. ;--;

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn gru 05, 2016 6:17 pm

To nie jest najgorsza okładka roku. To jest najgorsza okładka w historii polskich wydawnictw mangowych. Serio, nie przychodzi mi do głowy nic, co mogłoby się nawet zbliżyć do poziomu Adolfa. Cytując komentarz z fejsa "proponuję przyspieszony kurs projektowania okładek w JPF-ie...".

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » pn gru 05, 2016 6:21 pm

Aż dałam "Przykro mi" na fejsie xD
Okładka nie byłaby może taka zła z tym "minimalistycznym" zamysłem, gdyby nie gryzący się font w nazwisku autora, taki sobie w tytule, cieniowanie na grzbiecie i kolor grzbietu... właśnie. Nie znam się nic a nic na projektowaniu okładek, ale tu na pierwszy rzut oka coś (niemal wszystko?) nie gra.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn gru 05, 2016 6:27 pm

Waneko, serio, przesuńcie tę premierę na 2017, wyrzućcie to... to coś do kosza i zatrudnijcie grafika, a nie gimnazjalistę (nie obrażając gimnazjalistów, bo podejrzewam, że wielu z nich zrobiłoby to o niebo lepiej). A osobie, która zaprojektowała obwolutę, niczego z grafiką już nie powierzajcie, bo ona po prostu nie ma poczucia estetyki. Tyle.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn gru 05, 2016 6:29 pm

Co prawda mangą od początku nie byłam zainteresowana, ale to, co Waneko zrobiło z okładką, przejdzie do historii... Teraz to nawet Uśmiech Kanoko od Studia JG nie wygląda aż tak źle (Nie no... Nadal obwoluty są okropne xD). Mamy grudzień, już wiadomo, co będzie największą dramą roku 2016.

Nie zdziwię się, jeśli Adolf się nie sprzeda i Waneko uzna, że poważniejsze tytuły nie przyjmują się w Polsce :( A Monster i Berserk to tylko wyjątki.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » pn gru 05, 2016 6:33 pm

Patrzę na:

[spoiler]
Propozycja |||||:
Obrazek
[/spoiler]
i na
[spoiler]
Kolejna propozycja |||||:
Obrazek
[/spoiler]
i na
[spoiler]Oraz wersja Daminox:
Obrazek
[/spoiler]
potem na
[spoiler]
Obrazek [/spoiler]
i się zastanawiam, komu rzeczywiście zapłacono za projekt okładki. Zwłaszcza druga propozycja wg mnie jest świetna. Umieszczenie swastyki na grzbiecie też mało trafione, ponieważ nie mam zamiaru jej eksponować. Gdyby była na okładce, to by nie było jej widać, a tak to co mam zrobić? Zakleić?! Może by tak forumowo zamówić własne obwoluty wg jednego z proponowanych projektów?

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn gru 05, 2016 6:46 pm

DarkNighty pisze:Nie zdziwię się, jeśli Adolf się nie sprzeda i Waneko uzna, że poważniejsze tytuły nie przyjmują się w Polsce :( A Monster i Berserk to tylko wyjątki.
I pozostanie liczyć tylko na JPF
To jest ideał. Zapłaciłbym nawet ok.80 za tom jakby to było wydane w ten sposób. Będę polował na to wydanie bo jest ono nieziemskie!
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » pn gru 05, 2016 6:53 pm

To jest jakiś koszmar... czy nazwisko autora serio jest w TNR? Zaczęłam się na poważnie zastanawiać, czy jednak nie kupić wydania angielskiego albo hiszpańskiego (to drugie na hiszpańskim Amazonie, o tu, kosztuje 47,50 euro; Hiszpanie ogólnie bardzo ładnie wydają mangi, jeżeli ktoś zna język, to polecam). No nic, zależy jeszcze, kto odpowiada za polski przekład "Adolfów".
Szkoda, że nikt nie wpadł na to, żeby kupić któryś z projektów ||||| (mój faworyt to ten z wąsem).
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn gru 05, 2016 7:13 pm

Matii pisze:
DarkNighty pisze:Nie zdziwię się, jeśli Adolf się nie sprzeda i Waneko uzna, że poważniejsze tytuły nie przyjmują się w Polsce :( A Monster i Berserk to tylko wyjątki.
I pozostanie liczyć tylko na JPF
Od razu mi się skojarzyło:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości