Adolf ni Tsugu - temat ogólny

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Adolf ni Tsugu - temat ogólny

Post autor: wataken » pn lis 02, 2015 3:18 pm

Temat do dyskusji wszelakich związanych z mangą Adolf. Przy okazji trochę infa dla niezorientowanych:
Obrazek

Przy okazji okazji - 1 tom planujemy na Pyrkon 2016, drugi na MFKiG 2016. Czy się uda? Zobaczymy. Prace już jakby co ruszyły.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » pn lis 02, 2015 4:20 pm

Jak przetłumaczycie tytuł?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn lis 02, 2015 4:23 pm

"Do Adolfów" albo po prostu "Adolf", się zobaczy.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn lis 02, 2015 5:18 pm

Śmiechają mnie ludzie w netach, którzy mówią, że tytuł za ciężki dla Waneko, że wkradacie się w mangi JPFu i w ogóle. Chyba zapomnieli, że to JPF długi czas stał komercyjnymi tytułami, a Waneko zawsze miało różnorodną ofertę i konsekwentnie przemycało i przemyca poważniejsze i bardziej krwawe tytuły.

dragusia91
Status: Offline

Post autor: dragusia91 » pn lis 02, 2015 5:54 pm

mysz pisze:Chyba zapomnieli, że to JPF długi czas stał komercyjnymi tytułami, a Waneko zawsze miało różnorodną ofertę i konsekwentnie przemycało i przemyca poważniejsze (..) tytuły.
Dokładnie! Dzięki Wam Waneko, że jak miałam 14 lat to mogłam wychowywać się na Jeżu, Locke'm (długo będących w Matrasach), Kindaichim i Onizuce, a nie na bezmyślnej coraz częściej mangowej masówce. Fajnie, że i "na starość" jest co poczytać. Oby tak częściej. :)


Bardzo cieszy cena i zapowiadany sposób wydania (duuużo stron + większy format + twarda oprawa=cegła). Może nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca, ale serio: jak dobrze, że Wy to wydajecie, a nie np. Hanami :D

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob lis 07, 2015 10:41 am

mysz pisze:Śmiechają mnie ludzie w netach, którzy mówią, że tytuł za ciężki dla Waneko, że wkradacie się w mangi JPFu i w ogóle. Chyba zapomnieli, że to JPF długi czas stał komercyjnymi tytułami, a Waneko zawsze miało różnorodną ofertę i konsekwentnie przemycało i przemyca poważniejsze i bardziej krwawe tytuły.
Ano dokładnie. Był czas (poprzednia dekada), kiedy pytając na panelach ludzi, które wydawnictwo jest "fajniejsze", większość wskazywała Waneko, jako to, które eksperymentuje, wydaje rzeczy różnorodne i nietypowe, zaś JPF miał w ten opinię maszynki do pewniaków. Ale nic nie trwa wiecznie i ładnych kilka lat temu sytuacja się odwróciła. Dlatego jednak cieszę się, że powoli to się teraz wyrównuje, oba wydawnictwa sięgają po pozycje "pewne" jak i "ryzykowne".

Względem przekładu tytułu byłbym jednak za "Do Adolfów", bo jednak bohaterami jest trójka Adolfów, a nie jeden Adolf. Ewentualnie, co chyba byłoby najlepsze, ale mogłoby iść za daleko względem pierwowzoru - "Adolfowie".

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob lis 07, 2015 11:49 am

A nie lepiej tak jak to zrobili amerykanie? I dać tytuł "Wiadomość dla Adolfów"? Albo coś podobnego?
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob lis 07, 2015 2:13 pm

"Wiadomość dla Adolfów" po polsku brzmi średnio, w moim odczuciu.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » sob lis 07, 2015 2:26 pm

Jak dla mnie "Adolf" brzmi najlepiej, w końcu nie wiadomo o którym Adolfie mówimy :D

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » sob lis 07, 2015 2:54 pm

Moja propozycja to: t.1: "Ziemia do Adolfa", t.2: "Adolf do ziemi".

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob lis 07, 2015 5:07 pm

Też mi nie brzmi "Wiadomość dla Adolfów". Jestem za "Do Adolfów", w końcu pod takim tytułem lata temu była zapowiadana ta manga :twisted:.

parvati
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 13, 2013 8:31 pm
Status: Offline

Post autor: parvati » sob lis 07, 2015 5:54 pm

Kiedyś myślałam, że jeśli wydadzą tą mangę to tytuł będzie brzmiał "Wiadomość do Adolfa". "Adolf" w sumie dla mnie też może być.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » sob lis 07, 2015 6:27 pm

Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji jeśli chodzi o tytuł, jedyne co kojarzę odnośne tytułu to będzie w liczbie pojedynczej Adolf, ale to Wataken może wam uargumentować dlaczego tak ;)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lis 07, 2015 8:24 pm

"Do Adolfa" lub "Adolf" można uargumentować tym, że w tej formie będzie pasowało do pewnego ogłoszenia wywieszanego przez jednego z bohaterów w końcówce mangi. Kto czytał ten wie. W liczbie mnogiej by to nie działało. Można też rzecz jasna zrobić "Wiadomość do Adolfa", ale jak dla mnie za długie. Mój faworyt to "Do Adolfa"
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz lis 08, 2015 12:23 am

wataken pisze:Kto czytał ten wie.
Jak zaleciało gimbazą :D Zostawcie "Do Adolfów". Brzmi zacnie!

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz lis 08, 2015 10:43 am

Jednak "Do Adolfów" będzie brzmiało lepiej niż "wiadomość" lub sam Adolf.
Obrazek

parvati
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 13, 2013 8:31 pm
Status: Offline

Post autor: parvati » ndz lis 08, 2015 10:56 am

Jak już ma być bez "wiadomości", to wolałabym pozostać przy liczbie pojedynczej.
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2015 7:16 pm przez parvati, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » czw lis 12, 2015 1:46 pm

Mi najbardziej pasuje "Adolf ":). Mam nadzieję, że na Pyrkon zdążycie :D. Już sie nie moge doczekać^^

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » sob gru 26, 2015 4:41 pm

"Do Adolfów" według mnie najlepiej. Nie zdradza zbyt dużo (wiadomo tylko, że będzie o Adolfach :D), jest dość krótki, łatwo zapamiętać. "Wiadomość dla Adolfów" jest zbyt długie i słabo brzmi.
A co do wydawania tego przez Waneko, to niezwykle się cieszę - Hanami bierze tyle samo, a daje o dwieście stron mniej. JG by zaraz wywaliło z jakąś lakierowaną obwolutą (chociaż do niektórych mang to pasuje - Noragami), jedynie JPF by sobie poradził, może wydałby to w Mega Mandze. W końcu wydał też "Pieśń Apolla", również od Tezuki.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn lut 22, 2016 2:57 pm

Nie ma chyba sposobu, aby kogoś nie zasmucić dzisiejszym ogłoszeniem, niestety. :( W związku z problemami w procesie produkcji i ogólnym się jego wydłużeniem (jest to nasz pierwszy ekskluzywny tytuł w twardej oprawie, w dodatku liczący ponad 600 stron) zmuszeni jesteśmy do przesunięcia premiery 1 tomu Adolfa (autorstwa samego Osamu Tezuki) z kwietnia 2016 na… początek października 2016. Druga i ostatni tom trafi do sprzedaży ok. 4 miesiące później (choć data ta może ulec zmianie).
Dodatkowo z powodu takich a nie innych wymiarów stron w oryginale zmuszeni jesteśmy trochę zmienić format tego tytułu: aktualnie wynosić on będzie 155 x 210 milimetrów (cena 59,99 zł za tom oraz twarda oprawa w dalszym ciągu są jak najbardziej aktualne)
Przepraszamy za to przesunięcie (sami wiecie, że stawiamy sobie za cel wydawać terminowo co do dnia) ale po długich rozmyślaniach na ten temat doszliśmy do wniosku, że nie ma innego wyjścia, jak opóźnić datę premiery. Miejmy nadzieję, że będziecie w stanie wytrzymać te kilka dodatkowych miesięcy, choć nam samym będzie trudno
Duże przesunięcie :/ Chociaż patrząc na to ile dobrych mang ma swoją premierę na Pyrkonie to ja się nawet cieszę...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości