Adolf ni Tsugu - temat ogólny

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » pn lut 22, 2016 3:07 pm

Jak dla mnie przesunięcie na plus. Oczywiście szkoda, że osoby, które czekały na tę mangę muszą uzbroić się w cierpliwość, jednak patrząc na mój plan wydatków, dobrze, że będę mógł kupić Adolfa wtedy, gdy uporam się z zaległościami.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn lut 22, 2016 3:14 pm

Z jednej strony szkoda bo bym chciała kupić już ten tytuł. Ale nawet się ciesze z tego przesunięcia to rozładuje mi to kwiecień trochę.
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn lut 22, 2016 3:33 pm

Lepiej poczekać dłużej i dostać tomik bardziej dopracowany, niż potem męczyć się z onomatopejami w stylu "cha cha" z Cykad.

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » pn lut 22, 2016 3:58 pm

Ja też się cieszę, że Adolf będzie później. Kwiecień jest tak załadowany mangami które chcę kupić, że nie wyrobiłbym z kasą. Szkoda tylko, że jest przesunięty aż o 4 miesiące.

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » pn lut 22, 2016 3:58 pm

Nie... Nosz kurcze, tak się podjarałem jak to ogłosili a oni... :(

Death Grip
Status: Offline

Post autor: Death Grip » pn lut 22, 2016 10:05 pm

Pół roku to bardzo duże opóźnienie jak na Waneko, które wszystko wydaje praktycznie w punkt, nie licząc tego yaoi z problemami. Pewnie mogliby wydać szybciej, ale uparli się, żeby premiera odbyła się na jakiejś większej imprezie i skoro nie wyrobią się na Pyrkon, to padło na MFKiG.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn lut 22, 2016 10:10 pm

Jak wydadzą to dobrze (czerń zwłaszcza!), to niech opóźniają. Oni akurat mają kredyt zaufania jeśli chodzi o terminy i ich naginanie.
Choć faktycznie pół roku to sporo jak na określenie "nieoszacowania" potrzebnych nakładów pracy, ale to na marginesie.
Tak czy tak, czekam.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt lut 23, 2016 4:17 pm

Osobiście bardziej mnie martwi zmniejszenie formatu niż przeniesienie premiery o pół roku.
W tej chwili mam już całość zaprenumerowaną, więc to już nie jest takie ważne...
Będzie co ma być.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr lut 24, 2016 1:49 pm

W zasadzie to się cieszę, bo wiosna jest dosłownie przeładowana nowościami, do tego wiele z nich jest większego kalibru cenowego – Blame!, Róża, nowelki. Szkoda, że format będzie mniejszy... Jakiś taki dziwny.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr lut 24, 2016 2:24 pm

To format Panny Młodej, tylko kartki będą o 5 milimetrów szersze.
Znaczy się, zależy czy liczą format kartek, czy twardej. Format kartek OPM i Emmy jest taki sam, ale OPM jest większe przez twardą.
Obrazek

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr lut 24, 2016 3:52 pm

Format to format arkusza papieru, więc w twardej dojdzie kilka milimetrów.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » pt lut 26, 2016 2:10 pm

Wydaje mi się że lepszy będzie mniejszy format, niż dostać większy z dziwnie rozciągniętymi rysunkami. Zwłaszcza że za taką cenę raczej każdy by chciał żeby manga była idealnie zrobiona. Jak dla mnie premiera przestawiona na Październik jest idealną porą. Akurat już chyba nic nie będę kupować, bo jakoś nowe zapowiedzi mnie nie przekonują. Poza tym październik to dobry miesiąc na wydanie - w listopadzie zacznie się okres przedświąteczny, pojawią się recenzje i komentarze odnośnie tytułu w tym czasie. Więc pewnie na grudzień wielu się skusi jako prezent Mikołajkowy czy Bożonarodzeniowy.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » czw mar 24, 2016 11:00 pm

Post do wygaśnięcia/usunięcia, ale na Waszej stronie w podstronie mangi nie zmieniliście daty wydania / wink wink
Ostatnio zmieniony pt mar 25, 2016 4:20 pm przez pridek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pt mar 25, 2016 10:49 am

Wyczyść ciasteczka ;) Od dłuższego czasu już jest zmienione.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt mar 25, 2016 2:32 pm

Raczej chodziło o podstronę mangi, a nie o zapowiedzi :wink:

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pt mar 25, 2016 4:20 pm

Marei, dokładnie ;)

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » pn lip 11, 2016 2:42 pm

Okładka/obwoluta do Adolfa już możliwe , że gotowa/czeka na ogłoszenie/już dawno jest w wydawnictwie na nią jakiś pomysł, ale w ramach rozrywki zrobiłem sobie takie coś. W kwestii wyjaśnienia: nie twierdzę że to coś wspaniałego, ale jak to zhejcicie to Waneko będzie przynajmniej wiedziało jak NIE robić :) Ogólnie też zachęcam wszystkich, aby robili swoje propozycje obwolu/okładek/logów do tytułów w np. propozycjach lub tych zapowiedzianych lecz bez polskich oficjalnych wersji, po pierwsze to fajna zabawa a po drugie może od święta wyjdzie z takiego babrania się w Fotoszopie coś, co dane wydawnictwo kiedyś zainspiruje. :] W ten dymek można dać to do Adi mówi w tej danej scenie, może nawet będzie pasować?

Obrazek

Jest jeszcze wersja czarnoczarna, ale już chyba amatorka amatorki, tak na czarno i po sprawie: http://i.imgur.com/wsUwCyy.jpg

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn lip 11, 2016 3:03 pm

Podoba mi się dobór fontów. Co do dymku to nawet pokusiłabym się o wywalenie go i dorysowanie tych kresek, ale nie wiem czy Japonia by na takie coś się zgodziła.
Okładka ładna w swojej prostocie :) ale z drugiej strony, chyba chciałabym coś bardziej "wow" do takiego pierwszego, wypasionego wydania Waneko (w końcu wydanie zbiorcze, twarda oprawa itd) :D jak to np robi JPF w mega mangach (okładki do mang Ikedy :3)
Obrazek

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » pn lip 11, 2016 11:07 pm

No, trochę brakuje tu tej łałowości. Wpadłem na kolejny pomysł, możę ten będzie ciut mniej oklepany. Z drugiej strony jest trochę podobny do tego co mają amerykanie, więc sam nie wiem.

Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt lip 12, 2016 4:12 pm

Podoba mi się ten pierwszy pomysł. Chociaż ja wywaliłbym tego dymka. Chce już ten tomik mieć na półce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości