Adolf ni Tsugu - temat ogólny

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » śr gru 14, 2016 2:54 pm

Waneko zawiodło. Szkoda jednak, że zamiast uderzyć się w pierś i powiedzieć "Tak, faktycznie, macie rację, daliśmy ciała z tą okładką", to próbuje się nas przekonać do tego, że to my nie mamy racji? No naprawdę? O ile bardzo się cieszę, że wydają długo oczekiwane przeze mnie mangi, to potraktowanie mangi Tezuki w taki sposób jest po prostu przykre. Pomysł na nawiązanie do Mein Kampf z początku może i wydawał się trafny, ale po zobaczeniu efektów tego pomysłu, Waneko powinno pomyśleć "Nie, to jednak zdecydowanie nie jest to" i pokombinować z czymś innym. Trudno mi uwierzyć, że Japonia, która często jest aż nazbyt czepialska(i staram się ich zrozumieć, ale nie jestem wtedy w stanie) przepuściła taki bubel. Chciałbym zobaczyć inne projekty.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr gru 14, 2016 5:59 pm

Asumuel pisze:Waneko zawiodło. Szkoda jednak, że zamiast uderzyć się w pierś i powiedzieć "Tak, faktycznie, macie rację, daliśmy ciała z tą okładką", to próbuje się nas przekonać do tego, że to my nie mamy racji? No naprawdę? O ile bardzo się cieszę, że wydają długo oczekiwane przeze mnie mangi, to potraktowanie mangi Tezuki w taki sposób jest po prostu przykre. Pomysł na nawiązanie do Mein Kampf z początku może i wydawał się trafny, ale po zobaczeniu efektów tego pomysłu, Waneko powinno pomyśleć "Nie, to jednak zdecydowanie nie jest to" i pokombinować z czymś innym. Trudno mi uwierzyć, że Japonia, która często jest aż nazbyt czepialska(i staram się ich zrozumieć, ale nie jestem wtedy w stanie) przepuściła taki bubel. Chciałbym zobaczyć inne projekty.
No ale Waneko nie zawaliło na całej lini by to zaraz zmieniać. Jest wiele osób którym ta okładka się podoba. Mi również się podoba zwłaszcza jak patrzę na te wersję anglojęzyczną (bleh) to widzę że nasze wydanie prezentuje się lepiej. :D Często piszecie na forum że są gusta i guściki. W tym przypadku jest podobnie.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr gru 14, 2016 7:09 pm

Są gusta i guściki, ale jest też bezguście.

Nawet gdyby wzięli na tapetę taki projekt, mogli wykonać go lepiej choćby przez lepszy dobór czcionek. Czasami niewielka zmiana może naprawdę wiele wnieść.

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » śr gru 14, 2016 7:49 pm

asuneko pisze:zwłaszcza jak patrzę na te wersję anglojęzyczną (bleh) to widzę że nasze wydanie prezentuje się lepiej. :D
To zobacz sobie jak wygląda wersja hiszpańska

[spoiler]Obrazek[/spoiler]

Gdybym nie wiedział, że tak właśnie wygląda, pewnie jakoś machnął ręką, ale będąc świadomy, że Hiszpanie dostali tak piękne wydanie, nie jestem w stanie.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » śr gru 14, 2016 8:32 pm

DzikiDuch pisze:Są gusta i guściki, ale jest też bezguście.
To mnie dotknęło :?

Podoba mi się okładka zarówno polska jak i hiszpańska, ale nie zapłaciłabym za mangę tyle ile chcieli by Hiszpanie, podczas gdy na wydanie Waneko mój portfel może sobie pozwolić i w tym wypadku to jest dla mnie najważniejszym argumentem, w końcu treść ta sama tylko wydmuszka inna :)
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr gru 14, 2016 9:06 pm

Ale taka jest prawda. I żeby było jasne - nie chodzi mi o to, żeby urazić osoby, którym okładka się podoba, bo mnie tam wsio ryba, co kto lubi. To pstryczek w nos dla samego wydawnictwa, które nie przywiązuje wagi do jakości i estetyki wydania.

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » śr gru 14, 2016 10:23 pm

Wersja hiszpańska pokazuje też, jak można wyeksponować swastykę, aby tak nie raziło

m@rcin
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 7:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: m@rcin » czw gru 15, 2016 1:39 am

W hiszpańskim na grzbiecie tomu 1 jest swastyka, a 2 gwiazda Dawida. Wiedzą na jakim wydaniu się wzorować! Szkoda tylko, że na tym podobieństwa się kończą... :P

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw gru 15, 2016 4:15 am

Waneko broniło szlaczka made in paint na Naszym Cudzie, tłumacząc to zamysłem artystycznym. To powinno wystarczyć za wyjaśnienie obecnej sytuacji (czy poziomu okładki czy ich 'we do no wrong' podejścia).

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw gru 15, 2016 1:03 pm

Mnie się wydaje, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę. Bo po co zlecać wykonanie okładki profesjonalnemu grafikowi, skoro można zapłacić komuś innemu 10 razy mniej? To nie pierwszy raz, kiedy Waneko wkopało się z okładką.

kashikashi
Status: Offline

Post autor: kashikashi » pt gru 16, 2016 11:21 am

Info z Gildii:
Dzień dobry,

z przykrością zawiadamiamy Państwa o informacji, jaką otrzymaliśmy od
wydawcy. Z powodu kłopotów w drukarni, premiera komiksu "Do Adolfów
- 1" ulegnie opóźnieniu. Nowa data premiery to 22 grudnia.
Może jednak...?

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » pt gru 16, 2016 11:26 am

To by było za piękne...

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz gru 18, 2016 8:16 pm

Nadzieja umiera ostatnia.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » śr gru 28, 2016 9:37 am

Kiedy będzie premiera 2 tomu Adolfów ?
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr gru 28, 2016 12:23 pm

Planujemy premierę na maj/czerwiec 2017.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr gru 28, 2016 12:56 pm

Mam nadzieje, że wcześniej pokażecie okładkę tomu a nie kilka dni przed premierą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » ndz sty 15, 2017 3:52 pm

Jak sprzedaje się "Do Adolfów" i czy ROZWAŻACIE wydanie innych mang Osamu Tezuki?
[Alex] Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży :D Co do decyzji o kolejnych mangach Tezuki, jest na nią za wcześnie. Jak wydamy drugi tom, odczekamy chwilkę i zobaczymy :D
Wygląda na to, że brzydka okładka wcale nie okazała się taka straszna.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn sty 16, 2017 7:29 pm

Fani pisze:
Jak sprzedaje się "Do Adolfów" i czy ROZWAŻACIE wydanie innych mang Osamu Tezuki?
[Alex] Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży :D Co do decyzji o kolejnych mangach Tezuki, jest na nią za wcześnie. Jak wydamy drugi tom, odczekamy chwilkę i zobaczymy :D
Wygląda na to, że brzydka okładka wcale nie okazała się taka straszna.
Bo nie ma na rynku takich dzieł jak Adolf. Według mnie ludzie kupili bo chcą w końcu przeczytać coś dobrego a nie tylko sezonówkę których jest masa.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » pn sty 16, 2017 8:21 pm

Kupiłem, ale ustawiam kartkami, a nie grzbietem na półce :/

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt sty 17, 2017 7:24 pm

Ja czytając się zastanaaiam które kadry można będzie zastosować na obwolucie... A o obecne okładce staram się myśleć jak o tymczasowen. Nie szata zdobi człowieka.
Mam nadzieję, że Adolfowie nie będą mieć sprzedaży "bardzo dobrej, ale niewystarczającej" dla kolejnych dzieł autora :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości