JPM - opinie

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » sob lip 05, 2003 12:40 pm

Xantus pisze:I pewnie jestem większy od kuso!
argh mosci panie. nyo ale ja za to mam te swoje zasluzone 186 w dowodzie 8) :twisted: a wiekszy moze jestes ja tam chudziutki jestem :P
ps. jakim 'klebie'??


co do tego ze mozna zrobic mangowe portrety znajomych/ukochanych osob to jest swietna sprawa. kiedys kolezanka zrobila dla kumpla taki wlasnie rysunek ich paczki. wyglada swietnie :D

Tori_Jr
Status: Offline

Post autor: Tori_Jr » sob paź 04, 2003 9:34 am

jakoś tak przeglądam te texty i trochę Wam się dziwię. Piractwo to w naszym demokratycznym kraju rzecz normalna. Przeciętnego Polaka nie stać, by dać za jeden podręcznik 30 zeta, każdy nawet jabardziej "czysty sercowo" człowiek będzie szukał tanszego sposobu na dojście, do danego tytułu. Nie dziewcie się założycielowi tematu, gdyż należy on tak jak i ja do wymienianej przeze mnie grupy przeciętnych fanów, których niestety nei stać by sobie regularnie kupywać podręczniki (mam w sumie tylko 4 części)
Aha, ja nie ściągałem nic, ale wypowiadam się, bo dobrze wiem o czym mowa.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » sob paź 04, 2003 8:11 pm

ehh.. ja jak nie mam kasy to nic nie kupuje.. ..manga nie jest do życia niezbędna.. zresztą da osób popierających piractwo lub w jaki sposób nie krytykujących go, polecam dział listy w czasopiśmie CDA (ostatnie 3 lata) :twisted:

btw.. Najlepiej książkę/mangę (w tym wypadku JPM) przejrzeć w jakimś empiku i dokonać zakupu, a jeśli nie ma empiku to w cieno trzeba.. co cuż takie życie :twisted:

Tania
Status: Offline

Post autor: Tania » ndz lis 30, 2003 11:18 am

Ja mam prawie wszystkie tomy i muszę przyznać, że mi się przydały :)

Meredy
Status: Offline

Post autor: Meredy » ndz sty 11, 2004 1:14 pm

A mi tam się JMP bardzo podoba, choć trochę za drogie jest. Mam juz trzy tomy i zamówiłam trzy kolejne. :) Ale nic się nie umywa do artbook'ów. 8)

Eti-chan
Status: Offline

Post autor: Eti-chan » wt sty 27, 2004 5:29 pm

Nie uwazam sie za wyjatkowo uzdolniona rysowniczke ale patrzac na swoje starsze bazgroly i na to co powstalo po analizie HtDM widac kolosalna roznice, chociaz nadal daleko temu do idealu.
\niestety w tygodniu nie mam czasu sobie pobazgrac bo ciagle slysze ze praca "lezy i kwiczy" a termin oddania tego dziadostwa sie zbliza... dlatego moge poskrobac tylko w weekendy *chlip*\

Cena... hmm... prawde powiedziawszy...nie ma co marudzic z tego co krece sie po ksiegarniach to przecietnie ksiazki kosztuja ~30 zl wiec HtDM nie jest tu jakims ewenementem cenowym na rynku.

Mam wielka nadzieje ze ukaze sie wiecej tomow zwlaszcza ucieszylby mnie "How to Draw Manga: Drawing Pets, Birds and Wild Animals" \ale o tym marudzilam juz w temacie: "How to Draw Manga"\.

--------
no to teraz ja sie rozpisalam ^__^

w kazdym badz razie zycze wszystkim rysujacym satysfakcji z tego co robia.
Grunt to dobrze sie bawic, bo na sile nic nigdy nie powstanie \przynajmniej nic orginalnego\.

Letacl
Status: Offline

Post autor: Letacl » czw mar 03, 2005 7:16 pm

Rowniez jak w/w uzytkownicy forum bardzo sobie chwale JMP lecz rowniez posiadam male zastrzezenia co do rozmieszczenia materialu w niektorych tomach i jego rodzaju. Jednakze nie mozna powiedzec, ze chocby po przejzeniu jednego z tomow niczego sie nie mozna (chodz w malym stopniu)nauczyc.

ps. mam nieodparte wrazenie ze ktos z wczesniej wypowiadajacych sie pisal o wielkosci (musze to napisac :twisted: )... co powiecie na liczbe 199 XD
ps2. nie wiem czy kogos to zaciekawi ale w empiku w opolu jest dosc duzy zbior tomow 3,4,5,7i10.

Chikira
Status: Offline

Post autor: Chikira » ndz maja 14, 2006 4:48 pm

ja mam tom 5 i jestem z niego bardzo zadowolony [postaci kobiet :twisted: ] kupilem go na allegro za pol ceny bo za 27zl chyba bym nie kupil, chociaz my nie powinnismy zarzekac bo na zachodzie JPM stoi po 15$, czyli 70zł za tom

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » ndz maja 14, 2006 5:45 pm

Chikira pisze:chociaz my nie powinnismy zarzekac bo na zachodzie JPM stoi po 15$, czyli 70zł za tom
Skąd ci się taki przelicznik wziął?
PS. Nie chciałbyś kupić ode mnie dolców? Jak dla ciebie 1USD po 3,80PLN :roll:

RedFox
Status: Offline

Post autor: RedFox » ndz sty 06, 2008 1:11 pm

JPM.. no cóż ja z kolei należę do tego grona osób które nie muszą uczyć się od podstaw, ale tylko doskonalą technikę. Moje tomy to "Mangowe Ślicznotki" "Faceci w mandze" i "sceny walki" (czy jakos tak :D) Jestem z nich zadowolona, naprawdę wiele mi pomogły, ale cóż z tego, że umiem rysować jak i tak nie zabardzo wiem jak to wykorzystać przy tworzeniu mangi... :roll:

PS: Mój wzrost to imponujące 168 cm!!! HA!! :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości