pytania, porady i inne takie

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » śr mar 26, 2008 10:12 pm

baka-oni-ri pisze:bo rownie dobrze mozna wszystko robić cienkopisami :3
problem z cienkopisami jest taki, ze te zwykłe po jakims czasie sie przebarwiają (na zielony lub czerwony) a do tego rozmazują pod wpływem wody (ktos kiedys polecał dobre cienkopisy ale nie pamietam nazwy O_o ). Mozna tez uzywać długopisa żelowego ale on znow nie chce poprawiac po miejscach potraktowanych gumka do mazania. Najlepiej by chyba było uzywac rapidografu, ale to troche droga inwestycja jak na początek :wink:

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr mar 26, 2008 10:29 pm

zelowe nie, rapitograf mi zawsze zasychał, a z cienkopisow mam steadlerki :3 (wodą ich nie traktowałam XD). Ale taki co sie przebarwia tez mam.... taki biały z czarna nakretka

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » czw mar 27, 2008 3:47 pm

hmm jak cienkopisów to faber-castell
nie pamiętam zbyt dobrze ale raczej nie są przemakalne...
a bardzo fajnie sie ich używa

Miyoshi
Status: Offline

Post autor: Miyoshi » czw mar 27, 2008 4:12 pm

Aha :] No coz widze ze jednak bede musiala poprobowac rozne przybory i wtedy zobacze czym sie lepiej rysuje...
Tusz Astra jest nawet na Allegro wiec chyba nie bedzie problemu z kupnem :P
Dziekuje za rady :>

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw mar 27, 2008 4:28 pm

Mikado13 pisze:hmm jak cienkopisów to faber-castell
też bardzo dobre :D nie wiem jak z wodą, ale po alkoholu się rozmywają ;) więc kicha z kolorowaniem lineartu markerami xD

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » pt mar 28, 2008 7:42 pm

A z tym sie nie zgodze!!! Ja robi linearty tymi cienkopisami i Pro Markerami least - cos tam
i nic mi sie nie rozmazywalo! a fakt ze tego alkocholu tam ma bo smierdzi strasznie...[/list][/fade]

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pt mar 28, 2008 7:50 pm

to moze to jeszcze zależało od papieru? Bo ja sobie o mały włos nie zepsułam całego obrazka >_>

Marej71
Status: Offline

Post autor: Marej71 » czw maja 22, 2008 9:28 pm

Mam zamiar kupić tablet i mam pytanie jaki mi sie najbardziej oplaca z tych trzech poniżej:
1)Tablet Pentagram
2)Tablet Wacom Volito2
3)Tablet Wacom Bamboo
Proszę o szybką odpowiedz jeszcze dzisiaj lub jutro rano. :mrgreen:

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw maja 22, 2008 9:41 pm

sugeruję zerknąć na pierwszą stronę w tym temacie :P

Marej71
Status: Offline

Post autor: Marej71 » czw maja 22, 2008 9:45 pm

Z tego co widze no to polecany jest Wacom ale ktory? Bamboo czy Volito2 :?:

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw maja 22, 2008 10:50 pm

to nie ma większego znaczenia. Ja nie widzę różnicy między pracą na volito a bamboo ;)

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » pt maja 23, 2008 11:06 am

Wprawdzie odpowiedź nieco po czasie, jednak gdyby kiedykolwiek ktoś miał wątpliwości, szczerze odradzam zakup tabletu 'Pentagram'... Nijak nie spełnił moich oczekiwań - do bardziej skomplikowanych prac nijak się nie nadaje, choć kto wie, może bardziej wprawiona osoba umiałaby sobie z nim poradzić... Tak czy inaczej, wskaźnik kiepsko reaguje na ruchy rysownika, reakcje na stopień nacisku są nienaturalne... Jeśli ktoś planuje kupić ten tablet 'na dobry początek', odradzam. Można się uprzedzić :P

Przy okazji spytam - jak w tej kwestii sprawują się tablety Wacom? W najbliższym czasie planuję przerzucić się na wspomniane, ale nie wiem, czy nie zawiodę się po raz kolejny... Jaki model wybrać? Jaki format? Dodam, że docelowym przeznaczeniem miałoby być przenoszenie prac 'papierowych' na formę elektroniczną, ew. rysowanie nieskomplikowanych lineartów.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pt maja 23, 2008 1:27 pm

Ja mam Volito 2 wacoma (to format A5) i ogolnie jestem zadowolona, tylko nie wiem czy mi sie piorko zepsulo czy to wina sterow ale czasem piorko zapamiętuje nacisk, ktorego nie ma :/ (np trzymam je w powietrzu nad tabletem ale ono ciagle 'uwaza', że jest docisniete do tabletu O_o)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pt maja 23, 2008 5:16 pm

Kira the Demon pisze:(np trzymam je w powietrzu nad tabletem ale ono ciagle 'uwaza', że jest docisniete do tabletu O_o)
to się zdarza chyba na każdym tablecie :) też to mam teraz na bambusie i miałam na pentagramie. Moi znajomi też to mają.

Co do pentagrama - mnie on "na dobry początek" nie przeszkadzał.
A teraz dochodzę do wniosku że to ma niewielkie znaczenie jaki kto ma model :)

Marej71
Status: Offline

Post autor: Marej71 » pt maja 23, 2008 5:19 pm

Zakupiłem Tablet Wacon Bamboo One i jak na razie jestem zadowolony zobaczy po jakimś czasie jak bedzie . :)

@edit
Czy ma ktoś program Manga Studio :?:

@edit2
jaki polecacie program do Tabletu wacom bamboo one oprocz Art Rage?
Prosze o szybką odpowiedz.

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » ndz maja 25, 2008 7:40 pm

hmm ma może ktoś do sprzedania copic markery?

KomaR
Status: Offline

Post autor: KomaR » śr cze 04, 2008 1:33 pm

chciałem sie zapytać czy wiecie gdzie można kupić stare tomy JPM takie jak tom1, 5, 6, 9, 10 i 11 bo na nich mi najbardziej zależy ??

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » śr cze 04, 2008 1:47 pm

http://waneko.pl/?v=gdzie
a tomy 1,5 i 6 sa dostepne w sklepiku Waneko- klik
pozostale tomy poszukaj w ksiegarniach, empikach, matrasach i innych takich, ewentualnie na allegro.

KomaR
Status: Offline

Post autor: KomaR » śr cze 04, 2008 2:05 pm

dziękuje za odpowieć :)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr cze 04, 2008 2:08 pm

Mikado13 pisze:hmm ma może ktoś do sprzedania copic markery?
nie lepiej kupić w sklepie? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości