pytania, porady i inne takie

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
Arti
Status: Offline

Post autor: Arti » czw sie 20, 2009 3:17 pm

Problem z głowami rozwiązany, ale mam inne pytanie ^ ^

Czy jest coś innego do zaczerniania oprócz piórka i tuszu? Jakoś niezbyt mi idzie piórkiem zakreślać, po prostu niezbyt to komfortowe i za bardzo czasochłonne. Są inne metody? Widziałem pewien filmik na YouTubie, gdzie był pokazany fragment jak Kishimoto Masashi kreśli kontury rysunku czymś w rodzaju... Długopisu. Myślałem, że to G-Pen, ale G-Pen to chyba stalówka typu G.

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » pt sie 21, 2009 10:21 am

Niejeden oskarżyłby mnie o prawienie rysowniczych herezji, ale moim zdaniem do zaczerniania każda technika jest dobra. Trzeba po prostu znaleźć odpowiednie narzędzie - metodą prób i błędów...

Do dużych pól markery o różnych końcówkach (Pilot, Pentel), przy mniejszych dobrze sprawdzają się zwykłe pisaczki (polecam Stabilo ). Do "precyzyjnych robótek" nadaje się wszystko, co ma kulkę - chociażby mój najlepszy przyjaciel, Uniball UB-104 (z powodzeniem można go też używać przy konturach) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości