Styl

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
ODPOWIEDZ
Arti
Status: Offline

Styl

Post autor: Arti » sob gru 01, 2007 11:46 am

Od miesiąca można rzec, próbuje rozgryść styl naruto, i wczoraj udało mi się narysować postać jak z mangi opierając się na tym ( wyznaczyłem sobie te linie pomocnicze ):
http://img509.imageshack.us/img509/370/ ... ef9gp1.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b82 ... 0dab8.html
I tu problem. Czy linia oczu ma biegnąć tak nisko? Czy może ja ułożyłem źle okrąg a po prostu postacie mają puszyste fryzury?

Proszę was o pomoc, w rozszyfrowaniu tego :D

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob gru 01, 2007 3:15 pm

Czy ja wiem O_o linia oczu jak dla mnie wcale nie jest nisko tylko w sam raz.
Twarz ogolnie mozna podzielic na 3 wysokosci czoła i kawalek nad nim. Licząc od dołu szczęki na drugiej wysokosci czola powinny byc oczy i tak to wlasnie wychodzi na tych skanach ^^

Arti
Status: Offline

Post autor: Arti » sob gru 01, 2007 3:50 pm

Dzięki za pomoc. Czy ty też tak nisko umieszczasz linie? Bo w JPM tom 1 linia jest ciutek niżej od punktu wetknięcia nóżki cyrkla. Ale za to podbródek jest mały, więc proporcje są zachowane, a jako, że styl Naruto preferuje realizm, więc chyba tak należy umieszczać linie.

A i co do linii oczu, to ona powinna biegnąć przez oczy? :D

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » sob gru 01, 2007 4:16 pm

jak sobie ustawisz. wszystko zalezy od stylu - czy robisz długie twarze, wielkie oczy, nos na 0,25 mm czy na pół twarzy.
jeśli koło będzie oznaczało "twarz" a nie "głowę, będziesz miał wtedy wyżej linie oczu i mniejszy podbródek.
Możesz sobie poprowadzić 2 linie oczu - nad i pod nimi.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob gru 01, 2007 5:02 pm

Arti pisze:A i co do linii oczu, to ona powinna biegnąć przez oczy? :D
powinna biegnac przez oczy ^^ i jednoczesnie zaznacza miejsce na jakiej wysokosci rysuje sie uszy

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » sob gru 01, 2007 9:49 pm

a ty nie za wysoko oznaczyłeś te linie w tych obrazkach?

Arti
Status: Offline

Post autor: Arti » sob gru 01, 2007 11:08 pm

Emmmm.... Cholera się pogubiłem, ale chciałbym już rysować tak, jak ten co rysuje Naruto. Mam problem z tymi postaciami, wszystko przez te linie, mam problem z rysowaniem postaci z góry, gdyż nie ma o tym w JPM. Mógłby mi ktoś pomóc i napisać brakujące cechy?

1) Oczy bez refleksów świetlnych.
2) wielkość żuchwy równa wielkości reszty czaszki.
3) Mało detalu na włosach.
4) Manga czarno-biała, nie w skali szarości.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » sob gru 01, 2007 11:38 pm

Arti pisze:ale chciałbym już rysować tak, jak ten co rysuje Naruto.
a własnego stylu nie wyrobisz, bo..? Przepraszam, ale jestem przeciwna "kopiowaniu stylu". Można się na czymś wzorować, ale tak całkiem? O_o" Zresztą, po co.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz gru 02, 2007 12:21 am

baka-oni-ri pisze: Można się na czymś wzorować, ale tak całkiem? O_o" Zresztą, po co.
true :wink:
poza tym ja osobiscie radze rysowac bardziej 'na oko' (a moze to tylko ja jestem leniwa i nie chce mi sie wszystkiego odmierzac, bo i po co XD;;). Linie pomocnicze owszem sa potrzebne, ale nigdzie nie jest powiedziane, ze musza byc dokładnie narysowane co do milimetra, zreszta nawet jakbys sprawdzal jak to wygląda u roznich ludzi, to chyba nigdy nie bylo by tak samo ^^
tu masz cos co moze ci pomoc ^^ (skan nie jest w najlepszej jakosci, ale ta ksiazeczka ma twarda okladke i nie chcialam jej niszczyc ;) ) i do tego jeszcze bardzo ciekawa stronka do praktyki w rysowaniu roznych postaw ciala :D

Arti
Status: Offline

Post autor: Arti » ndz gru 02, 2007 11:09 am

a własnego stylu nie wyrobisz, bo..? Przepraszam, ale jestem przeciwna "kopiowaniu stylu". Można się na czymś wzorować, ale tak całkiem? O_o" Zresztą, po co.
A własnego stylu nie wyrobie bo... podoba mi się taki ;P Jest dość przyjemny i w ogóle.
Kira the Demon pisze:true :wink:
poza tym ja osobiscie radze rysowac bardziej 'na oko' (a moze to tylko ja jestem leniwa i nie chce mi sie wszystkiego odmierzac, bo i po co XD;;). Linie pomocnicze owszem sa potrzebne, ale nigdzie nie jest powiedziane, ze musza byc dokładnie narysowane co do milimetra, zreszta nawet jakbys sprawdzal jak to wygląda u roznich ludzi, to chyba nigdy nie bylo by tak samo ^^
tu masz cos co moze ci pomoc ^^ (skan nie jest w najlepszej jakosci, ale ta ksiazeczka ma twarda okladke i nie chcialam jej niszczyc ;) ) i do tego jeszcze bardzo ciekawa stronka do praktyki w rysowaniu roznych postaw ciala :D
_________________
Tu się zgadzam, że kiedy ma się rysować postać pięćdziesiąt razy w tej samej perspektywie, to można na oko ładnie narysować, oszczędzając czasu i lini pomocniczych xD W końcu ich tak mało jest :| :( :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości