Ciała bohaterów

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
ODPOWIEDZ
Arti
Status: Offline

Ciała bohaterów

Post autor: Arti » czw sie 16, 2007 11:48 pm

Mam 1 i 2 tom "Jak Powstaje Manga" , i w drugim mamy przedstawiony model człowieka za pomocą brył i mam pytanie. Ten model, podczas rysowania mangi, rysujemy w kadrach, a potem odpowiednio dodajemy strój lub, jak postać ma nagą część ciała - kształt mięśni czy tłuszczyku :>

Z tym mam dylemat, bo w książce ta dziewczynka mówi, że bryły są dla nas jak linie pomocnicze, czyli raczej to co się pytam to prawda?

Kira the Demon
Status: Offline

Re: Ciała bohaterów

Post autor: Kira the Demon » pt sie 17, 2007 12:57 am

Arti pisze:Ten model, podczas rysowania mangi, rysujemy w kadrach, a potem odpowiednio dodajemy strój lub, jak postać ma nagą część ciała - kształt mięśni czy tłuszczyku :>
W sumie nie bardzo wiem w czym problem.
Te linie brył przedstawiają ciało postaci w uproszczony sposób. Jak chcesz narysowac ubranie to one na przyklad pokazuja Ci miejsca w ktorych są jakies wypukłosci, czy zgięcia. A jak chcesz narysowac nagie cialo, to musisz dodac detale, na przyklad linie uwypuklające bicepsy, czy wgłębienie w okolicy pępka. ^^

HARDGEYf
Status: Offline

Post autor: HARDGEYf » pt sie 17, 2007 9:36 am

az boje sie chwili w ktorej zaczniesz na forach pokazywac owoce swojej pracy ;/

moja odpowiedz: tak to prawda co mówiła ta dziewczynka, bo czemu by miała kłamać.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pt sie 17, 2007 12:53 pm

HARDGEYf pisze:az boje sie chwili w ktorej zaczniesz na forach pokazywac owoce swojej pracy ;/
lol kazdy od czegos zaczyna :P a kto pyta nie błądzi :P

Arti
Status: Offline

Post autor: Arti » pt sie 17, 2007 1:02 pm

Kira the Demon pisze:W sumie nie bardzo wiem w czym problem.
Te linie brył przedstawiają ciało postaci w uproszczony sposób. Jak chcesz narysowac ubranie to one na przyklad pokazuja Ci miejsca w ktorych są jakies wypukłosci, czy zgięcia. A jak chcesz narysowac nagie cialo, to musisz dodac detale, na przyklad linie uwypuklające bicepsy, czy wgłębienie w okolicy pępka. ^^
No mniej więcej chodziło mi o takie wytłumaczenie. Ale to już nie ważne :)
HARDGEYf pisze:az boje sie chwili w ktorej zaczniesz na forach pokazywac owoce swojej pracy ;/

moja odpowiedz: tak to prawda co mówiła ta dziewczynka, bo czemu by miała kłamać.
Nie bój się, jak zacznę pokazywać to twarze, które mi piękne wychodzą :P
Kira the Demon pisze: lol kazdy od czegos zaczyna :P a kto pyta nie błądzi :P
Dokładnie :D Każdy ma prawo zapytać, jak coś go gryzie 8-)

HARDGEYf
Status: Offline

Post autor: HARDGEYf » pt sie 17, 2007 1:14 pm

Arti pisze: Nie bój się, jak zacznę pokazywać to twarze, które mi piękne wychodzą :P
trzymam Cie za słowo 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości