kolorowe rysunki.

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » sob wrz 16, 2006 11:31 am

Ciwkawie wymyślone. Wyjaśnij mi tylko dlaczego możesz narysować tylko 16 stron tego komiksu. Dlaczego nie narysujesz wiecej wyjaśnij mi.

Kurczę, jak tak patrzę na twoje rysunki to zastanawiam się ile ty masz lat!

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » sob wrz 16, 2006 12:43 pm

pewna osoba robi swój komiks i dała mi możliwość zrobienia kilku okładek rozdziałów,a do tego 16 stron do zagospodarowania, dlatego właśnie nie moge przekroczyś tej granicy,bo całość komiksu tej osoby ma tez miec określona liczbe stron. Takie same warunki jak ja dostała Kare Rekio (jedna z autorek trailera Give it all,który wygrał konkurs ogłoszony przez Waneko).
Kurczę, jak tak patrzę na twoje rysunki to zastanawiam się ile ty masz lat!
oj,kobiety o wiek się nie pyta :wink: ale skoro juz padło pytanie to odpowiem...w listopadzie kończe 16 lat,dlatego też pisałam że za jakieś 8 lat wypuszcze cos poważniejszego,bo najpierw chciałabym skonczyć się kształcić, a później zająć tym na poważnie

Mia
Status: Offline

Post autor: Mia » sob wrz 16, 2006 1:05 pm

Ja ostatnio narysowałam dwa rysunki tuszem (wyglądają okropnie, a w dodatku skóra wychodziła mi jakby miała zaraz odpaść) i jak patrze na twoje rysunki to ja mogę się schować...

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » sob wrz 16, 2006 1:43 pm

Ja ostatnio narysowałam dwa rysunki tuszem (wyglądają okropnie, a w dodatku skóra wychodziła mi jakby miała zaraz odpaść)
pokaż mi te rysunki to postaram sie cos doradzić

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » sob wrz 16, 2006 2:08 pm

A, ty Canpa wogule rysujesz tuszem? Czy tylko akrylami. Apropos tuszu przedchwila kupiłem ksiązkę pt. "rysujemy tuszem". Właśnie ją studiuje.

Czytałem w temacie "Who is the best" że podoba ci się how to draw manga. I powiedziałaś, że chcesz to sobie kupic. Mam pytanie gdzie chcesz to sobie kupić? Czy to wogule jest dostępne w polsce?

A i mówiłaś jeszcze że masz tego scany z internetu. Możesz dać link do tej strony z której to ściągnełaś, jeżeli takowy istnieje?

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » sob wrz 16, 2006 2:29 pm

kolorowego tuszu dawno nie używałam,więc nie moge powidzieć na ile mnie stać używając tej techniki,a do komiksu uzywam czarnego i białego tuszu..ale te porady co ci dałam sobie nie wymysliłam,tylko mówie ci to co wynika z mojego doświadczenia

JPM kupuje w Księgarni Matras, w mieście na pewno idzie takową namierzyć,a jak już ni ma wyboru to zamawiam na stronie Waneko (mozna też szukać na allegro)

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » ndz wrz 17, 2006 5:12 pm

Wielkie dzięki za te scany.

Mia pokaż te swoje rysunki tuszem, bo też jestem ciekawy jak wyglądają.

Mia
Status: Offline

Post autor: Mia » sob wrz 23, 2006 5:20 pm

No prosze, nie było mnie tylko tydzień na forum i odrazu na mnie naskakują...
A to są moje prace... (obciach)
http://img478.imageshack.us/my.php?image=z006nv2.jpg
http://img50.imageshack.us/my.php?image=z0025dq9.jpg

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » ndz wrz 24, 2006 4:20 pm

Hmmmm... Co tu dużo mówić, poprostu nie umiesz rysować i tyle. Nie twoja wina.

Wiem że kobiet nie pyta się o wiek ale ty jestes pewnie jeszcze dziewczyna, więc mogę. Ile masz lat?

Jakiej firmy masz tusz i jakie masz kolory?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz wrz 24, 2006 8:30 pm

jak dla mnie prace Mii wygladaja jakby byly robione pisakami, ale moge sie mylic :D
poza tym wnuk, kazdy potrafi rysowac, na swoj sposob oczywiscie, a dzieki praktyce jedni robia to lepiej, a inni gorzej, ale rysowac naprawde mozna sie wyuczyc :wink:

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » pn wrz 25, 2006 3:15 pm

No nie wiem czy to tylko dzięki prektyce niektórzy potrafią rysować lepiej od innych. Myślę, że to zależy w dużym stopniu od talentu.

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » pn wrz 25, 2006 6:03 pm

Są tacy co uważają że talent to poprostu chęc do nauki fachu> ja uważam że owszem to też, ale jak dlamnie to przedewszystkim jakię mutant na oponach mózgowych,który wypiera reszte zdolności kosztem zdolności plastycznych :D (dlatego większość-o ile nie wszyscy- artystów to dyzortograficy)

co do prac Mia, to kreska troche leży,a co do kolorów to dla chcącego nie ma nic trudnego ;) jak popracujesz nad nimi to bedzie dobrze

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pn wrz 25, 2006 6:34 pm

Canpa pisze: (dlatego większość-o ile nie wszyscy- artystów to dyzortograficy)
Nie wszyscy! XD <ja zaczynam tylko popadac we wtorny analfabetyzm XD>

Mi mowiono, ze mam "talent do rysowania", ale ja nie wierze w talent, bo wiem, ze nie obudzilam sie pewnego dnia i stwierdzilam "umiem rysowac!", ale zeby rysowac tak jak rysuje teraz potrzebowalam kilkunastu lat nauki i praktyki.

chyba zaczynamy odbiegac troche od tematu ^^;

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » pn wrz 25, 2006 8:55 pm

Kira the Demon pisze:nie obudzilam sie pewnego dnia i stwierdzilam "umiem rysowac!", ale zeby rysowac tak jak rysuje teraz potrzebowalam kilkunastu lat nauki i praktyki.


i to jest właśnie talent: chęć rozwijania umiejetności od najmłodszych lat (mało kto sie poprostu budzi pewnego ranka stwierdza "o!bede świetnie rysować" i tak jest- przynajmniej ja jeszcze takiej osoby nie spotkałam) oraz pewne wrodzone preferencje (które tak czy siek trzeba rozwijać,bo nie ma "samo sie zrobi")

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » wt wrz 26, 2006 12:06 pm

Talent jest to coś co ma se od urodzenia, coś co ciagnie cię do wykonywania danej rzeczy. Dzięki talentowi rysunki poprostu ci wychodza i przychodzi ci to z większą łatwością niż innym. Oczywiście ćwiczeńe też jest wazne

Mia
Status: Offline

Post autor: Mia » wt wrz 26, 2006 5:58 pm

No nareszcie ktoś przyznał, że nie potrafie rysować. Bo wszyscy na około bredzą coś w stylu "jakie to śliczne" lub "łał jakie fajnie". Co do tuszy to mam ciemny zielony i czarny z pelikana, a żółty, karminowy i jasny zielony z innej ale nazwy nie pamiętam. Jeżeli chodzi o wiek to mam 14 lat, ale rysuje jak - może lepiej nie porównywać....

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » śr wrz 27, 2006 9:57 am

Ja terz mam 14.

A czym ty to namalowałać? Pędzlem?

Mirax
Status: Offline

Post autor: Mirax » śr wrz 27, 2006 12:20 pm

Mia pisze:No nareszcie ktoś przyznał, że nie potrafie rysować. Bo wszyscy na około bredzą coś w stylu "jakie to śliczne" lub "łał jakie fajnie".
A ja uważam, że jak jeszcze popracujesz, to będzie wychodziło całkiem nieźle ;)

Mia
Status: Offline

Post autor: Mia » śr paź 11, 2006 4:52 pm

Tak malowałam to pędzlem ale najbardziej podobają mi się prace czarnym tuszem.

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » sob paź 14, 2006 11:46 am

Narysowałem swój pierwszy rysunek tuszem. Niestety nie mam aktualnie skanera więc go nie pokarze ale jak będe miał to natychmiast to zrobie.

Zastanawiam się nad kupnem Stalówki typu G w sklepiku waneko. Canpa masz tą stalówkę. Powiedz mi opłaca się ja kupić, czy raczej nie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości