kolorowe rysunki.

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » pt wrz 01, 2006 9:18 am

1,5 cm to chyba przesada. A skąd masz taką grubą stalówkę i czemu jej nie używasz?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pt wrz 01, 2006 11:23 am

nie :) ona ma 1,5 cm ^^ mierzyłam linijka :wink: a skad mam? ojciec kupił kiedys, a nie uzywam, poniewaz mam tablet i wszystko robie na komputerze ^^

doma
Status: Offline

Post autor: doma » sob wrz 02, 2006 1:11 pm

Noo, do kolorowania tuszem ja uzywam zwykłych pędzelków, tak jak przy farbach. Brakłoby mi cierpliwości by bawić się w kolorowanie piórkiem -.-'

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » ndz wrz 03, 2006 10:50 am

Ale takimi pędzlami nie można zakolorowywać szczegółó chyba, że rysujesz duże rysunki np. na kartkach A3. Poza tym takie pędzle są nie wygodne. A do piórek wcale nie trzeba mieć cierpliwości, bo są różne grubości.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz wrz 03, 2006 4:50 pm

wnuk Ty chyba wymówek szukasz :| przeciez do duzych powierzchni mozesz uzywac pedzla co wcale nie jest niewygodne, a szczegoły robic piorkiem albo rapidografem :wink:

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » ndz wrz 03, 2006 5:52 pm

dobrze ci tutaj mówią wnuk,po co wydawać kase na rapidograf skoro stalówką można i co więcej można nawet jedną!!wystarczy miec pod ręką kubeczek wody i papierowy ręcznik albo szmatke...a tak wracając do twojej wczesniejszej wypowiedzi...A4 i A3 to maja być duze formaty?!rozumiem B2..to jest duży format...
wiem ze rozmowa o tuszach ale polecam wszystkim farby akrylowe (do ilustracji są świetne) i kredki...mogą sie wiekszości wydawać beznadziejnym sposobem kolorowania,ale mozna zrobić nimi takie boskości ze oczy z orbit wypadają (oczywiscie trzeba sobie kupić jakieś lepsze...ale to kwestia do 10 zł)

Mia
Status: Offline

Post autor: Mia » ndz wrz 03, 2006 5:59 pm

Kredkami naprawdę ładnie można zrobić prace, w każdym formacie, a co do farb akrylowych - nigdy nie próbowałam. A masz taką prace zrobioną farbami akrylowymi? Chciałabym zobaczyć jak to wygląda.

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » ndz wrz 03, 2006 6:09 pm

no mam jedną ale nie jestem profesjonalista...ale pokaże ci ją http://www.deviantart.com/deviation/363 ... n%3Ascraps

ale prawdziwym bóstwem w tych sprawach jest Kazuya Minekura (po mojemu Kazuya Kami Minekura) ma piekne prace akrylą,kredkami i przy uzyciu komputera ..po prostu boskość[/url]

Mia
Status: Offline

Post autor: Mia » ndz wrz 03, 2006 6:26 pm

No faktycznie - można uzyskać naprawdę fajny efekt, przy okazji super rysunek.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz wrz 03, 2006 10:21 pm

Hmm akrylami nie probowałam jeszcze :D moze się skusze :D <tylko najpierw musze zacząc znow na papieprze rysowac XD;;> drogie są akryle?

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » pn wrz 04, 2006 12:23 pm

Ja kiedyś rysowałem kredkami. Specjalnymi, wodnymi ale przestałem bo nie uzyskiwałem takiego efektu jaki chciałem. Były mało dokładne. A co do pędzli to moim zdaniem są naprawdę niewygodne. I nie nakładają tuszu równomiernie tak jak piórka czy rapitografy tylko tu więcei, tu mniej, tu ciemniej tu jaśniej.
Z tego wszystkiego co mi zaproponowaliście najbardziej odpowieda mi piórko, czyli ta stalówka z obsadką. Tylko wciąż dokładnie niewiem jak się jaj używa i jak ona wygląda. Powiedzcie mi.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pn wrz 04, 2006 2:30 pm

wnuk moze poprostu kup sobie jedna stalowke z obsadka, w sklepie powinni Ci doradzic :) sam sprawdzisz jak sie uzywa ^^

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » pn wrz 04, 2006 3:08 pm

cena akryli..hmmmmm...a więc...kupiłam kiedyś w Lidlu 24 kolory po 12 ml za 14zł i bardzo je sobie chwale,a w sklepie dla plastyków za tubke 20 ml płace 4 zł (cena tez zależy od firmy ale to są różnice tak do 3 zł) polecam kupic sobie jeden zestaw a póżniej tylko kolory podstawowe.
Akryle dobrze kryja i są BAAAAAAAARDZO wydajna....do tej pory mam ten zestaw 24 (nie złuzyłam do konca zadnego koloru) a malowałam DUUUŻO

wnuk...a wejdż że se na internetowy sklep waneko i zobacz sobie jak wygląda stalówka== ...

a teraz podziele się swopją radością...Kupiłam sobie dzisiaj stalóweczke =3 przypomina tą dostepną na stronie waneko...a właściwie to chyba ta sama xD (leonard jakaś czy jakoś tak jej leci) jest śliczna (mam kręcioła na punkcie przyborów plastycznych)..hmmm..jakby jej dać na imię....

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » pn wrz 04, 2006 7:20 pm

Wiem jak wygląda stalówka. Czyli mam wejść do sklepu i powiedzieć" poprosze stalówkę z obsadką"- Troche dziwnie to brzmi.
Ktoś z was mówił żę ją trzeba maczać co chwile w tuszu. czyli tak ona działa. Nie tak jak wieczne pióro że nabiera sę raz i to starczy na dłógo. Końcówke stalówki macza się w tuszu, tak?

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » wt wrz 05, 2006 7:05 pm

tak mój drogi wnuk,stalówke sie macza w tuszu (ale nową stalówke powinno się "opalić') pytanie 'czy jest stalówka z obsadką?` nie jest dziwne,pod warunkiem że nie powiesz tego w sklepie spożywczym (stalówki i obsadki sie czasem sprzedaje osobno) najlepiej idź do sklepu z artykułami dla plastyków

Jakbyś nie wiedział o co mi chodzi z `opalaniem` stalówki to chodzi o przyfajczenie jej delikatnie ogniem,a to dlatego sie robi bo niektóre są pokryte jakimiś emaliami i to hamuje przepływ tuszu..tylko za mocno jej nie przyfajcz ^^

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » śr wrz 06, 2006 10:57 am

Canpa ostatnio mówiłaś, że kupiłaś sobie nową stalówkę. Kupiłaś ją sobie w papierniczym czy w plastycznym? Ja obeszłem wszystkie churtownie i sklepy i wszędzie mówili mi że nie mają bo nie opłaca im sią sprowadzać. Został mi tylko jeden sklep plastyczny, oby w nim były stalówki. A ty Canpa w jakim mieszkasz mieście, że tak łatwo kupiłaś stalówkę?

Tak z ciekawości na jakim formacie jest ten obrazek zrobiny akrelami, co dałaś do niego link?
Ostatnio zmieniony ndz sty 22, 2012 12:22 am przez wnuk07, łącznie zmieniany 1 raz.

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » śr wrz 06, 2006 5:40 pm

ja..mieszkam na zadupiu....ale ucze się w Dąbrowie Górniczej i po drodze do szkoły jest sklep plastyczny,tam sie stołuje (maja nawet zniżi dla plastyków =3) a obrazek jest na A4

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » czw wrz 07, 2006 7:47 pm

No, to muszą być dość dokładne te akryle, skoro zrobiłaś nimi tak mały jak na farby rysunek. Chyba się nimi zainteresuje.
Ostatni próbowałem rysować tuszem, pędzelkami ale jak porównałem obszar zamalowany piórem z tuszem i obszar zamalowany pędzlem z tuszem to zauważyłem że obszar zamalowany pędzelkiem jest o wiele jaśniejszy i przbija kartka.Nie podoba mi się to i dlatego właśnie wolę piórko. Bardzo podoba mi się przybor kóry jest na tym zdięciu:

http://www.myfavoritegames.com/detail.a ... ngGoku.gif

Może wiecie co to za przybór i gdzie można go dostać? bym był bardzo szczęśliwy gdybym miał takie coś.

Popatrzcie sobie na tą strone. Dalei będą inne fajne przybory. Wątpie żeby te inne były dostępne w polsce, oczywiście mówie o tych do malowanie tuszem, a nie cyrkli i tycz innych

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw wrz 07, 2006 11:06 pm

wnuk07 pisze: obszar zamalowany pędzelkiem jest o wiele jaśniejszy i przbija kartka
bo jedna warstwa tusu czesto nie wystarcza, a moze uzyles za duzo wody do rozcieczenia.
jak dla mnie to wyglada jak pedzelek, tylko pewnie jest utwardzony jakos :roll:

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » pt wrz 08, 2006 4:03 pm

Ja wogule nie rozcienczam go wodą. A ty Canpa co o tym wszystkim myślisz

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości