kolorowe rysunki.

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » sob wrz 09, 2006 11:01 pm

wnuk07 pisze:No, to muszą być dość dokładne te akryle, skoro zrobiłaś nimi tak mały jak na farby rysunek
to wszystko zależy od pedzelka, ja uzywałam okragłego pędzelka o numeracji 4 bardzo go sobie chwale,włos nie jest bardzo sztywny ani za miękki, iealny do malowania ilustracji
tak to jest pędzel..ma ładny smukły kształt bo jest zwilżony...ale to nie jest zaden super-hiper-specjalny przyząd do tuszy ludziska> No oczywiście napewno ma jakąś swoją sztywniość włosa ale nikt z nim nic nie kombinował,a od zwykłego pędzla różni sie rączką która przypomina obsadke,jest gróbsza od `patyków` z których robią pedzle i pewnie wygodniej nim sie maluje na biurku w pozycji `umierającego ucznia na lekcji francuskiego`
tusz powinno sie zawsze troche rodcieńczać,pozwala to tworzyc ładny laserunek- szpan pojęciami :wink:

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » ndz wrz 10, 2006 4:50 pm

A nie uważasz że ten pendzelek wygląda na cholernie sztywny i twardy, a nie na nawilżony?


A, właśnie bym zapomniał. Czy każda stalówka pasuje do każdego pióra. Czy jak to jest?

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » ndz wrz 10, 2006 5:53 pm

wnuk07 pisze:A nie uważasz że ten pendzelek wygląda na cholernie sztywny i twardy
naprawde uwież mi to nie są jakieś wypasione wynalazki dla rysowników (troche już siedze w tym bagnie więc sie orientuje..troche...)... wydaje mi sie nawet ze to ten sam typ włosa co mam w tym pędzelku, którym akrylami maluje ( spisuje nazwe: 4 KOLIBRI 1755 finest ox hair germany- znaczy poprostu okrągły pędzelek firmy Kolibri o grubości 4,dość miękki jest). Ten Toryamy ci sie wydaje taki sztywny bo on ledwo dotyka nim kartke, a wierz mi sztywnym pędzlem nie da sie malować tuszem (jak tak chwile pomyślałam to faktycznie tak jest). Do tuszu najlepsze będą pedzle do akwareli (bo to dość podobne materiały są).Jak pójdziesz do sklepu plastyznego to niemożliwe żeby ich tam nie było, mają przeróżne gróbości: od pojedyńczego włoska do całkiem grubych, ale są droższe (litości te 3 włosy na patyky 17 zł kosztowały) wiec polecam ci szukać zwykłych pedzelków z tym że z miękkim włosem (szukaj takich z czarnym włosiem,albo z ciemno brązowym) nie są specjalnie drogie ok. 7 zł.
Jeśli jesteś początkującym artystą to nie spodziewaj sie ze dostaniesz dobre przyrządy,najlepszy tusz i wymiatasz...we wszystkim trzeba zdobyć doświadczenie.I najlepiej malując miej przed sobą jakiś rysunek pokolorowany tyszem przez specjaliste,na początku samemu jest trudno sie zorieniować co i jak i taki wzór bardzo pomaga.
wnuk07 pisze: Czy każda stalówka pasuje do każdego pióra
No niestety nie...najlepiej odrazu przy kupnie stalówki dobrać sobie obsadke, albo skonczysz tak jak ja: upychajac papier w obsadce żeby za mała stalówka nie wypadała z niej ==

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » pn wrz 11, 2006 3:46 pm

A na tym rysunku. Co tam w tle jest w tym pojemniku z przegródkami.

http://www38.megaupload.com/files/ccd0e ... /DISC5.rar

To kolorowy tusz chyba, co? Dodam jeszcze że to zdjęcie powinno być kolorowe.
A na tym on maluje stalówką z obsadką, nie?

http://www.myfavoritegames.com/detail.a ... gGoku2.gif


Myśle tak, bo jest ślad od maczanie w tuszu. A, czy pióro wieczne można maczać w tuszu, czy trzeba nabierać tak jak sie to zazwyczj robi?

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » pn wrz 11, 2006 6:47 pm

człowieku!! megaupload ma takie limity dla Polski że nawet o drugiej nad ranem sa problemy zeby sie wbić ==
taaaa...to jest stalówka 8)
wnuk07 pisze:
czy pióro wieczne można maczać w tuszu
ono nie jest przeznaczone do takiego czegoś (czyt.maczania w tuszu) więc nie spodziewałabym sie dobrych,czy nawet jakichkolwiek efektów...a do pióra z pompką tusz jest raczej za gesty i za szybko zasycha (próbowałam tak robić i sie zatykało). Do piór wiecznych to sie atrametów uzywa i nie są one narzędziem plastycznym, tak samo jak długopis nim nie jest, co nie znaczy że ja naprzykład w ogóle takich materiałów nie używam. Stosuje je tylko przy kolorowych ilustracjach do np. poprwiania konturu który robiłam farbą (ten obrazek malowany akrylami ma leciutko podciągnięty długopisem kontur) ale tak na dłuższą mete to uzywaj stalówek

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » wt wrz 12, 2006 12:06 pm

Dobra, dzięki za informacje.

Ty, a o co chodziło Ci z tym megaupload? A, wiesz że mam sposób żeby nie czekać na megaupload tylko odrazu ściągać.

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » wt wrz 12, 2006 10:05 pm

megaupload ma limit,z polski może ściągać jednocześnie tylko 500 uzytkowników (było do niedawna 1500) i troche cieżko sie w tą wybraną przez niebiosa pięćsetke wbić ==

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » śr wrz 13, 2006 10:37 am

No dobra rozumiem to ale dlaczego to tutaj napisałaś o tych kolejkach?

Mam sposub żeby nie czekać tylko odrazu ściągać.

Mirax
Status: Offline

Post autor: Mirax » śr wrz 13, 2006 10:39 am

wnuk07 pisze:Mam sposób, żeby nie czekać tylko od razu ściągać.
To może się nim wreszcie podziel :roll:

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » śr wrz 13, 2006 10:45 am

A, mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak kupie stalówkę typu G w internetowym sklepiku weneko, to czy ona będzie pasowała do pióra wiecznego czy do obsadki?

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » śr wrz 13, 2006 5:11 pm

masz na myśli G zebra (mam ją :) ) jak tak, to ona jest do obsadki
wnuk07 pisze:No dobra rozumiem to ale dlaczego to tutaj napisałaś o tych kolejkach?
nie jestem z tych co skąpiom innym takiej wiedzy :wink:

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » śr wrz 13, 2006 5:23 pm

No, dobra ale dlaczego tak nagle wypaliłaś "człowieku!! megaupload ma takie limity dla Polski że nawet o drugiej nad ranem sa problemy zeby sie wbić ==", nikt cie o to nie pytał, nawet nie było o tym mowy. Troche dziwnie.

A, tą stalówkę kupiłaś w tym sklepie weneko?

A, i czy każda stalówka pasuje do tej samej obsadki?

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » śr wrz 13, 2006 7:59 pm

bo dałeś mi link na megaupload a ja ani myśle sie na nim czaić,bo musiałbym to ściągnąć albo po północy albo wcześnie rano żeby sie w limicie zmieścić

tak,G Zebre kupiłam na Waneko (mój błąd) a nie każda stalówka pasuje do jednej odsadki raz obsadka jest za duża raz za mała,najlepiej w sklepie sobie dobrać odrazu przy zakupie stalówki.A wracając do tej G Zebry....jest droga i chyba idzie dostać podobną w polskich sklepach,aczkolwiek nie mówie ze ta jest zła,bardzo dobrze się nią rysuje,ale i tak musiałam kupić jeszcze jedną stalówke do delikatniejszych lini. Dałam 2 zł i mam stalówke do cienkich lini(idealna do postaci) a G Zebre używam do ramek i dymków
hhhmmmm <zerk na sklep waneko> no ja do cienkich lini mam Hiro leonart nr.700 (podkreślam cene 2 zł) a na waneko jest taka (obie wyglądają identycznie) http://sklep.waneko.pl/product_info.php ... cts_id=140

luis66
Status: Offline

Post autor: luis66 » śr wrz 13, 2006 8:05 pm

co wy z tym megaupload- serio nie wiecie, że można zainstalowac alexa tulbar i będzie OK?

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » śr wrz 13, 2006 10:34 pm

no sie składa że ja nie wiedziałam ==

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr wrz 13, 2006 11:29 pm

luis66 pisze:co wy z tym megaupload- serio nie wiecie, że można zainstalowac alexa tulbar i będzie OK?
Instaluj takie syfy, a potem się dziw, że się dzieje coś dziwnego z twoim kompem. Ja osobiście dopisałem sobie po prostu w useragent Firefoxa "Alexa toolbar" i limitów nie mam :mrgreen:
Jak ktoś chce wiedzieć jak to zrobić w firefoxie, to na PW :wink:

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » czw wrz 14, 2006 2:07 pm

Żeczywiście, Canpa dałem ci link do megaupload ale zupełnie przez przypadek. Mam taki program do megaupload nazywa sie getlink5 i wnim trzeba wklejić link do megaupload, aby otrzymać nowy przez który można ściągać bez kolejek. I pewnie skopiowałem link ale zamiast wkleić go do tego programu to wklejłem go niechcący tutaj.sory

Canpa rysujesz komiksy? Mówiłaś coś o ramkach i dymkach.

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » czw wrz 14, 2006 5:55 pm

to te info o megaupload musze przekazać mojemy "prywatnemu informatykowi" bo sama tak szczerze mówiąc jestem informatyczny cedil xD
Canpa rysujesz komiksy? Mówiłaś coś o ramkach i dymkach.
Powiem w ten sposób: zamierzam sie,narazie jestem na etapie nauki.Robie jeden komiks który bedzie miał ok.200 stron (mam nadzieje,bo mi sie coraz bardziej scenariusz rozrasta) a teraz do konca tgodnia kończe 16 stronicowy komiksik (niestety limit był 16 stron) a to wszystko po to żeby wyrobic sie i móc zrobic coś porządnego =3...chciałabym się tym profesjonalnie zajmować (brzmi troche jak walka z wiatrakami??)[/quote]
jakby ktoś był zainteresowany, to jest okładka tego szesnastostronicowego (musze jeszcze odrobine tło poprawić) http://www.deviantart.com/deviation/39566604/

wnuk07
Status: Offline

Post autor: wnuk07 » pt wrz 15, 2006 3:07 pm

Super. Czym to jest narysowane, ta okładka? A nie masz czasem jakiejś strony ze środka tego komiksu? Jak nie masz to jak byś mogła to powiedz o czym jest ten komiks.

Canpa
Status: Offline

Post autor: Canpa » pt wrz 15, 2006 8:52 pm

na deviancie pod tym obrazkiem mam w miare wyjaśnione jak tio zrobiłam (szukaj po kometach)
A nie masz czasem jakiejś strony ze środka tego komiksu?
To znaczy "Sore" (ten szesnastostronicowy) koncze w ten weekend,wiec może podrzuce na forum jakąś stronke...a sama "Sora" to fragmety z przeszłości postaci z "Purpurowego świtu" mam kilka starych,mniej lub bardziej udanych stron tego...
tu zjechałam mordy ale jestem dumna z jelit (no i musze to obrastrować jeszcze raz bo widać "szwy") http://www.deviantart.com/deviation/350 ... n%3Ascraps
to jest kicawy skan,a juz tez troche inaczej mordy rysuje 9ten komiks zaczełam rok temu) http://canpa.deviantart.com/gallery/?offset=24
a tu sie troche sypie morda i trzeba jeszcze raz obrastrować http://www.deviantart.com/deviation/362 ... n%3Ascraps
nie mam żadnych nowych stron na dwviancie,niestety
a to są główni bochaterowie "Purpurowego świtu' (ten blondynek to właśnie główny bohater "Sory") http://www.deviantart.com/deviation/374 ... n%3Ascraps
A teraz sobie pojecze że dano mi limit TYLKO 16 stron na "Sore" i przez to dużo musiałam uciąc i poskracać...tam są dziury jak na polskich drogach :cry: ..a i fabyłe chiałeś znać...to ci moze na PW napisze bo dość długi mi sie post zrobił ^^`

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości