Stalówki i obsadki

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » sob wrz 15, 2007 2:33 pm

czesc z tego szkicu pokryjesz outlinem, nie? ^_^ zreszta, szkic pod akwarelami jest mało widoczny, zawsze mozesz powiedziec ze tak ma byc XD btw, te nowsze akwarelki w tubach sa nawet całkiem kryjące ;)

Lilcia
Status: Offline

Post autor: Lilcia » ndz wrz 16, 2007 7:51 pm

ej, jakimi stalowkami najlepiej rysuje sie wlosy? bo mam z tym problem :x

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » wt wrz 25, 2007 4:28 pm

A ja mam takie pytanie
Czarną powieszchnię robić tym cienkopisem Faber Castell, - mam 0,7 - ?
A jak jakimś innym to jakim? bo chciałabym zapełanić czarno duze powieszchnie ;)

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt wrz 25, 2007 4:31 pm

można by zamalować tuszem (używając pedzelka idzie to dosc sprawnie), mozna tez markerem ale one brzydkie ślady mogą zostawiać, mozna rownież grubszym rapidografem... :D

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt wrz 25, 2007 6:46 pm

zależy jak duża ta powierzchnia ^^" jak zechcesz zamalować pół kartki tuszem to ci sie powygina. małe można.
Cienkopisem - szkoda cienkopisu tak naprawdę ^^"
polecam markery/foliopisy (cokolwiek to jest) steadlera bodajże (takie czarne z literkami S, F, M i B, z tymże nie zauważyłam czym sie rożni S od F _^_) i ew grube markery. Fakt faktem ze brzydko wyglądają, ale możesz porobić kilka warstw żeby to było faktycznie czarne, a najwyżej potem jeszcze podciągnąć kontrast obrazka na kompie ^^

Charizman
Status: Offline

Post autor: Charizman » czw gru 20, 2007 8:49 pm

A ja właśnie kupiłem sobie angielskie stalówki i papier canson 180g/m2. Trochę drogo mnie to wyszło ale na prawdę warto. Efekty są nieporównywalnie lepsze 8-)

szczurek
Status: Offline

Post autor: szczurek » pt sie 29, 2008 11:11 pm

--------
Ostatnio zmieniony sob lis 14, 2009 8:48 pm przez szczurek, łącznie zmieniany 1 raz.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » sob sie 30, 2008 11:45 pm

nie znam się na stalówkach :( ale imo 20-30 kartek to sporo, zalezy jeszcze jak je zapełniasz.

Nie słyszałam o takiej metodzie ^^"

szczurek
Status: Offline

Post autor: szczurek » pt paź 10, 2008 2:48 pm

---

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości