Trochę o sobie :]

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw sie 20, 2015 7:35 pm

Mnie to jak widać ominęło =.= chociaż ja raczej mało interesuje się fandomem dla samego fandomu. Interesują mnie mangi, anime i LN a kwestie "społeczne między otaku" wcale :) więc może to dlatego^^

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt sie 21, 2015 8:44 am

Jak oceniam mangi? Zazwyczaj po ilości przeczytania i już tłumaczę.
Kiedy przychodzi do mnie nowa paczka, to wtedy wszystkie nowe tomy lądują w "czytelni" (jest to bardziej status niż miejsce). Następnie lądują na półce i tu rozchodzi się o ilość przeczytań zanim wyląduje na swoim stałym miejscu, wtedy czytane jest już całościowo jak sobie odświeżam cały tytuł.

- Jedno czytanie - to najsłabszy wynik i jeśli się powtarza przy następnych tomach to seria taka staje się kandydatem do "zawieszenia". Nie zawsze jednokrotne czytanie jest takim zagrożeniem (MM i pewniaki czyli tytuły znane mi wcześniej, bliskość końca). Ostatnio na jedno czytanie załapały się: Tasagore, Madoka i egzorcysta.
- Dwa czytania - czyli taki mój standard (za zwyczaj czytam wszystko po dwa razy). Pierwsze ogólne a drugie do wyłapywania smaczków i nie ścisłości. Ostatnio: Ścieżki, Wilcze dzieci, Służąca i OPM.
- Trzy czytania - Czyli bardzo dobre i najczęściej następny tom ląduje wysoko na liście zakupowej. Oblubienica, Kanako, Przekleństwo 17 Wiosny, SAO (choć 5 tom tylko 2 razy) i Strażnik Domu.
- Wincyj - Tu najczęściej jest pre-order. Oczywiście OP (tu często czytam na przemiennie, znaczy 1 raz OP i 1 raz coś innego), Soul Eater, Łyżeczka, Toradora. A z zakończonych załapały się Igły i Ludwik.

Tak samo postępuje z książkami.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Shizuka
Status: Offline

Post autor: Shizuka » śr gru 09, 2015 8:14 pm

Hej, wątek brzmi 'trochę o sobie' więc napiszę, że studiuję socjologię i potrzebne mi Wasze odpowiedzi do ankiety :) Każdy kto pomoże mi, fandomowi i wypełni ten przyjemny formularz, ma ogromne podziękowania i moje błogosławieństwo :) https://docs.google.com/forms/d/1AUW4xn ... =send_form

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr gru 09, 2015 8:54 pm

Wypełnione. Ciekawa ankieta, trochę mi zajęło udzielenie wszystkich odpowiedzi ale myślę, że są odpowiednio wyczerpujące :D.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr gru 09, 2015 10:18 pm

Wypełnione. W "Zdarza (lub zdarzało w przeszłości) ci się:" nie ma opcji "nic takiego nie robiłem/robiłam.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr gru 09, 2015 10:30 pm

Ciekawa ankieta, oddałem najbardziej wyczerpujące odpowiedzi na jakie było mnie stać :)
wataken pisze:W "Zdarza (lub zdarzało w przeszłości) ci się:" nie ma opcji "nic takiego nie robiłem/robiłam.
+1, tam musiałem skłamać aby wysłać ankietę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » śr gru 09, 2015 10:41 pm

Dla mnie najtrudniej było odpowiedzieć za co/dlaczego lubię M&A. To takie opisywanie co mi w głowie siedzi :D

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » śr gru 09, 2015 11:02 pm

Ja po prostu wpisywałem "Nie zdarzyło mi się" w tych miejscach.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw gru 10, 2015 8:20 am

Ja tylko nie wiem do czego miało służyć ten wybór z samego dołu: opcja 1?

Może do czegoś się przydają te moje wypociny.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw gru 10, 2015 3:09 pm

Muszę być bardzo niedostosowany do polskiego fandomu, czy jak się ten czort zwie, bo większość moich odpowiedzi brzmiała:
a)nie,
b)nie wiem,
c)ale o co chodzi....
Dlatego nie zakończyłem tej ankiety. Szczerze to nie rozumiem też jej sensu.

Pterokokos
Status: Offline

Post autor: Pterokokos » czw gru 10, 2015 6:53 pm

Aż się skusiłam na wypełnienie tej ankiety. :) Ale na poszczególne pytania odpowiadałam dosyć krótko i zwięźle. Mam nadzieję, że nie za krótko.

Też mnie zastanawia ta opcja 1.

Ayu
Status: Offline

Post autor: Ayu » pt mar 25, 2016 10:57 am

(wolno tu jeszcze o sobie? Mam nadzieję, ze nie zjecie)
Witam wszystkich :3 Głupio mi było tak gdzieś po prostu włączyć się do dyskusji niczym jakiś random, więc odnalazłam ten temat, by móc się jako tako przedstawić.

Mam 24 lata, w czerwcu ubiegłego roku skończyłam studia i na razie szukam swojego miejsca na tym świecie (uparłam się na pracę w zawodzie, a o taką ciężko). W wolnym czasie (a trochę go mam), oglądam anime i seriale lub czytam książki/mangi. Pewnie po avatarze i podpisie, zorientujecie się, jaka seria zajmuje zaszczytne, pierwsze miejsce na mojej liście ;) Do innych należy m.in. Natsume Yuujinchou, Ghost Hunt czy Special A.

Zbieram też figurki (cholernie drogi biznes, ale kto biednemu zabroni?) i japońskie wydania niektórych nowelek/mang, które dotychczas nie ukazały się w Polsce (a na które, kochane Waneko, bardzo liczę :oops: ).

Przygodę z M&A zaczęłam jakieś 10 lat temu, kiedy w domu nie było jeszcze stałego łącza, a kolega nagrał mi na płytki DVD dwa sezony Higurashi. Potem poleciało z górki, chociaz zakładałam, że będzie tylko anime, mangą najwyżej to mogę sobie uzupełnić fabularne braki zanimowanej wersji (człowiek młody był, głupi, wybaczcie). Po wpadnięciu i w mangowe piekiełko, twardo postanowiłam, że na tym skończę, żadnych figurek...
Iiii taaak. Prawie wyszło :P Aczkolwiek na razie zbieram tylko figurki z jednej serii, powoli przymierzam się do innych.

Och, jestem też kociarą (mam w domu parę znajd i żałuję, że rządowy program 500+ dotyczy tylko dzieci).

Mieszkam z dala od cywilizacji, tj. w małym mieście, gdzie nie ma nawet sklepu z mangami, dlatego niemal co tydzień wyglądam listonosza, czy nie przynosi mi czegoś z Waneko (a skubany jest niczym ninja, gotów podrzucić awizo i zwiać).

Generalnie, jestem dosyć otwartą osobą i gdyby ktoś chciał pogadać, zawsze na to chętną :)

PS. Shizuka, wciąż potrzebujesz odpowiedzi do ankiety czy już musztarda po obiedzie?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt mar 25, 2016 11:14 am

Ayu, witamy kolejną osobę, która będzie nam pomagać męczyć Waneko o wydanie Natsume :3
Zapraszamy też na chat forumowy http://forum.waneko.com.pl/viewtopic.php?t=3579 najlepiej w godzinach wieczornych - większa szansa na spotkanie kogoś.
Obrazek

Ayu
Status: Offline

Post autor: Ayu » pt mar 25, 2016 11:17 am

Angu, dziękuję :3
Taak, będę męczyć o Natsume! Chociaż parę osób pisało mi kiedyś na Facebooku, że nie ma sensu, bo kreska brzydka, a manga nudna :evil: Mam dwa tomiki wydane w Japonii i wcale nie jest tak źle <3 A teraz, kiedy Natsume dostanie piąty sezon, nic tylko chcieć mangi na polskim rynku!

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt mar 25, 2016 11:28 am

Ayu pisze:kreska brzydka, a manga nudna
Jakie herezje :shock: Moje pierwsze wrażenie to było takie, że nudny opis i niezbyt zachęcająca okładka pierwszego tomu. Nie miałam co czytać to zaczęłam i gdy skończyłam przeczytałam wszystkie dostępne rozdziały :lol:

Ayu
Status: Offline

Post autor: Ayu » pt mar 25, 2016 11:32 am

Miałam tak z anime - mieszkałam z dziewczyną, która też oglądała anime i czytała mangi, więc wiecie, te maratony ;) No i pewnego wieczoru zaproponowała Natsume, ale naaah, opis nudny. Skusił mnie dopiero seiyuu głównego bohatera (dam się pokroić za Kamiye Hiroshi'ego).
Ostatecznie wciągnęłam wszystkie sezony, teraz czekam jak na szpilkach na nowy, a mangę zamawiam z Japonii, bo na angielską mnie nie stać :/

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt mar 25, 2016 11:46 am

Witamy, witamy ^^ fajnie jest widzieć, że społeczność forumowa rośnie :)

Ayu
Status: Offline

Post autor: Ayu » pt mar 25, 2016 11:54 am

Grey, dziękuję :3 Trochę ze mnie gaduła, dajcie mi czas na rozkręcenie się :D
PS. Witam Pana z moich okolic <3

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt mar 25, 2016 12:02 pm

Ayu pisze: mieszkałam z dziewczyną
Jak miło jest zobaczyć, że ilość tęczowych ludzików, którzy nie boją się śmiało mówić o swojej niepowtarzalności, wciąż wzrasta! Witamy, kolorowa damo, na Forum Waneko~! :3

Pst! Ja na Twoim miejscu bardziej prosiłbym o wydanie Natsume JPF-ów niż Kociaki ;)

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pt mar 25, 2016 12:04 pm

Ayu pisze: Mieszkam z dala od cywilizacji, tj. w małym mieście, gdzie nie ma nawet sklepu z mangami
Nie to żeby coś ale to chyba nawet w co niektórych większych miastach się zdarza (nie wliczam Empików itp.)

W każdym razie witam ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości