Trochę o sobie :]

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw lis 20, 2014 10:52 pm

Zawaliłam kolokwium ze statystyki 8D


A w ogóle to się czuje taka wyjątkowa,że taki długi tekst w tym temacie napisałam. <3
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw lis 20, 2014 10:55 pm

Daminox pisze:
Kocurzyca pisze:To wygląda jak tamponomarchewka.
Ame pisze:Nie wiedzieć czemu przypomina mi to marchewkę
:shock:
Oko, to ja bardzo w moim stylu i jak należy powiem... ziemniak ma na czole peniska~! Hohoho.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw lis 20, 2014 10:56 pm

Poduczyłabym cię, ale mam za daleko, a przez neta ciężko... Całą moją grupę uczyłam statystyki, bo profesor był ciapa i nie umiał tłumaczyć... 8-) Inna sprawa, że musiałabym sobie dużo poprzypominać...

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw lis 20, 2014 11:06 pm

Kocurzyca pisze:Zawaliłam kolokwium ze statystyki 8D
Brawo! Moja krew :lol:

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » czw lis 20, 2014 11:07 pm

Lilka pisze:Poduczyłabym cię, ale mam za daleko, a przez neta ciężko... Całą moją grupę uczyłam statystyki, bo profesor był ciapa i nie umiał tłumaczyć... 8-) Inna sprawa, że musiałabym sobie dużo poprzypominać...
Brawo, ja po pomaganiu swojemu bratu i tłumaczeniu fizyki (z której wcale dobra nie jestem) całej klasie odpadam z nauczania. To raczej nie moja bajka.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw lis 20, 2014 11:19 pm

Ja podobno mam dar tłumaczenia "jak dla głupków" :lol: Ale nauczycielką nie mogłabym zostać... Obawiam się, że zabrakłoby mi cierpliwości :lol:

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw lis 20, 2014 11:30 pm

Ja mam tak pokrętny sposób myślenia, że nie umiałbym komuś wytłumaczyć czegoś, co jest dla mnie banalnie proste. Chociaż kiedyś przed chemią parę razy tłumaczyłem jakiś dział kolegom z klasy i o dziwko wszyscy zaliczyli kartkówkę :lol:

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt lis 21, 2014 9:57 am

Na początku miał to być miły pan po trzydziestce. No, ale cóż, wena.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

nekomimi
Status: Offline

Post autor: nekomimi » śr gru 03, 2014 11:59 am

Konnichiwa:3 Chciałabym powitać wszystkich forumowiczów:) Jestem Julia, lat 18 z Poznania:) Uwielbiam wieeeeele rzeczy związanych z Japonią, ale głównie anime, dramy, muzykę i kuchnię, no i oczywiście język;p

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr gru 03, 2014 1:03 pm

Miłego pobytu ^^

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » śr gru 03, 2014 1:34 pm

W sumie mnie tu chyba jeszcze nie było...
Znaczy, że w temacie, więc chyba powinnam się przedstawić. Wypadałoby.

Katarzyna, ciut ponad 22 lata na liczniku- urodzona we wrześniu, przez lwią część żywota mieszkająca w Szprotawie w woj. Lubuskim, obecnie mieszkanka Bielefeldu w Niemczech, która pomstuje gdzie się ta (i teoretycznie nie da) na koszt wysyłek zagranicznych Poczty Polskiej.

Z zainteresowań to oczywiście mangi i anime, z tych mniej oczywistych- rysunek (aspiracja na własny komiks jest, problem w tym, że z moim zapałem równie dobrze można nucić "czterdzieści lat minęęęło jak jeden dzień"), koty (tak, jestem samotną, niezależną kobietą jedzącą wieczorami romantyczne kolacje z kotem), fora RPG, gry wszelkiej maści (the Elder Scrolls, seria Dragon Age [chociaż by zagrać w inkwizycję potrzebowałabym lepszego sprzętu], Drakensang, Stonghold i wiele innych).

Z ulubionych mang to przede wszystkim Fullmetal Alchemist i Pandora Hearts. Z Posiadanych: do tej pory wydane tomiki Pandory, ukończona seria FMA, ukończona seria Alicji w Krainie Serc, wydane do tej pory Zakochane Tyrany, ukończona seria Slayers, trzy tomiki Silver Spoon, siedem Kuroshitsuji i dziewięć D.N.Angel.

... Wpadła się przedstawić, napisała niemal esej ;_; Ale tego no, fajnie by było poznać forumowiczów i w ogóle *macha rękoma*

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » śr gru 03, 2014 1:56 pm

Tokusa pisze:W sumie mnie tu chyba jeszcze nie było...
Znaczy, że w temacie, więc chyba powinnam się przedstawić. Wypadałoby.

(...)
Czuję się taka grzeszna...

jednak nie

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » śr gru 03, 2014 2:25 pm

Nie tak to miało zabrzmieć no ;_;
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » śr gru 03, 2014 2:29 pm

Tokusa pisze:Nie tak to miało zabrzmieć no ;_;
Wygłupiam się przecież XD

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr gru 03, 2014 3:06 pm

O, ktoś kto lubi Pandorę. Ostatnio się zastanawiałam nad kupnem tego tytułu, bo ludzie mówią, że dobry, ale nie mam nawet pojęcia o czym jest 8D czy warto?


Samotne romantyczne kolacje z kotem to jest to. Ja teraz płaczę rzewnymi łzami, że nie mogę sobie na nie pozwolić, bo kota zostawiłam z mamą w domu a moja współlokatorka ma łysego psa i w okolicach świąt-sylwestra będzie mieć jeszcze drugiego :'D
Lubię psy ale mieszkanie z nimi jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że wolę koty.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » śr gru 03, 2014 3:35 pm

Bardzo warto, jeśli interesują cię tytuły ze złożoną fabułą, ciekawymi postaciami i nie tylko ^^ Znaczy, wg. mnie Pandora jest jednym z najciekawszych tytułów, jednakże są też ludzie którzy na nią narzekają z powodu "babskiej" kreski czy niektórych pseudo wiktoriańskich-czy-jakich-tam-strojów (chociaż nie ma wcale takiej tragedii, zwłaszcza porównując do Kuroshitsuji, gdzie Ciel biega niemal w sukienkach i różyczkach), znaleźli się nawet tacy, co narzekają bo nie mają odpowiedzi podanej na tacy i muszą główkować (co wg. mnie jest dziwne. Odpowiedzi podane na tacy są nudne 8'D).
No i też wiele osób narzeka na osobowość Alice. Ale jak dla mnie akurat jest dobrze. Podoba mnie się zwłaszcza fakt, że nie ma postaci jednocześnie białej (zero Mesjasza bez skazy!) czy czarnej ("czarne" charaktery mają swoje racje i powody). No i fajne jest (było, ja jestem na bieżąco z chapterami) obstawiać co i jak kto i gdzie zrobił, a tu nagle przeżywać zonk XD

...
...
Wspominałam, że jestem okropna w opisywaniu i zachęcaniu do czegokolwiek? </3
W każdym razie każdemu polecam najpierw przeczytanie skanlacji, by się zastanowić czy chce się wydać fundusze na tomiki, bo jeśli tytuł się spodoba to świetnie i można je zakupić, jeśli nie to przynajmniej nie będzie się sobie pluło w brodę, że zakupiło się coś, co chciałoby się najlepiej komuś wcisnąć i to z dopłatą :lol:

Z zakupionych przez siebie tytułów tylko Silver Spoon mam całkowicie w ciemno, bo pierwszy tomik dostałam od przyjaciółki w zeszłe Święta i jakimś cudem trafiła, bo tytuł się spodobał ^^

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » śr gru 03, 2014 4:00 pm

Tokusa pisze:koty (tak, jestem samotną, niezależną kobietą jedzącą wieczorami romantyczne kolacje z kotem)
To tak jak ja ;) Tylko od kilku tygodni bez kota niestety :cry:
Tokusa pisze:gry wszelkiej maści (the Elder Scrolls, seria Dragon Age [chociaż by zagrać w inkwizycję potrzebowałabym lepszego sprzętu], Drakensang, Stonghold i wiele innych).
O, Drakensang. Niedawno ogrywałam pierwszą część, czyli The Dark Eye. Świetna gra, strasznie wciągająca. Fanką Elder Scrolls nie jestem, a DA czeka w kolejce. Bardzo lubię crpg, oprócz tego strzelanki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » śr gru 03, 2014 4:22 pm

Bez kota? :(

Drakensang jest całkiem niezłe, chociaż bezsprzecznie ze wszystkich posiadanych gier najlepiej gra mi się w Dragon Age właśnie ^^ Jakoś tak... po prostu dobrze się przy tym bawię. Skyrim też jest bardzo dobre, problemem jest jednak to, że czasem nudzi i no, tego, trochę irytuje fakt, że chociaż uratowałeś świat, jesteś tanem wszystkich większych miast, wybudowałeś sobie pro dom, zabiłeś poprzedniego Dragonborna, pokonałeś Pana Wampirów i jesteś głową wszystkich stowarzyszeń jakie istnieją... To i tak NPC mają to gdzieś i będą cię prosić, byś załatwił te szczury w ich piwnicy ;u;
Za strzelankami aż tak nie przepadam, ale za to lubię symulacje w typie starego, dobrego Theme Park World.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn gru 29, 2014 11:48 am

Witam.
Jak pokazuje licznik to mam 27 lat, ale ja nie przywiązuje do tego większej wagi i zazwyczaj mówię że nie mam jeszcze 30. Zainteresowania standardowe komp głównie gry z serii Total War, RPG i strategie turowe. Muzyka czyli dziwny zlepek utworów z anime, starszych kawałków metalowo rokowych i pinesek z radia. Lubię czytać książki (głównie czytadła fantastyczne) i mangi mój ulubiony tytuł to One Piece.

Do moich ulubionych gatunków zaliczają się mangi: przygodowe, sportowe i komedie. Nie pasują mi horrory, SF i kryminały. Oznacza to tylko tyle że w pierwszej kolejności sprawdzam te co lubię, a na końcu te drugie, pomiędzy nimi pozostałe. Przy czym aby była równowaga to mam wyższe wymagania do tych pierwszych.
Choć od jakiegoś czasu próbuję wszystkiego, bo chwilowo za bardzo rzucają mi się w oczy schematy. Pasują mi w związku z tym mangi 1 tomowe. Wolę też serie zakończone.

Przy wyborze tytułu skupiam się głównie na postaciach i relacji między nimi, logicznej fabule i ciekawym świecie.
Grafika ma dla mnie znaczenie drugorzędne, ma być czytelnie. Nie przeszkadza mi kreska w starszych tytułach, ba nawet ją lubię. Ze względu na stronę wizualną rozpocząłem czytanie tylko jednej mangi: Soul Eater, na szczęście reszta tez nie jest zła.

Tak na koniec dodam że jest bardzo kapryśny i zmienny, nastrój ma duże znaczenie w moim postępowaniu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pn gru 29, 2014 11:40 pm

Reviolli pisze: mój ulubiony tytuł to One Piece.
<stawia wirtualne piwo> :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości