Audiobooki do light novel

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ

Jesteście zainteresowani audiobookami do light novel?

Tak
9
47%
Może
1
5%
Nie
9
47%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Audiobooki do light novel

Post autor: Kuroneko » pt lis 03, 2017 11:53 am

Teraz, gdy mamy już dość duże różnych light novel, pomyślałam, że chętne posłuchałabym ich w formie audiobooka. Szczególnie typu Durarara, SAO, Log Horizon, Re Zero, No game no Life i Overlord oraz takie LN jak Puste Granice i Fate/Zero na pewno przeczytam więcej niż raz i miło by było też móc posłuchać tych opowieści. Toradora oraz Zerowa Maria i puste pudełko na razie mnie jeszcze tak nie wciągnęły, ale w formie audiobooka chętnie bym je posłuchała. Light novel o mniejszej liczbie tomów typu LN do Naruto oraz Tokyo Ghoul może nawet udałoby się zrobić jako słuchowisko.

Są między czytelnikami light novel też osoby, które chętnie sięgnęłyby po wersję do słuchania? A wolelibyście zwykłe czytanie czy słuchowiski z kilkoma aktorami i muzyką (tak jak zrobili pierwszy tom Gry o tron)?

Które light novel najchętniej kupilibyście w formie audiobooka? Po angielski wyjdą np. Kizumonogatari oraz Attack on Titan: The Harsh Mistress of the City w formie słuchowiska na podstawie light novel, a z użyciem dubbingu z anime pojawi się słuchowisko do Death Note.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Audiobooki do light novel

Post autor: Canis » pt lis 03, 2017 1:12 pm

Bardzo lubię słuchać audiobooków, szczególnie podczas długich tras w samochodzie. Z doświadczenia mogę powiedzieć że wyobraźnia pracuje na bardzo podobnych falach, jak przy zwykłym czytaniu.
Które LN bym kupił? Na pewno Puste Granice, słuchanie jak kobieta mówi jak facet, z pewnością byłoby nowym doznaniem. Overlord też wydaje się interesującym pomysłem. Dobrze wyreżyserowany Blask księżyca, również mógłby zdać egzamin. Z pewnością jednak nie chciałbym słuchać NGNL. Samo czytanie o obrażaniu wszystkich dookoła i byciu prawiczkiem jest mega męczące, a słuchanie o tym przekracza granice mojej tolerancji.

Niestety stworzenie audiobooka, nie gwarantuje że będzie on dobry. LN są raczej dość ubogo napisane, a opisy są ważną częścią słuchowisk. Wybór aktorów też nie jest bez znaczenia. Dobry lektor potrafi wycisnąć 300% z tekstu. Np. w Kizumonogatari, walka była odegrana (przeczytana?) jedynie nieźle. Tymczasem w Wiedźminie (polecam wszystkim to słuchowisko!) każdej walce towarzyszyły takie emocje, że miejscami zapominałem, że należy oddychać.

Ogólnie jestem zainteresowany tematem, ale nie robiłbym sobie nadziei. Niewiele osób kupiłoby audiobook. :roll:

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Audiobooki do light novel

Post autor: Kuroneko » pt lis 03, 2017 1:46 pm

Dzięki za polecenie wiedźmina. Bardzo lubię audiobooki w klimacie mrocznego fantasy, a do tego uwielbiam formę słuchowiska, więc na pewno przypadnie mi do gustu :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Audiobooki do light novel

Post autor: Łukasz.T » pt lis 03, 2017 8:48 pm

Szczerze, to nigdy nie miałem okazji posłuchać audiobooków. No ale z chęcią bym posłuchał SAO, LH, Re:Zero i Overlorda ^^

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Audiobooki do light novel

Post autor: Naama » ndz lis 05, 2017 6:33 pm

Jakby jakieś fajne słuchowisko było, to czemu nie :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Audiobooki do light novel

Post autor: Ame » pn lis 06, 2017 1:52 pm

Łukasz.T ja też nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości