Rodzice kontra M&A

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt paź 11, 2016 11:34 pm

A ubrania wyprodukowane w Chinach czy w innym Bangladeszu pozwalają tam nosić czy też nie?

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » wt paź 11, 2016 11:44 pm

Alextasha pisze:Nie możesz sam sobie wręczać Złotej Łopaty :P
kuras:
Obrazek

Moim rodzicą nie przeszkadza fakt tego, że zbieram mangi gdyż uważają że każda forma czytelnictwa jest dobra (choć uważają też , że momentami mógłbym kupować ich mniej :P). A to że tym czytelnictwem są czarno-białe czytane od końca komiksy z Japonii to takie czasy są teraz poprostu. Jedyne co to raz mieli obiekcje do Exorcista bo demony i takie tam ale wytłumaczyłem im czym jest m&a oraz o co chodzi w tym tytule więc stwierdzili, że niech kupuje sobie co tam chcę. I jakoś tak potem wyszło że tata przeczytał Dogs a mama zaczęła Monstera :D. Poza tym lubią czasem okładki pooglądać xd
Z mamą to była jeszcze taka historia że jak raz była w Empiku to kupiła mi 4 tom Monster Musume, bo chyba przypadkowo jej o nim wpomniałem XD. A potem była dumna że dziecku taki prezent zrobiła, bo inny rodzic by tego nie kupił xD
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » śr paź 12, 2016 9:40 am

Fajnych masz rodziców, Mormicc :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr paź 12, 2016 9:57 am

kuras pisze: Hasa sobie radośnie po szkole w bluzie z totoro i zgarnia ją na przerwie nauczycielka angielskiego (która nie jest jej wychowawczynią) i grzecznie lecz stanowczo stwierdza, że nie powinna nosić takiej bluzy, bo to nie Japonia.
Rozumiem, że ubrań z postaciami z bajek Disneya też nie można nosić w tej szkole, bo to nie Ameryka? Oj, ja bym ubierała tę bluzę w dni, w których miałabym lekcję z tą nauczycielką (chyba że nie miałabym z nią żadnych), ale lepiej tego nie robić :D
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr paź 12, 2016 2:52 pm

Pewnie gdyby miała orła białego, husarza, polską flagę i napis "Śmierć wrogom ojczyzny" to wszystko byłoby ok :P

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr paź 12, 2016 3:08 pm

Nah, skoro anglistka to absolutnbie musi być bluza z twerkowaniem.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » śr paź 12, 2016 7:20 pm

Eeej... Ja też jestem anglistą :D I za taką bluzę to bym co najwyżej pochwalił!

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt paź 14, 2016 3:42 pm

Przecież Totoro jest taki uroczy :?

bambi98
Status: Offline

Post autor: bambi98 » czw paź 20, 2016 3:13 pm

Trzeba przeczekać zrzędzenia rodziców, znudzi im się tak jak moim...już od pół roku mi nie trują :mrgreen:

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » czw paź 20, 2016 3:42 pm

Ja to sie czasem zastanawiam czy serio mam rodzicow ktorzy przez 12 lat slowa nie powiedzieli wręcz latali do wiekszego miasta nowy tom mangi mi kupic (jak byłam dużo młodsza ofc), czy moze to wy serio przesadzacie w myśl tego stereotypu ze manga to zlo i wgl rodzice to hejcOM XD

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » sob paź 22, 2016 6:07 pm

Jak tak czytam to też wydaje mi się że mam rodziców z kosmosu. Wiadomo, starsi ludzie, inne pokolenie, ale jakoś nigdy nie mieli nic przeciwko temu że zbieram mangi. Co prawda zaczęłam zbierać dosyć późno, kiedy sama zaczęłam zarabiać, bo mi głupio było prosić o kasę na komiksy. Ale nigdy im to nie przeszkadzało, nie demonizowali też ani mang ani anime (a praktycznie wychowaliśmy się z braćmi na anime. oni na Polonii1 ja na Rtlu). Co prawda czasem mama mówi, że trochę dużo tego, ale w sumie jej się nie dziwię ;). Faktycznie mam już sporo tomików. W sumie też nie kupuję takiej ilości jak dawniej i chyba teraz wolę tytuły dla dojrzalszych ludzi. A wydawnictwa dbają o mój portfel i też nie wydają już tylu tytułów, które bym zakupiła :D.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
MikQa12
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 10:25 pm
Status: Offline

Post autor: MikQa12 » ndz cze 04, 2017 3:32 pm

Czytając to wszytko aż chcę podziękować Bogu za to, że mam tak dobrych rodziców (chociaż nigdy na nich jakoś szczególnie nie narzekałam). Moja mamie, ani tacie w ogóle nie przeszkadza, że czytam mangę, albo oglądam anime. Raz na jakiś czas kupią mi mangę/mangi, albo popytają się co tam oglądam/czytam i to wszystko.

Kuro23
Status: Offline

Post autor: Kuro23 » ndz lip 02, 2017 9:02 am

Moja mama nigdy nie przepadała za mangą czy anime. Zawsze myślała, że to "zboczenie chińskie bajki". A kiedy zamawiałam co kilka miesięcy większą paczkę z mangami to pytała się czy na pewno na to chcę wydać swoje oszczelności, i to ok. 10 razy. :roll: Ostatnio opowiedziałam jej o Ataku Tytanów. Zaciekawiła się, bo lubi takie historie gdzie ludzie walczą o przetrwanie (pamiętałam, że była kiedyś fanką The Walking Dead :wink: ). Niestety miałam tylko drugi sezon zgrany na kompie, a obecnie nie mam internetu. Jednak wczoraj wieczorem puściłam jej pierwszy odcinek. Obejrzała już pięć i nie zamierza na tym przestać :mrgreen: śmiałam się z nią, że jeszcze miesiąc a zacznie zbierać mangi XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości