Poszukiwanie tytułu.

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: Ten który myśli » pt cze 05, 2015 12:17 am

Czy istnieje tytuł yaoi bądź yuri opowiadający o homoseksualizmie jako chorobie, a także o leczeniu tejże choroby?

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz cze 07, 2015 1:24 pm

Można na siłę podpiąć tu Utopia of Homosexuality, ale srsly, po co takie mangi.

Sogetsu
Status: Offline

Post autor: Sogetsu » śr cze 10, 2015 10:53 pm

Z pewnością tego typu tytuł istnieje, zapewne jako część jakiegoś programu profilaktycznego albo czegoś w tym stylu.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » czw cze 11, 2015 9:49 am

Myślałam, że to temat-pułapka założony w celu rozpoczęcia flejmu i już miałam nadzieję, że nikt nie odpowie. No niestety.

Odpowiem krótko: nie znajdziesz takich mang, bo w Japonii homoseksualizm nigdy nie był traktowany jako choroba, co najwyżej ekscentryczne hobby. Poczytaj sobie o japońskiej historii i sztuce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » czw cze 11, 2015 12:11 pm

Nie wiem jak z yaoi, ale w yuri były co najmniej dwa takie tytuły. Nie mam pod ręką moich notatek panelowych. Jak w nich sprawdzę to podam te tytuły.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw cze 11, 2015 12:16 pm

W pewnym sensie - "Claudine" Riyoko Ikedy tu pasuje, choć tam mamy bohaterkę, która jest transseksualna i próbuje sobie z tym poradzić, a że żyje w pierwszej połowie XX wieku, to próbuje się z tego też wyleczyć.
Generalnie, w starszych tytułach, szczególnie tych, które rozgrywają się poza Japonią, takie wątki się pojawiają, acz bodaj nigdzie jako temat dominujący. W "Shiroi Heiya no Futari" też coś podobnego było, o ile dobrze pamiętam. W mangach Takemiyi (Kaze to ki no uta, Natsu e no tobira) mamy postacie homoseksualistów jako ludzi chorych, kopniętych czy jakoś tam skrzywionych.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pt cze 12, 2015 2:48 pm

Wydanie takiego tytułu oznaczałoby, że zamieszany był w to polski katolik :twisted: .
I takie pytania powinny być zadawane Królikowi z TV Republika albo Stefanowi Moryniowi z Fronda.pl .
Oni na pewno podsuną ci odpowiednią lekturę.

Tylko po co ci znajomość z tymi nazistami to nie wiem.

:twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt cze 12, 2015 8:31 pm

Krzych Ayanami - takie komentarze to raczej nie na to forum, więc spuść nieco z tonu.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » sob cze 13, 2015 8:03 pm

To tak wracając do tematu: "Itami" Reiko Momichi - tutaj lesbijstwo (choć to słowo nad wyrost) bohaterki było wynikiem przemocy ze strony mężczyzny. "Futte Mo Harette Mo" Reiko Momochi - niezdrowa fascynacja drugą dziewczyną i towarzysząca temu psychoza, ratunkiem jest ślub obu bohaterek z mężczyznami.
Nie ma tu klasycznego przedstawienia homoseksualizmu jako choroby ani leczenia w sensie medycznym, jednakże z fabuły obu tytułów da się odczytać taki przekaz.
Obrazek

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob cze 13, 2015 10:30 pm

Skoro już powstał taki temat, to może ktoś ma do polecenia jakieś ciekawe sci-fi? Głównie interesuje mnie klasyczne podejście do gatunku. Coś a'la Planetes lub adaptacje prozy Hogana.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz cze 14, 2015 1:59 am

Space Brothers

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz cze 14, 2015 10:11 am

Moonlight Mile. Z wojennych natomiast Legend of Galactic Heroes albo Crest of the Stars.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » ndz cze 14, 2015 11:05 am

Krzych_Ayanami pisze: Tylko po co ci znajomość z tymi nazistami to nie wiem.
Czyli jestem katotalibo-nazistą. Czekam aż nazwiesz mnie agentem kgb czy komunistą.

A ja szukam mangi pokroju Change 123!, Tenjou Tenge czy Ikkitousen czyli o laskach uprawiających sztuki walki :)
Gatunek dowolny byle nie hentai.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz cze 14, 2015 11:16 am

Czyli jestem katotalibo-nazistą. Czekam aż nazwiesz mnie agentem kgb czy komunistą.
On jest jest obrażony, bo kiedyś się tam udzielał, ale go zwyzywali od "Krzychów Ajwajnami" :)
A ja szukam mangi pokroju Change 123!, Tenjou Tenge czy Ikkitousen czyli o laskach uprawiających sztuki walki
Ranma 1/2 powinna pasować idealnie. Dorzuciłbym jeszcze Samurai Girl Real 'Bout High School.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz cze 14, 2015 11:58 am

Aratar pisze:A ja szukam mangi pokroju Change 123!, Tenjou Tenge czy Ikkitousen czyli o laskach uprawiających sztuki walki
Sekirei, Makenki, Freezing i Girls of the Wild

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr cze 24, 2015 2:37 pm

Szukam ciekawej mangi bądź książki o telepatach i/lub telekinetykach.

Pamiętam tylko taką SF gdzie nazwa wywodziła się od imienia głównej bohaterki (niestety nie za bardzo pamiętam jak to leciało Rowen, Rawen, czy jakoś tak). Pracowała ona na stacji przekaźnikowej i przerzucała statki/ładunki przez próżnie kosmosu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr cze 24, 2015 2:46 pm

Reviolli pisze:Szukam ciekawej mangi bądź książki o telepatach i/lub telekinetykach.

Pamiętam tylko taką SF gdzie nazwa wywodziła się od imienia głównej bohaterki (niestety nie za bardzo pamiętam jak to leciało Rowen, Rawen, czy jakoś tak). Pracowała ona na stacji przekaźnikowej i przerzucała statki/ładunki przez próżnie kosmosu.
Może coś z tego,- Gai Rei, Tokyo ESP, Zettai Karen Children, Terra e, X Clamp, Kimagure Orange Road, Code Breaker, Kotoura-san, Psychic Academy Oura Bansho
[Czytanie w myślach, teleportacja, wróżenie przyszłości, wywoływanie zjawisk paranormalnych]

Jest również dosyć sporo powieści light novel o tej tematyce [ale tych nie szukasz]

Co do książek, jedyne które mogę polecić to autorstwa Trudi Canavan
Ostatnio zmieniony śr cze 24, 2015 2:54 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr cze 24, 2015 2:49 pm

Jak wybierzesz Gai Rei to zacznij od anime,bo jest prologiem.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » śr cze 24, 2015 3:46 pm

W Please Save My Earth też występują zdolności ESP. I jest to bardzo dobra manga. A z książek... Pierścień Nivena jest niezły choć ESP tam w sumie nie za wiele i jeszcze zerknij na Alfabet snów (brat bohaterki przepowiadał przyszłość śniąc o niej)... Kurcze wychodzi że częściej czytuje obyczajówki i fantasy więc niewiele jestem w stanie ci podpowiedzieć. Niemniej może przypadną ci w/w do gustu.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr cze 24, 2015 5:14 pm

Telepathic Wanderers, czyli Nanase. Dokładnie to.
I jeszcze Night Head Genesis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości