Poszukiwanie tytułu.

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr cze 24, 2015 5:56 pm

Dzięki.
Tokyo ESP mnie jakoś od siebie odrzuciło, a chciałem je oglądać bo moce były jakby bardziej zachodnie.
Trudi Canavan znam ale jakoś nie lubię, zraziłem się do niej na drugim tomie sagi o czarnym magu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr cze 24, 2015 7:16 pm

Jako tako w te tagi wpisuje się Shinsekai Yori. Tam wszystkie postacie posiadają zdolności parapsychiczne i wokół tych zdolności zbudowana jest cała fabuła. Polecam.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Sogetsu
Status: Offline

Post autor: Sogetsu » czw cze 25, 2015 1:11 am

Forum Waneko i nikt jeszcze nie polecił mangi Locke Superczłowiek? To pierwsze co mi przyszło do głowy jeśli chodzi o mangę o ESPerach.

Jeszcze w Haunted Junction występowały takie motywy.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw cze 25, 2015 12:00 pm

Ale Locke nie jest jakiś rewelacyjny. Mnie osobiście nie porwał.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw cze 25, 2015 12:26 pm

Locke mam i nawet mi się podobał, niestety wydanie jest brzydkie i jest schowane głębiej w półkę. Tak że o nim zapominam.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw cze 25, 2015 12:34 pm

Takie chibi tomiki sa urocze ;)

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: dehirak » wt cze 16, 2020 5:32 pm

Poszukuję tytułu pewnej mangi. Czytałam ją dość dawno temu i pamiętam tylko kilka rzeczy.
Główną bohaterką była dziewczyna, która w trakcie trwania fabuły wylądowała na wózku inwalidzkim (nie pamiętam powodu). Cała manga była raczej romantyczną historią między nią a jej chłopakiem, akcja chyba była w szkole, a przynajmniej tam się zaczynała i pamiętam scenę, w której dziewczyna uszyła chyba przywieszki do telefonów w kształcie żabek.
Coś tam jeszcze było o szkoleniu psa-pomocnika dla niepełnosprawnych.

Czy ktoś się na to przez przypadek napatoczył i wie o jaki tytuł chodzi? ^^
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: Monsterlight » wt cze 16, 2020 7:10 pm

Też szukam pewnej mangi :>
Czytałam ją kiedyś na Centrum Mangi, a później na stronie ze skanlacjami którejś z polskich grup, ale nie pamiętam dokładnie nazwy. Romans gender-bender, dziewczyna była wysoka i wyglądała jak chłopak, podkochiwała się w swoim koledze, ale on wolał jakąś nieśmiałą dziewczynę, co rysowała mangi, przerysowując pozy ze zdjęć. Później zeszła się z przyjacielem tego kolegi, był bardzo niski i ciągle przebierał się za dziewczynę. Nie była to długa seria. I nie, nie jest to Kompleks Sąsiada xd Ktoś kojarzy może co to za tytuł?
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: amsterdream » wt maja 25, 2021 11:04 am

Podepnę się po wątek. Szukam mang podobnych do Klątwa Haru i Po deszczu. Czyli dramat/okruchy życia, ze szczyptą romansu (aczkolwiek niekoniecznie), bez humoru, gdzie bohaterowie są dorośli i sama manga też jest skierowana do dojrzałego czytelnika. Zostało u nas wydane coś jeszcze w tym typie?

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: Drechu » wt maja 25, 2021 3:44 pm

amsterdream, Może „Marcowy Lew”? Ale on się trochę różni od tytułów które wymieniłeś.

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: majo » wt maja 25, 2021 6:13 pm

Może "Dziennik z zaginięcia", mangi Jiro Taniguchi chociaż tutaj sporo historii jest o zmaganiach człowieka z naturą, a z totalnych staroci "Tu detektyw Jeż", mimo, że historia o detektywie, to jednak sprawy są przyziemne dotyczące zwykłego życia.
Ewentualnie z bardziej romansowych "Suppli", "Czy chcesz zostać starą panną".

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: Kocurzyca » wt maja 25, 2021 8:28 pm

Praktycznie w ogóle nie czytam takich mang, więc ciężko mi jakkolwiek pomóc, ale z tego co mi przychodzi do głowy to może:

Emma
Paradise Kiss
Mąż mojego brata
Róża Wersalu
Miejsce dla Kochanków
Pieta
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: Angu » wt maja 25, 2021 8:38 pm

Też pomyślałam o Paradise kiss (polecam ładny omnibus od verticala ;) ) choć tu szczypta humoru się znajdzie.

Solanin od Asano? Choć to pewnie już czytałeś.

"Czy chcesz zostać starą panną" ma tak tragiczny przekład, że nie polecam. Ale w USA chyba też wyszło/miało wyjść.

W Emmie jest sporo romansu, więc nie wiem czy tego szukasz. Ale to też fajna obyczajówka.
Obrazek

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: usagisensei » śr maja 26, 2021 5:41 pm

Odemnie polecam zerknąć na tytuły Balsamista oraz Mars. Kto wie, może podpasują. :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Poszukiwanie tytułu.

Post autor: zandam » śr maja 26, 2021 7:19 pm

amsterdream pisze:
wt maja 25, 2021 11:04 am
Podepnę się po wątek. Szukam mang podobnych do Klątwa Haru i Po deszczu. Czyli dramat/okruchy życia, ze szczyptą romansu (aczkolwiek niekoniecznie), bez humoru, gdzie bohaterowie są dorośli i sama manga też jest skierowana do dojrzałego czytelnika. Zostało u nas wydane coś jeszcze w tym typie?
U nas może nie, ale "My Broken Mariko" (Yen Press) spełnia wszystkie wymogi. Szczerze polecam.
Angu pisze:
wt maja 25, 2021 8:38 pm
"Czy chcesz zostać starą panną" ma tak tragiczny przekład, że nie polecam. Ale w USA chyba też wyszło/miało wyjść.
Niestety, tylko w wersji elektronicznej (inaczej już dawno pozbyłabym się polskiego wydania i kupiła amerykańskie). :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości