Temat kontaktowo-informacyjny

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Temat kontaktowo-informacyjny

Post autor: Daminox » pn maja 11, 2015 10:52 am

Hej

Zakładam nowy, aby poinformować wszystkich, że regulamin został zaktualizowany o jeden, nowy punkt, a mianowicie:

"Użytkownikom zabrania się posiadania dwóch lub większej liczby aktywnych kont na Forum Waneko "

Łamanie tego punktu będzie egzekwowane indywidualnie przez administratorów i moderatorów.

Ponadto ten dział może służyć do dialogu dotyczącego spraw forum między administratorami i moderatorami a użytkownikami, ale zachęcam do wymieniania PW ; )

I bądźcie dla siebie mili, czerwień jest passe.

Daminox


Aktualizacja została dokonana, niezastąpiony Fenku
Ostatnio zmieniony czw maja 28, 2015 6:40 pm przez Daminox, łącznie zmieniany 2 razy.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn maja 11, 2015 11:36 am

Ciekawi mnie dlaczego tylko dwóch aktywnych kont. Czy można mieć trzy? Pięć? Siedemnaście?

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz cze 14, 2015 11:31 pm

To chyba dobre miejsce na to - apeluję o ograniczenie w jakiś sposób spamu w dziale z propozycjami. Dodawanie takiej liczby proponowanych mang czy LN sprawia, że propozycje te stają się kompletnie niewiarygodne. Jest kilka osób, które non stop coś wrzucają, wygląda to tak, jakby wrzucali wszystko co czytają. Propozycje mają służyć promocji mang wśród wydawnictw, mają je zachęcić do wydania konkretnej mangi i udowodnić, że są osoby chętne by je kupić, a tak po prawdzie to nie sądzę, by w tej sytuacji przebijanie się przez ten syf miało jakikolwiek sens. Jest to też upierdliwe z punktu widzenia użytkownika forum (oczywiście nie twierdzę, że każdemu to przeszkadza).
Z mojego punktu widzenia te tematy to zwykły spam (tak, powtarzam się).

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz cze 14, 2015 11:35 pm

Dla mnie to wygląda jak inny sposób na nabijanie postów. Wystarczy przeczytać wypowiedzi kilku spamerów i ewidentnie widać, że nie wnoszą one nic nowego do dyskusji. Popieram pomysł by zaradzić tej fali spamu.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn cze 15, 2015 12:14 am

O tak, irytuje mnie to. Może zrobić ograniczenie dodawania propozycji? Np. do jednej na miesiąc lub tydzień.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn cze 15, 2015 12:18 am

Wystarczyłoby dwóch naczelnych spamerów wyłączyć z możliwości dodawania tematów. A jeden z nich to już dawno powinien być wyrzucony z forum. Ja pamiętam, Atobe.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn cze 15, 2015 12:20 am

Mephisto pisze:Wystarczyłoby dwóch naczelnych spamerów wyłączyć z możliwości dodawania tematów. A jeden z nich to już dawno powinien być wyrzucony z forum. (...)
Tak, to. Bezpośrednie ograniczenie liczby możliwych propozycji na osobę nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem, ale spamerzy rzucają się w oczy.
Mephisto pisze:Ja pamiętam Atobe.
Nic dziwnego, raczej nie daje o sobie zapomnieć. :D

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn cze 15, 2015 5:20 am

Też mi się to nie podoba.
Nasi naczelni spamerzy wrzucają kilkanaście propozycji w ciągu kilku dni. W tematach są informacje, które można znaleźć na necie (kopiuj-wklej) i prawie wszystkich topicach nie ma nawet żadnego od siebie/własnej opinii - to tylko głupie nabijanie postów, które chyba ma z forum Waneko utworzyć jakąś bazę danych mang (i ostatnio LN).
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn cze 15, 2015 6:54 am

Post zedytowany i aby nie robić niepotrzebnego zamieszania powysyłałem privy do Carnival i Likorys. Przepraszam za zaistniałą sytuację - Głupio mi :oops:
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2015 3:15 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn cze 15, 2015 8:28 am

Nie lubię, jak ktoś robi z siebie ofiarę, ten rodzaj obrony to naprawdę słabe zagranie. Jeśli chodzi o moją uwagę, nie była ona osobista. Dla mnie to naprawdę męczące przewalać się przez tonę randomowych tematów, nie skorzystam z tego w żaden sposób, wydawnictwo też nie. Zniechęcasz mnie wręcz do zaglądania do tego działu, bo od dłuższego czasu totalnie go ignoruję. Osób z podobnym zdaniem jest więcej niż Ci się wydaje (i nie są to osoby z partyzantki). Jeśli się ze mną nie zgadzasz to podaj argumenty, że Twoje działania są użyteczne.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » pn cze 15, 2015 8:41 am

Jakiekolwiek argumenty by się pojawiły w obronie mnie to nie interesuje. Ja bym bardzo prosiła o zaprzestanie dodawania jakichkolwiek LN na tym forum. Ln-ki wydają Kotori i Studio JG a Waneko totalnie nie interesują: ergo - nie to forum dla LNek. Dla mnie też jest to spam tak jak i bardzo duża część mang będących w propozycjach. Serio, ja je najczęściej ignoruję (i pewnie nie tylko ja) jeśli ktoś nie napisze czegoś sensownego od siebie już na starcie. Na dodatek dodawanie kilku tytułów naraz całkowicie zniechęca bodaj do zerknięcia na nie. Każdy musi mieć czas by się z czymś zapoznać a jeśli tego jest tak dużo jak teraz to zaczyna to olewać. To ino moja opinia ale pewnie znajdzie się kilka osób ją podzielających.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn cze 15, 2015 8:51 am

[Ale widocznie większość nie lubi dyskusji, więc moje tematy pozostawały w większości puste - raczej poignorowane]
Lubimy dyskusje, ale średnia wieku na forum jest taka a nie inna, a to stanowczo wpływa na czas, jaki użytkownicy forum mogą na nie poświęcić. Tematów z LN/mangami tworzy się non stop tyle, że jak się chce je przejrzeć, to już nie starcza niektórym czasu na pisanie postów i idea, by prowadziły one do dyskusji, absolutnie się nie sprawdza. Między innymi dlatego to jest spam - wrzucanie masowo nowych tytułów nie zachęca do dyskusji, a do niej zniechęca, wysysa czas możliwy na poświęcenie go forum, staje się materiałem irytującym i niechcianym.
Nigdy nie zamierzałem w ten sposób nabijać postów. Ale widocznie wy tego nie potraficie zrozumieć, ba raczej nie chcecie zrozumieć.
Rozumiemy, ale się nie zgadzamy. Takie zakładanie tematów kłóci się z ich podstawowym założeniem - mają promować mangi/LN wśród wydawnictw, a przez takich ich zalew ciężko się przebijać, a trzeba pamiętać, że ludzie z wydawnictw z natury swojej są bardzo zajęci, bo ich praca nie kończy się na odbębnieniu swojego w biurze. Dyskusja z innymi użytkownikami jest sprawą drugorzędną i w gruncie rzeczy ma służyć pierwszemu celowi, dając wydawcy lepszy obraz sytuacji. Z wyjaśnionych przeze mnie wcześniej powodów jest to niemożliwe.

(...)

A już pomijając wszystko sprawa nie dotyczy tylko Ciebie. Ideą tej dyskusji jest nie tylko poradzenie sobie z obecną sytuacją, ale również wprowadzenie odpowiednich środków, by podobnym zapobiec w przyszłości.

--------------------------------------------------------------
EDIT: Skoro Itachi Uchiha usunął zawartość swojego posta, ja ze swojej strony zostawiam tylko część, która pomaga wyjaśnić moje stanowisko bezpośrednio w kwestii samego spamu.
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2015 3:47 pm przez Carnivall, łącznie zmieniany 2 razy.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pn cze 15, 2015 9:50 am

To też usuwam co trzeba. :wink:

Co do spamu propozycji: też zgadzam się, że to irytujące, głównie dlatego, że jest to po prostu robione na odwal. Szbalon kopiuj-wklej z jakiegoś portalu i nic więcej, zero słowa od siebie, zero opinii. Nawet sprawdzić ankiet się nie chce, więc w temacie o LN pyta o 'zakup mangi'. :P Odnoszę wrażenie, że większości tych tytułów proponujący nawet nie przeczytał.
Jak będę chciała przeczytać opis, to zajrzę na BAKĘ lub podobną stronę, na forum szukam raczej czyjejś opinii, która może mnie zachęcić lub zniechęcić do danego tytułu.
(wstawianie kilkunastu okładek w temat też mnie irytuje :evil: )

Tak jak już ktoś napisał - przydałoby się chyba zrobić temat 'polecam mangę' i tam pisać, że przeczytało się to i to i zachęca do spróbowania.
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2015 6:51 pm przez Likorys, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn cze 15, 2015 12:11 pm

Powściągniecie emocje, są zupełnie niepotrzebne.
1. Spora część ludzi nie ogarnia jak działa nasz rynek, co się sprzedaje dobrze, a co nie. Bardzo często pada argument "bo ja i moi znajomi kochamy mangę X". Stąd bardo często mało sensowne z punktu widzenia wydawcy i sporej części z was propozycje.
2. Mam pewną propozycje do przedyskutowania z moderatorami jak trochę chociaż uzdrowić sytuacje, ogólne założenie jest takie żeby skończyć z ctrl+c ctrl+v i zmusić do dodania czegoś od siebie.
3. Nie wiem jak dziwnym człowiekiem trzeba być, żeby czuć się fajnym bo ma się ileś tam postów... co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie tacy ludzie istnieją.

Jak będę miał chwilę to pewnie coś dopisze jeszcze, ale teraz czas do pracy.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt lip 10, 2015 8:39 am

No i mamy w końcu nowy regulamin do działu z propozycjami. Troszkę szkoda, że nie pokusiliście się o dodanie jakiegoś ograniczenia typu max 1 propozycja na tydzień, ale wymóg dodania własnej opini powinien w jakimś stopniu ograniczyć spam. Trochę się zdziwiłam, że trzeba dodać uzasadnienie dlaczego dany tytuł powinien się u nas ukazać. Jak napiszę "bo go lubię i chcę go kupić" wystarczy? xD
Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt lip 10, 2015 8:48 am

Angu pisze:Jak napiszę "bo go lubię i chcę go kupić" wystarczy? xD
Raczej niezbyt, liczę raczej na nieco bardziej rozbudowane własne opinie. Jakiś wytycznych z gatunku "Musi być 150 słów, z czego 75 ma dotyczyć uzasadnienia a pozostałe bla bla bla" nie ma, więc będzie się to rozpatrywało tak trochę "na oko". W razie problemów regulamin się dostosuje/dopracuje.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pn mar 07, 2016 12:23 pm

Został zmieniony punkt regulaminu odnośnie sygnatur. Maksymalny dopuszczalny rozmiar to 400x50px.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn mar 07, 2016 1:20 pm

Ale z tego co pamiętam to narzekania nie dotyczyły powierzchni tylko wagi.

Poza tym przydałoby się zaktualizować punkt o spoilerach bo teraz mamy spoilertagi.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn mar 07, 2016 1:38 pm

Dołożyłem drugie ograniczenie 200kB i zmieniłem punkt o spoilerach, mam nadzieje że jest w miarę jasno napisane :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn mar 07, 2016 2:55 pm

Fenek Alfa pisze:Ale z tego co pamiętam to narzekania nie dotyczyły powierzchni tylko wagi.

Poza tym przydałoby się zaktualizować punkt o spoilerach bo teraz mamy spoilertagi.
O powierzchni pisałem już z dwa lata temu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości