Grzbiety w mangach

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » wt lip 21, 2015 1:26 pm

graczykij pisze:
Faust pisze:
Daminox pisze: A ja sobie wyobrażam tłumy ludzi w bibliotece
Ale ty masz bujną wyobraźnię!
No nie wiem, u nas w czasie sesji robi się całkiem tłoczno.
Studenci to nie ludzie. To studenci. Niby antropologia jeszcze i nimi się zajmuje, ale dla mnie to już tylko kwestia czasu.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt lip 21, 2015 4:39 pm

martu pisze:Wiecie co? Mnie to w sumie wszystko jedno, czy tytuły są w lewo, w prawo czy pionowo, ale jak tytuły/logotypy/numery tomów w ramach jednej serii są rozjechane na różnych wysokościach, to mnie szlag trafia.
Mam podobnie. Patrzenie na Kwiaty grzechu i Zakuro mnie fizycznie boli :C

Carrie
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Bytom
Status: Offline

Post autor: Carrie » ndz sie 09, 2015 4:41 pm

Kwiatów grzechu jeszcze nie mam, ale Zakuro tak i potwierdzam, że drażni okropnie ten przesunięty numer >_<. Może wydawnictwo mogłoby dodrukować poprawione wersje obwolut i dodawać je do zamówień na życzenie?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz sie 09, 2015 4:51 pm

Można było w Yatcie prosić o poprawioną obwolutę do Zakuro, ale nie wiem, czy to jest jeszcze aktualne. Możesz do nich napisać i się spytać. Ja też będę musiała to zrobić, może odebrałabym ją w Yatcie w Gdańsku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » ndz sie 09, 2015 5:18 pm

W większości sklepów stacjonarnych yatta można dostać tę obwolutę za free. Już raz próbowałem ich prosić żeby dołożyli obwolutę do zamówienia, ale nie dołożyli, musiałem dopiero odebrać ją w sklepie.

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » ndz sie 09, 2015 9:04 pm

Meliona pisze:Można było w Yatcie prosić o poprawioną obwolutę do Zakuro, ale nie wiem, czy to jest jeszcze aktualne.
Nie, nie jest :/ Zapytałam ich o to kiedyś (około miesiąc po premierze) i powiedzieli, że nie mają i nie będą już mieć. Chyba, że to tylko ja mam takie szczęście...

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » ndz sie 09, 2015 9:27 pm

Ale tak na logikę... to pewnie teraz jakby ktoś kupił, to dostałby z nową obwolutą, prawda? Więc nie rozumiem tłumaczenia, że nie mają.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » ndz sie 09, 2015 9:40 pm

dejikos, No może trafiłam na zły ,,okres'' czasowy. Skoro jednak są to warto spróbować jeszcze raz ^^

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pn sie 10, 2015 10:41 am

dejikos pisze:Ale tak na logikę... to pewnie teraz jakby ktoś kupił, to dostałby z nową obwolutą, prawda? Więc nie rozumiem tłumaczenia, że nie mają.
Że niby dadzą samą obwolutę, a potem komuś mangę bez niej sprzedadzą? :wink:

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn sie 10, 2015 11:07 am

Na pewno jest wyjście z tej sytuacji, tylko wydawca raczej nie chce iść klientom na rękę.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Zg0dusi3k
Status: Offline

Post autor: Zg0dusi3k » pn sie 10, 2015 12:10 pm

Likorys pisze:Że niby dadzą samą obwolutę, a potem komuś mangę bez niej sprzedadzą? :wink:
JPF nie robi w tej kwestii problemów, jak poprosiłem o obwoluty do mang, które kiedyś tam kupiłem i się zniszczyły po latach "eksploatacji", to ściągnęli mi je z mang z półki do sprzedaży, Waneko chyba też nie robi problemów :-k Wina jest po stronie SJG, więc z czystej przyzwoitości powinni wymieniać, jak ktoś poprosi.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pn sie 10, 2015 1:20 pm

Zg0dusi3k pisze:
Likorys pisze:Że niby dadzą samą obwolutę, a potem komuś mangę bez niej sprzedadzą? :wink:
JPF nie robi w tej kwestii problemów, jak poprosiłem o obwoluty do mang, które kiedyś tam kupiłem i się zniszczyły po latach "eksploatacji", to ściągnęli mi je z mang z półki do sprzedaży, Waneko chyba też nie robi problemów :-k Wina jest po stronie SJG, więc z czystej przyzwoitości powinni wymieniać, jak ktoś poprosi.
Nie mówię, że tak nie jest, tylko serio: co ma potem wydawnictwo zrobić z mangą bez obwoluty? Waneko ma outlet z tego co pamiętam to ma jakieś wyjście, a JPF własne drukarki? :-k
I wina była z tego co pamiętam po stronie Japończyków, którzy się nagle obudzili i chcieli numerek w innym miejscu? :wink:

Zg0dusi3k
Status: Offline

Post autor: Zg0dusi3k » pn sie 10, 2015 5:36 pm

Co zrobić? Np zamówić zapas obwolut, nie jest to drogi interes. Przecież może się zniszczyć chociażby przy transporcie, wtedy manga też zostaje bez obwoluty. A wina zawsze jest po stronie Japończyków/drukarni/kuriera/pogody, SJG jeszcze nigdy się do błędu nie przyznało :lol:

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » śr sie 12, 2015 6:35 pm

"Dropnę" wam trochę wiedzy, bo akurat siedzę w temacie. Takie elementy jak okładki czy obwoluty bierze się na górkę, a wynika to z faktu, że gdzieś tam może się coś spierdolić i lepiej by był zapas niż brakowało do nakładu.

Nie wiem jak to było u JG - czy zamawiali osobno obwoluty czy razem z tomikami, ale to zawsze można się z drukarnią dogadać, że obowolut ma być więcej i proszą o podesłanie ich razem z tomikami (i całkiem prawdopodobne, że tak było, gdyż częstowali nimi przez jakiś okres) .

Nie jest problemem także domówić nakład 2k samych obwolut i szczerze to podejrzewam, że tak zrobią, gdy będzie ich brakowało. Także nie sugerowałbym się zbytnio informacjami, że gdzieś ktoś nie dał i powiedział, że nie bo nie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości