Ankieta Waneko

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw lut 06, 2014 11:15 pm

dejikos pisze: To Twoje zdanie, nie można mieć innego?
Można i zazwyczaj ludzie je mają.
dejikos pisze:Dlaczego mam kupować coś (dosyć drogiego), żeby dowiedzieć się, że manga jest słaba? Najczęściej czytamy recenzje, opinie w internecie, albo radzimy się kogoś, kto ma podobny gust.
No cóż, ja nigdy nie opieram się na cudzych opiniach. Jakiekolwiek wnioski i oceny podejmuję na podstawie osobistego zapoznania się z mangą(lub czymkolwiek innym), więc nie wiem czy warto ją kupić do momentu, kiedy jej nie przeczytam lub przynajmniej nie przejrzę początku. Ot taki rzetelny jestem.
gg gonia pisze: Nie wiem tez co uważają komiksiarze o mangach, gdyby wychodziły mangi dla dorosłych to czy komiksiarze by je kupowali? czemu wydawnictwa wydające komiksy dla dojrzałego czytelnika nie chce spróbować wydać mangi dla dojrzalszego czytelnika?
Głównym odbiorcą mang Hanami są właśnie komiksiarze, a wydawnictwa typowo komiksowe wydają mangi. Kultura Gniewu - Kobiety, WK - Życie. Poza tym wśród komiksów jest mnóstwo dojrzalszych tytułów, ponieważ średnia komiksiarzy to ok. 30 lat co nie wróży przyszłości dobrze.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw lut 06, 2014 11:22 pm

Daminox pisze:No cóż, ja nigdy nie opieram się na cudzych opiniach. Jakiekolwiek wnioski i oceny podejmuję na podstawie osobistego zapoznania się z mangą(lub czymkolwiek innym), więc nie wiem czy warto ją kupić do momentu, kiedy jej nie przeczytam lub przynajmniej nie przejrzę początku. Ot taki rzetelny jestem.
Jak nie śmierdzisz groszem, to kupuj. Tylko jeśli osobie nie spodoba się chociażby opis wydawcy, to nie widzę sensu kupowania czegoś, żeby tylko to kupić. Cenię sobie inicjatywę JPF, ale to nie powód, żeby kupować wszystko jak leci.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw lut 06, 2014 11:25 pm

Ciągle przewija się przymiotnik "dojrzały". Ludzie, serio uważacie, że te tytuły podane przez Zandam są "dojrzałe"?
Mushishi i Bokurano jak najbardziej ;)
A to co podała u góry swego psota, to nie czytałam, oprócz Kuragehime które mi nie podeszło (bo nie lubię niedomówień) ale nie skreślam mangi bo ma fajne elementy.
One punch-man ma chyba trudniej bo ma strasznie dużo kolorowych stron :)

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw lut 06, 2014 11:26 pm

dejikos, przecież nie napisałem ani słowa, które by kazało komukolwiek cokolwiek kupować.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw lut 06, 2014 11:30 pm

Daminox pisze:dejikos, przecież nie napisałem ani słowa, które by kazało komukolwiek cokolwiek kupować.
Ja też nie. Napisałeś, że warto się zapoznać z tytułem, dla samego wyrobienia o nim zdania. I... to wszystko co mam do powiedzenia w temacie.
gg gonia pisze:Mushishi i Bokurano jak najbardziej ;)
To chyba nie mamy o czym rozmawiać :)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw lut 06, 2014 11:44 pm

Bokurano, o ile dobrze kojarzę, to jakaś sieczka. Ale co,dejikos, masz do Mushishi jako tytułu dla dojrzalszych czytelników? To nie jest tytuł, na który byle gówniarz się rzuci, do niego odpowiedni, bardziej wyrobiony gust jest potrzebny.

I za często komiks dojrzały i dla starszych jest równany przez niektórych. Kuragehime czy DMC nie prezentują sobą nic pogłębionego, ale wpadają w pozycje bardziej dla starszych. Dojrzałe pozycje to takie jak Życie czy Dziennik z zaginięcia. A ponieważ mało kto precyzuje, tak potem masa niedomówień jest :P

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw lut 06, 2014 11:48 pm

dejikos pisze:Najczęściej czytamy recenzje, opinie w internecie, albo radzimy się kogoś, kto ma podobny gust.
...ale nic nie zastąpi naszego własnego gustu, dlatego zgadzam się z Daminoxem. Poza tym, zawsze można spróbować od kogoś pożyczyć, jak tak szkoda kasy na kupno. Albo kupić po przecenie/używaną i potem znów odsprzedać.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw lut 06, 2014 11:52 pm

Quithe pisze:Ale co,dejikos, masz do Mushishi jako tytułu dla dojrzalszych czytelników?

TO ->
Quithe pisze:I za często komiks dojrzały i dla starszych jest równany przez niektórych.
Młodzież się nie rzuci, ale też nie jest to Tezuka. A tu na forum panuje pogląd, że dojrzały to musi być coś poważnego, wybitnego.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt lut 07, 2014 12:01 am

:) Dobra, zboczyliśmy trochę z tematu (a dotyczy on ankiety), więc prosiłabym o uwagi odnośnie ankiety. :wink:

A wracając do niej. Może Watekan byłby na tyle miły, by podzielić się niektórymi wynikami pierwszej ankiety (np. tymi dotyczącymi płci i wieku ankietowanych)? :D

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt lut 07, 2014 12:05 am

dejikos pisze:
Quithe pisze:Ale co,dejikos, masz do Mushishi jako tytułu dla dojrzalszych czytelników?

TO ->
Quithe pisze:I za często komiks dojrzały i dla starszych jest równany przez niektórych.
Młodzież się nie rzuci, ale też nie jest to Tezuka. A tu na forum panuje pogląd, że dojrzały to musi być coś poważnego, wybitnego.
No to mamy inny pogląd na ten konkretny tytuł ;)

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pt lut 07, 2014 12:05 pm

Hm czy tylko ja tutaj, nie definiuje się konkretnie po którejś ze stron ?

Tak, kupuje seineny, które są dostępne na rynku (S&W,DOGS, Another, Solanin etc.) . Cholernie się cieszę na zapowiedzi następnych (Hideout,Goth,Abara) i maltretuje wydawnictwa o więcej i imho lepsze (Blame!, Mushishi).
Kupuje też gimbazjalne tytuły (np SE).

Czy to znaczy, że nie mogę już chcieć czegoś poważnego? Dojrzalszego? Bo jednak jestem ,,mainstreamowym mangowcem", który nie zapisze się do żadnego klubu bo jednak kupuje te japońskie komiksy z różnych tematycznie półek oraz jednocześnie narzeka patrząc po nich, że mało jest pozycji stricte Tezukowych ;/

Tak jak Zan napisała- cieszyłbym się z Deadmana (nie ja jeden). Cholernie więcej radości wywołał jednak Monster i Nihei...

Hm, muszę założyć jakiś inny klub. Tylko jakoś nie mam głowy do nazwy. Kawy za mało wypiłem na to wychodzi.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt lut 07, 2014 12:07 pm

Mephisto, możemy razem założyć Klub Niewybredno-Wybrednych :wink:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pt lut 07, 2014 12:10 pm

Daminox pisze:Mephisto, możemy razem założyć Klub Niewybredno-Wybrednych
O, dobra nazwa. Zgadzam się :D
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt lut 07, 2014 1:07 pm

Do Was to bardziej pasuje - Zgryźliwi Hipstersi.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt lut 07, 2014 3:01 pm

Daminox pisze:Hm, jakoś mnie nie boli, że od Waneko kupuje niewiele. (...) Ale, ale! - są inne wydawnictwa, od których kupuję wiele. Ja po prostu nie widzę problemu w braku dla mnie ciekawych tytułów.
Zgadzam się w 100% (plus importy). Tym bardziej, że zdecydowaną większość JPFowej serii seinen mam w planach kupić. Waneko nie jest jedynym wydawnictwem na naszym rynku. Nie mam czego kupować u nich - idę do konkurencji.

A jeśli chodzi o ankietę, to też byłam zmuszona zafałszować wyniki :P. Żaden z proponowanych tytułów mnie nie interesuje, więc zaznaczyłam Kuroko ze względu na gonię.

Co do yaoi to mi wszystko jedno. Ja nie kupię, ale jak się sprzeda to tym lepiej dla wydawnictwa.

Manga co 3 miesiące mnie nie boli. "Zbieram, tyle że wolniej" :wink:.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pt lut 07, 2014 3:42 pm

Quithe pisze:Bokurano, o ile dobrze kojarzę, to jakaś sieczka.
W takim samym stopniu tam chodzi o sieczkę jak w "Było ich 11" o romans, a w "Nimf()mance" o seks.
gg gonia pisze:Nie wiem tez co uważają komiksiarze o mangach, gdyby wychodziły mangi dla dorosłych to czy komiksiarze by je kupowali? czemu wydawnictwa wydające komiksy dla dojrzałego czytelnika nie chce spróbować wydać mangi dla dojrzalszego czytelnika?
Uważają to samo co o każdym innym komiksie. Jeśli są fajne to kupują, a jeśli nie to nie. Bo komiksiarze kupują mangi. Najróżniejsze. Tylko widocznie nie pojawiają się na stricte mangowych forach. A wydawcom komiksowym może po prostu ciężko złapać kontakt z japońskim rynkiem. Łatwiej pewnie dogadać się z jakimś Niemcem czy Ukraińcem zza miedzy. Zresztą nie wiem. Amerykańskim wydawcom komiksów jakieś 15 lat zajęło zainteresowanie się mangą, więc może w Polsce też musi upłynąć trochę czasu. D&Q, Fantagraphics dopiero ze 2-3 lata temu zaczęły wydawać mangi. Vertical też ruszył z kopyta stosunkowo niedawno (4-5 lat temu?) bo wcześniej miotali się pomiędzy paskudnymi projektami okładek mang Keiko Takemyi, a książkami kucharskimi.

Z tego co ostatnio obserwuję wynika, że bliski kontakt z fanami to broń obosieczna. Bo każde słówko, odpowiedź na forum czy pytanie w ankiecie jest nadinterpretowane, wycinane z kontekstu i podciągane pod własne widzimisię. Cóż tabloidyzacja bezlitośnie dosięga wszystkich. Podobnie jak brak logicznego myślenia, wyciąganie wniosków z lichych przesłanek.

Na tym polega tez ankieta, żeby zebrać nasze opinie i sprawdzić je ilościowo. To, że tutaj wypiszecie dodatkowo swoje zdanie raczej nie wpłynie na odczytanie ankiety (przynajmniej nie powinno) bo liczby są bezlitosne.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt lut 07, 2014 3:52 pm

Dembol pisze:
Quithe pisze:Bokurano, o ile dobrze kojarzę, to jakaś sieczka.
W takim samym stopniu tam chodzi o sieczkę jak w "Było ich 11" o romans, a w "Nimf()mance" o seks.
Nie oglądałem, nie czytałem, przewinęły mi się jakieś pojedyncze kadry z animu. Dzięki, w razie czego zainteresuję się tym.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt lut 07, 2014 4:31 pm

gg gonia pisze:Mushishi i Bokurano jak najbardziej ;)
Bokurano jako tytuł dojrzały? Dawno się tak nie uśmiałem.

Co do samej ankiety, popieram zdanie kogoś, kto się wypowiadał wcześniej (nie chce mi się sprawdzać kto to był), żeby w kolejnej ankiecie umieścić mangi josei. Nie ma ich u nas na rynku obecnie zbyt wiele, a osób stękających na forach o ich wydawanie wcale nie jest tak mało. Brakuje jakiejś porządnej obyczajówki.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt lut 07, 2014 4:58 pm

Pytanie tylko jak je wybrać? Jednotomówek josei w propozycjach trochę różnych się przewinęło, ale Wam pewnie zależało by też na dłuższych seriach, co?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt lut 07, 2014 4:59 pm

A nie możecie zakręcić się wokół Kuragehime? Chyba więcej osób będzie za niż mniej.

EDIT
Wyniki ankiety z forum
Tak 57% [ 48 ]
Nie 33% [ 28 ]
Być może 9% [ 8 ]

I sam bym brał, już na pewno, nie jak z SS :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości