Ankieta Waneko

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw lut 06, 2014 8:37 pm

Hm, jakoś mnie nie boli, że od Waneko kupuje niewiele. Tzn. BR i - w planach - SS oraz w ramach nadmiaru hajsu - Dogsy (coś mi niepodeszły). Ale, ale! - są inne wydawnictwa, od których kupuję wiele. Ja po prostu nie widzę problemu w braku dla mnie ciekawych tytułów. Od pewnego czasu wyraźnie widać, że Waneko to wydawnictwo w dużej mierze młodzieżowe(jak zresztą każde inne z wyjątkiem Hanami), więc nie oczekujcie tytułów dla zdecydowanie większości z Was.
daniel122 pisze: Kurosz, Karneval, Pandora czy Egzorcysta nie sprzedają się na tyle dobrze aby z czymś "zaryzykować"? :P
Z BR? :P
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw lut 06, 2014 8:47 pm

daniel122 pisze:
wataken pisze: Ale takimi mangami na utrzymanie wydawnictwa nie zarobisz, stąd aby wagon "seinen/josei/cokolwiek ambitnego" odjechał ze stacji potrzebna jest lokomotywa która go pociągnie. Wiem, kiepska metafora ale lepszej wymyślić nie potrafię na obecną chwilę.
Kurosz, Karneval, Pandora czy Egzorcysta nie sprzedają się na tyle dobrze aby z czymś "zaryzykować"? :P
Battle Royale, NHK, Silver Spoon, Hatsukoi, jednotomówki... Z jednej strony mogło być tego więcej, zgadzam się, z drugiej strony i tak jest spoko.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » czw lut 06, 2014 8:49 pm

wataken pisze:
Battle Royale, NHK, Silver Spoon, Hatsukoi, jednotomówki... Z jednej strony mogło być tego więcej, zgadzam się, z drugiej strony i tak jest spoko.
Ale NHK raczej dobrze się sprzedał z tego co pamiętam. (posiadam całość :p ) BR i SS kupuję aczkolwiek jednotomówki jakoś specjalnie mi nie podchodzą :| chociaż wesprę inicjatywę aby potem dostać coś lepszego.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » czw lut 06, 2014 8:51 pm

Wydajcie Deadmana - nawet nie zaryzykujecie, bo zysk murowany :D
Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw lut 06, 2014 8:56 pm

daniel122 pisze:
wataken pisze:
Battle Royale, NHK, Silver Spoon, Hatsukoi, jednotomówki... Z jednej strony mogło być tego więcej, zgadzam się, z drugiej strony i tak jest spoko.
Ale NHK raczej dobrze się sprzedał z tego co pamiętam. (posiadam całość :p ) BR i SS kupuję aczkolwiek jednotomówki jakoś specjalnie mi nie podchodzą :| chociaż wesprę inicjatywę aby potem dostać coś lepszego.
Bo i też tak było, chodzi o to też, że mając silne tytuły nie trzeba się bać, że jedna/dwie ryzykowne decyzje wciągną wydawnictwo w jakieś kłopoty finansowe. Innymi słowy można ryzykować, nawet takie DOGS było dla nas na początku ryzykiem - przemoc, przekleństwa i takie tam inne. Ale sprzedaje się naprawdę spoko.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » czw lut 06, 2014 8:57 pm

wataken pisze: Bo i też tak było, chodzi o to też, że mając silne tytuły nie trzeba się bać, że jedna/dwie ryzykowne decyzje wciągną wydawnictwo w jakieś kłopoty finansowe. Innymi słowy można ryzykować, nawet takie DOGS było dla nas na początku ryzykiem - przemoc, przekleństwa i takie tam inne. Ale sprzedaje się naprawdę spoko.
Czyli można liczyć na coś podobnego jak np. Gangsta? [-o<

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw lut 06, 2014 9:02 pm

daniel122 pisze:
Czyli można liczyć na coś podobnego jak np. Gangsta? [-o<
Oby nie. Gangsta jest znacznie słabsza od Dogsów. Naprawdę znacznie.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » czw lut 06, 2014 9:06 pm

Daminox pisze:
daniel122 pisze:
Czyli można liczyć na coś podobnego jak np. Gangsta? [-o<
Oby nie. Gangsta jest znacznie słabsza od Dogsów. Naprawdę znacznie.
Zalezy pewnie dla.kogo - ja czytam i to i to, a jakos nie widze znacznego spadku "fajnosci". To tak jak mowic, że po co wydawac Pandore, bo przeciez jest Kurosz. Jednemu kuro nie przejdzie, inny nie przetrawi pandory.
Obrazek

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » czw lut 06, 2014 9:10 pm

Ponieważ, jak już bodaj Daminox kiedyś rozgryzł, ja i zandam to multikonto to chciałbym ogłosić, że klub zostanie rozwiązany wyłącznie w razie wydania Chihayafuru :twisted: No dobra, przy Giant Killing, Octave, Buddzie, Kuragehime albo Wandering Sonie się zastanowię [-( Ale tylko dlatego, że mam dziś dobry humor. :x

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » czw lut 06, 2014 9:33 pm

Wydajcie Kuragehime i wszyscy będą zadowoleni 8-) Będę miała co kupować od Waneko.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » czw lut 06, 2014 9:39 pm

Wydawanie co 3 miechy? Spoko. I tak nie kupuję na bieżąco. Tylko krótkie serie co trzy miechy, bo przy długich ucieka mi zainteresowanie.
Zaznaczyłam Higurashi i Durarara. W sumie, to oba by mnie ucieszyły, bo lubię, ale chciałabym jeszcze Bokura no Kiseki. Inne? Dorohedoro, Mushishi, DMC... King of Thorn, Bokurano... (Spróbujcie mi tylko Narutaru, to... Kupię każdy tomik. Przeczytam. Przeżyję tę toraumę jeszcze raz. A potem do sądu pójdę i pozwę o zniszczenie psychiki! Ha!)
Potrzebuję czegoś, gdzie nie będą na każdym kroku promowane dobro, przyjaźń, zaufanie i miłość, wiecie? Z drugiej strony chciałabym coś, co byłoby połączeniem One Piece z Berserkiem. Taka prawdziwa przyjaźń połączona z tym całym okrucieństwem, ciachaniem na prawo i lewo... I nie, nie chodzi mi o Claymore. Ono obecnie tyłkiem wyciera resztki.
Yaoi? Tutaj się najdłużej zastanawiałam. Nie zależy mi, nie przeszkadza, no ale jeśli się pojawi, to zajmie miejsce mangi, która mogłaby mi się spodobać. Z drugiej strony i tak wydacie coś bliskiego dla tej grupy, więc możnaby było pójść na całość. Z shounen-ai kupiłabym Aitsu no Daihonmei. Słodkie, komedia z dużą ilością parodii, bez scen erotycznych. Idę o zaklad, że tutaj mamuśki zamiast dzwonić po TVN same zaczęłyby kolekcjonować własne tomiki ^^

Zerka wyżej... Giant Killing <3

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw lut 06, 2014 9:56 pm

wataken pisze:Im lepszego hiciora/hiciory trafimy, tym większe są szanse na mangi z innych, mniej dochodowych i bardziej ryzykownych, gałęzi mangowego drzewa. Wstawiamy takie gatunki do serii jednotomówek, może coś też wrzucimy dłuższego... Się zobaczy, nie będę jednak ściemniał, że nagle zaczniemy wydawać samego Tezukę, ambitne wielotomowe joseie z lat 30 XVII wieku czy seineny o sprzedawcy znaczków z Yokohamy, który postanawia w wieku 40 spojrzeć wstecz na swoje życie... Nie zrozumcie mnie źle, sam lubię niektóre takie tytuły, Tezuki mam całą półkę, komiksów w podobnej tematyce też... Ale takimi mangami na utrzymanie wydawnictwa nie zarobisz, stąd aby wagon "seinen/josei/cokolwiek ambitnego" odjechał ze stacji potrzebna jest lokomotywa która go pociągnie. Wiem, kiepska metafora ale lepszej wymyślić nie potrafię na obecną chwilę.
XD Złożę to na karb twojego przemęczenia po pracy. :wink:
Nigdzie nie pisałyśmy, że chodzi nam o jakieś starocie, czy zupełnie nikomu nie znane tytuły (o tym kolekcjonerze znaczków, to pozwolę sobie już nawet nie wspominać)... zresztą nie rozumiem, dlaczego za każdym razem, jak prosimy o coś niesztampowego, to większość ludzi zaczyna marudzić o Tezuce (btw. nie lubię większości jego tytułów...bywa), albo innych mało dochodowych tytułach...
"Dogsy", to też seinen, a ponoć sprzedaje się dobrze (o "Anotherze" już nawet nie wspomnę), myślisz, że takiemu "One-Punch Manowi", czy "Summer Wars" poszłoby źle? :P W shoujcach, nie licząc typowych sztampowców, są też takie tytuły jak "Natsume Yuujinchou", czy "Shinrei Tantei Yakumo". W joseiach masz choćby "Kuragihime", która jest popularna, itp.
Naprawdę nie obchodzi mnie, czy wydacie te shouneny, czy nie (bo i tak mam duży wybór w importach), ale jeśli mam wypełniać ankietę, która ma w czymś pomóc, to jednak wolałabym mieć opcję "żadna z powyższych", niż zaznaczać tytuł, który i tak mnie nie interesuje (bo cały czas mówimy o ankiecie, a nie Waszym programie wydawniczym :wink: ).... XD

Odchodząc od kwestii ankiety, to większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że musicie wydawać to, co się sprzeda. W końcu prowadzicie działalność gospodarczą, a nie charytatywną... Myślę też, że już tak często musiałeś wysłuchiwać żalów i pretensji wylewanych przez większość młodszych czytelników (z powodu nie wydania tytułu X, czy Y lub wydania czegoś tam), że zapomniałeś o tym, że nasze podejście jest inne. Mogę sobie rzucić, że jestem zainteresowana jakimś tam tytułem i brakuje mi w waszej ofercie czegoś oryginalnego (Waneko Dba o Nasze Oszczędności :wink: ), ale nadal to tylko informacja/uwaga w stronę waszej oferty, a nie jakiś emocjonalny zarzut. Fajnie byłoby zobaczyć takiego DMC (Wiersz Quithe mnie urzekł. :wink: ), "Cousin", "Bokura no Kiseki" czy Wandering Sona, etc. ale szczerze powiedziawszy nie robię sobie większych nadziei, więc i zapowiedź takiego (powiedzmy) Deadmana nie wywoła rozczarowania, bo wiem, że np. Meph się ucieszy, jak ją zobaczy. Mogę poczekać za czymś mniej sztampowym, bo z fandomu nie zniknę. Jeśli Wasza oferta mi się nie spodoba, to wydam oszczędności u konkurencji, a jak nie u nich, to (w końcu po to znam języki obce, żeby nie ograniczać się do polskiego rynku) zainwestuję w importy... i problem rozwiązany. Sam spytałeś nas o to, co zrobić/wydać, żebyśmy więcej pieniędzy wydawali u Was, a Dej ci odpowiadała. Wystarczy się zainteresować czymś oryginalniejszym i sprawić, żeby oferta była bardziej różnorodna. :P

Faust ma rację. :) W krzyżach czuję, że klubu tak szybko nie rozwiążemy (Nawet, jeśli ma dobry humor). Dej, podaje jeszcze jako warunki rozwiązania: Ran to Haiiro no Sekai, Ichi, Gunka no Baltzar, Mushishi, Bokurano i Omae ga Sekai o Kowashitai nara. :wink:
Chrno pisze:I cała zagadka "czemu nie ma tytułu X" się rozwiązała, użytkownicy zadecydowali.
Poprzednie pytanie dotyczyło tego, jak myślimy, jaki tytuł się dobrze sprzeda... obecne, jakim bylibyśmy zainteresowani (bez opcji żadna z powyższych). Jeśli nie byłam żadnym (a nie byłam jedyną taką osobą), a musiałam coś zaznaczyć, to w ten sposób zafałszowałam wyniki ankiety... :wink:

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw lut 06, 2014 10:16 pm

zandam pisze:Jeśli nie byłam żadnym (a nie byłam jedyną taką osobą), a musiałam coś zaznaczyć, to w ten sposób zafałszowałam wyniki ankiety...
Waneko musi zainwestować w kogoś, kto będzie im sprawdzał ankiety ;) Bo to że np. nie ma odpowiedzi typu "żaden z powyższych", to jeden z przykładów błędnie skonstruowanej ankiety.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw lut 06, 2014 10:44 pm

Właśnie usłyszałam, jak brzmią pytania z nowej ankiety Waneko... I nie jestem zachwycona. :/ Szczególnie przeraża mnie to pytanie o yaoice... Za dużo tego na rynku, powtarzam po raz setny. :/
A z mang bym chciała Durararę, względnie Magi, NIGDY W ŻYCIU Higurashi, Mirai Nikki, No. 6 ani Kuroko.

EDIT: Canis, stawiam ci piwo, masz moje 100% poparcie. :)
A tak nawiasem, reszta pytań z ankiety ma dla mnie raczej małe znaczenie, poza tym, że chcę więcej shoujo-ai/yuri.

EDIT 2: A, i jeszcze Deadman w sumie bym kupiła. :D
Ostatnio zmieniony czw lut 06, 2014 10:50 pm przez Mixik, łącznie zmieniany 3 razy.

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » czw lut 06, 2014 10:45 pm

Myślę, że znajdzie się wiele osób takich jak zandam. Chętnie kupilibysmy wysane po polsku cos niesztampowego, ale jesli się nie uda, to zwrócimy się w stronę importow, w oczekiwaniu aż w koncu cos się pojawi. Drogie waneko musi pamiętać, ze starsze grono mangowcow z roku na rok się powiększa i stąd coraz częściej słychać głosy zainteresowania czymś powazniejszym. Liczę, że wydawnictwo zdaje sobie z tego sprawę i zadba o nasze gusta, a własny zysk. Pamiętajmy jednak, ze z wiekiem stajeny się bardziej wybredni i oszczedni w wyborach, wiec ciężko nam dogodzic jakims przecietniakiem, ktory niby ma trafic w nasze gusta. Moim zdaniem wydanie ich 11 przez jpf było strzalem kulą w plot. Nie poznali prawdziwego potencjalu tej czesci rynku, wybierając sredni tytul. Jednych zrazili do MM juz na wstępie do wydania czegos lepszego. Takze nie robcie sondowania rynku na slabszych pozycjach, bo to nie ma sensu. Tak jak tez hanami chcialo sprawdzic popularność berserka na podstawie Japanu. :|
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw lut 06, 2014 10:56 pm

olek_mi pisze:Drogie waneko musi pamiętać, ze starsze grono mangowcow z roku na rok się powiększa i stąd coraz częściej słychać głosy zainteresowania czymś powazniejszym.
Ale zauważ też że z wiekiem też, coraz więcej ludzi porzuca kupowanie mang bo wydaje pieniądze na rodzinne lub po prostu nierzadko przestają się interesować mangą.
Było ich 11 sprzedało się słabo ale reszta MM też nie ma jakiś zatrważająco pięknych wyników. (co wnioskuje po wypowiedziach Endriu na mangaforum).
Ludzie zaczynają się upominać o dojrzalsze tytuły ale to ciągle naprawdę spora nisza,a to że ileś osób kupuje teraz Kurosha nie znaczy że za pare lat dokładnie tyle samo będzie chciało dojrzalsze tytuły. Fandom mimo wszystko się wykrusza, niestety.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw lut 06, 2014 10:59 pm

olek_mi pisze: Moim zdaniem wydanie ich 11 przez jpf było strzalem kulą w plot. Nie poznali prawdziwego potencjalu tej czesci rynku, wybierając sredni tytul.|
Ale potencjał tej części rynku już był przebadany. Wcześniej był Klan Poe oraz 7MI. Poza tym "11" nie jest aż tak złe. Warto je kupić choćby dla zaznajomienia się z tytułem i wyrobienia sobie o nim zdania.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » czw lut 06, 2014 11:05 pm

Fakt. 11 nie jest tak zle jak 7 miliardów igiel. Masz rację, gonia. Tylko dlaczego komiksom, ktore są kupowane przez ludzi 20+, tak dobrze się powodzi? Mangowcy przechodzą z braku ciekawych tytulow do komiksiarzy? Mowa o tych, ktorzy się nie wykruszyli.
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw lut 06, 2014 11:08 pm

Daminox pisze:Poza tym "11" nie jest aż tak złe. Warto je kupić choćby dla zaznajomienia się z tytułem i wyrobienia sobie o nim zdania.
To Twoje zdanie, nie można mieć innego? Dlaczego mam kupować coś (dosyć drogiego), żeby dowiedzieć się, że manga jest słaba? Najczęściej czytamy recenzje, opinie w internecie, albo radzimy się kogoś, kto ma podobny gust.

Ciągle przewija się przymiotnik "dojrzały". Ludzie, serio uważacie, że te tytuły podane przez Zandam są "dojrzałe"? One są mniej sztampowe niż te, które pojawiły się w ankiecie.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw lut 06, 2014 11:14 pm

olek_mi pisze:Tylko dlaczego komiksom, ktore są kupowane przez ludzi 20+, tak dobrze się powodzi? Mangowcy przechodzą z braku ciekawych tytulow do komiksiarzy? Mowa o tych, ktorzy się nie wykruszyli.
Trudno mi się odnieść bo nie znam się na rynku komiksów- niemangowych. Ale słyszałam ze mają bardzo niskie nakłady i ze mangi sprzedają się o wiele lepiej niż komiksy. Ale to zasłyszane więc, wiesz ;)
Nie wiem tez co uważają komiksiarze o mangach, gdyby wychodziły mangi dla dorosłych to czy komiksiarze by je kupowali? czemu wydawnictwa wydające komiksy dla dojrzałego czytelnika nie chce spróbować wydać mangi dla dojrzalszego czytelnika?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości