Ankieta Waneko

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » pt lut 07, 2014 6:25 pm

Quithe pisze:A nie możecie zakręcić się wokół Kuragehime? Chyba więcej osób będzie za niż mniej.

EDIT
Wyniki ankiety z forum
Tak 57% [ 48 ]
Nie 33% [ 28 ]
Być może 9% [ 8 ]

I sam bym brał, już na pewno, nie jak z SS :P
No właśnie. Można zrobić ankietę na facebooku do Kuragehime - tam chyba więcej osób się wypowie.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt lut 07, 2014 8:53 pm

Chociażby Apollon, Kuragehime, Hachimitsu to Clover, Usagi Drop, Hapi Mari, o Nodame to już nawet nie wspominam :lol: To tak na szybko najpopularniejsze dłuższe serie josei, można też coś podkraść z mangaforum, bo tam się też temat przewijał parokrotnie.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pt lut 07, 2014 9:13 pm

Marei pisze: Nodame
Z całym szacunkiem dla osób które jej wyglądają na polskim rynku, uważam że jest to tytuł zdziebko nazbyt długi jak na pierwszy dłuższy josei w Polsce ;)
Marei pisze:Usagi Drop
To idealny przykład jak spartaczyć dobrą mangę.

Co do reszty to w większości znam tylko z zasłyszanych opinii (oprócz kuragehime które zaczęłam) a np. Hapi Mari to wgl nie kojarzę.
Ankieta spoko sprawa, jedyny minus taki że jakby (nie daj boże) było za małe zainteresowanie to niepotrzebnie byłoby mnóstwo żalu potem.
Tak wgl czy jpf nie miał ocenić sprzedawalności josei Ludwikiem? i wtedy wydać/lub nie kuragehime?

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pt lut 07, 2014 9:32 pm

gg gonia pisze: Tak wgl czy jpf nie miał ocenić sprzedawalności josei Ludwikiem? i wtedy wydać/lub nie kuragehime?
Kuregahime lub coś tam innego.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt lut 07, 2014 10:01 pm

Z całym szacunkiem dla osób które jej wyglądają na polskim rynku, uważam że jest to tytuł zdziebko nazbyt długi jak na pierwszy dłuższy josei w Polsce ;)
Dlatego właśnie jej nie wspominam. Już od dawna nie mam nawet nadziei na tę mangę u nas.
gg gonia pisze: To idealny przykład jak spartaczyć dobrą mangę.
I sam bym jej nie kupił, podaję tylko jako przykład dłuższego, popularnego josei.
gg gonia pisze:Hapi Mari to wgl nie kojarzę.
Bo to przypomina bardziej shojo, gdzie bohaterami są dorośli ludzie. Coś trochę jak ParaKiss, który nie jest do końca josei.
gg gonia pisze:Tak wgl czy jpf nie miał ocenić sprzedawalności josei Ludwikiem? i wtedy wydać/lub nie kuragehime?
Ile oni już mang naobiecywali parę lat temu... Przestałem się już napalać ich kolejnymi deklaracjami mniej więcej wtedy, kiedy obiecali Tokyo Babylon i DNA^2.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt lut 07, 2014 10:04 pm

wataken pisze:Pytanie tylko jak je wybrać? Jednotomówek josei w propozycjach trochę różnych się przewinęło, ale Wam pewnie zależało by też na dłuższych seriach, co?
Mi tam zależy na czymkolwiek. Krótkie, czy długie. To nie ma znaczenia. Ważne, żeby było fajne... chociaż z waszego punktu widzenia pewnie wolałabym na początku coś krótszego... po co się pakować w coś dłuższego, jeśli nie wiadomo, czy się sprzeda. XD

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt lut 07, 2014 10:34 pm

Z wymienionych tytułów josei to raczej kupiłabym każdy jeden. :) A osobiście nie znam, niestety, dobrych jednotomówek tego gatunku.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » sob lut 08, 2014 12:07 am

shaneL pisze:
Quithe pisze:A nie możecie zakręcić się wokół Kuragehime? Chyba więcej osób będzie za niż mniej.

EDIT
Wyniki ankiety z forum
Tak 57% [ 48 ]
Nie 33% [ 28 ]
Być może 9% [ 8 ]

I sam bym brał, już na pewno, nie jak z SS :P
No właśnie. Można zrobić ankietę na facebooku do Kuragehime - tam chyba więcej osób się wypowie.
Dobrze mówią!!! Skradnijcie ten zacny tytuł konkurującemu wydawnictwu :P

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » sob lut 08, 2014 11:27 am

Jaka znowu kradzież :wink: ? To już nie można zaproponować tytułu gdzie się da? JPF jeszcze nie stara się o Kuragehimie 8-) . Po Ludwiku będzie podejmował decyzj: co dalej i czy to będzie akurat ten tytuł? Było gdzieś mówione, że Kobato słabo się sprzedało. Przez to przyszłość Clampa u nas jest pod znakiem zapytania. Wątpię, żeby Ludwik sprzedawał się lepiej.

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » sob lut 08, 2014 12:02 pm

Zgadzam się z osobami powyżej - zainteresujcie się Kuragehime. Seria jest niezwykle przjemna, niesztampowa i zabawna, co sprawia, że może być czytana przez osoby w różnym wieku. Myślę, że wydanie Meduzowej Księżniczki byłoby naprawdę dobrym pomysłem. Inną ciekawą mangą jest Sakamichi no Apollon. Bardzo polecam ten tytuł, ponieważ ma 9 tomów i jest już zakończony.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob lut 08, 2014 12:41 pm

gg gonia pisze:Tak wgl czy jpf nie miał ocenić sprzedawalności josei Ludwikiem? i wtedy wydać/lub nie kuragehime?
Z tego co ja pamiętam to po Ludwiku ma być ankieta na kolejne tytuły josei.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » sob lut 08, 2014 1:42 pm

I ta najpierw muszą się sprzedać tomy Ludwika, a z tym to może być różnie - ludzie żywią do tej autorki skrajnie różne emocje i może być tak, że część sobie daruje tytuł, tylko dlatego że jest on od niej i nawet nie będzie im się chciało go dokładniej sprawdać :roll: Przykre, ale prawdziwe :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » sob lut 08, 2014 2:04 pm

W sumie też boje sie o przyszłośc josei od JPFu, nie wiem czy Ludwiczek bedzie miarodajny - po sobie chociażby widze, gdyby tak bardzo nie zależało mi na wydaniu innych josei nie zdecydowałabym sie na zakup, a przynajmniej nie od razu po premierze ;P A świadoma jestem, że takich jak ja jest niewielu. Tak czy inaczej również licze na Waneko w sprawie josei!
Co do ankiety, cieszy mnie ta szansa na Higurashi, zagłosowałam na Higu, Deadmana i Magi, każde kupie jeżeli wyjdzie, aczkolwiek Higurashi to priorytet, licze na Was! :D

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn lut 10, 2014 7:35 am

Quithe pisze:A nie możecie zakręcić się wokół Kuragehime? Chyba więcej osób będzie za niż mniej.

EDIT
Wyniki ankiety z forum
Tak 57% [ 48 ]
Nie 33% [ 28 ]
Być może 9% [ 8 ]

I sam bym brał, już na pewno, nie jak z SS :P
Ja też bym brał... zapewne jak sporo osób, ale Kodansha chyba wciąż jest obrażona na Waneko...

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pn lut 10, 2014 10:58 am

Ine-chan pisze: Ja też bym brał... zapewne jak sporo osób, ale Kodansha chyba wciąż jest obrażona na Waneko...
A czemuż to?

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn lut 10, 2014 11:45 am

A ostatnio coś od niej wydali? (Już nie ogarniam co, z którego wydawnictwa)

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn lut 10, 2014 11:47 am

Aratar pisze:
Ine-chan pisze: Ja też bym brał... zapewne jak sporo osób, ale Kodansha chyba wciąż jest obrażona na Waneko...
A czemuż to?
Waneko przerwało kilka serii i Kodansha się obraziła ;)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pn lut 10, 2014 12:00 pm

Ine-chan pisze:A ostatnio coś od niej wydali? (Już nie ogarniam co, z którego wydawnictwa)
Mnie tam w ogóle nie interesuje co jest od jakiego wydawnictwa, grunt abym znał autora i tytuł :)

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr lut 12, 2014 7:17 pm

Zaczęłam czytać Horimiya. Nie spodziewałabym się że ta manga jest tak genialna :shock:
Brałabym od razu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości