Książki kontra e-booki

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt lip 22, 2014 7:47 pm

A ja jestem po środku tej dyskusji. Bo papierowe książki uwielbiam. Razem z mangami mam prawie każdą półkę w pokoju nimi zapchane. Lubie stanąć i po prostu popatrzeć na swoją kolekcje. Dotknąć i zrobić macanko ulubionej książki.

Też byłam przeciwna formie e-book. Ale mój promotor tak zachęcił mnie do kupienia kindle, że długo się nie opierałam i kupiłam. Zaletą jest to że ekran jest niczym kartka papieru, ma coś takiego jak e-tusz dzięki czemu wzrok się nie męczy a bateria starcza na miesiąc. No i tak jak powiedział kolega wyżej cegły typu Lód Dukaja czy Pan Lodowego Ogrodu tom 4 wygodniej się czyta na czytniku. U mnie w domu też się przekonali do tej formy i pożyczają ode mnie.

Jednak która forma jest lepsza nie umiem powiedzieć, ale finansowo u mnie i tak wszystko idzie na formy papierowe. Ebooki wole pobrać bo to są zwykle książki mniej ciekawe Pozycje dla mnie cenne mam kupione (lub chce kupić) w formie zwykłej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Post autor: Ame » sob sie 13, 2016 8:25 pm

Mam pytanie. Czy gdy zepsuje się czytnik to czy stracicie książki znajdujące się w nim?

Krzych_Ayanami
Fanatyk
Kontakt:

Post autor: Krzych_Ayanami » sob sie 13, 2016 8:46 pm

Jeśli awaria sprawia, że czytnik nie jest rozpoznawalny przez komputer to tak właśnie jest. Ale to nie jest problem skoro i tak książki są na koncie w księgarni.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Post autor: Ame » sob sie 13, 2016 10:42 pm

Dzięki za odp. Zastanawiało mnie to ostatnio. :D

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife

Post autor: Gotenks » pn sty 16, 2017 7:52 am

Nie wiedziałem gdzie to podpiąć, ale kusi mnie zakup tabletu (Nvidia Shield K1), jest to tablet z 8 calowym wyświetlaczem. W związku z tym mam pytanie - czy na czymś takim można komfortowo czytać mangi? Mam jeszcze abonament na crunchyroll i chciałbym przeczytać sobie nowe przygody Onizuki, ale na kompie to trochę niewygodne :)
Najbardziej mnie ciekawi, czy taki ekran jest wystarczający, by móc czytać mangi bez scrollowania i powiększania.
My anime & manga list | Lubimy Czytać

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Canis
Fanatyk

Post autor: Canis » ndz sty 22, 2017 12:16 pm

Mam ośmiocalowy KIANO SLIMTAB 8 i czytam na nim mangi w formie jgp, lub pdf, oraz LN. Jest to dość wygodne, wszystko widać, ale mogę spokojnie orzec że 8 cali to minimum. Zalecałbym 9-10, ale ósemka też się nada. Zwróć też uwagę na kształt ekranu (stosunek wysokość/szerokość) i rozdzielczość. Mam 1280x800 i cieszę się że nie jest to 1280x720, bo i tak zostaje mi trochę pustego miejsca na górze i na dole ekranu.
Nie wiem jak to wygląda podczas przeglądania online, ale mangi ściągnięte na dysk dają radę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”