Książki kontra e-booki

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt lip 22, 2014 8:47 pm

A ja jestem po środku tej dyskusji. Bo papierowe książki uwielbiam. Razem z mangami mam prawie każdą półkę w pokoju nimi zapchane. Lubie stanąć i po prostu popatrzeć na swoją kolekcje. Dotknąć i zrobić macanko ulubionej książki.

Też byłam przeciwna formie e-book. Ale mój promotor tak zachęcił mnie do kupienia kindle, że długo się nie opierałam i kupiłam. Zaletą jest to że ekran jest niczym kartka papieru, ma coś takiego jak e-tusz dzięki czemu wzrok się nie męczy a bateria starcza na miesiąc. No i tak jak powiedział kolega wyżej cegły typu Lód Dukaja czy Pan Lodowego Ogrodu tom 4 wygodniej się czyta na czytniku. U mnie w domu też się przekonali do tej formy i pożyczają ode mnie.

Jednak która forma jest lepsza nie umiem powiedzieć, ale finansowo u mnie i tak wszystko idzie na formy papierowe. Ebooki wole pobrać bo to są zwykle książki mniej ciekawe Pozycje dla mnie cenne mam kupione (lub chce kupić) w formie zwykłej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob sie 13, 2016 9:25 pm

Mam pytanie. Czy gdy zepsuje się czytnik to czy stracicie książki znajdujące się w nim?

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob sie 13, 2016 9:46 pm

Jeśli awaria sprawia, że czytnik nie jest rozpoznawalny przez komputer to tak właśnie jest. Ale to nie jest problem skoro i tak książki są na koncie w księgarni.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob sie 13, 2016 11:42 pm

Dzięki za odp. Zastanawiało mnie to ostatnio. :D

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn sty 16, 2017 7:52 am

Nie wiedziałem gdzie to podpiąć, ale kusi mnie zakup tabletu (Nvidia Shield K1), jest to tablet z 8 calowym wyświetlaczem. W związku z tym mam pytanie - czy na czymś takim można komfortowo czytać mangi? Mam jeszcze abonament na crunchyroll i chciałbym przeczytać sobie nowe przygody Onizuki, ale na kompie to trochę niewygodne :)
Najbardziej mnie ciekawi, czy taki ekran jest wystarczający, by móc czytać mangi bez scrollowania i powiększania.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » ndz sty 22, 2017 12:16 pm

Mam ośmiocalowy KIANO SLIMTAB 8 i czytam na nim mangi w formie jgp, lub pdf, oraz LN. Jest to dość wygodne, wszystko widać, ale mogę spokojnie orzec że 8 cali to minimum. Zalecałbym 9-10, ale ósemka też się nada. Zwróć też uwagę na kształt ekranu (stosunek wysokość/szerokość) i rozdzielczość. Mam 1280x800 i cieszę się że nie jest to 1280x720, bo i tak zostaje mi trochę pustego miejsca na górze i na dole ekranu.
Nie wiem jak to wygląda podczas przeglądania online, ale mangi ściągnięte na dysk dają radę.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: SzadorRzunXIV » wt cze 15, 2021 2:03 pm

Generalnie rzecz biorąc, to z ebooków głównie czytam rzeczy z Gutenberga i różnego rodzaju darmowe wydawnictwa US Army. No i różne dokumenty i blogi. Mam na inkbooku zainstalowaną przeglądarkę Brave, bardzo dobrze się sprawdza do tego ostatniego.

Do kupowania ebooków trudno mi się przekonać. Tzn. kupiłem parę ze Smashwords bo tam jest ze znakiem wodnym i często rzeczy są po przystępnych cenach.
Generalnie rzecz biorąc to np. znalazłem Virtualo gdzie też jest tylko znak wodny, ale jednak książki papierowe wychodzą korzystnie jeśli chodzi o cenę tak więc kupowanie ebooków nie ma dla mnie sensu. Chociaż dochodzę do etapu gdzie zwyczajnie brakuje mi miejsca na półkach a prawie wszystkie książki mam takie które chcę mieć.

Ostatnio zrobiło się dramatycznie i musiałem się pozbyć Hobbita Z Objaśnieniami, Hobbita w Malarstwie Tolkiena i Kiki z Montaparnasse'u żeby zrobić miejsce.
No ale u mnie to jest dość patologiczne bo mam fizyczny TBR rzędu jakichś 100 książek.

majka420
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 10, 2021 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: majka420 » ndz wrz 19, 2021 12:58 pm

Próbowałam czytć mangę na czytniku ebooków i po prostu się nie da. Na tablecie ze zdecydowanie większym ekranem niż 6'' jak najbardziej. Jednak nic nie zastąpi w przypadku mang wersji papierowej.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: miaka88 » wt sie 02, 2022 10:16 pm

Myśle nad kupowaniem niektórych serii przez google play. Jak to wygląda? Można pobrać na komputer? A jak wydawnictwo dany tytuł usunie to z naszego konta też znika?
Obrazek

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: Ginny » pn sie 08, 2022 7:02 pm

Chyba nigdy nie zaakceptuję cyfrowych książek i mang. Tylko wersje papierowe. Choć miejsca coraz mniej :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: Akiho » wt sie 09, 2022 11:45 pm

Ginny pisze:
pn sie 08, 2022 7:02 pm
Chyba nigdy nie zaakceptuję cyfrowych książek i mang. Tylko wersje papierowe. Choć miejsca coraz mniej

Miałam tak do czasu, stwierdzając że całkowicie przerzucam się na elektroniczne książki z wygody, oszczędności i miejsca. O ile książki to słowa pisane, to mangi i komiksy to inna para kaloszy i tutaj jednak lubię mieć fizyczną kopię, oczywiście pomijając że cyfrowe mangi są tez po prostu nieopłacalne, kosztując niemalże tyle samo co wydanie fizyczne a sprzedać potem też nie ma jak. Może jakby wymyślili abonament mangowy ala legimi z książkami to spoko, ale raczej tego się kompletnie nie spodziewam :P
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: miaka88 » śr sie 10, 2022 12:21 pm

Akiho, akurat część mang waneko z ceną okładkową 25 zł na play google jest za 12 zl. Bo o yatta to przemilcze...

Też używam legimi i kupuje książki których nie ma jak np Vesper albo te które chce mieć na półce bo historia lub wydanie jest świetne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: Akiho » śr sie 10, 2022 6:09 pm

miaka88 pisze:
śr sie 10, 2022 12:21 pm
Akiho, akurat część mang waneko z ceną okładkową 25 zł na play google jest za 12 zl. Bo o yatta to przemilcze...

O, no proszę tak słabo są e mangi są reklamowane że nawet nie wiedziałam, 12 zł to rozsądna cena w przeciwieństwie do wspomnianej Yatty xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 162
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: Alqua » czw sie 11, 2022 12:38 pm

Mój czytnik ebooków do mang troche za mały wiec nie próbuję. Ale ksiażki czyta się tak świetnie.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: Gokiburi » czw sie 11, 2022 11:17 pm

Do czytania książek e-book jest ok, ale do mang to kicha, zwłaszcza gdy jest grafika na dwie strony - za dużo się traci.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Książki kontra e-booki

Post autor: KubciO » pt sie 12, 2022 7:08 am

miaka88 pisze:
śr sie 10, 2022 12:21 pm
Też używam legimi i kupuje książki których nie ma jak np Vesper albo te które chce mieć na półce bo historia lub wydanie jest świetne.
To samo u mnie. Legimi to coś wspaniałego. Jednak są książki, które chce mieć na półce i już. Nie przeczytam ich zapewne nigdy w wydaniu fizycznym, ale co tam... :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości