Nasycenie rynku?

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr sie 19, 2015 9:22 pm

Choć w najpopularniejszych gatunkach jest już spory wybór to wciąż są jeszcze nie zagospodarowane nisze. Nodome nadal czeka na wydanie.
Mi taki stan rzeczy odpowiada, ponieważ coraz mniej jest pewniaków i wydawcy muszą wybierać lepsze tytuły.

Jak wyżej do niektórych rzeczy trzeba dorosnąć. Ja obudziłem się i zacząłem się ogarniać dopiero wtedy jak znajomy mi wytłumaczył dlaczego upadło 3DO.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pn wrz 14, 2015 11:38 pm

Kakaladze pisze:Może ja się trochę na ten temat wypowiem, niestety interesowałem się kiedyś tematem piractwa oprogramowania komputerowego, głównie gry :). Ogólnie zauważyłem tendencję że trzeba dorosnąć do tego aby nie "piracić" często byłem wyśmiewany że kupuje gry, kolekcjonuję to itp. jednak teraz moi rówieśnicy nagle zrozumieli (trochę po moich wykładach) że to jednak nie jest tak że coś powstaje pyk i można to ściągnąć, na powstanie jednego dużego tytułu pracuje rzesza ludzi która wkłada miliony $$ i chęci żeby gra powstała, jak zrozumieją to to i zaczną kupować. Fakt jest jeszcze taki że młode osoby nie mogą sobie pozwolić na nowe mangi bo nie mają pieniędzy? A gdzie tam, teraz to zamiast mieć fizyczny tomik to lepiej przeczytać skalnacje a pieniążki przeznaczyć na nowy nożyk do ostatnio popularnego Counter Strike żeby był popis w klasie :v. To że społeczeństwo nie czyta to jedno, gorsze jest właśnie przyzwolenie na piractwo w naszym państwie, chociaż z roku na rok jest coraz lepiej i coraz bardziej piractwo jest traktowane jako coś złego, jestem ogólnie za tym żeby takie coś było bardziej ścigane u nas, nie każdy jest święty mi też zdarzy się coś pobrać ale z reguły jak tylko mogę to kupuję a czytanie skalnacji tytułu który jest dostępny u nas to zwykłe świństwo :).
To że jest przyzwolenie na piractwo to dobrze. Jest większy dostęp do kultury. Szczególnie biorąc pod uwagę to że wydawnictwa zwykle olewają dobre tytuły i wolą jakieś tasiemce i tytuły dla gimbazy.

Problemem jest przyzwolenie na "zaradność" czyli podejście typu "po co mam płacić skoro mogę mieć za darmo".
Kakaladze pisze:
Chrno pisze:Pracuję w sklepie z komiksami i historie o biednych nastolatkach z małym kieszonkowym i zarabiających bogatych dorosłych można wsadzić między bajki. Dzieciaki wydają wielokrotnie więcej, a portfele ich rodziców wydają się być bez dna. Starsze osoby bardziej szanują zarobiony przez siebie hajs.
Ale czy to coś złego? Dzieciaki nie zarobiły tego hajsu tylko najprawdopodobniej go dostały, a w dodatku oni nie mają takich wydatków jak ich rodzice czyt. Rachunki, jedzenie itp. więc o ile nie podkradają rodzicom pieniędzy to wszystko jest okej. Szanować pieniędzy, nie szanują bo tych pieniędzy nie zarobiły, tak że łatwiej idzie im wydać kieszonkowe na komiksy i raczej nic w tym złego nie ma.
Albo jak czytelnicy dorastają to zarabiają dużo mniej niż ich rodzice D: . Może czytanie mang jest drogą do ubóstwa D: .

Ostatnio u mnie jest kompletny zastój. Do sklepu z komiksami częściej chodzę żeby sprzedać stare mangi niż by kupić. Tylko patrzę na ofertę i nie widzę dosłownie nic co by trafiało w moje gusta.
Nic co mnie interesuje nie jest wydawane.
Octave nie wydane, Aoi Hana nie wydane, Kerberos Panzer Cop nie wydane, Freesia nie wydana, Ghost in the Shell 2 nie wydane, Aku no Hana nie wydane, Nausicaä of the Valley of the Wind nie wydana, nic co chcę przeczytać nie jest wydane.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn wrz 14, 2015 11:54 pm

Ghost in the Shell 2 nie wydane
Jakiś miesiąc temu pojawił się dodruk.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » wt wrz 15, 2015 12:02 am

Dembol pisze:
Ghost in the Shell 2 nie wydane
Jakiś miesiąc temu pojawił się dodruk.
Oho! Wreszcie!

Tylko nie ma go w księgarniach. Czekać aż się rozejdzie po księgarniach czy bezpieczniej jest kupić online?

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt wrz 15, 2015 8:16 am

SzadorRzunXIV pisze:
Dembol pisze:
Ghost in the Shell 2 nie wydane
Jakiś miesiąc temu pojawił się dodruk.
Tylko nie ma go w księgarniach. Czekać aż się rozejdzie po księgarniach czy bezpieczniej jest kupić online?
GitS 2 nie pojawi się w księgarniach, chyba że któraś zamówiła indywidualnie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Online

Post autor: miaka88 » wt wrz 15, 2015 8:18 am

Pojawi się raczej w takich jak yatta, gildia czy komikslandia.
Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » śr wrz 16, 2015 10:55 am

Ok, udało mi się dostać ostatni egzemplaż GitS2 w Komiksiarni.

[ Dodano: Śro 16 Wrz, 2015 ]
Jezu Chryste, czemu tego nie przejrzałem na stronie ze skanlacjami D: ? Z niewiadomych powodów autor zmienił gatunek na ecchi.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » śr wrz 16, 2015 11:38 pm

SzadorRzunXIV pisze:niewiadomych powodów
Czyżby? Podpowiedź: ¥¥¥
Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » śr wrz 16, 2015 11:49 pm

ZenekPsychopata pisze:
SzadorRzunXIV pisze:niewiadomych powodów
Czyżby? Podpowiedź: ¥¥¥
No, tyle że nie w ten sposób co myślisz. Ratingi są ważne i np. usunął scenę seksu z GitSa żeby mieć większą sprzedaż w krajach Anglojęzycznych. No i wbrew pozorom nawet w Japonii ecchi i hentai to niszowe gatunki.

Chodzi o to że dorobił się na GitSie i Appleseedzie i mógł olać czytelników i zacząć rysować/pisać tylko dla siebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości