Ewolucja wizerunku męskiego homoseksualizmu w Japonii

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
hyoger
Status: Offline

Ewolucja wizerunku męskiego homoseksualizmu w Japonii

Post autor: hyoger » czw sie 29, 2013 10:45 am

Właśnie ukazała się najnowsza książka Wydawnictwa Kirin, "Ewolucja wizerunku męskiego homoseksualizmu w Japonii" autorstwa Sary Wielichowskiej.

Opis książki:
Książka w przekrojowy sposób ukazuje zagadnienie męskiego homoseksualizmu w Japonii zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym. Rozpoczynając od najstarszych wzmianek w japońskiej literaturze na temat związków męsko-męskich oraz klasztornych praktyk nanshoku, autorka prowadzi czytelnika poprzez świat uciech średniowiecznego Edo, problematykę prostytucji, ale i samurajski etos wzajemnej męskiej lojalności, XIX-wieczne potępienie homoseksualizmu pod wpływami zachodnimi, by skończyć na jego współczesnym wizerunku w kulturze popularnej i wyzwaniach wspólnych z resztą świata – dyskryminacji, coming-outu oraz małżeństw.

Książka liczy 152 strony, cena okładkowa to 29,90 zł. Do nabycia w księgarniach, sklepach wysyłkowych, księgarni japońskiej Kirin oraz na Allegro.

Obrazek

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » czw sie 29, 2013 1:15 pm

książka zapowiada się ciekawie, nie znam publikacji Kirin i zastanawiam się na jakim są poziomie, ktoś coś czytał?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz wrz 01, 2013 12:34 am

Od razu przychodzi mi na myśl spedalenie wizerunku Lobo na potrzeby świata New 52...

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » ndz wrz 01, 2013 8:37 am

A co z nim (Lobo, znaczy się) takiego zrobili?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » ndz wrz 01, 2013 12:31 pm

wataken pisze:A co z nim (Lobo, znaczy się) takiego zrobili?
Nowy Lobo
Stary Lobo

Spedalili. Podobnie zrobili z Dante w DMC.

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » ndz wrz 01, 2013 1:17 pm

Nowy Dante jakoś przejdzie ,ale fakt to co zrobili Lobo :evil: to jest zło

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » ndz wrz 01, 2013 1:33 pm

Quithe pisze:Od razu przychodzi mi na myśl spedalenie wizerunku Lobo na potrzeby świata New 52...
To znaczy, że nie zrozumiałeś tytułu książki.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » ndz wrz 01, 2013 2:38 pm

kunio pisze:
wataken pisze:A co z nim (Lobo, znaczy się) takiego zrobili?
Nowy Lobo
Stary Lobo

Spedalili. Podobnie zrobili z Dante w DMC.
Jeżeli dobrze wyczytałem na internetach to ten koleś to tak naprawdę nie Lobo tylko... prawdziwy Lobo, który postanowił zabić Lobo którego znamy, bo ten się pod niego podszywał czy coś takiego. Dodajmy do tego, że DC twierdzi iż to finalna wersja Ważniaka, autorka scenariusza komiksu twierdzi coś zupełnie innego, fani są w stanie wku...rzenia... Cóż, mam nadzieję że to jakaś podpucha i stary Lobo wypruje temu kolesiowi flaki przez ucho. I wiem, że New 52 to restart wszystkich serii, szansa na nowy początek, otwarcie drzwi dla nowych możliwości i takie tam ale kamaaaan...
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz wrz 01, 2013 4:49 pm

wataken, http://polter.pl/Jak-smakuje-nowy-Lobo-w64860

Dembol, po prostu skojarzenie, ale jak wolisz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości