Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Ame » czw lis 15, 2018 12:41 pm

Dziwne, że nikt nie napisał, że Waneko już zaczęło świąteczną promocje. Promocja trwa do 6 grudnia.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: mika » czw lis 15, 2018 5:49 pm

*trwa do 6 stycznia.

Awatar użytkownika
Mervis
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 09, 2017 6:37 pm
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Mervis » sob lis 17, 2018 7:34 pm

hej, mam pytanie do osób które kupują na bonito.pl. Oni tam w nic nie owijają wysyłanych komiksów w paczce?
Jeśli tak, to moje pierwsze zamówienie od nich będzie ostatnim.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Matii » sob lis 17, 2018 7:47 pm

Mervis, nie wiem jak jest gdy zamawiasz do domu lub paczkomatu ale gdy zamawiasz i odbierasz stacjonarnie to nie zawijają w nic i sprzedają jak w normalnej księgarni. Zamawiam u nich naprawdę dużo i nie zdarzyło się abym dostał uszkodzony tomik. Raz byłem świadkiem jak pewna pani powiedziała że jej książka, akurat w twardej oprawie ma wgięty róg. To zaoferowali jej 2 opcje albo udzielą dodatkowego rabatu -5% albo zamówią ją jeszcze raz.
Ja osobiście polecam tam zakupy ;)
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: SallyCzarownica » sob lis 17, 2018 8:02 pm

Mervis, kupuję w Bonito od dawna i nawet nie zwróciłam uwagi, jak pakują paczki. :shock: Wydaje mi się, że nie owijają książek w żadną folię, ale nigdy nie zdarzyło mi się, aby coś było uszkodzone.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mervis
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 09, 2017 6:37 pm
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Mervis » sob lis 17, 2018 8:35 pm

Do tej pory większość rzeczy z gildii brałem, a tam tej foli było aż za dużo.
Uszkodzone może poważnie nie są, ale na zewnętrznych tomach już widać, że coś ciężkiego na nie naciskało.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: KubciO » sob lis 17, 2018 8:57 pm

Ja ostatnio dostałem komiksy w podwójnym kartonie, ale niezbyt grubym. O ile nic nie było poobijane (nie zostały uszkodzone w wyniku złego pakowania), to tomy noszą różne ślady niedoskonałości - są porysowane/podrapane, podziurawione (jakby ktoś sobie cyrkla poużywał).
Mervis pisze:
sob lis 17, 2018 8:35 pm
coś ciężkiego na nie naciskało
Dokładnie. Jakby ciężki przedmiot, który znajdował się na komiksie został przesunięty. Zdarzało mi się reklamować w Bonito i nie wiem, czy tym razem też nie upomnę się o wymianę na nieuszkodzone egzemplarze. Dodam, że poprosiłem, jak zawsze, o wybór niezniszczonych egzemplarzy i porządne pakowanie. Utwierdzam się jednak w przekonaniu, że nikt w Bonito nie czyta tych komentarzy do zamówień.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » sob lis 17, 2018 9:37 pm

Z tym czytaniem notatek do zamówień bywa różnie. Czasem pracownicy je olewają, ale bywa też tak że przy kilkuset czy tysiącu zamówień nikt nie ma czasu na spełnianie życzeń.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: KubciO » sob lis 17, 2018 10:22 pm

Lou pisze:
sob lis 17, 2018 9:37 pm
przy kilkuset czy tysiącu zamówień nikt nie ma czasu
Racja. Ale kompletowanie zamówienia uszkodzonymi egzemplarzami, niezależnie od treści notatki/komentarza, jest słabe. Nie wiem - może sklepowi bardziej opłaca się wysyłać co popadnie, a potem bawić się w reklamacje, niż poświęcić trochę czasu i dostarczyć za pierwszym razem towar zgodny z opisem (nowy=niezniszczony).
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » ndz lis 18, 2018 7:28 am

KubciO pisze:
sob lis 17, 2018 10:22 pm
Nie wiem - może sklepowi bardziej opłaca się wysyłać co popadnie, a potem bawić się w reklamacje, niż poświęcić trochę czasu i dostarczyć za pierwszym razem towar zgodny z opisem (nowy=niezniszczony).
To jest akurat powszechna praktyka niezależnie od branży i asortymentu. Ludzie zwyczajnie często odpuszczają sobie reklamacje albo nie widzą co dostają.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Bukafo » wt lis 20, 2018 5:19 pm

Tylko Gildia! Oni to potrafią zabezpieczyć paczkę. W dodatku jest z nimi bardzo dobry kontakt mailowy. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Kuroneko » śr lis 21, 2018 12:04 pm

Teraz dopiero widzę, że w Gildii darmowa dostawa będzie dopiero od 300 zł :shock:
Bardzo niemile mnie zaskoczyli :( 200 zł jest dla mnie górną granicą jednorazowych zamówień, bo tak akurat mi wychodzi z tymi mangami, które zbieram. I tak długo się czeka na paczkę z tymi opóźnieniami, to w grę nie wchodzi robiemie zamówień z jeszcze dłuższych okresów. I na pewno nie będę specjalnie kupować rzeczy, których nie chcę za bardzo tylko żeby dobić do 300 zł. Będę kupować nawet mniej, bo nie muszę mięć 200 zł na darmową dostawę :P
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Meliona » śr lis 21, 2018 12:09 pm

Sprawdziłam właśnie, że Gildia jest wpisana na stronie Dnia Darmowej Dostawy - 5 grudnia
https://www.dziendarmowejdostawy.pl/sho ... -i-komiksy
:wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Itachi Uchiha » śr lis 21, 2018 1:13 pm

A tymczasem podrożały też koszty wysyłki :|
http://waneko.pl/podwyzka-cen-paczkomat ... i-w-ruchu/

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » śr lis 21, 2018 2:40 pm

Kuroneko, 5,90 za PwR to aż taki problem? Toż paczka fajek kosztuje 2x tyle. Zresztą, jak już pisałam, koszty dostawy nie były zmieniane od początku działalności Gildii. A operatorzy logistyczni podnoszą ceny regularnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Kuroneko » śr lis 21, 2018 3:24 pm

Za dostawę kurierem to już minimum 10,99 zł. Po prostu z 200 zł na 300 zł to trochę za duża zmiana i na pewno nie tylko dla mnie. Gdyby np. po przekroczeniu 200 zł przynajmniej zostały obniżone koszty dostawy byłaby motywacji by dobijać do tej kwoty przy każdym zamówieniu. Nie wychodzi tyle mangów, które mnie interesują, by zawsze wyszło ponad 200 zł, więc zawsze coś dobierałam. Teraz nie ma różnicy za ile kupię (bo 300 zł to za wysoka granica), więc mi chodziło mi tylko o to, że nie ma powodu by za każdym razem 2-3 mangi kupić dodatkowo do serii, które regularnie zbieram.
Lou pisze:
śr lis 21, 2018 2:40 pm
KuronekoA operatorzy logistyczni podnoszą ceny regularnie.
Rozumiem, że ceny rosną itd, ale nie można byłoby rozwiązać to tak, by nie trzeba zmieniać nawyków? Nie chcę czekać tak długo z zamówieniami, aż nazbiera się za 300 zł. Np. od 200 zł kurier za 5 zł, a od 300 zł darmowo. Przecież zawsze miło, gdy dostanie się jakiś bonus za większe zamówienie.
Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2018 3:46 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 3 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: ociesek » śr lis 21, 2018 3:44 pm

Lou, gdzie Ty masz fajki za 12 zeta? :p A szczerze nie rozumiem oburzenia - transport to skomplikowana procedura, nie ma szans, zeby to nie kosztowało. Czesc z Was zapomina, ze darmowa dostawa to prezent. To nie cos, co Wam sie nalezy, tylko cos, co dostajecie. Owszem, musicie spelnic pewne warunki, ale tak dziala handel. Nikt Was nie zmusza do skladania duzych zamowien. Po prostu nie dostaniecie wtedy benefitu i tyle. Dziwilo mnie, czemu ludzie kupuja dodatkowe tomiki, skoro to praktycznie rownowartosc wysylki.

Nie mozna sie pieklic zawsze, gdy cos sie zmienia. Owszem, jest to mniej korzystne. Tak, ciezej do tego dobic. Czy to koniec swiata? Popatrzcie ile kosztuja mangi na Gildii. Maja Wam jeszcze do wysylki dokladac? Co na pewno robili przy tych zamowieniach za 200zeta. Smieszne...

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Kuroneko » śr lis 21, 2018 3:54 pm

Ja z tych dodatkowych tomików mam taką korzyść, że czasami trafiła mi się manga, która mi się bardzo podobała. Potem np. zaczęłam zbierać serię, którą inaczej bym ominęła. Czasami składałam częściej zamówienie, bo np. uzbierało mi się za 150 zł mangów, to dobrałam kilka interesujących pozycji żeby było 200 zł i już. Teraz kupię za 150 zł. Chyba lepiej, żeby ludzie kupowali więcej mangów niż płacili koszty dostawy, a kupowali mniej? Jestem ale ciekawa czy ludzie teraz będą kupować więcej by dobić do 300 zł czy mniej bo nie mają motywacji do kupienia za 200 zł.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: mika » śr lis 21, 2018 4:06 pm

Jak mi postawili w końcu paczkomat, to koszty rosną :P

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Itachi Uchiha » śr lis 21, 2018 6:06 pm

Sklep wydawnictwa Yumegari (https://harro.pl/) również zaczął kusić świątecznymi promocjami. Mangi są z 30 % rabatem, a znajdzie się też kilka z -50%. Warto zajrzeć. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości