Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » pt paź 20, 2017 1:00 pm

Sebit pisze:
pt paź 13, 2017 4:23 pm
Ponadto nie wiadomo do kiedy obowiązuje konkretna promocja, bo usunęli to przy zmianach na stronie.
Promocja trwa w momencie przedsprzedaży i potem przez miesiąc od daty premiery. Tak było kiedyś i tak zostało w nowej wersji sklepu. Konkretna data promo nie jest wyświetlana, ale samemu można ją sobie obliczyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Angu » pt paź 20, 2017 2:49 pm

Jeżeli ktoś chce kupić puste granice 2 taniej, to na gildii jest obecnie za 20,90 - ich cena okładkowa to 29,90, kiedy normalna cena okładkowa to 39,90.

EDIT - już zmienili :p
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2017 4:07 pm przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: KubciO » pt paź 20, 2017 3:59 pm

Angu pisze:
pt paź 20, 2017 2:49 pm
20,90 - ich cena okładkowa to 29,90, kiedy normalna cena okładkowa to 39,90.
Zapomniałem o tej różnicy w cenie okładkowej miedzy dwoma pierwszymi tomami. Ale tomik już zamówiłem. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Sebit
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Sebit » sob paź 21, 2017 11:44 pm

Lou pisze:
pt paź 20, 2017 1:00 pm
Sebit pisze:
pt paź 13, 2017 4:23 pm
Ponadto nie wiadomo do kiedy obowiązuje konkretna promocja, bo usunęli to przy zmianach na stronie.
Promocja trwa w momencie przedsprzedaży i potem przez miesiąc od daty premiery. Tak było kiedyś i tak zostało w nowej wersji sklepu. Konkretna data promo nie jest wyświetlana, ale samemu można ją sobie obliczyć.
No coś nie za bardzo, bo jeśli tytuł miał przesuniętą premierę to promocja się kończy. Np Puste granice: Ogród grzeszników - 2. Niedawno dostępne i już bez promo. Poza tym zmiany mają coś ułatwiać, a nie utrudniać.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: KubciO » sob paź 21, 2017 11:53 pm

Sebit pisze:
sob paź 21, 2017 11:44 pm
Np Puste granice: Ogród grzeszników - 2. Niedawno dostępne i już bez promo
No nie wiem. Właśnie sprawdziłem i jest rabat 30%.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » ndz paź 22, 2017 11:56 am

Sebit pisze:
sob paź 21, 2017 11:44 pm
No coś nie za bardzo, bo jeśli tytuł miał przesuniętą premierę to promocja się kończy.
Nie prawda. Jeśli zmienia się data premiery to i data trwania promocji zostaje proporcjonalnie zmieniona. W przypadku opóźnień, a to o nich głównie mowa w kontekście mang, klienci nawet zyskują bowiem od wprowadzenia produktu do przedsprzedaży aż do premiery może minąć kilka miesięcy.
Obrazek

Sebit
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Sebit » ndz paź 22, 2017 3:17 pm

KubciO pisze:
sob paź 21, 2017 11:53 pm
Sebit pisze:
sob paź 21, 2017 11:44 pm
Np Puste granice: Ogród grzeszników - 2. Niedawno dostępne i już bez promo
No nie wiem. Właśnie sprawdziłem i jest rabat 30%.
Książka kosztowała 20,90 w zeszłym tygodniu.
Lou pisze:
ndz paź 22, 2017 11:56 am
Sebit pisze:
sob paź 21, 2017 11:44 pm
No coś nie za bardzo, bo jeśli tytuł miał przesuniętą premierę to promocja się kończy.
Nie prawda. Jeśli zmienia się data premiery to i data trwania promocji zostaje proporcjonalnie zmieniona. W przypadku opóźnień, a to o nich głównie mowa w kontekście mang, klienci nawet zyskują bowiem od wprowadzenia produktu do przedsprzedaży aż do premiery może minąć kilka miesięcy.
Jeśli kupie książkę w czasie obsuwy premiery to wszystko jest ok, ale gdy Gildia ma fizycznie książki i zaczyna je wysyłać często zmienia cenę przed upływem miesiąca. W poprzedniej wersji były terminy przy promocjach i były przestrzegane. Tutaj nie za bardzo i miesięczny termin raz działa raz nie. Przykład masz powyżej Puste Granice powinny jeszcze kosztować 20,90zł a nie kosztują. Dostępność towaru była od zeszłego tygodnia i już cena jest zmieniona.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » ndz paź 22, 2017 3:26 pm

Sebit, słaby przykład wybierasz bo akurat Puste Granice miały błąd w cenie okładkowej. Promo nadal jest tyle, że liczone od właściwej ceny.
Fajnie tak korzystać z błędu sklepu, a jak zostanie poprawiony to zarzucać dziwną politykę, co? :roll:
Obrazek

Sebit
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Sebit » ndz paź 22, 2017 6:38 pm

Lou pisze:
ndz paź 22, 2017 3:26 pm
Sebit, słaby przykład wybierasz bo akurat Puste Granice miały błąd w cenie okładkowej. Promo nadal jest tyle, że liczone od właściwej ceny.
Fajnie tak korzystać z błędu sklepu, a jak zostanie poprawiony to zarzucać dziwną politykę, co? :roll:
Podałem ten przykład bo łatwo go skojarzyć. To samo było z Toradorą tom 2, tu nawet pytałem się mailowo. Poza tym gdyby to była jednorazowa sytuacja to bym o tym nie wspominał, a błąd sklepu wiszący kilka miesięcy na stornie też nie jest dobrą reklamą. Podsumowując poziom Gidli spadł i tyle.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » ndz paź 22, 2017 6:46 pm

Sebit, zamiast wylewania żali na forum polecam zatem skorzystanie z innych sklepów.
Obrazek

Sebit
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Sebit » ndz paź 22, 2017 8:05 pm

Lou pisze:
ndz paź 22, 2017 6:46 pm
Sebit, zamiast wylewania żali na forum polecam zatem skorzystanie z innych sklepów.
Żali? Myślę, że odebrałeś to zbyt osobiście, nawet nie wiem dlaczego. Pracujesz w Gildi? Zresztą tak jak napisałem, jeśli Bonito albo Aros wprowadzą tytuły które mnie interesują to się przerzucę.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lunatyczka » ndz paź 22, 2017 8:34 pm

Sebit pisze:
ndz paź 22, 2017 6:38 pm
błąd sklepu wiszący kilka miesięcy na stornie też nie jest dobrą reklamą.
Z twoich wypowiedzi wynika, że nie zdążyłeś skorzystać z okazji jaką była tańsza cena tomiku i teraz próbujesz się wyżyć krytykując sklep :lol:

Ja tam sobie cenię Gildię(nie, nie pracuję dla niej) i jak na razie zauważyłam punktualne zdejmowanie promocji, a często nawet pozostawienie jej u części serii, co bardzo sobie cenię. Jedyne co mnie ostatnio tylko denerwuje to często opóźnione gildiowe premiery tomików(chodzi mi o czas miedzy premierą tomu, a jego dostępnością w gildii), ale prawdopodobnie może to być wina samych wydawnictw.

sambista
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: sambista » ndz paź 22, 2017 8:51 pm

Czyżby ktoś tu odpowiedział nie z tego konta co trzeba? :lol:

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lunatyczka » ndz paź 22, 2017 9:12 pm

sambista o mnie chodzi? Nie, nie jestem Lou. Jeśli chodzi Ci o nawiązanie do pracy w Gildii w nawiasie, to było to przedśmiewcze podejście do opinii Sebit jakoby osoba, która broni Gildii z pewnością w niej pracuje.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Kakaladze » pn paź 23, 2017 2:25 am

Niestety faktem jest że Gildia ostatnio jest gorsza, opóźnienia w zamówieniach z nowymi tomikami są nagminne i wynikają z tego że gildia spóźnia się z zamówieniami (Często inne sklepy już mają, albo mangi są w empikach).

Lunatyczka, Z tym że Lou pracowała dla Gildii, nie wiem jak jest dzisiaj :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lunatyczka » pn paź 23, 2017 3:30 am

Kakaladze, wiem i z tego co pamiętam pisała, że już nie pracuje, więc pisanie korzystnie o sklepie jest jej dobra wolą (albo ja tak to odbieram :P )

Chodzi mi o te same opóźnienia, jednak nie wiem czy można zarzucać to Gildii, gdyż np. jak czekałam już tydzień po premierze na 10 tom Noragami, spytałam na fejsie kiedy będzie dostępny, po czym odpisali mi, że wciąż jeszcze czekają na odpowiedź od samego wydawnictwa...

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Lou » pn paź 23, 2017 1:04 pm

Dokładnie, jestem ex głosem sklepu. W tym wypadku piszę jak jest, bo znam to z autopsji. Zwyczajnie nie lubię jak ktoś doszukuje się teorii spiskowych tam, gdzie ich nie ma. Sympatie i antypatie nie mają tu znaczenia.
A Sebit ironii nie odczytał.
Ostatnio zmieniony pn paź 30, 2017 7:14 pm przez Lou, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Kakaladze » pn paź 23, 2017 6:29 pm

Lunatyczka, Akurat jak dobrze pamiętam w przypadku StudiaJG współpraca Gildii z nimi była zawsze trudna i napięta, aczkolwiek takich problemów nie przypominam sobie z innymi wydawnictwami.
Obrazek

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: Ramsey Ka » pn paź 30, 2017 7:40 pm

Mam pytanko odnośnie sklepu Gildia. Czy jest tam możliwość odkładania zamówienia? Tzn. na przykład chcę zamówić dzisiaj jakąś nowość z 30% zniżka, ale nie chcę żeby była wysyłana, bo wolę zapłacić za wysyłkę raz, jak uznam że zamówienie jest wystarczająco duże. I np. za miesiąc kupuję komplet Ikigami z promocji, a za kolejny miesiąc kolejne pozycje z promocji. Wtedy chcę żeby mi to wszystko wysłali xd Jest taka możliwość czy gildia nie przechowuje dla klientów w ten sposób mang?
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Gdzie najkorzystniej zaopatrzyć się w mangi?

Post autor: KubciO » pn paź 30, 2017 9:34 pm

Ramsey Ka, gildia nie anuluje Ci zamówienia chyba do dwóch miesięcy od dnia jego złożenia. Ja sam jedno zamówienie zmieniałem parę razy, to dodając, to wyrzucając konkretne pozycje. Zaznaczę jednak, że wartość zamówienia przekroczyła granicę 200 złotych - wiadomo, darmowa dostawa kurierem. Nie wiem co w przypadku, gdybyś złożył zamówienie np. na niższą kwotę i potem dokładał pozycji. Może po skontaktowaniu się, w sytuacji kiedy byś ostatecznie złożył zamówienie na kwotę powyżej 200 złotych, to przyznaliby Ci darmową dostawę. Podsumowując, do momentu anulowania powinno sie dać dodawać, wymieniać i usuwać pozycje z zamówienia.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości