Torii - magazyn o Japonii

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
Kisara
Status: Offline

Torii - magazyn o Japonii

Post autor: Kisara » sob lut 23, 2008 4:07 pm

Wzięte z anime.com.pl

Torii – taki tytuł mieć będzie nowe pismo poświęcone Japonii, które będzie mieć swoją premierę 15 marca 2008 na II Dniach Kultury Japońskiej w Bydgoszczy. W środku znajdą się artykuły dotyczące kultury i historii Japonii (min. Yoshiwara – miasto zmysłów, pancerz zbroi japońskiej, Takarazuka, japońskie zjawy i upiory oraz wiele innych), nie zabraknie także kącika mangowego (skromnego, ale zawsze). Torii skierowane będzie do bardziej wymagającej grupy czytelniczej, oczekującej artykułów na wysokim poziomie i na niebanalne tematy.

Tytuł ten ukaże się nakładem wydawnictwa Diamond Books, które specjalizuje się w publikacjach dotyczących Japonii i będzie dostępny w wybranych punktach sprzedaży (lista wkrótce), w czasie imprez (Dni Kultury Japońskiej, konwenty) oraz drogą wysyłkową. Pismo będzie miało 64 strony formatu A4 i będzie kosztowało 5,90 zł.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lut 27, 2008 7:32 am przez Kisara, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2686
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob lut 23, 2008 4:40 pm

Tego mi brakowalo na rynku :)
To wlasnie artykuly o Japonii czytalem w pierwszej kolejnosci w Kawaii i Mangazynie, wiec ciesze sie ogromnie ze powstalo pismo, ktore poswieca temu zagadnieniu wiekszosc miejsca.
Na razie za malo jest informacji zeby cos wiecej napisac o tym pismie. Tematyka jest dosc niezle dobrana, za to okladka jakos mnie nie zabila. Logo domaga sie dalszych szlifow, przydaloby sie obok pare znakow kanji, zeby bardziej zalatywalo japonszczyzna :P
Cena wydaje sie przystepna, jak na taki niszowy tytul. Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie zadnych problemow z dostepnoscia. :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

viki-26
Status: Offline

Post autor: viki-26 » sob lut 23, 2008 4:57 pm

Dosłownie przed chwilą czytałam o tym na anime.com.pl :) wydaje mi się, że może być ciekawe i sądzę, ze skuszę się na kupno tego czasopisama :mrgreen:

greah
Status: Offline

Post autor: greah » sob lut 23, 2008 5:53 pm

Nareszcie coś dla weaboo, którzy nie czytają komiksów i nie oglądają japońskich kreskówek. Mam tylko nadzieję, że NIE znajdę tam nic nt. j-music i mang/anime

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » sob lut 23, 2008 10:29 pm

greah pisze:Mam tylko nadzieję, że NIE znajdę tam nic nt. j-music i mang/anime
Przecież lubisz j-music :PPP Ale nie liczyłbym na to. W końcu j-music i M&A są zakorzenione głęboko w kulturze Japonii i bądź co bądź są znane w naszym kraju :) W niewielkim stopniu, ale bardziej niż sama Japonia chyba ^^

greah
Status: Offline

Post autor: greah » ndz lut 24, 2008 10:20 pm

Nie lubię ciągłego wałkowania tego samego. Zamiast tego bym wolał poczytać o jednym dniu salarymana czy relację z wyprawy do Akihabary. Coś świeżego, interesującego.

Jestem gotów płacić nawet 20pln jeśli pismo będzie na zadowalającym poziomie merytorycznym i nie będzie traktowało miłośnika kultury japońskiej jako kolejnego mangowca, który je kartofle pałeczkami, zna pięć słów na krzyż a jego marzeniem jest zostać mangaką/iść na japonistykę aby tłumaczyć komiksy/wyjechać do Japonii i podrywać uczennice

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn lut 25, 2008 10:10 pm

greah pisze: a jego marzeniem jest zostać mangaką/iść na japonistykę aby tłumaczyć komiksy/wyjechać do Japonii
A co jest złego w tych marzeniach (pomijam podrywanie uczennic :P )? Przecież jeżeli ktoś naprawdę tego pragnie, nie oznacza to od razu, że jest kawaii neko cute mangowcem. :roll: A to, że większość skrajnych kawaii neko cute mangowców tego chce, to inna para kaloszy...
Co do samego pisma, to do dziś nie wiem, co ile ma się ono ukazywać. Ale wiem jedno - na Magni raczej będę i na pewno się w nie zaopatrzę. :D

Iori
Status: Offline

Post autor: Iori » wt lut 26, 2008 8:11 am

Radujmy się że wyszło pismo związane kulturze i historii Japonii, trzeba mieć nadzieję że ta gwiazda szybko nie zgaśnie.

greah
Status: Offline

Post autor: greah » wt lut 26, 2008 2:50 pm

Mai-Takeru pisze:A co jest złego w tych marzeniach (pomijam podrywanie uczennic :P )? Przecież jeżeli ktoś naprawdę tego pragnie, nie oznacza to od razu, że jest kawaii neko cute mangowcem. :roll: A to, że większość skrajnych kawaii neko cute mangowców tego chce, to inna para kaloszy...
Co do samego pisma, to do dziś nie wiem, co ile ma się ono ukazywać. Ale wiem jedno - na Magni raczej będę i na pewno się w nie zaopatrzę. :D
Pominęłaś akurat znaczący fragment.
Iść na japonistykę aby tłumaczyć komiksy i wyjechać do Japonii aby wyrywać lachony.


Chociaż co ja gadam - jak pojadę to też będę wyrywał lachony (w założeniu :roll:) .
Tzn. priorytetem jest branża IT ale dobry lachon nie jest zły :mrafroamerykanin:

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » wt lut 26, 2008 3:23 pm

Hipokryta :roll:

Jeśli pojadę kiedyś do Japonii, to na pewno nie na stałe, 3 lata max.
A potem zostanie mi chyba tylko kariera tłumacza (nie, nie tylko komiksów, książek też - choćby Genji Monogatari by się przydało przełożyć wreszcie na polski) i... nauczyciela. Świetlana przyszłość, wiem, ale ja nie narzekam xD (plany o małżeństwie z Japończykiem, najlepiej Shunem Oguri lub Ikutą Tomą pominę xD)

greah
Status: Offline

Post autor: greah » wt lut 26, 2008 5:51 pm

Silvera pisze: i... nauczyciela. Świetlana przyszłość, wiem, ale ja nie narzekam xD
czego? polskiego? nie potrzebują. angielskiego? mają tysiące amerykańskich weaboo

To czego potrzebują to fachowcy z europejskim/amerykańskim tokiem rozumowania, swoiści freelancerzy.

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » wt lut 26, 2008 6:22 pm

Miałam na myśli, że zostanę w Polsce nauczycielką japońskiego. Wbrew pozorom jest ich niewielu. Z resztą, zaznaczałam, że w Japonii nie będę mieszkać na stałe... Jeśli w ogóle kiedyś tam pojadę, rzecz jasna.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt lut 26, 2008 10:19 pm

Sorki, greah, poniosły mnie emocje związane ze stereotypami. Po prostu ich nie znoszę, ale cóż.... Sama chętnie zostałabym tłumaczką z japońskiego (również niekoniecznie komiksów), więc jakoś mnie nerwy wzięły. ^^"
Hmm, jeśli w to pismo jest zaangażowany Hyoger i (miejmy nadzieję) inne osoby ze starego, dobrego Kawajca, to ja wróżę Torii sukces... Byłoby miło, gdyby faktycznie taki odniosło wśród miłośników Japonii, nieprawdaż?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr lut 27, 2008 7:31 am

I tak większość, co się tu wypowiada zaryzykuje i tak kupicie pierwszy numer Torii.
Powinni jakąś grupową zniżkę dla użytkowników waneko forum dać czy coś.... :)
W ogóle sorry za błąd w temacie, Torii przez dwa "i".....

Yukari
Status: Offline

Post autor: Yukari » śr lut 27, 2008 6:53 pm

Kisara pisze:Powinni jakąś grupową zniżkę dla użytkowników waneko forum dać czy coś....

Fajnie by było.
Ale w pewnym sensie to chyba sie niesprawdzi.

Ja też kupie na 100% bo innego wyjscia nie bedzie.Może tak sie stanie , że ew. w pewnych momentach bedzie lepszy od ''Otaku''! :)
Ostatnio zmieniony pt lut 29, 2008 7:52 pm przez Yukari, łącznie zmieniany 1 raz.

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » śr lut 27, 2008 7:10 pm

Heh, szkoda że to niewykonalne jest xD
Torii kupię na 100% (drogie to to nie jest), zobaczę czy mi się spodoba...

hyoger
Status: Offline

Post autor: hyoger » pn mar 03, 2008 9:28 am

Hm, sprobuje tu odpowiedziec na killka postow jednoczesnie - ciekawe, czy mi sie uda. :)
1. greah: jest jeden artykul dot. mangi i 1 dot. j-music (a konkretnie trendow w modzie muzykow). Jak slusznie zauwaza Ray, sa to tematy dosc mocno zwiazane z kultura Japonii, wlasciwie na Zachodzie sa to ikony japonskiej pop-kultury i ciezko byloby je pominac. Ale artykulow jest tyle i na tak rozne tematy, ze nawet jesli te dwa cie nie zainteresuja, pozostanie ci jeszcze duuuzo do czytania. Poza tym nalezy pamietac, ze pismo to nie jest skierowane do mangowcow - a raczej nie tylko. Siegac beda po nie rozni ludzie, rowniez tacy, ktorzy niewiele slyszeli o visual key, oshare itp.
2. greah po raz drugi: w Torii staramy sie przedstawic zagadnienia, o ktorych w Polsce dosc trudno byloby przeczytac na onecie, w wysokich obcasach czy w ksiazkach typu "hurra-bylam-w-japonii-to-teraz-wydam-ksiazke". Dlatego zamiast spaceru po Akihabarze, proponujemy... spacer po glebokiej japonskiej wsi. Zadnej automatyki, zadnych cosplayerek, tylko kapusta i zwariowana pogoda. Zamiast pisac o sushi, piszemy o przyprawach, ktore sprawiaja, ze smakuje tak, a nie inaczej. Zamiast pisac o samurajach, piszemy o ich zbrojach, dzieki ktorym byli w stanie dokonywac swoich legendarnych wyczynow, zamiast ginac w pierwszej mozliwej bijatyce. Zamiast pisac o gejszach, dajemy garsc informacji o Yoshiwarze, czyli historycznej dzielnicy uciech w samym Edo, skad gejsza jako artystka bierze swoj poczatek.
3. Mai-Takeru: rzeczywiscie w projekt zaangazowanych jest kilka osob ze starego Kawajca, ale nie tylko, bo jak pisalam, nie jest to pismo mangowe. Po prostu tak sie sklada, ze pare osob z dawnej ekipy K. czy MZ jest przy okazji japonistami / innego rodzaju specjalistami w danych dziedzinach.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn mar 03, 2008 4:31 pm

Oooch, wspaniałe wieści! Wreszcie artykuły o czymś, czego naprawdę nie wiem, a nie tylko powtarzanie w kółko tego samego... Hmm, ale pozostaje jeszcze pytanie, co ile będzie ten magazyn wychodził? Cykl nieregularny, kwartalnik, czy co?

greah
Status: Offline

Post autor: greah » pn mar 03, 2008 10:25 pm

hyoger pisze: 1. greah: jest jeden artykul dot. mangi i 1 dot. j-music (a konkretnie trendow w modzie muzykow). Jak slusznie zauwaza Ray, sa to tematy dosc mocno zwiazane z kultura Japonii, wlasciwie na Zachodzie sa to ikony japonskiej pop-kultury i ciezko byloby je pominac. Ale artykulow jest tyle i na tak rozne tematy, ze nawet jesli te dwa cie nie zainteresuja, pozostanie ci jeszcze duuuzo do czytania. Poza tym nalezy pamietac, ze pismo to nie jest skierowane do mangowcow - a raczej nie tylko. Siegac beda po nie rozni ludzie, rowniez tacy, ktorzy niewiele slyszeli o visual key, oshare itp.
Dobre artykuły pisał Frukto do wkładki jakiegoś upadłego pisma. Zero charakterystyk, zero historii a zamiast tego info nt. rynku fonograficznego od podszewki czy krytyczne podejście do ewolucji muzyki w Japonii.

2. greah po raz drugi: w Torii staramy sie przedstawic zagadnienia, o ktorych w Polsce dosc trudno byloby przeczytac na onecie, w wysokich obcasach czy w ksiazkach typu "hurra-bylam-w-japonii-to-teraz-wydam-ksiazke". Dlatego zamiast spaceru po Akihabarze, proponujemy... spacer po glebokiej japonskiej wsi. Zadnej automatyki, zadnych cosplayerek, tylko kapusta i zwariowana pogoda. Zamiast pisac o sushi, piszemy o przyprawach, ktore sprawiaja, ze smakuje tak, a nie inaczej. Zamiast pisac o samurajach, piszemy o ich zbrojach, dzieki ktorym byli w stanie dokonywac swoich legendarnych wyczynow, zamiast ginac w pierwszej mozliwej bijatyce. Zamiast pisac o gejszach, dajemy garsc informacji o Yoshiwarze, czyli historycznej dzielnicy uciech w samym Edo, skad gejsza jako artystka bierze swoj poczatek.
Dlatego to kupię, bo chcę coś a'la TBN czyli Japonię okiem normalnego człowieka a nie reportera, który przedstawia suche fakty i rzuca ogólnikami. Ogólników przez te lata fascynacji naczytałem się co nie miara więc teraz czas na coś szczegółowego. Mam tylko nadzieję, że się nie zawiodę

hyoger
Status: Offline

Post autor: hyoger » śr mar 19, 2008 6:59 am

Zapowiadane Torii juz jest, mozna bylo je nabyc na Dniach Kultury Japonskiej w Bydgoszczy. Lada dzien pojawi sie w sklepie internetowym keiko.pl, pozniej w innych punktach. Dla niecierpliwych ruszylo allegro:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=338723705
a osoby, ktore nie chca doplacac za przesylke, beda mogly zaopatrzyc sie w torii na Magnificonie (nastepna okazja dopiero w czasie Dni Kultury Japonskiej w Toruniu, w maju).
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2008 8:55 am przez hyoger, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości