Arigato - kolejne nowe mangowe pismo

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » sob cze 21, 2008 1:09 am

Co do yaoi to mi sie wlasnie te dziewczeco wygladajace twarzyczki jak tutaj Lighta, kojarza z tymi chlopcami z yaoi co to sa mlodziutcy, glupiutcy i zachowują się jak naiwne dziewuchy i sa 'na dole'; jakkolwiek sie ich nazywa fachowo, whatever.

Dobrze ze go zmienia :F

Iori
Status: Offline

Post autor: Iori » pt cze 27, 2008 10:40 am

Przyznam że byłem krytycznie nastawiony do Arigato przed wydaniem. Teraz jednak uważam że jako pismo o m&a (nie posiadające konkurencji) spełnia moje oczekiwania i (mam nadzieję) że żywot Arigato będzie długi.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt lip 18, 2008 4:27 pm

Arkadiusz Dierzawski pisze:Sprawa pierwsza - dodruk
Podpisaliśmy długoterminową umowę z drukarnią dzieki czemu udało nam się wydrukować tysiąc egzemplarzy w cenie za jednen egzemplarz jak w przypadku 4 tysięcy - stali i wypłacalni klienci mają fory :). W praktyce oznacza to, że w przyszły poniedziałek trafi do nas kolejny tysiąc numeru pierwszego - we wtorek roześlemy paczki do wszystkich sklepów z nami współpracujących - wszędzie wyprzedano Arigato, w przyszłym tygodniu więc powinno być znowu do kupienia w sklepach , nie zabraknie go także u nas - przynajmniej na razie - jest to jedyny dodruk jaki robimy więcej nie będzie - nie pozowali nam na to umowa z drukarnią.

Sprawa druga sprzedaż
4 tysiące pierwszego nakładu zostału już prawie wyprzedane do cna - zostało 110 egzemplarzy z czego z 100 znajduje się już w Krakowie - spóźniona paczka na Teleport. Ta stówka trafi do sprzedaży na kolejnym konwencie w Krakowie czyli jak mnie pamięć nie myli Dojiconie. Pismo powinno trafić do sprzedaży także na pozostałych konwentach.
W sieci własnej sprzedaliśmy około 3 tysiące sztuk, było to dla nas wielkie zaskoczenie (wręcz szok) - zwłaszcza, że zamówienia wciąż płyną. Rozważamy teraz kwestie nakładu numeru drugiego i sposobów dystrybucji.

Sprawa trzecia
Stay tuned na dniach spis treście numeru drugiego

ps. jeśli ktoś jest z Krakowa, a nie ma pisma może się odezwać do Dairi, ona ma je u siebie będzie można wcześniej kupić niż na konwencie.
O dodruku, dostepnosci i takich tam. Nie chcialo mi sie wybierac fragmentow, wiec wkleilem calego posta z forum Arigato
Sprawa trzecia jest najbardziej interesujaca. Ciekaw jestem co sie znajdzie w drugim numerze Arigato :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz lip 20, 2008 9:52 pm

Ojj tak, ja już przeczytałam cały pierwszy numer (z braku laku nawet dział hentai - o dziwo podejście recenzenta było tak dziwne, że nieźle sie uśmiałam), więc z niecierpliwością czekam na drugi. Jaka szkoda, że dopiero po wakacjach. :evil: No i intryguje mnie, co będzie na okładce zamiast tego nieszczęsnego fanartu Lighta...

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pt lip 25, 2008 2:54 pm

Kurdeeee, gdzie to arigato >.< Mogłoby już być w jakimś sklepie online... A od nich nie chce zamawiać, bo jakiś dziwny system mają -.- Mam nadzieję, że jeszcze się załapie echh...

viki-26
Status: Offline

Post autor: viki-26 » pt lip 25, 2008 4:40 pm

Ja u nich zamówiłam i nie było żadnych problemów (nie licząc strajkującej wtedy poczty ;P )

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt lip 25, 2008 4:46 pm

Ray pisze:Kurdeeee, gdzie to arigato >.< Mogłoby już być w jakimś sklepie online... A od nich nie chce zamawiać, bo jakiś dziwny system mają -.- Mam nadzieję, że jeszcze się załapie echh...
Wysylasz maila, ze chcesz kupic pismo. Wysylaja Ci numer konta. Po wplacie wysylaja pismo. Co w tym dziwnego? :roll:
viki-26 pisze:Ja u nich zamówiłam i nie było żadnych problemów (nie licząc strajkującej wtedy poczty ;P )
Ja tez nie mialem zadnych problemow :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » sob lip 26, 2008 1:02 am

Gotenks pisze:Co w tym dziwnego?
Jak tak na to patrze to nic, ale wolałbym zamówić w jakimś sklepie online, bo dla samego czasopisma to jednak za dużo przesyłka kosztuje... A nie lubie płacić za wysyłke więcej niż za to co kupuje :roll:

Iori
Status: Offline

Post autor: Iori » ndz lip 27, 2008 3:26 pm

Ray pisze:bo dla samego czasopisma to jednak za dużo przesyłka kosztuje
To prawda, ale muszą coś na początku zarobić by powiększy kapitał i dzięki temu wydawa (mam nadzieję) więcej numerów i wprowadza nowości i dodatki.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz lip 27, 2008 4:50 pm

Oj no przeciez wiadomo, ze nie beda dokladac jeszcze do wysylek... I tak to pismo nie kosztuje az tak duzo :|

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pn lip 28, 2008 11:12 am

Iori pisze:o prawda, ale muszą coś na początku zarobić by powiększy kapitał i dzięki temu wydawa (mam nadzieję) więcej numerów i wprowadza nowości i dodatki.
To niech powiększą cene pisma, a nie przesyłki :roll:
Oj no przeciez wiadomo, ze nie beda dokladac jeszcze do wysylek... I tak to pismo nie kosztuje az tak duzo
Nie mówię żeby dokładać, ale 12 zł za przesyłkę? Jak oni to wysyłają? Ja za wysyłkę w bąbelkowej kopercie płace jakieś 8 zł max...

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn lip 28, 2008 11:25 am

Ray pisze:Nie mówię żeby dokładać, ale 12 zł za przesyłkę? Jak oni to wysyłają? Ja za wysyłkę w bąbelkowej kopercie płace jakieś 8 zł max...
12 zl to koszt przesylki za pobraniem :roll: Normalna wysylka kosztuje 3,5 PLN priorytetem (ale pewnie jakbys zagadal, to mogliby wyslac listem normalnym za 2,5 ;) )
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn lip 28, 2008 12:29 pm

Ray pisze:To niech powiększą cene pisma, a nie przesyłki :roll:
Wtedy spadnie im popyt na pisma, ktore ludzie nabywaja normalnie- w sklepie/kiosku.
Gotenks pisze:12 zl to koszt przesylki za pobraniem :roll:
No wlasnie tez mi cos nie pasowalo 12 zeta za jedno czasopismo. Ale to i tak jakos duzo moim zdaniem... :roll:

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pn lip 28, 2008 10:29 pm

Gotenks pisze:Normalna wysylka kosztuje 3,5 PLN priorytetem (ale pewnie jakbys zagadal, to mogliby wyslac listem normalnym za 2,5
Tego nie widziałem, szczerze mówiąc :shock:

LoveMalik
Status: Offline

Post autor: LoveMalik » wt lip 29, 2008 7:39 am

Arigato - można zamówić w Komikslandi.

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » wt lip 29, 2008 8:32 am

LoveMalik pisze:Arigato - można zamówić w Komikslandi.
I o to mi chodziło ^^ Teraz mogę złożyć spore zamówienie ^^

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 ]
EDIT: Grejt... Arigato droższe od mangi... A przesyłka w komikslandi tyle samo co jedna manga >.<

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob sie 02, 2008 6:33 pm

Arigato pisze:Poniżej lista mang, manhuaw, manhwy których recenzje przeczytacie

Ouran-High-School-Host-Club -> Love Hina dla kobiet, ona jedna i banda przystojniakow

Seria Dogs - Przepiękne rysunki Miwy Shirowa i stylowy komiks akcji

Chrome Shelled Regios - uwielbiana przez Japończyków seria ksiązek fantasy trafia do komiksów - fantasy dla wszytskich

Freezing - wojowniczka przyszłości o dużych... możliwościach i facet gapa - nowy komiks twórcy hitu Unbalancex2

Summit - meżczyźni też potrafią kochać... innych meżczyzn. Sztandarowy komiks Lee Young Hee.

Tenjo Tenge - wielki hit z Japonii, piekne dziewczyny i sztuki walki, fenomenalne rysunki Oh!Greata plus WYWIAD Z AUTOREM!!!

Alichino - niepowtarzalne rysunki uwielbianej przez kobiety artystki SHUREI Kouyu - jedyny komiks jaki stworzyła

Ubel Blatt - fantasy tylko dla dorosłych - krew, seksualne fanaberie i przygoda. Hit, ale i bardzo kontrowersyjna pozycja.

Lovenista - romans tylko dla dorosłych kobiet stworzony przez skandalistkę Kayono

Until-Death-Do-Us-Part - fenomenalny komiks akcji, kooprodukcja japońsko-koreańska.

Witchblade - wielki hit z USA zaadaptowany na mangę, która zodbyła sporo nagród

X blade - nowa manga SHIKI Satoshi - twórcy Kamikaze - a więc stylowe rysunki i piękne walki na miecze

Seria Deep Love - smutne opowieści o życiu dla dziewcząt

Kemeko Deluxe - co w robocie piszczy - komedyjka s-f dla kazdego

Old-Man-Cyborg-G - stary chłop, a jeszcze może być cyborgiem - manga autora Death Note!

Reiko-the-Zombie-Raise - manga bez tabu, zombie, naziści, Szatan, wojny religijne i duże piersi

Beach Stars - wpomnienie wakacji - siatków plażowa i dziewczyny w bikini

BREAK BLADE- wielkie roboty w służbie zakonów religijnych

GambleFish - hazard i diabeł oraz piękne kobiety zawsze idą trójcą i to bynajmniej nie świętą.

Zero In - następczynie Gunsmith Cats
Tytuly jakby bardziej zroznicowane w porownaniu do numeru pierwszego. Czekam na premiere i dalsze informacje :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » sob sie 02, 2008 7:55 pm

a Wiadomo kiedy data premiery?? Co prawda jeszcze nie czytałem pierwszego numeru :D

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob sie 02, 2008 7:59 pm

Mowilo sie o wrzesniu, ale nie jestem pewiem, czy ta data jest dalej aktualna ;)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » sob sie 02, 2008 8:02 pm

acha oki dzieki jutro skocze do komikslandii moze beda mieli pierwsze arigato to kupie na wyjazd do pociagu do poczytania:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości