Arigato - kolejne nowe mangowe pismo

Forum główne, na którym możecie rozmawiać na wszystkie tematy związane z wydawnictwem Waneko :]
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt kwie 17, 2009 11:51 am

Garść informacji o nowym numerze :)
acep pisze:Zbliża się premiera czwartego numeru magazynu Arigato. Zanim pojawi się dokładny spis treści możemy już Wam ujawnić kilka szczegółów.

Dział komiksowo-mangowy zdominował temat numeru. Redakcja zajęła się bowiem najnowszymi pozycjami artystów, których prace ukazały się w Polsce. Przeczytacie więc m.in. o Zetmanie, Yakushiji Ryouko no Kaiki Jikenbo, Toki Meka, Nana, Papillon, God's War, Kobato, Bakuman, Gunsmith Cats Burst i.... długo by jeszcze wymieniać. Publikacje są wzbogacone o wywiady i wypowiedzi autorów.

W dziale mangowym znajdzie się także miejsce na tradycyjny, obszerny wywiad. Będzie to rozmowa z Kia Asamiya - japońskim artystą, który jako jeden z nielicznych tworzy z powodzeniem zarówno na japoński, jak i amerykański rynek.

Dział animowany zdominowały opowieści o japońskich mitach m.in. przeczytacie o Mouryou no Hako, Tactics, Natsume Yuujinchou. Nie zabraknie także komedii (m.in. Hyakko, Asu no Yoichi!, Maria Holic), fantastyki (m.in. Casshern, Tytania),) czy romansów (m.in. Nodame Cantabile), a także yaoi (m.in. Junjo Romantica) . Na życzenie czytelników, bo ostatni sezon anime był dość słaby, redakcja wraca do ciut starszych pozycji Speed Grapher, Gungrave, Idol Master Xenoglossia, Dragonaut. Wszystko to oczywiście okraszone wywiadami i wypowiedziami twórców, choćby autora Triguna! Łącznie uzbierało się w tym numerze ponad 50 recenzji.

W związku ze zbliżająca się premierą mangi Black Lagoon na polskim rynku, nad którą to Magazyn Arigato objął patronat, redakcja przygotowała 2 kolorowe strony poświęcone tej pozycji. Będzie także wywiad z jej autorem i z tłumaczem tej serii.

Fani kącików muzyka, moda, gry także się nie zawiodą.

Premiera czwartego numeru magazynu na początku maja. Tuż przed premierą pojawi się szczegółowy spis treści.
Zapowiada się fajnie, sporo tytułów mnie interesuje. Kasa już odłożona 8-)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Ariagto Team
Status: Offline

Arigato 4 już dostępne

Post autor: Ariagto Team » pt maja 15, 2009 12:18 pm

Ukazał się kolejny - czwarty - numer magazynu Arigato. Można już go zamawiać. Cena nie uległa zmianie. Arigato 4 kosztuje 12,50 plus koszta wysyłki - łącznie więc 16 zł. W sklepach specjalistycznych i Empikach magazyn powinien być dostępny najpóźniej w środę.
Redakcja życzy miłej lektury i udanych zakupów.

Tu informacja, gdzie i jak można zamawiać oraz kupować Arigato

Tu znajdziecie okładkę

a tu spis treści czwartego numeru

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr sie 26, 2009 9:09 am

anime.com.pl pisze:Jeśli żadne plagi i inne złe siły nie staną na przeszkodzie najpóźniej w połowie września w sprzedaży powinien być piąty numer magazynu Arigato.

Tradycyjnie sporo wywiadów, masa recenzji, stałe działy. Na życzenie czytelników pojawi się też odrobina publicystyki. Przyjrzymy się projektowi DOGA w przemyśle anime. A jak przy animacjach jesteśmy to redakcja Arigato przygotowała:

- obszerny, czterostronicowy materiał na temat Valkyria Chronicles,
- zajęła się nowym hitem Mamoru Oshii Sky Crawlers,
- przyglądnęła się nowym technologiom w Cannan,
- Real Drive , anime do scenariusza mistrza cyberpunku Masamune Shirowa
- zmierzającemu na polski rynek Michiko to Hatchin,
- bijatyce od Production I.G. czyli Sengoku Basara.

Wszystko to okraszone wywiadami z twórcami. W szczególności polecamy spowiedź mistrza Oshiiego. Nie zabraknie także pozycji dla pań. Dla was m.in. przygotowano recenzje Meine Liebe, Pandora Hearts czy emitowanego na Hyper Saiunkoku Monogatari.

Dla pań także specjalny materiał o grach tworzonych z myślą o nich. Nie zabraknie recenzji hitów pokroju: Basquash!, Eden of the East, Shangri-La, K-On!.

W dziale komiksowym także masa atrakcji. Redakcja zajęła się mangami nawiązującymi do takich kultowych już pozycji jak Code Geass i Gurren Lagann. Po za tym recenzje: nowego bestsellera od twórców Unbalancex2, przebojów z koreańskiego rynku Veritas i Breaker, duchowego następców Death Note oraz Dragon Balla i wielu innych pozycji akcji, yaoi, romansów dla pań i panów oraz tych z domieszką erotyki. Możemy także zdradzić, że w mistrzach fanartu zagości Mesiaste.
Nie mogę się doczekać :)

EDIT. Okładka:
Obrazek

[ Dodano: Pon 07 Wrz, 2009 ]
Spis treści:
Str. 2 Artysta z okładki – Ozawa Akifumi
Str. 3 Gorące Nowości Anime
Str. 4-7 Valkyria Chronicles – za mundurem panny sznurem
Str. 8-9 Saiunkoku Monogatari – konkubina cesarza nie musi być głupia
Str. 10-11 Eden of the East – animowany śmietnik
Str. 12-13 Sora o Kakeru Shoujo – cycuszki z kosmosu
Str. 14-15 CANAAN – kto strzela nie błądzi
Str. 16 Spriggan – poszukiwacz zaginionej arki
Str. 18-19 K-On! - dziewczyna z gitarą będzie dla mnie parą
Str. 20-21 Michiko to Hatchin – seksowna motocyklistka w akcji
Str. 22-23 Hayate no Gotoku – w służbie miłości
Str. 24 Sky Crawlers – wolne ptaki w klatkach

Str. 25 Mamoru Oshii mówi na temat Sky Crawlers
Str. 26-27 History's Strongest Disciple Kenichi – starszy brat Dragon Balla
Str. 28-29 Onihime VS – wielkie balony na osłodę śmierci
Str. 30-31 Cavalier of the Abyss – zombie z mieczem
Str. 32-33 Shinobi Life - zakochany ninja
Str. 34-35 Veritas – tytuł, który kopie tyłki
Str. 36 Tengen Toppa Gurren Lagann – świdry znów w akcji
Str. 37 Gurren Lagann: School Version – wiercą także w szkole
Str. 38-39 Switch – kryminał dla pań
Str. 40-41 Bell Princess – zaklęta w dzwoneczek
Str. 42-43 Bloody Mondey – spisek goni spisek
Str. 44-45 Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru – chłopcy dotykają się tu i tam
Str. 46-47 Kimi no Iru Machi – miłość w małym miasteczku
Str. 48-49 Oretama (My Balls) – jaja mogą uratować świat
Str. 50-51 Karneval – magia cyrku
Str. 52-53 The Breaker – konkurencja dla Onizuki
Str. 54 Code Geass: Nightmare of Nunnally – Japonia ma nową szeryfową
Str. 55 Code Geass: Hangyaku no Lelouch – rewolucje w rewolucji
Str. 56-57 Deadman Wonderland – gladiatorzy przyszłości
Str. 58-59 Hadashi de Bara wo Fume – za ile można pokochać?
Str. 60-61 Cat Street – życie, życie jest nowelą....
Str. 62-63 Me-Teru no Kimochi – romans od twórcy GANTZ
Str. 64-65 Zrób sobie anime – publicystyka – personal anime
Str. 66-67 Recenzje z polskiego ryneczku
Str. 68-71 Kino azjatyckie 8 filmów dostępnych w Polsce i 7 filmów z importu
Str. 72 Felieton Michia mangowe rozmówki i wykaz imprez

Str. 73 Vampire Hunter D – podstarzały łowca wampirów
Str. 74-75 Tayutama-Kiss on my Deity – seksowna boginii
Str. 76-77 Basquash! – historia z wsadem
Str. 78-79 Meine Liebe – młodzi władcy kobiecych serc
Str. 80-81 Sengoku Basara – wojna klanów
Str. 82-83 Pandora Hearts – Alicja w krainie koszmarów
Str. 84-85 Shangri-La – utopia bez przyszłości
Str. 86-87 RD Sennō Chōsashitsu/Real Drive – matrix pod wodą
Str. 88-89 Kobieta też gracz – gry visual dla pań
Str. 90-91 Moda najnowsze trendy
Str. 92-93 Muzyczne nowości
Str. 94Gry na konsole
Str. 95 Mistrzowie Fanartu – Mesiaste
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Ariagto Team
Status: Offline

Post autor: Ariagto Team » ndz gru 20, 2009 1:30 pm

hej

Arigato 6 wydrukowane i trafiło już do redakacji. Numer w sieci Empik na terenie całego kraju powinien być dostępny najpóźniej w środę. Również w pozostalych sklepach i księgarniach powinien być do kupienia najpóźniej w środę. Tu macie ich listę - dół strony. Można oczywiście zamawiać numer 6 Arigato także w redakcji Cena nie uległa zmianie, mimo iż ten numer ma 108 stron! Arigato 6 kosztuje u nas 12,50 plus koszta wysyłki - łącznie więc 16 zł (przelew), za zaliczeniem pocztwym łącznie 24,50. Redakcja życzy miłej lektury i udanych zakupów oraz Wesołych Świąt i Nowego Roku. Spis treści numeru 6 znajdziecie tutaj

ps. Magazyn będzie oczywiście także dostępny w sklepiku Waneko.

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » czw sty 07, 2010 6:17 pm

Przegladam ten magazyn w Empiku. Kupilam 2 pierwsze numery z ciekawosci i strasznie sie rozczarowalam :( Magazyn wyglada jak "nowe kawaii" ktorego nie znosilam :| Obrazki daja po oczach,a tresci malo. Nawet jesli tresci jest sporo, to po przeczytaniu recenzji na temat danego anime prawie niczego sie nie dowiaduje. O samym anime jest z reguly akapit, a potem tresc w stylu "co autor mial na mysli". Odnosze wrazenie ze Arigato to zbior esejow zamiast recenzji. Tesknie za dawnym Kawaii i Mangazynem. Jest jeszcze Otaku i Kyaa, ale to juz magazyny mniejszego formatu ;)
Oczywiscie w Arigato sa tez dobre artykuly :) ale jest ich malo, przez co nie oplaca mi sie wydawac na niego parenascie zlotych co 2 miechy :P

Ariagto Team
Status: Offline

Post autor: Ariagto Team » czw kwie 01, 2010 12:15 pm

hej

Arigato 7 wydrukowane i trafiło już do redakcji. Numer w sieci Empik na terenie całego kraju powinien być dostępny najpóźniej w sobotę. W pozostałych sklepach i księgarniach powinien być do kupienia najpóźniej po świętach. Tu macie ich listę - dół strony. Można oczywiście zamawiać numer 7 Arigato także w redakcji Cena nie uległa zmianie, mimo iż ten numer ma 100 stron! Arigato 7 kosztuje u nas 12,50 plus koszta wysyłki - łącznie więc 16 zł (przelew), za zaliczeniem pocztowym łącznie 24,50. Redakcja życzy miłej lektury i udanych zakupów oraz Wesołych Świąt Wielkanocnych. Spis treści numeru 7 znajdziecie tutaj

[ Dodano: Sro 11 Sie, 2010 ]

[ Dodano: Sro 11 Sie, 2010 ]
hej
Arigato 8 trafiło już do sprzedaży. Numer w sieci Empik jest już dostępny, tak jak i wybranych sklepach i księgarniach. Tu macie ich listę - dół strony. Można oczywiście zamawiać numer 8 Arigato także w redakcji Cena nie uległa zmianie. 100 stron! Arigato 8 kosztuje u nas 12,50 plus koszta wysyłki - łącznie więc 16 zł (przelew), za zaliczeniem pocztowym łącznie 24,50. Redakcja życzy miłej lektury i udanych zakupów oraz Wesołych Świąt Wielkanocnych. Spis treści numeru 8 znajdziecie tutaj

[ Dodano: Wto 09 Lis, 2010 ]
hej
Arigato 9 trafiło już do sprzedaży. Numer w sieci Empik jest już dostępny, tak jak i wybranych sklepach i księgarniach. Tu macie ich listę - dół strony. Można oczywiście zamawiać numer 9 Arigato także w redakcji Cena nie uległa zmianie. 100 stron! Arigato 9 kosztuje u nas 12,50 plus koszta wysyłki - łącznie więc 16 zł (przelew), za zaliczeniem pocztowym łącznie 24,50. Redakcja życzy miłej lektury i udanych zakupów. Spis treści numeru 9 znajdziecie tutaj

harloczek
Adept
Posty: 215
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:54 pm
Lokalizacja: zależy kto pyta
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: harloczek » wt gru 04, 2012 10:03 pm

Na bieżąco czytam od półtora roku. Bardzo fajne czasopismo. Treści w sam raz, ładnie złożone. Czego chcieć więcej ;)
Abstract Overload 'zine => piszemy o japońskiej muzyce
rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei...

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » wt gru 04, 2012 11:06 pm

Mnie też podoba się Arigato. Czytam od pierwszego numeru i jeszcze się nie zawiodłem. Bardzo dużo treści, artykuły są na poziomie - bomba.
Ale przydałoby się więcej felietonów okołofandomowych.
Tak ze dwa albo trzy na numer byłoby w sam raz.

Pozdrawiam ekipę magazynu.

harloczek
Adept
Posty: 215
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:54 pm
Lokalizacja: zależy kto pyta
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: harloczek » śr gru 05, 2012 8:46 am

Sledziu_w pisze:przydałoby się więcej felietonów okołofandomowych
Nie jestem pewien. Jeżeli za odzwierciedlenie fandomu wziąć np. taki acep, to rzeczywiście lepiej spuścić zasłonę milczenia.
Abstract Overload 'zine => piszemy o japońskiej muzyce
rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Arigato - kolejne nowe mangowe pismo

Post autor: Meliona » śr lis 01, 2017 2:59 pm

Złota łopata dla mnie.
Odkopałam ten temat, bo Arigato oficjalnie przestanie się ukazywać.
https://www.facebook.com/magazyn.arigat ... 7925908856
Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Arigato - kolejne nowe mangowe pismo

Post autor: Kilgore Trout » śr lis 01, 2017 3:44 pm

Oj, bardzo szkoda, to było merytorycznie bardzo dobre czasopismo. :( Już od dłuższego czasu było widać, że Studio Lain ma inne priorytety i nie ma czasu na przygotowywanie kolejnych numerów, ale teksty dalej były dobre i potrafili wygrzebać ciekawe serie, którymi się potem zaczytywałem. No i czuło się, że jest "od fanów dla fanów". Otaku czy Kyaa to jednak nie to samo. :(

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Arigato - kolejne nowe mangowe pismo

Post autor: Matii » śr lis 01, 2017 4:37 pm

Jak zaczynałem przygodę z mangą to sięgałem po różne czasopisma z nią związane (otaku, kyaa, Arigato). I przyznam się szczerze, że Arigato było najlepsze. Kyaa jest fajne ale jakoś średnio mi się czyta. Otaku to bardzo słabe pismo głównie reklamujące JG. A Arigato było naprawdę świetne! Dużo recenzji. Dużo wiadomości. Dużo ciekawych wiadomości. Swoją przygodę zacząłem z tym pisemkiem chyba od 13 numeru i kupowałem je regularnie jak wychodziło. Ale niestety to już koniec. Dziękuję za wszystkie lata z wami ;)
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Arigato - kolejne nowe mangowe pismo

Post autor: Ajsza » śr lis 01, 2017 5:21 pm

O ja, jak zobaczyłam ten temat w nieprzeczytanych - pierwszą moją myślą było, że pewno zamykają swoje podwoje - i proszę, miałam rację.

Nigdy go nie kupowałam i nawet nie zauważyłam, że tyle minęło od ich ostatniego numeru... :shock:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Arigato - kolejne nowe mangowe pismo

Post autor: Reviolli » śr lis 01, 2017 11:35 pm

A ja kupowałem od jakiegoś 12 lub 15 numeru. Szkoda wielka, bo u nich były duże ilości recenzji mang nie sezonowych, a dziwnych.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

mysz
Status: Offline

Arigato - kolejne nowe mangowe pismo

Post autor: mysz » czw lis 02, 2017 6:32 pm

Przeczuwałam, że tak się stanie. Szkoda, bo dopiero niedawno przekonałam się do tego czasopisma. Teraz zostanie jeno Otaku i Kyaa, a żaden z tych magazynów mnie nie satysfakcjonuje ani trochę.

harloczek
Adept
Posty: 215
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:54 pm
Lokalizacja: zależy kto pyta
Kontakt:
Status: Offline

Arigato - kolejne nowe mangowe pismo

Post autor: harloczek » pt kwie 24, 2020 9:24 pm

Niestety, hobby słabo się sprzedaje. Wszyscy mieliśmy swoje zajęcia i brakowało czasu. Nie czytam już niczego z papieru ;]
Abstract Overload 'zine => piszemy o japońskiej muzyce
rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Main”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości